2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Allah razı olsun canım, inşallah iyi olacağız. Senin de ikiz bak bol bol dinlen rahim ağzı ölçümlerini yaptır mutlaka.

Kuzum benim doktorda 28 i görelim inşallah diyor önce, bebekler azıcık geriden geliyor özellikle oğlan az daha geriden geliyor. Ama yine de ilk kısalma farkedildigi zaman 24+6 idi o zaman daha tedirgin olmuştum şimdi az daha içim rahat inşallah olmaz ama olursa da şansları daha yüksek diye düşünüyorum. Ama anne karnında bir gün dışarda üç güne mi ne bedelmis yani dururlar inşallah Rabbim kısmet ederse. Özgür hoca da çok garantici sağolsun. İlk kısalma başladığında ciğer geliştirici iğneyi yaptı çok kasılma görünmese de nidilat tedavisine başladı. Takip edelim diyor burda kalırsan daha iyi olur diye ikna etmeye çalıştı ben gitmek istedim sen bilirsin ama ... bunlar olabilir diye anlattı ayrıca böyle durumlarda hastanede hazır olmalı burda kalacaksın ki hazır olunsun dedi ben de nasıl isterseniz hocam dedim öyle yattım.
En doğrusunu yapmışsın kalarak dr u dinle boşver evde ne yapacaksın hastanede en azından için rahat eder hemen müdahale edilir. Gelişimleri düzelir merak etme. Eşin kaşar peyniri ceviz muz getirsin sana bol bol ye. Senin az yediğini okudum sanki. Kendini zorlayacaksın artık ilaç niyetine.

Selam kızlar nasılsınız? Bayadır gelemedim buraya herkes iyidir umarım. Bende ikili test sonucu strese girdim aranızda ikili testi riskli çıkan var mı? Ense kalınlığı normal ama kan testi yüksek risk çıktı :KK43:
Sıkıntı yapma canım biliyorsun bu testler çoğunlukla doğru sonuç vermiyor , riskli çıkıp sapasağlam doğan bebekler çoğunlukta.. ben sırf bu stresi yaşamamak için yaptirmadim . Allah sığın eminim sağlıkla dünyaya gelecek

aslında. bıdaha gıtmıcektm benı cok sınırlendırdıler 2 saat beklettıler amelıyatta dıye bı baktm ınstagramda resm paylasıyor doktor hanm gıttım bankodakı kızlara soylendim 10 dk da aldırlar. ama gıdeymde sorayım yuzyuze zatn korkuyorm cok karısır Allah korusun bısey olur dıe sbry sbry
Hangi doktor yapıyor canım kontrollerini, ben çok nadir bekliyorum. Hatta son zamanlarda saatinden önce oradaysam alıyorlar.
Gidince yüz yüze görüş tabi için rahatlar en azından, talep ettiğin takdirde de muhakkak bi belge verirler vermek zorundalar zaten.

En doğrusunu yapmışsın kalarak dr u dinle boşver evde ne yapacaksın hastanede en azından için rahat eder hemen müdahale edilir. Gelişimleri düzelir merak etme. Eşin kaşar peyniri ceviz muz getirsin sana bol bol ye. Senin az yediğini okudum sanki. Kendini zorlayacaksın artık ilaç niyetine.
Hepsinden öyle tiksindim ki zorla azıcık da olsa yemeye çalışıyorum her gün mutlaka muz yiyorum eşimde getirmiş. Ceviz ve kaşar da söylerim getirir. Faydalı yediğim sık sık bir balık vardi artık eşim ekmek arası yapar getirir onu da :) hastanede geçen sefer üç gün kaldım bir kilo verip çıktım. Ancak toparlamistim tekrar yattık.

arkadaslar bırsey soracagım bılgılendırırsenz sevınırm. mesela bız sımdı transfer olduk ama hastanede daha dpndurılmus embryolarımz var. ona daır sıze bı kagıt verdıler mı ? bize vermedıler atıyorum 3 yıl sonra gıdecem belkı transfer olmak ıstıcem elımde embryom olduguna daır bı kagıt yok olması gerekıyor mu acaba? transfer gunu ımzalattılar 5 tane kaldı şu tarıhe kadat fılan dıe ama bızde bı kopyası yok.
Benimde 3 tane kaldı canım ama herhangi bir belge yok elimde. Hastanede hakkımızda bir sürü belge var kimligimizle de gidip işlem yaptirabiliriz bence.

Hangi doktor yapıyor canım kontrollerini, ben çok nadir bekliyorum. Hatta son zamanlarda saatinden önce oradaysam alıyorlar.
Gidince yüz yüze görüş tabi için rahatlar en azından, talep ettiğin takdirde de muhakkak bi belge verirler vermek zorundalar zaten.
ayse.s. gercekten amelıyattaydı belkıde mola vermek ıstedı ama 2 saat bekledık uzerıne bn resmlerı gordm dıyınce hemen aldı. gıdınce ıstıyeyım ya aklıma takıldı

ayse.s. gercekten amelıyattaydı belkıde mola vermek ıstedı ama 2 saat bekledık uzerıne bn resmlerı gordm dıyınce hemen aldı. gıdınce ıstıyeyım ya aklıma takıldı
Olabilir canım bilemedim şimdi o_O Ben ilk zamanlar bikaç kere bekledim son zamanlar olmadı hiç. Ben ayşen hocaya gidiyorum. Sen arada kontrole mı gidiyosun doğumu da orada mı düşünüyosun nasip olursa.

Olabilir canım bilemedim şimdi o_O Ben ilk zamanlar bikaç kere bekledim son zamanlar olmadı hiç. Ben ayşen hocaya gidiyorum. Sen arada kontrole mı gidiyosun doğumu da orada mı düşünüyosun nasip olursa.
bnm bastan beri kanama alanım bı oldu bı olmadı derken nerdeyse 15 gunde bı gıdıyorum. ama gıtmek ıstemıyorum artık cunku ılaclarıda bıraktm bı tek bagısıklık ıcın serum kaldı kullandıgım oda 6.aya kadar yapılcak dedıler . bıde pıhtılasma ıcın coraspınle ıgne oluodum ıgneyı bıraktm coraspın ıcıyorm o kadarx bana yakın ıyı bır doktor arıyorum bu aralar dogumu orda yapmam

Hepsinden öyle tiksindim ki zorla azıcık da olsa yemeye çalışıyorum her gün mutlaka muz yiyorum eşimde getirmiş. Ceviz ve kaşar da söylerim getirir. Faydalı yediğim sık sık bir balık vardi artık eşim ekmek arası yapar getirir onu da :) hastanede geçen sefer üç gün kaldım bir kilo verip çıktım. Ancak toparlamistim tekrar yattık.
Hastane ortamı stres seni etkilemiştir belki. Tamam artık yarından itibaren bol bol yiyorsun bebeklerin için. Balık çok iyi olur getirirse. Saolsun eşinde uğraşıyor adam Allah yardımcınız olsun. Ah elimden bir şey gelse keşke. Dua etmekten başka yapacak bir şey yok senden güzel haberler gelsin inşallah kuzum benim. Sabır sabır hepsi geçecek..

Sıkıntı yapma canım biliyorsun bu testler çoğunlukla doğru sonuç vermiyor , riskli çıkıp sapasağlam doğan bebekler çoğunlukta.. ben sırf bu stresi yaşamamak için yaptirmadim . Allah sığın eminim sağlıkla dünyaya gelecek
Sağol canım gerçekten ister istemez stres oluyo insan doktorumun tutumu da bi tuhaf oldu İnşâAllah sağlıklıdır bebeğim

Bende kafaya takmayayım diyorum benim doktorum ikili yaptırma demişti bende yaptırdım şimdi diyo nipt testi yaptır bilelim içimiz rahat olsun. Ben hayır dedikçe moralimi bozdu yaptır kötü bişey çıkarsa kendini hazırlarsın yoksa bebeği reddetme durumun olur falan filan nasıl sinirlendim ben bişey bilmek İstemiyorum istediğim ve Ümit ettiğim tek şey bebeğimin sağlıklı olduğunu düşünmek benimde kombine risk 1:110 ikili test1:50 :KK43:
Amniyosentez tek kesin sonuç veren test, baya riskli bir işlem ve onu tavsiye etmem. Zaten her sonuç kabulüm dersen hiç gerek yok. Biz kötü sonucu kabul edemeyeceğimiz için yaptırdık amniyosentezi. Ama nifty i yaptır bence. Nifty de bir oran verecek sana ama çok daha kesin. Sonucu daha net tahmin etmek kötü bişey değil. Sağlıklı olma ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu görünce için çok rahatlar. Diğer seçeneğe hiç ihtimal vermiyorum ama Allah korusun hasta olsa nasıl bir ön hazırlık yapmak gerektiği de çok çok önemli canım... kızma bana olur mu, çocuğun Allahın izniyle sağlıklı olacak zaten ama insan her sonuca gene çocuğun geleceği için hazırlıklı olmalı.

Hastane ortamı stres seni etkilemiştir belki. Tamam artık yarından itibaren bol bol yiyorsun bebeklerin için. Balık çok iyi olur getirirse. Saolsun eşinde uğraşıyor adam Allah yardımcınız olsun. Ah elimden bir şey gelse keşke. Dua etmekten başka yapacak bir şey yok senden güzel haberler gelsin inşallah kuzum benim. Sabır sabır hepsi geçecek..
Sağolsun Bebek gibi bakıyor elinden geldiğince amin inşallah hepimizin kuzum. Sen dua et bize yeter Rabbim hepimizi sağlıkla kavuştursun yavrularimiza. Geçecek :KK200::KK15:

Amniyosentez tek kesin sonuç veren test, baya riskli bir işlem ve onu tavsiye etmem. Zaten her sonuç kabulüm dersen hiç gerek yok. Biz kötü sonucu kabul edemeyeceğimiz için yaptırdık amniyosentezi. Ama nifty i yaptır bence. Nifty de bir oran verecek sana ama çok daha kesin. Sonucu daha net tahmin etmek kötü bişey değil. Sağlıklı olma ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu görünce için çok rahatlar. Diğer seçeneğe hiç ihtimal vermiyorum ama Allah korusun hasta olsa nasıl bir ön hazırlık yapmak gerektiği de çok çok önemli canım... kızma bana olur mu, çocuğun Allahın izniyle sağlıklı olacak zaten ama insan her sonuca gene çocuğun geleceği için hazırlıklı olmalı.
Yok canım neden kızayım olasılık bunlar yapacak bişey yok aldırma gibi birşey söz konusu bile olamaz. O yüzden ikiliyi hiç yaptırmadık varsayıcaz bebeğimin sağlıklı olduğunu düşünmek istiyorum eğer sonuç kötü olursa da onada alıştırırım kendimiyapacsk hiç bişey yok ama İnşâAllah korktuğumuz başımıza gelmez Rabbim hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin ❤️

Kızlar sizler tecrübelisiniz pazartesi 5. Gün transferim var ama embriyolog gelişim geride dedi embriyoların 5. Gün olduğu halde embriyo 3. Gün kalitesinde kalmışsa transfer yapılır mı ve kalitesi çok iyi olmasa da acaba tutunabilir mi bana bu ikinci denemem korkuyorum

X