2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Canım hiç kendini üzme şöyle bir bakındım nette 37 haftada sezeryanla bebeğin alınması uygun diyor. Maşallah 37-38 e kadar doğum gerçekleştirildiği sürece korkacak bir şey yok. Sen zaten riskli süreyi geçirdin çok şükür. Dr kontrolüne sık gidersin bebek takibe alınır zaten gerekirse doğum yaptırılır artık senin korkacağın hiç bir şey yok. Bunu geçiren hamileler yazmış 37-38 de sezeryanla doğum gerçekleşmiş önemli olan süreyi geçmemek ki sezeryan süreleri zaten o civarlarda. Oyy kuzum benimm ya sakın üzme kendini bak inan sterese girmene hiç gerek yok yoksa inan yazardım. Ne uğraşlarla geldik bu günlere riske atılır mı hiç. Dr tabi ki daima temkinli olmalı bizleri korkutuyorlar ama detaylara takılmaları da bazen hayati önem taşıyor. Korkma bak göreceksin sağlıkla doğacak minik kuzun sen elini karnına koy ve duanı et. Benim de dualarımdasın Rabbim korur sizi içini ferah tut:KK200::dua::anne:
Sagol cnm Allah razı olsun. :KK42:7 yildan sonra tam ona kavuşma ya az kalmışken bebegime bisey olmasına dayanamam. Rabbim kızımı bana bağışlasın bütün yavrulari annesine bağışlasın inşallah. Duaların için tsk ederim. Onu kucağıma aldığım günü de görürüm inşallah.

Çok yüksek hcglerde bizim hastane şu değerin üstünde diyor değer vermiyor ondan sordum canım
İlginç gerçekten sağlık ocağında hiç böyle birşey duymadım. Sadece tek sıkıntı bizim buradaki aynı gün değilde ertesi günü sonuç veriyor

:KK19:
Sagol cnm Allah razı olsun. :KK42:7 yildan sonra tam ona kavuşma ya az kalmışken bebegime bisey olmasına dayanamam. Rabbim kızımı bana bağışlasın bütün yavrulari annesine bağışlasın inşallah. Duaların için tsk ederim. Onu kucağıma aldığım günü de görürüm inşallah.
Alacaksın inşallah canım hiç bir şey olmayacak. Zaten çok büyük risk görse hemen alırdı bebeği. Risk almazdı. Sen bebeğine de kendine de güven kuzum

Canım niye üzdün kendini o kadar :KK43: doktor kesin birşey söylememiş ki teste bakalım demiş. Hem sen zaten çok şükür kaçıncı haftaya geldin sağ salim bundan sonrası hiç korkma . Kaşıntı gebelikte duyduğum bir şikayet niye hemen karaciğere bağladı ki acaba. Sakin daha fazla üzülüp bebişi içeride strese sokma lütfen. Rabbim şifa versin hicbirseyiniz yoktur rahat ol
Ah cnm keşke elde olsa uzulmemek . Bugunleri görmek bile hayal gibiydi bnm için. Bebegime bişey olmasından çok korktum kendimi tutamadim. Çok evhamliyim belki daha kesin sonuç Yok ortada ama işte elimde değil. Rabbim kimseyi evlat acisiyla da Hasretiyle de sinamasin. Dualarinizi bekliyorum.

:KK19:
Alacaksın inşallah canım hiç bir şey olmayacak. Zaten çok büyük risk görse hemen alırdı bebeği. Risk almazdı. Sen bebeğine de kendine de güven kuzum
İyiki varsın arkadaşım. o kadar rahatlattı ki beni yazdıkların. Allah razı olsun. Rabbim bebişlerimizi koklayip buyuttugumuz günleri nasip etsin. .:KK200:

Ah cnm keşke elde olsa uzulmemek . Bugunleri görmek bile hayal gibiydi bnm için. Bebegime bişey olmasından çok korktum kendimi tutamadim. Çok evhamliyim belki daha kesin sonuç Yok ortada ama işte elimde değil. Rabbim kimseyi evlat acisiyla da Hasretiyle de sinamasin. Dualarinizi bekliyorum.
Ben hissediyorum hicbirseycik olmayacak annesi :dua: hep dualarimdasiniz inşallah sende tugken gibi sadece gazından şikayet edeceksin yakın zaman da :emir_bebek: rahat ol elini karnına koy dua oku iyi hissettirir canım :KK200:

Ben hissediyorum hicbirseycik olmayacak annesi :dua: hep dualarimdasiniz inşallah sende tugken gibi sadece gazından şikayet edeceksin yakın zaman da :emir_bebek: rahat ol elini karnına koy dua oku iyi hissettirir canım :KK200:
Cok sagol cnm. İnşallah iyiki varsiniz. Rabbim hepimize sağlıklı kolay doğum nasip etsin inşallah. İnşallah bende uykusuz kaldığım gazı var diye yazdığım günleri görürüm :oops:hergün okuyorum kuzuma ayet el kursu ilk hamile olduğumu öğrendiğim günden beri...

Cok sagol cnm. İnşallah iyiki varsiniz. Rabbim hepimize sağlıklı kolay doğum nasip etsin inşallah. İnşallah bende uykusuz kaldığım gazı var diye yazdığım günleri görürüm :oops:hergün okuyorum kuzuma ayet el kursu ilk hamile olduğumu öğrendiğim günden beri...
cnim çok geçmiş olsun.bizim gurupta gebelik koleztazindan bi arkadaş 35haftada doğum yaptı ve şuan çok saglikli kızı maşallah)) ama onun tahlili hemen çıkmıştı hatta iki kere yapıldı hemen çıktı.niye senin bu kadar uzun suruyor ki?

Mrb kızlar bugün dr kontrolüm vardı malesef pek iyi değilim. Ellerimde 3 gündür kaşıntı olduğunu söyledim:KK43: gece boyu devam eden. Dr um gebelikde karaciger kolestazi ndan şüpheleniyor. Kan sonucu 1 hafta 10 günü buluyormus ve bn çok korkuyorum :cry:bebek hareketlerini takip et dedi . Bu zaman bana nasıl geçecek hiç bilmiyorum diken Üstünde yim oturdum ağladım bebegim se icerde itekledi sanki bn iyiyim üzülme der gibi :KK42: lütfen bana dua edin. Şu son ayim da yavrum sağlıkla kucağıma alabileyim . Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin. Bizden haberler malesef böyle :KK43:
Canım hiç korkup üzülme Allah büyüktür sonuçların kötü çıkmaz kendini üzüntüye sokma.
Gebeliğin başında 3 aylık dönemde bendede oluştu,doktor son aylarda karşılaştığımız bir durum bu dedi beni cildiyeye yönlendirdi.
Cildiye doktoru baktı korkmanı gerektirçek bir durum yok alerjik bu durum dedi.
Baharatlı,tuzlu,ekşi,domates,salça,turşu,stres bunlardan uzak durmamı söyledi.
Dikkat ettim kısa sürede geçti,hatta bir gün turşu suyu aşerdim çok çok az içmeme rağmen vücudumda kızarıklıklarım patır patır arttı o gece kaşıntıdan duramamıştım

Mrb kızlar bugün dr kontrolüm vardı malesef pek iyi değilim. Ellerimde 3 gündür kaşıntı olduğunu söyledim:KK43: gece boyu devam eden. Dr um gebelikde karaciger kolestazi ndan şüpheleniyor. Kan sonucu 1 hafta 10 günü buluyormus ve bn çok korkuyorum :cry:bebek hareketlerini takip et dedi . Bu zaman bana nasıl geçecek hiç bilmiyorum diken Üstünde yim oturdum ağladım bebegim se icerde itekledi sanki bn iyiyim üzülme der gibi :KK42: lütfen bana dua edin. Şu son ayim da yavrum sağlıkla kucağıma alabileyim . Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin. Bizden haberler malesef böyle :KK43:

Canım çok çok geçmiş olsun. Üzülmemeye çalış, riskli dönemi geçtik şükür hiç bir şey olmaz Allahın izniyle. Kaşıntıda, ciltte kabarma en ufak bir şeyde karaciğerden şüpheleniliyor. Fakat benim kan testlerim 1,5 saatte çıkmıştı. Başka bir hastanede en kötü 1 günde çıksın. Farklı bir şeye mi bakıyorlar acaba?

Canlarım benim okudum geçmişi hepinizden Allah razı olsun dualarınız için minnettarım.
Ben iyiyim sezeryan dikişler tabiki ağrı sancı yapıyor havalar soğuk mecbur hastaneye gidip geliyoruz ayakta kalmak falan yoruyor zorluyor dikişleri ama bebeklerimizi birkaç dk görmek için dayanıyoruz mecbur.
Bebeklerim daha iyi gibi günlük değişiyor durumları solunum destekleri çıkarıldı şimdilik iyi dedi dr arada yeniden destek gerekiyor tekrar takıyoruz ama genel olarak iyi dedi. Bağırsak sistemleride gelişmemiş yeterince çok az süt alıyorlar karınları şişiyormus. Kilo almaları zor oluyor zaten vermişlerdi yeni yeni gr almaya başladılar.
Sütüm ilk üç gün çok zorladi hem erken doğum hem sezeryan olduğu için çok normaldi ama sürekli süt sorduğu için Hemşirelrr falan strese soktular biraz. Çok uğraştım makina ile çektirerek yara oldu soyuldu falan göğüs uçları bir şekilde devam ettik bırakmadim şimdi iyi çok şükür gelişi ancak bebeklerim çok az süt içebiliyor zaten emmek yok kanul yardımı ile veriliyor.
Rabbim yardım eder inşallah yavrularimiza tez vakitte toparlanır evimize gelirler.
@ruhum_mavi canım kıyafetler için teşekkür ederim şimdilik kıyafet dışardan alınmıyor yasak ihtiyaç olursa olabilir tabi, Allah razı olsun. Kızına maşallah çok tatlı olmuş büyümüş.
Tüm yardım teklif eden canım arkadaşlarım hepinize gönülden teşekkür ediyorum iyi ki varsınız. Rabbim gönlünüze göre versin inşallah.
Bu uğurda çaba sarfeden tüm kardeşlerime Rabbim tez vakitte sağlıkla hayırla evlatlarını nasip etsin inşallah.
Yoğun geçiyor çok sık giremiyorum bebeklerim eve gelse zaten bu kadar bile giremem diye düşünüyorum ama aklım siz de inşallahhhhh Rabbim hepinize zamanında Doğan sağlıklı evlatlar nasip edecek. Dualarımdasiniz.

Ben hep seni merak ediyordum. Okudum simdi olanlari. Allah bebislerine tez zamanda sifa versin. Sizi kavustursun insallah saglikla sihhatle. Dualarimda olacaksiniz. Cok gecmis olsun.

Nasılsın canım oğlun nasıl inşallah ikinizde iyisinizdir ❤
Genel durumumuz iyi şükür hastanedeyiz bende yatış istedim emzirmeye gitmek gelmek artık işkence olmuştu şimdi saati gelince emzriyorum
Kilo almasını bekliyoruz
Allah razı olsun sen nasılsın hamislik nasıl gidiyor

cnim çok geçmiş olsun.bizim gurupta gebelik koleztazindan bi arkadaş 35haftada doğum yaptı ve şuan çok saglikli kızı maşallah)) ama onun tahlili hemen çıkmıştı hatta iki kere yapıldı hemen çıktı.niye senin bu kadar uzun suruyor ki?
Sagol cnm. Bende anlamadım neden bu kadar uzun sürüyor? Bnm gittiğim hastanede değilde başka bir özel hastanede vericem kan. Yarın sabah Orası da istanbula mi ne gonderiyormus cnm. Kendi dr um a sordum öyle söyledi belki daha erken çıkıyordur öğrenicem inşallah. Verdikleri kağıtta safra asidi yazıyor gideceğim hastaneye vericem.

Canım hiç korkup üzülme Allah büyüktür sonuçların kötü çıkmaz kendini üzüntüye sokma.
Gebeliğin başında 3 aylık dönemde bendede oluştu,doktor son aylarda karşılaştığımız bir durum bu dedi beni cildiyeye yönlendirdi.
Cildiye doktoru baktı korkmanı gerektirçek bir durum yok alerjik bu durum dedi.
Baharatlı,tuzlu,ekşi,domates,salça,turşu,stres bunlardan uzak durmamı söyledi.
Dikkat ettim kısa sürede geçti,hatta bir gün turşu suyu aşerdim çok çok az içmeme rağmen vücudumda kızarıklıklarım patır patır arttı o gece kaşıntıdan duramamıştım
İnşallah cnm bnde öyle olması için dua ediyorum. Şimdilik dr bana çikolata ve yumurta yi yasakladi. Sonuç olumsuz çıkarsa hastaneye yatircam dedi sanırım gözetim altında tutacak. Rabbim bana sağlıkla yavrumu kucakladigim günü nasip etsin başka bişey istemiyorum :KK43:

Canım çok çok geçmiş olsun. Üzülmemeye çalış, riskli dönemi geçtik şükür hiç bir şey olmaz Allahın izniyle. Kaşıntıda, ciltte kabarma en ufak bir şeyde karaciğerden şüpheleniliyor. Fakat benim kan testlerim 1,5 saatte çıkmıştı. Başka bir hastanede en kötü 1 günde çıksın. Farklı bir şeye mi bakıyorlar acaba?
Tsk ederim cnm safra asidi diye yaziyor bakilacak olan bugün kendi dr um ayrı kan aldırdi rutin olanlar sanırım. Bu orda yapılmadığı için özel bir hastaneye yonlendirdi orayı aradı eşim saat geç bugün alamayiz yarın sabah gelin demişler. Bakalım yarın olsun hayrolsun diyecem artık. Dua edip bekliyorum Elimden başka bişey gelmiyor kuzum. :110:

Brave and beautiful Brave and beautiful bizim 2019 annelerinden bir arkadaş kaşıntı ile sıkıntisi oldu 34-35 haftalık iken doğum yaptı şükür kendi de bebeği de iyi canım inşallah seninde güzel haberlerini alacagiz merak etme
Sagol cnm . Aminn inşallah. ALLAH razı olsun hepinizden. Sayenizde kendimi ancak toparladım şu saat olmuş. Yoksa hala bebegimi de uzecektim kendi mi de. :KK43: sende sağlıkla oglusunla evine dön en kisa zamanda arkadaşım. Rabbim hiç bir evladı annesinden ayirmasin.:KK200:

Genel durumumuz iyi şükür hastanedeyiz bende yatış istedim emzirmeye gitmek gelmek artık işkence olmuştu şimdi saati gelince emzriyorum
Kilo almasını bekliyoruz
Allah razı olsun sen nasılsın hamislik nasıl gidiyor
Şu an kilosu ne kadar canım ? Tek sebep kilosundan dolayı mı küvezde tutuyorlar

X