2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Solunum desteklerinin çıkması çok çok güzel haber, süt içebilmeleri ayrı ama kilo almaya başlamaları da çok güzel haber maşallah. Kısa bir süre sonra çok daha hızlı kilo almaya başlayacaklar inşallah. Allah yardımcınız olsun canım, inşallah en kısa zamanda evlerine gelsinler kuzular.

Ya şu öpme olayına çok kızıyorum. Sadece bizi öpme değil, daha önemlisi bebişi öpme yarışı. Instagramda bir çok doğum sonrası video yayınlıyorlar, hani normal doğum sonrası yürüyerek odalarına gelen anne videoları. Oda kapısında en az 8 kişi bekliyor. Sıradan ya çocuğu öpüyorlar ya da mutlaka yüzüne dokunup seviyorlar.

Son düzenleme:

Prednolu pozitifi alınca hemen bıraktım, estrofemi kalp atışını duyunca bıraktım diye hatırlıyorum, coraspini 9. haftalarda mı bıraktım sanırım. Progestanı fitil olarak hala kullanıyorum, ama son 7 gün sonra bırakıcam. Çeşitli vitaminler ve kan ilacına artarak devam.

Sen progesteron u baya devam etmişsin canım, kanama falan olmuşmuydu sende hatırlayamadım ondan mı devam etti doktorun.

Merhaba canım hatırladın mı beni Hacettepe de tüp bebek denemiştim yumurtalarım toplanamamıştı ben rahatsızdım bir sürü antibiyotik ve ağrı kesici kullandım hatta adetlerim düzensizleşmişti doktor cylo prognova verdi adet olamayınca doktora gittim kese gördü 6.92 mm yolc sac da oluşmuş ama ben bir sürü ilaç kullandım

Arkadaşlar sağlık ocaklarında bthcg en fazla kaçı ölçüyor bu arada herkese hayırlı gebelikler doğumlar

Sen progesteron u baya devam etmişsin canım, kanama falan olmuşmuydu sende hatırlayamadım ondan mı devam etti doktorun.

Tüp bebek Dr umu bırakıp Aydan hanıma geçtiğimde crinone jele devam ediyordum. Tüp bebek Dr um 12. haftaya kadar falan kullanırız demişti. Aydan Hanım progestan 200 lüğün fitil olarak kullanımının daha kolay ve daha etkili olduğunu söyledi ona geçtik. Azıcık kahve lekelenmem olunca plasentamın rahim ağzını kapattığını gördük. Sonra yukarı çıktı şükür ama 34 e kadar devam edelim önlem olarak dedi. 4 hafta önce bırakabilirsin istersen, ya da 34 e kadar devam sana bırakıyorum dedi. Ben bırakıp bırakmamak arasında kaldım hep, çünkü rahim ağzım biraz fazla uzun, 4cm di en son. Neyse artık 34 teyim, 6 gün daha kullanıcam alt tarafı. Biraz uzun yazdım canım kusura bakma.

Hatırlayamadım canım kusura bakma nolur. Hayırlı olsun inşallah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Allah.

Yok canım yazmak daha iyi belki benzer bir durum yaşayan arkadaş olur okur faydan dokunur..
İyi yapmışsın devam etmekle, zaten jel olsaydı dayanamazdin bu haftaya kadar , ama fitil daha iyiymiş hep öyle diyorlar . Aynen baya az kaldı senin :) çok heyecanlı sen , @Brave and beautiful ve kinalikadin için beklemedeyim. Gerçi @becidina sıra falan bırakmadı :) Allah hayırlısıyla onun da bebekleriyle eve dönmesini nasip etsin

Rabbim yavrularını sağlıkla sana bağışlasın inşallah canım kuvezde bebiş beklemek çok zor onlar iyi olsun artık bekleyecegiz

Mrb kızlar bugün dr kontrolüm vardı malesef pek iyi değilim. Ellerimde 3 gündür kaşıntı olduğunu söyledim gece boyu devam eden. Dr um gebelikde karaciger kolestazi ndan şüpheleniyor. Kan sonucu 1 hafta 10 günü buluyormus ve bn çok korkuyorum bebek hareketlerini takip et dedi . Bu zaman bana nasıl geçecek hiç bilmiyorum diken Üstünde yim oturdum ağladım bebegim se icerde itekledi sanki bn iyiyim üzülme der gibi lütfen bana dua edin. Şu son ayim da yavrum sağlıkla kucağıma alabileyim . Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin. Bizden haberler malesef böyle

Canım hiç kendini üzme şöyle bir bakındım nette 37 haftada sezeryanla bebeğin alınması uygun diyor. Maşallah 37-38 e kadar doğum gerçekleştirildiği sürece korkacak bir şey yok. Sen zaten riskli süreyi geçirdin çok şükür. Dr kontrolüne sık gidersin bebek takibe alınır zaten gerekirse doğum yaptırılır artık senin korkacağın hiç bir şey yok. Bunu geçiren hamileler yazmış 37-38 de sezeryanla doğum gerçekleşmiş önemli olan süreyi geçmemek ki sezeryan süreleri zaten o civarlarda. Oyy kuzum benimm ya sakın üzme kendini bak inan sterese girmene hiç gerek yok yoksa inan yazardım. Ne uğraşlarla geldik bu günlere riske atılır mı hiç. Dr tabi ki daima temkinli olmalı bizleri korkutuyorlar ama detaylara takılmaları da bazen hayati önem taşıyor. Korkma bak göreceksin sağlıkla doğacak minik kuzun sen elini karnına koy ve duanı et. Benim de dualarımdasın Rabbim korur sizi içini ferah tut

İnşaallah biley olmaz takip altındasınız korkmayın sakın

Canım niye üzdün kendini o kadar doktor kesin birşey söylememiş ki teste bakalım demiş. Hem sen zaten çok şükür kaçıncı haftaya geldin sağ salim bundan sonrası hiç korkma . Kaşıntı gebelikte duyduğum bir şikayet niye hemen karaciğere bağladı ki acaba. Sakin daha fazla üzülüp bebişi içeride strese sokma lütfen. Rabbim şifa versin hicbirseyiniz yoktur rahat ol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…