2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Mrb canim iyi oldugunuza cok sevindim. Aklim hep sendeydi ne oldu acaba diye. Cok sevindim iyi haberlerine. Insallah en kisa zamanda cikarlar kuvezden ve evinize gelirler bebisler saglicakla.

Canım bnm catim dar birde tup bebek oldugu için risk almak istemiyorum. 7 yildan sonra gucluklerle bugune gelince insan korkuyor. Dr umla karar verdik.
Çatı dar ise bende olsam seninle aynı kararı verirdim. Hakkında hayırlısı olsun canım inşallah dikişlerin hemen iyileşir bebişini alırsın kucağına koklarsin doya doya..

Arkadaslar size teknik iki soru soracagim. Ben 20 aralikta adet oldum ve Tup Bebek icin ilaca 22 aralikta basladik. Cok sukur simdiye kadarki islemler yolunda gitti dun embriyolarim pgd ye gittigi icin donduruldu ve opu sonrasi bana verdikleri tum ilaclari dun kestirdiler.
1. Ben ne zaman adet olacagim?
2. Pgd den sonuc olumlu gelirse transfer Tahmini ne zaman yapilabilir ?
Merkezden Hemşire aradiginda ortam olarak Cok musait degildim sadece tamam tesekkurler dedim ve gorusmeyi sonlandirdim.

Endometrium kalınlığına göre reglinin 18-22 günleri arası transfer oluyor. Benim 20. Günde yapılmıştı.

Ben taze transfer oldum ama tahminimce ilaçlar adetini geciktirebilir canim, çünkü vücuttan öyle bırakır bırakmaz etkisi gitmiyor. Sonuç olumlu gelirse rahminde müsaitse doktorun fazla bekletmez sanırım ama en iyi bilgiyi yine ondan alırsın

Cevabin icin tesekkurler elbette merkezi De arayip bir soracagim. Transfer sonrasi nelere dikkat ettin sen ?

Endometrium kalınlığına göre reglinin 18-22 günleri arası transfer oluyor. Benim 20. Günde yapılmıştı.
O zaman tekrar ilaca baslattiklarinda endometrium kalinligimi Takip etmeleri gerekecek Yani ? Dogru mu Anladim ? Peki sana transfer sonrasi nelere dikkat etmen gerektigi soylenmisti? Kaba bir hesap yapip ona gore isimde planlama yapmam gerekebilir

Cevabin icin tesekkurler elbette merkezi De arayip bir soracagim. Transfer sonrasi nelere dikkat ettin sen ?
Transfer sonrası ilk 3 gün genellikle uzanarak geçirdim sonra ayaklandim ama asla ağır kaldirmadim, aylardır eve supurgeyi eşim açar sağolsun. Makineye çamaşır atarım o gelir sepete koyar taşır . İlk aylar mide bulantısinin da etkisi ile yemek falan da yapamadım . 4. Aydan sonra mutfağa girdim. Yani belki de fazla dikkat ettim bilmiyorum ama insan o kadar emek verince hicbirseyi şansa bırakmak istemiyor.

O zaman tekrar ilaca baslattiklarinda endometrium kalinligimi Takip etmeleri gerekecek Yani ? Dogru mu Anladim ? Peki sana transfer sonrasi nelere dikkat etmen gerektigi soylenmisti? Kaba bir hesap yapip ona gore isimde planlama yapmam gerekebilir
Evet estrofem verip takip edecekler, son 1 hafta progesterona da başlatırlar. Transfer sonrası çok katı kurallar yok. Fazla sıcak duş almama, ağır kaldırmama, uzanmama vs isteniyor sadece.

Seni Cok iyi Anliyorum. Normalde Cok mantikli bir insanimdir asla alternatif seylere bakmam ama bilimsel bir iliskisi olmamasina ragmen beslenme hareket vs okudugum seyleri kulak Arkasi edemeyecem ben de dikkat edecegim:)

Evet estrofem verip takip edecekler, son 1 hafta progesterona da başlatırlar. Transfer sonrası çok katı kurallar yok. Fazla sıcak duş almama, ağır kaldırmama, uzanmama vs isteniyor sadece.
Bana opu sonrasi estrofem progestan ve prednol vermislerdi. Hepsini De ayni anda baslamistim. Bir de follat diye icinde folic acid b12 vitd3 olan bir vitamin kokteyli verdiler. Benim kendi folic acidim(metil formu) b12 ( o da yine metilkobalamin formu) oldugu icin onu kullanmadim Hic. VitD duzeyimi De daha Yeni olcturdum ve yeterli duzeyde oldugunu biliyordum.
Normalde kilo sorunu olan birisi degilim ve Bu sureci beslenme uzmani ile paslasarak yonetiyoruz ona ragmen Hic simdiye kadar boyle meme Karin hassasiyetimin oldugunu bilmem.

Seni Cok iyi Anliyorum. Normalde Cok mantikli bir insanimdir asla alternatif seylere bakmam ama bilimsel bir iliskisi olmamasina ragmen beslenme hareket vs okudugum seyleri kulak Arkasi edemeyecem ben de dikkat edecegim:)
Doktorlar normal hayatınıza dönün diyorlar , ama bir yandan düşük önleyici progesteron hormonu na devam ediyorlar. Ayrıca hâlâ dolabimda duruyor kanaman olursa aniden yaptirirsin diye iğne yazmıştı. Çok şükür kullanmak zorunda kalmadım. Benim bir arkadaşım da tedaviyle çocuk sahibi oldu o da aynen benim gibi dikkat etti epey. Sorun yaşamadi.. yani velhasıl günlük hayatına donme hemen nacizane tavsiyem

Hamile olmayınca zaten her hangi bi hassasiyet niye olsun ki, tam anlamadım sanırım son cümleyi ..

Merhaba arkadaşlar, transferden sonra olumlu sonuç alanlara sormak istiyorum, çok çok özel bir durumunuz olmayıp hamilelik oluştuktan sonra hangi ilaçlara devam ettiniz? Östrojen içeren ilaçları (bant,tablet) hemen bıraktırdılar mı?

Progestan igneyi biraktim
Leucositim ignem bu gun son
Estrofem devam
Progestan fitil devam
Kan sulandirici devam
Daha basindayim bunlari ne zaman biraktirir bilmiyorum cnm

Progestan igneyi biraktim
Leucositim ignem bu gun son
Estrofem devam
Progestan fitil devam
Kan sulandirici devam
Daha basindayim bunlari ne zaman biraktirir bilmiyorum cnm
Teşekkür ederim hayırlı olsun Allah Hepimizin sağlıkla devamını getirsin inşallah, bende çok başındayım, ancak estrofemin hem tabletini hem fitilini kullanıyordum bırakıcakmışım, progestan hem göbekten hem kalçadan iğne kullandım birde 3 günde bir depot vurdurdum 6.gün kanamam olduğundan, onuda bırakıcakmışım sadece progestan fitil kullanacakmışım birde coraspin, benim tekrarlayan düşükler nedeniyle 5.tüp bebek tedavim bu, çok basit geldi ilaçlarımı bir anda kesmeleri bugün en iyisi riskli gebelik uzmanı bulup bir görüneyim fikir alayım

İlk önce estrofemi bıraktım ilk doktor kontrolünde. Sonra crinone jel e devam ettim 12.haftada birakacaktim ama yan etkisi oldu 10.haftada bıraktım . Hibor kan sulandırıcı iğne kullaniyordum onu da 8-9 hafta gibi bırakmıştım yanlış hatırlamıyorsam. Yani herşey yolunda giderse inşallah pek uzun kullanmaya gerek kalmiyor

35 haftalık gebeyim 2 gündür kasıkta yoğun olmak üzere ara ara sancı geliyor yaklaşık 2 saatte bir dr a ne zaman gitmeliyim tecrübeli Kişiler fikir verebilir mi gitsem doğumu mu engellerler yoksa Sünni sancıyla olayı mı hızlandırırlar bilemedim en azından ciğerleri gelişseydi diye dua ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…