2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Allahım seninde sağlıkla kucağına almanı nasip etsin minik prensesini saol Allah razı olsun canım arkadaşım hepimiz o güzel anları sağlıkla görürüz inşallah. Saçlarım benim de aynı uçlar fena halde:) Hamilelikte çok uzarmış gerçekten de öyle.

Hadi ya bende burda beni baya gaza getireceksiniz diye düşünmüştüm bir avalon var kestiren kestir diyen. Çok gıcık bir durum gerçekten. Kış günü yıkaması taraması çok zor geliyor bana da.

Ben yeni kestirdim, tabi ki kestirilir canım..

Hadi ya bende burda beni baya gaza getireceksiniz diye düşünmüştüm bir avalon var kestiren kestir diyen. Çok gıcık bir durum gerçekten. Kış günü yıkaması taraması çok zor geliyor bana da.
Doğumdan sonra kesersin :) hatta o dönem kilolardan da kurtulursun vücut kendine gelir değişiklik sanada iyi hissettirir. Ben saç kesince sanki sırtımdan yük kalkmış gibi ferahlıyorum

Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim benim esimde problem ver cruptoazospermi durumumuz tup bebek tedavisine baslayacagiz insallah tum tahlillerim rahim kalinligim rezervim rahim filmim vs hersey temizz cikti doktor cok iyisin dedi ama sansini artirmak icin istersen hitereskopi yapabiliriz sana birakiyorum ben siz karar verin dedi bende dusunuyorum hersey guzelse gerek var mi rahmin zedelenmesinen korkuyorum cok vs eger bu ay hitereskopi olursam ocak ayina kalicak tup bebek tedavisine baslamak sadece cizik atacak sekilde olacakmiss sizin fikriniz nedir sorun olmamasina dair bilee hitereskopi yaptirmali miyim?
Cok sagolun

Amin kuzum inşallah inşallah cümlemize sağ salim evlatlarımıza kavuşmayı nasip etsin.
Uçlarını doğuma 1hafta kala falan aldır o zaman canım yada doğum sonrası bakım gibi düşün doğumdan sonraya bırak :)
Ben çok mutlu oluyorum uzadığını gördükçe :))
pkodan dolayı dökülmem çok oluyordu uzamasıda nerdeyse hiç olmuyodu

İyiz şükür son 3 gün kavuşmaya rabbim hayırlisi ile sizlerede göstersin seninde iyi olmana sevindim kaç haftalık oldunuz
Çok sevindim iyi olmanıza.. 21+2 olduk çok şükür.. Doktor iyi bir proftu. Çok net yanıt verdi tüm sorularımıza.. Insallah hepimiz için sağlıkla devam eder tüm süreç

Allah razı olsun canım sen nasılsın

Ne güzel bir örnek maşallah ikizlere

Tabiki kesilir ben 16.haftda kestirdim

Doğumdan sonra kesersin :) hatta o dönem kilolardan da kurtulursun vücut kendine gelir değişiklik sanada iyi hissettirir. Ben saç kesince sanki sırtımdan yük kalkmış gibi ferahlıyorum
Kilolardan kurtulmak uzun sürecek benim:) dediğin gibi saçlar kesilince sanki hafiflemiş gibi oluyor. Doğumdan sonra da kestirmek zor aslında bebeği bırakıp nasıl çıkacaz ben kendim keserim evde alışığım

İnşallah olumlu sonuç alırsın her şey yolunda gider canım. Benim dr um da rahme çizik atılmasının tutunmayı artırdığını söylüyordu ancak benim histereskopide atmadı klasik muayene sırasında spekulum ile rahim ağzını açtı ve rahim ağzına bir aletle çizikler attı 5-10 dk da. Çizik atılması için uzun uzadıya histereskopiye gerek yok. Allah yardımcın olsun canım benim

Benim de baya baya uzun ama ben kına yakıyordum kendim o uzayan kınalı uçlar bakımsız duruyor baya. Bir de tara tara bitmiyor. Dediğin gibi yapayım 1 hafta kala falan kesiveririm ohh miss

cok tesekkur ederım cevpladıgınız ıcın sagolun bırde bu embrıyo uzerınde pgt genetık ıslemı uygulanıyor yaptırmak cok gereklı mı sızce yaptıran var mı aramızda acaba ?

cok tesekkur ederım cevpladıgınız ıcın sagolun bırde bu embrıyo uzerınde pgt genetık ıslemı uygulanıyor yaptırmak cok gereklı mı sızce yaptıran var mı aramızda acaba ?
Özellikle erkekle ilgili sperm sorunu var ise bence embriyolara uygulanması gerek. Sağlıklı gelen embriyonun tutma ve sağlıkla devam etme olasılığı yüksek. Normalde gebeliğin başında olan düşüklerin çok büyük bir kısmının sebebi embriyolarda ki genetik sorunlardır. Ngs/pgt li embriyolarda(sağlıklı gelen embriyolar) genetik açıdan sıkıntı görülmediği için bu risk ortadan kalkıyor. Eğer maddi açıdan uygunsanız bence yaptırmak büyük avantaj. En azından başından sağlıksız embriyo transferi engellenmiş olur hem de boşa umutlanılmaz. Ancak bir defa uygulanan pgt li tüp tedavisinde embriyoların hepsi sağlıksız gelse bile bu hep böyle olacak anlamına gelmez. Her tedavide durum değişebilir her tedavide kalite farklılaşabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…