2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

İnşallah canım hepimizin gönlüne göre olsun, emeklerimizin karşılığını alalım . İnsan ister istemez arıyor işte bişeyler ama beklemekten başka çaremiz yok:) bugün sadece dizden aşağı bacaklarım ağrıyor o da hareketsizlikten sanırım korkudan yatmayı fazla abarttım herhalde :)

Allah yardımcınız olsun canım inşallah yeni tedavin gönlüne göre geçer, Rabbim isini iyi yapan doktorlarla karsilastirsin. Önlemini alirlarsa açıklık sorun olmaz herhalde . Sonuçta sen problemin ne olduğunu biliyorsun bu da güzel birşey düşünsene sürekli düşük yapıp ama sebebi ne onu öğrenemeyen birçok kadın var. İyi bir doktor araştır bence gebeliğini takip edebilecek tecrübeli birini bul

Ama gene tedirginlik var

Benimde 6 gunum bugune kdr hic bir agrim sizm olmadi. Bnde crinone jel coraspirin vitamin estrofem clexsane kan sulandiri igne kullaniyrm. Ilk tedavinizmi normal yani kullanmaniz gerekenu kullaniyorsnz zaten.

Bende sadece az yumurta rezervi sorunu vardı belki o yüzden farklıdır kullandıklarımız, ilk tedavim bu yüzden biraz merak içindeyim:)

Bi tutunmayı ve kalp atışını görsek 6 haftalarıda bekliycem de onun stresi ayrı bi durum canım yaa. İnşallah hepimiz görürüz güzel sonuçları

Benimde 5.gun embriyosu sali gunu transfer oldu. Bendede hicbir belirti degisiklik yok. Sadece ilaclarin etkisiyle uyku hali oluyo. Esime azonce test aldirdim yapcagim gunu sabirsizlikla bekliyorum

Aynı gün başladık bu serüvene desene:) benimde salı oldu ama test için 30 kasım dedi doktor seninki neden daha önce dedi ki? Ben beklemeyi tercih edicem sanırım hiç o testte göremezsem moralim bozulmasın. Bugün sadece dizden aşağı bacaklarım ağrıyor o da sanırım hareketsizlikten. Korkudan az hareket edince artık bacaklar tuhaflaştı galiba:)

Gebe kalamamamin sebebi dış gebelik ten tüpüm alındı rahim ağzıda da kanser hücrelerinin oluşma sebebi le leep yapıldı yani çok az alındı şuan kısalık sorunum var gebelikte serklaj yapılacak
Çok geçmiş olsun senin durumunda zor ve karışıkmış arkadaşım inşallah herşey iyi gider hakkında

Gebe kalamamamin sebebi dış gebelik ten tüpüm alındı rahim ağzıda da kanser hücrelerinin oluşma sebebi le leep yapıldı yani çok az alındı şuan kısalık sorunum var gebelikte serklaj yapılacak

Geçmiş olsun böyle durumlarda tek doktor fikri yetmez ki özellikle devlet hastanesi bir konuda daha detaycı olacaktır doğum hastaneleri oralarda mutlaka takip yaptır.

Rahim ağzı yetmezliği nedeniyle 25 haftalık iken düşük yapan bir arkadaş var şimdi ikizlere hamile 22 haftalik, sürekli istirahat yatış kalmak sadece zorunlu hallerde yemek yattığı yerde yiyor o kadar, sızıntısı var serklaj yapıldı ama devam ediyor bebeklerin suyu iyi durumda. İki dr birden takip ediyor biri perinatolog.
Olmaz değil dediğin gibi iyi takip ile olur başka bildiklerim de var istirahat şart yani yatacaksin biraz erken olsa da yaşama şansı çok yüksek olur.

Gittiğin dr kimdi ya da neredeydi

Diyarbakır dayım ben

Diyarbakır dayım ben

Arkadaşınız tüp bebek mi yoksa normal yollardan

5 günlük 1 emriyola ikiz olan varmı acaba

Yanlış soruları sorüyorsunuz. Gebeliklerde tup Bebek ya da doğal yıl önemli değil hepsi aynı. Dediğim arkadas doğal gebe..

Sağlıklı olsun tek daha iyidir ki rahim ağzı yetmezliği var diyorsun daha sıkıntılı ikiz senin için tek embriyodan vazgeçme.

Doktorunu iyi seç ve bu gibi durumlarda risk çoğalmadan uzman görüşünü artır serklaj dışında yöntemlerde var araştırın. Ama istirahat olmadan olmaz.

Hadi hayırlı olsun, ağrısız sızısız çok kolay bi doğum olsun inşallah

Benim transfer 20 kasimda oldu. Test tarihim 3 aralik cnm. Ben sabirsizim sadece :) benimde bacaklarimda agri var adet olcakmisim gibi

Allahım inşallah ağrısız kolayca doğurmanı nasip eder Allah hepimizin duaları ile sağlıkla kolayca alacaksın inşallah bebeğini. Tüm kalbimle istiyorum Allah yardımcın olsun kuzum. Çok heyecanlı yaa offf

Kizlar kabizlikla cok sorun yasiyordum kac gundur cilamiyrm tuvalete kayisi yedim.ilac icdim zeytinyagi surdum banamsn demedi aksam istemcizce ikanmak zorunda kalmisim cok vicdan azabi cekiyorum ama napim artk bosverdim Allah nasip.etmisse her turlu olur icimi rahatlatmaya calisiyorum

Ben transferden bir kac gun once basladim kayisiya canim aksamdan bardagin icine koyup sabah once kayisiyi sonra suyunu uzerine ictim. Biraz da olsa etki yapti eger havuc suyu falan iciyorsan zeytinyagi koy icine oyle ic.

Başka ne gibi yöntemler var belli bilgileriniz bu konuda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…