2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Canım yine hastaneye yatırdılar. Rahim ağzı 8,5 mm ye düşmüş dr takip etmek gerekiyor, doğum her an başlayabilir yatırım dedi mecbur yattık yine. İnşallah durur biraz daha sipalarim içerde. Bebekler iyiydi çok şükür 800-900 gr dedi çok küçükler daha diyor dr

Canım ya çok geçmiş olsun, iyi olacak her şey, hep konuş onlarla, duracaklar daha inşallah :KK200: :dua: :nazar::nazar::nazar:

Premature bebekler çok duydum seninkilerden de küçük doğanlar var. Onların vakti zamanı belli aslında sadece biz bilmiyoruz. Bir bakarsın daha uzun haftalar anne karnında geçirecekler hiç belli olmuyor.
Sen stres yapmamaya çalış canım Allah'a emanet et. Zaten elinden geleni yapıyorsun bizlerde dua edeceğiz inşallah bol bol
Ne kadar yaşayabilirler diye düşünsem de çok erken çok küçükler diye endişe bitmiyor.
Rabbim hakkımızda hayırlı olanı nasip eylesin, biz elimizden geleni yapıyoruz kısmetimizde ne varsa yaşayacağız. Allah razı olsun canım. Rabbim hepimizi evlatlarına sağlıkla kavuştursun inşallah.
Canım ya çok geçmiş olsun, iyi olacak her şey, hep konuş onlarla, duracaklar daha inşallah :KK200: :dua: :nazar::nazar::nazar:
Sağol canım, anlatıyorum dinliyorlar mi bilmem. Hareketliler çok şükür bir de asagiyi tekmelemeseler ikisi de makat duruyor.

Yatıyorum zaten canım.
Takip ediyorlar ancak evde de ilaç alıyordum kasılma için ve hastalık proluton iğne oluyordum burada devam edecekler.
Arada nst baglayacaklar arada elle kasılma kontrolü yapacaklar günlük bebekleri usg de kalp atışı su kontrolü yapıyorlar sanırım bu kadar.
İkizlerde yapacak ekstra bir şey pek yok. Dikiş için hem geç hem de pek işe yaramıyor çoğul gebelik olunca.
Dr takip edelim yoksa aniden doğum başlarsa yer ayarlamak da zor olabilir dedi. Bebekler premature doğarsa diye önceden pediatri bölümüne bilgi veriliyor hazırlıkli olunsun diye. Yatacagiz sanırım bu gidişle doğuma kadar.
Kuzum çok geçmiş olsun. Hamile kalana kadar bir stres sonrası bin stres Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin İnşâAllah şakın stres olma herşey güzel olsun :dua:

Selam kızlar nasılsınız? Bayadır gelemedim buraya herkes iyidir umarım. Bende ikili test sonucu strese girdim aranızda ikili testi riskli çıkan var mı? Ense kalınlığı normal ama kan testi yüksek risk çıktı :KK43:

Kuzum çok geçmiş olsun. Hamile kalana kadar bir stres sonrası bin stres Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin İnşâAllah şakın stres olma herşey güzel olsun :dua:
Sağol canım Allah razı olsun. Gerçekten öyle bizler için zor başlıyor zor devam ediyoruz. İnşallah zamanında en azından zamanında yakın doğarlar. Dr ümitsiz konuşunca stres olsun açıkçası evde iyiydim. İnşallah hepimiz sağlıkla dünyaya getiririz yavrularimizi.

Selam kızlar nasılsınız? Bayadır gelemedim buraya herkes iyidir umarım. Bende ikili test sonucu strese girdim aranızda ikili testi riskli çıkan var mı? Ense kalınlığı normal ama kan testi yüksek risk çıktı :KK43:

Benim ultrason ölçümleri normal olmasına rağmen kan testim dolayısıyla ikili testim 1/248 çıktı. Biz eşimle amniyosentez yaptırmayı tercih ettik temiz çıktı çok şükür. Ama şu da var; hasta olsa bebek kendini ultrasonda belli eder de diyorlar canım.

arkadaslar bırsey soracagım bılgılendırırsenz sevınırm. mesela bız sımdı transfer olduk ama hastanede daha dpndurılmus embryolarımz var. ona daır sıze bı kagıt verdıler mı ? bize vermedıler atıyorum 3 yıl sonra gıdecem belkı transfer olmak ıstıcem elımde embryom olduguna daır bı kagıt yok olması gerekıyor mu acaba? transfer gunu ımzalattılar 5 tane kaldı şu tarıhe kadat fılan dıe ama bızde bı kopyası yok.

Sağol canım Allah razı olsun. Gerçekten öyle bizler için zor başlıyor zor devam ediyoruz. İnşallah zamanında en azından zamanında yakın doğarlar. Dr ümitsiz konuşunca stres olsun açıkçası evde iyiydim. İnşallah hepimiz sağlıkla dünyaya getiririz yavrularimizi.
Çokk haklısın canım doktorlar zaten felaket tellalı İnşâAllah vakitlice gelir kuzular

Canım yine hastaneye yatırdılar. Rahim ağzı 8,5 mm ye düşmüş dr takip etmek gerekiyor, doğum her an başlayabilir yatırım dedi mecbur yattık yine. İnşallah durur biraz daha sipalarim içerde. Bebekler iyiydi çok şükür 800-900 gr dedi çok küçükler daha diyor dr
Ya geç girebildim yeni gördüm mesajı. Madem öyle hastanede yatman en doğrusu kuzum. Bildiğim 750 yi geçen bebekler yaşama şansı yüksek. Hastanede sürekli yatarak gözetim altında geçirirsen çok iyi olur bir kaç hafta dururlar en azından. Dr istediğini desin aslında boş. Rabbim ne zaman derse o zaman gelecekler bol bol dua edecez kuzum. Bir ihtiyacınız olursa eşim gelir gerekirse bana yaz. Allahım yardımcın olsun.

arkadaslar bırsey soracagım bılgılendırırsenz sevınırm. mesela bız sımdı transfer olduk ama hastanede daha dpndurılmus embryolarımz var. ona daır sıze bı kagıt verdıler mı ? bize vermedıler atıyorum 3 yıl sonra gıdecem belkı transfer olmak ıstıcem elımde embryom olduguna daır bı kagıt yok olması gerekıyor mu acaba? transfer gunu ımzalattılar 5 tane kaldı şu tarıhe kadat fılan dıe ama bızde bı kopyası yok.
Bize vermiştiler canım transfer sonrası

Benim ultrason ölçümleri normal olmasına rağmen kan testim dolayısıyla ikili testim 1/248 çıktı. Biz eşimle amniyosentez yaptırmayı tercih ettik temiz çıktı çok şükür. Ama şu da var; hasta olsa bebek kendini ultrasonda belli eder de diyorlar canım.
Bende kafaya takmayayım diyorum benim doktorum ikili yaptırma demişti bende yaptırdım şimdi diyo nipt testi yaptır bilelim içimiz rahat olsun. Ben hayır dedikçe moralimi bozdu yaptır kötü bişey çıkarsa kendini hazırlarsın yoksa bebeği reddetme durumun olur falan filan nasıl sinirlendim ben bişey bilmek İstemiyorum istediğim ve Ümit ettiğim tek şey bebeğimin sağlıklı olduğunu düşünmek benimde kombine risk 1:110 ikili test1:50 :KK43:

Allahım sana güç versin canım, takip ediyorum her yazdığını ve hep iyi olmanızı diliyorum...

becidina becidina ben 24. Haftada kanama geçirmiştim ya 24+3 te Perinatolog Sertaç hocaya gittim bana 3 hafta daha dayan bu aralar doğurmamalısın dedi(sanki benim elimde). 3 hafta sonra doğum olursa kurtarırsın demişti net bir şekilde. O aklıma geldi. İnşallah erken gelmesinler ama gelirlerse de kurtarırlar. Allah büyük. Normalde sertaç hoca çok sert moral bozan biri. Tak diye yüzüne söyler hiç acımaz. Hatta bana kanaman çok olursa alırım bebeği kaybedersin demişti 24 te. Yani çok şükür sen 27 oldun sayılır.

Ya geç girebildim yeni gördüm mesajı. Madem öyle hastanede yatman en doğrusu kuzum. Bildiğim 750 yi geçen bebekler yaşama şansı yüksek. Hastanede sürekli yatarak gözetim altında geçirirsen çok iyi olur bir kaç hafta dururlar en azından. Dr istediğini desin aslında boş. Rabbim ne zaman derse o zaman gelecekler bol bol dua edecez kuzum. Bir ihtiyacınız olursa eşim gelir gerekirse bana yaz. Allahım yardımcın olsun.
İnşallah dururlar kuzum elimizden geleni yapıyoruz Rabbim nasıl isterse öyle olacak sonuçta bugünümuze şükür ediyorum ne diyeyim birkaç hafta daha beklerler büyürler inşallah.
Allah razı olsun canım benim gerek olmaz inşallah hiç bir şeye, eşinden de Allah razı olsun.
Sadece öylece yatipp uzun haftalar dogmamasi beklentisi içindeyim. Gün doğmadan neler doğar varsa kısmeti bebeklerimizin Rabbim erken gelseler de yaşatır. Rabbim hiçbirimizi hayırlısindan ayırmasın inşallah. :KK200: üzülme sende bak iyiyiz biz stres kötu etkiliyor bebekleri.

bıze vermedıler bnmde yenı aklıma geldı sbry sbry canm sende acıbadem maslaktaydın dıme sana verdıler mı acaba ?
Benim maalesef dondurulmuş embriyom kalmadı canım o yüzden bilgim yok. Ocak ayında gidicem kontrole istersen sorabilirim gittiğim de ya da çok aklına takıldıysa arayıp isteyebilirsin maille.

Benim maalesef dondurulmuş embriyom kalmadı canım o yüzden bilgim yok. Ocak ayında gidicem kontrole istersen sorabilirim gittiğim de ya da çok aklına takıldıysa arayıp isteyebilirsin maille.
anladım canım ya kafama takıldı cok benım bn oldugumu nerdn anlıcaklar yanı vermelerı lazm bnce o gun ımzalattılar 5 tane kaldı su tarıhe kadar dıe ama bıze bı kopyası fılan verılmedı ocakta bnde gıdecegım ınsaallah en ıyısı gıdıp sormak

İnşallah dururlar kuzum elimizden geleni yapıyoruz Rabbim nasıl isterse öyle olacak sonuçta bugünümuze şükür ediyorum ne diyeyim birkaç hafta daha beklerler büyürler inşallah.
Allah razı olsun canım benim gerek olmaz inşallah hiç bir şeye, eşinden de Allah razı olsun.
Sadece öylece yatipp uzun haftalar dogmamasi beklentisi içindeyim. Gün doğmadan neler doğar varsa kısmeti bebeklerimizin Rabbim erken gelseler de yaşatır. Rabbim hiçbirimizi hayırlısindan ayırmasın inşallah. :KK200: üzülme sende bak iyiyiz biz stres kötu etkiliyor bebekleri.
İnşallah hep iyi olun inşallah. Rabbim yardımcın olsun bebeklerinizle sağlıkla mutlulukla evinize girersiniz inşallah. Neler duyduk neler yeter ki ol desin..

aslında. bıdaha gıtmıcektm benı cok sınırlendırdıler 2 saat beklettıler amelıyatta dıye bı baktm ınstagramda resm paylasıyor doktor hanm gıttım bankodakı kızlara soylendim 10 dk da aldırlar. ama gıdeymde sorayım yuzyuze zatn korkuyorm cok karısır Allah korusun bısey olur dıe sbry sbry

Allahım sana güç versin canım, takip ediyorum her yazdığını ve hep iyi olmanızı diliyorum...
Allah razı olsun canım, inşallah iyi olacağız. Senin de ikiz bak bol bol dinlen rahim ağzı ölçümlerini yaptır mutlaka.
becidina becidina ben 24. Haftada kanama geçirmiştim ya 24+3 te Perinatolog Sertaç hocaya gittim bana 3 hafta daha dayan bu aralar doğurmamalısın dedi(sanki benim elimde). 3 hafta sonra doğum olursa kurtarırsın demişti net bir şekilde. O aklıma geldi. İnşallah erken gelmesinler ama gelirlerse de kurtarırlar. Allah büyük. Normalde sertaç hoca çok sert moral bozan biri. Tak diye yüzüne söyler hiç acımaz. Hatta bana kanaman çok olursa alırım bebeği kaybedersin demişti 24 te. Yani çok şükür sen 27 oldun sayılır.
Kuzum benim doktorda 28 i görelim inşallah diyor önce, bebekler azıcık geriden geliyor özellikle oğlan az daha geriden geliyor. Ama yine de ilk kısalma farkedildigi zaman 24+6 idi o zaman daha tedirgin olmuştum şimdi az daha içim rahat inşallah olmaz ama olursa da şansları daha yüksek diye düşünüyorum. Ama anne karnında bir gün dışarda üç güne mi ne bedelmis yani dururlar inşallah Rabbim kısmet ederse. Özgür hoca da çok garantici sağolsun. İlk kısalma başladığında ciğer geliştirici iğneyi yaptı çok kasılma görünmese de nidilat tedavisine başladı. Takip edelim diyor burda kalırsan daha iyi olur diye ikna etmeye çalıştı ben gitmek istedim sen bilirsin ama ... bunlar olabilir diye anlattı ayrıca böyle durumlarda hastanede hazır olmalı burda kalacaksın ki hazır olunsun dedi ben de nasıl isterseniz hocam dedim öyle yattım.

X