2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Araştırmada ya da devlette zor mu başlar bu süreç peki
Özel de daha mı kolay
Bu size bağlı ben pek üstünde durmadım doktorumun zaten tüp bebek merkezi vardı direk özeli seçtim. Bu süreçte iki üç güne bir muayeneye gidiyorsunuz senden kan alıyorlar ve vaginal ultrason ile yumurtalarının gelişimine bakıyorlar. Özelde de olsa devlette de olsa aynı işlemleri yapacaklar.
Sperm sonucu yeni imiş tekrar isteyeceklerini sanmıyorum

Bu size bağlı ben pek üstünde durmadım doktorumun zaten tüp bebek merkezi vardı direk özeli seçtim. Bu süreçte iki üç güne bir muayeneye gidiyorsunuz senden kan alıyorlar ve vaginal ultrason ile yumurtalarının gelişimine bakıyorlar. Özelde de olsa devlette de olsa aynı işlemleri yapacaklar.
Sperm sonucu yeni imiş tekrar isteyeceklerini sanmıyorum
Anladım süreç aynı ama devlet direkt yapmıyor die biliyorum
Sil baştan sperm, tahliller belki çatlatma iğnesi vb ama özel de aynı gün benim tahlillerim eşimin sperm testi sonuçlanır değil mi ?
Rahim filmim de var elimde

Bu arada devlet desteği almak rapor çıkarmak istersen onun işlemleri biraz sürüyor sanırım. Ama özelde her yerin SGK ile anlaşması olmuyor.

Merhaba öncelikle sakin ol bu konuyu bari stres yapma ki yumurtaların etkilenmesin. Daha öncesinde eşinin sperm sonucu varsa hastane tekrar istemeyebilir ama yine de hastane ile konuşmalısın belki güncel olması gerekiyor olabilir. Eğer onu istemezlerse eşinin sadece senden yumurta toplanacağı gün gidip sperm örneği vermesi yeterli. Tüm olay kadın üstünden dönüyor.
Bir de transfer zamanı eşini yanında isterler. Kanunen bildgim kadarıyla essiz izin vermiyorlar. Yani yumurta takibine gerek yok Sadece yumurta toplama zamanı ve tranfer zaman i bu kadar.

Bir de transfer zamanı eşini yanında isterler. Kanunen bildgim kadarıyla essiz izin vermiyorlar. Yani yumurta takibine gerek yok Sadece yumurta toplama zamanı ve tranfer zaman i bu kadar.
O aşamalara bir gelsin hele eşi de mutlaka yanında olmak isteyecektir. Bugünki yaşadıkları durum onları biraz germiş.

Transferde eşinin yanında olmasına gerek yok. Benim eşim şehirdışındaydı eltimle gitmiştik transfere :)

Arkadaşlar geçen yıl 3 günlük emriyom tuttu erken doğum nedeniyle kaybettim tıransferimin 4 gününden sonra ara ara sancilarim oldu 5 gün kadar sancılar adet olacam gibi Ocak 28 de 5 günlük iyi emriyo tiransfer edildi şuan tahlil gunumu beklemedeyim sormak istediğim daha önceki sancılar birazda şık ve belirgindi bundada var çok seyrek ama sizce tutmadimi

Bebiş hiç yavaşlamadı hep çok hareketli bizim ama hep ayak çıkıyordu dışarı doğru. Dün akşam ve biraz önce bebiş karnımın sağ tarafında acıyla beraber kas katı kesildi. Kavun kadar bir şişlik çıktı birden ve taş. Elimle seve seve konuşa konuşa indi. Belki bebiş olmayabilir rahim kasılmasıdır. Doğum yaklaşırken normal mi bu?

Arkadaşlar geçen yıl 3 günlük emriyom tuttu erken doğum nedeniyle kaybettim tıransferimin 4 gününden sonra ara ara sancilarim oldu 5 gün kadar sancılar adet olacam gibi Ocak 28 de 5 günlük iyi emriyo tiransfer edildi şuan tahlil gunumu beklemedeyim sormak istediğim daha önceki sancılar birazda şık ve belirgindi bundada var çok seyrek ama sizce tutmadimi

Canım kişinin hiçbir hamileliği diğeriyle bir değil maalesef. Ayrıca hiç belirti olmadan tutan da var, çok ağrısı olup regl olan da maalesef. Bence hiç belirti arama, hep tuttuğunu, içinde bebişin büyüdüğünü hayal et, gününde kan testi yaparsın. İnşallah tutar canım.

Canım kişinin hiçbir hamileliği diğeriyle bir değil maalesef. Ayrıca hiç belirti olmadan tutan da var, çok ağrısı olup regl olan da maalesef. Bence hiç belirti arama, hep tuttuğunu, içinde bebişin büyüdüğünü hayal et, gününde kan testi yaparsın. İnşallah tutar canım.
Ay İnşallah

Bebiş hiç yavaşlamadı hep çok hareketli bizim ama hep ayak çıkıyordu dışarı doğru. Dün akşam ve biraz önce bebiş karnımın sağ tarafında acıyla beraber kas katı kesildi. Kavun kadar bir şişlik çıktı birden ve taş. Elimle seve seve konuşa konuşa indi. Belki bebiş olmayabilir rahim kasılmasıdır. Doğum yaklaşırken normal mi bu?
Evet canm normal bu tür yalancı kasılmalar. O anda nstye girmiş olsan sancı çıkar :)

Belirti aramak doğru değil. Tutup tutmadığını belirtiyle anlayamıyoruz ne yazık ki. Test gününde inşallah güzel sonuçlar alırsın.

X