2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Bende seni sormak için açmıştım canım :) gelmedi yani bebiş , kasılma bende baya arttı bu gidişle seni gecicem hakkımızda hayırlısı .. bol yürüyüş yap Kuran okumayı biliyorsan kolay dogum için birşeyler var yazayım sana

Saol canım yaz tabi okurum. Dur kız geçme beni daha var sana. Bebek büyüdükçe pıt pıt tekme yerine baya sert ittirmeler oluyor. Karın şekil değiştiriyor resmen. Onlar da ilk zamanlar çok değişik geliyor canım kasılma gibi. Belki öyle hissediyorsundur. Nst ye girdin mi hiç?

Yok canım hiç girmedim haftaya gideceğim belki girerim çünkü nefesimi kesiyor resmen..

Kolay doğum için,
-Abese suresi 21 pirince herbirine bir tane okunur üflenir.
-İnşikak suresi 7 pirince birer tane okunur.
(Pirinçleri oku hastane çantasına koy canım sancin başlayınca tek tek besmele çekerek yutarsin)

Suyunu bol ic canim ve dinlen. Insallah saglikla al kucagina en kucuk pasa olacak )))

Canım inanılmaz ağzım kuruyor yani dönüp dolaşıp su içiyorum normal mi bilmiyorum ama :) gece bile sürekli su yanimda
Bende oyleydim. Ic canim yarasin. bebek buyudugu icin daha fazla ihtiyac duyuluyor. Emzirirkende coooook cooookk daha fazla iceceksin bunlar hicbisey :)))

Brave and beautiful nasil geciyor gunlerin canim emzorme sorununu cozdunuzmu bebis nasil cok merak ediyorum seni.
melike222 canim seninde sesin cikmaz oldu hersey yolundadir umarim.
Çok şükür iyiyiz canım sizleri okuyup çıkıyorum genelde.
Bilgilerinizi bir köşeye not ediyorum ❤
Cuma kontrolümüz vardı.
Acmizin geriden gelme durumu biraz azalmış ona mutlu oldum :)
Rabbim aradaki farkı kapatmayı nasip eder inşallah
Sen nasılsın canım oğluşunu öp benim yerime
Misafirlerin gelme faslı başladı mı
40ım çıkmadan misafir istemiyom diye her tarafa haber saldım :))

Merhaba canım , bebisle misafir ağırlama olayı da zor olur yorma kendini fazla.. bende mevlüt okutup herkesi bir çıkarmayı düşünüyorum becerebilsem tabi..

Valla inşallah bekler benim ki :) geceleri garip bir baskı oluyor aşağıya kasılma artıyor hakkımızda hayırlısı canim

Yok canım henüz doğuramadım. Bugün gündüzden beri karnım çok sert taş gibi, alt kısmı da arada bir çok kasılıyor. Ama sancı hiç yok. Bakalım bebiş biliyor kendi zamanını, inşallah 41 e kalmayız. Dr um 2 günde bir kontrolle 41 i de tamamlatıyorum her şey yolundaysa demişti.

Iyiyim canim bende cok sukur rabbim herkese nasip etsin .guzel keyifli zamanlar geciriyorum. Bebis arayi kapatir merak etme onmli bisey degil zaten.
Iyi yapmissin bosver misafiri 40 i cikmadan.zaten anca alisirdiniz sen bebise bebis sana . Kafani kasimaya zamanin olmayacakken bence gerek yok ayrica bebekler sevmiyor kalabaligi . Rahatsiz olur hem hastalik kayniyor heryer.sonra agirlarsin misafirleri.benmkiler gelip gittiler bitti satilir birkac aile kaldi iste

Amin canım inşallah inşallah.
Ohh maşallah analı oğullu size ❤
İşte sırf bunlardan ve sizlerden edindiğim bilgilere göre bende duyurdum canım şimdiden :))

Canımm giremedim foruma zaman bulup. Gece uyku yok kesik kesik. Yorgunluktan kendime zaman ayıramıyorum halimi görsen:) sarılık geçsin diye sürekli kaldırıp emzirmeyle geçiyor bazen de o uyutmuyor. Gaz sıkıntısı başladı yavaştan ıkınmalar morarmalar ağlamalar. Bakalım altından kalkarım inşallah. Sen nasılsın kuzucum bebeğin nasıl

Gaz icin biogaia diye damla var canim bizde ise yaradı 55tl falan devlet ise.iyo bide bol bol kimyon iç oda aliyo senin gazini

Ayy saol canım yaa söylediğin iyi oldu. Kimyonu da deneyeyim iyi fikir
Bio gia geçirmezse maflor var ikisi de probiyotik. Birde acı elma yağı topuğuna 1 damlacık damlatıp masaj yapın. Rezene kimyon anne için, karnıbahar mercimek fasülye turşu gibi gaz yapıcı yiyeceklerden bir müddet uzak dur canım.

Iyiyiz canim sukur. 40 i cikana kadar gercekten zor yeni dogan bakimi. Simdi duzene girdimi hayir ama alisti dunyaya ve bemde dilini cozdum daha iyiyiz o nedenle..Ama gececk bunu bil ve kendini rahatlat. Seni coook iyi anliyorum emin ol ki ben daha beterdim.. yalnizdim.suyu bile pipetle iciyordum esim tutuyordu.gunde birkac lokma agzima bisey atarsam kardi. Gunde 3 kez anca lavaboya gidiyordum.gecede 2 saat uykum yoktu uyumuyordu bizimki besikte. kucakta uyuyordu koyunca saniyesinde gozunu aciyordu. Hadi sil bastan tekrar uyutmaya calis.zor daliyordu cunku. Gazda eklenince dahada beter oldu
Saclarimi gebelikte kestirmemistim hos simdiki aklim olsa minicik kestirip rahat olurdum. Ilk ay kontrol donusu kuafore gittim kesim yaptirdim kuaforum saclarimi kurutacakti fon icin dedim dur benimki bekliyor arabada babasiyla boyle mi cikacaksin islak islak dedi hasta olursun. Bisey olmaz dedim caddeden arabaya bir kacisim var sogukta gormen lazim ))
Sarilik fizyolojik olarak kalmistir oda gecer aynen bol bol emzir. Annelik zor. 24 saat robota baglasanda yetemiyorsun iste. Tek dilleri aglamalari. Agliyorlar naparsan yap agliyor. Kendini boyle zamanlarda suclu hissetme hep sakinligini koru. Gaz icin 1. Ay kontrolunde damla onerir mutlaka bize biogaia onermisti.kullaniyoruz hala.oda beter bir sorun zaten. Uyku emme hep ic ice giriyor.masaj yap bol bol gobuse. her uyanikligini yakaladiginda ve kucaginda emzirme sonrasi sakinken saat yonunde. Allah butun annelerin yardimcisi olsun canim .bizler birde zor kavustugumuz icin gozumuzden sakiniyoruz zorlugu bine katliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…