2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar günaydın. Dün Dr kontrolümüz vardı. Hiç yerinde durmuyor kuzum, ultrason cihazını tekmeledi :) İki şey keyfimi kaçırdı. Midesini göremedi Dr. Sonra eski kontrol videolarına baktı, 12. haftada bile midesi var oluşmuş ve dolu dedi. Ben kafana bir şey takmanı istemiyorum ama bu her gün gelişen bir canlı, gelişmemeiş de olabilir veya bu mide boşken tam gözükmeyebilir, ben mideyi dolu bir şekilde görmek istiyorum haftaya kontrole gel dedi. Peki bu bir problem olursa ne olur dedim. Doğunca ameliyata alıyoruz böyle durumlarda dedi. Amniyosentezin de temiz senin kafana takma, ben emin olmak istiyorum falan dedi ama gel takma ben o zamandan beri robot gibiyim.

Diğer konu; 21+1 de kızım 498 gr 29,5 cm, 8 gün önde çıkmıştı. Hatta anne uzun baba uzun diye konuşmuştuk Dr la. Dün 24 haftada 31 cm 702 gr çıktı. Gene 3 gün önde ama ben alışmışım her kontrolde çok fazla gelişmesine. 3 haftada bu kadar az gelişim olması bu haftalarda normal mi acaba? Sizinkiler nasıldı haftası fazla olan arkadaşlarım?

Bu iki konuyu kafamda birleştirince fena oluyorum.

Son düzenleme:
CANIM MİDE DOLU DERKEN NE DEMEK İSTİYOR ONU ANLAMADIM BENİM DR AYRINTILI ULTRASONU KENDİ YAPTI PERİNATOLOG ZATEN AMA BENİM ANLAMADIĞIM MİDE VEYA BAŞKA ORGANI HAKKINDA KONTROLDE BİRŞEY SÖYLEMEDİ BİZE SENİN DR SANIRIM AYRI BİR İNCELİYOR

KİLO VE BOYA GELİNCE ARKADAŞIM OLMASI GEREKEN STANDARTLAR ARASINDA OLSUN YETERLİ EN ÖNEMLİSİ SAĞLIKLA GELMELERİ KİLO DOĞUM SONRASINDA DA ALIR BEBİŞLER

Benim Dr da perinatolog, Aydan Biri. Her kontrolü ayrıntılı gibi yapıyor, tüm organlarını inceliyor. 20 dk falan sürüyor her ultrason. Böbrekleri gösterdi, safra kesesi, kalp, idrar kesesi, beyin.... hepsine uzun uzun bakıyor. Mideye takıldı bu sefer...

Evet ölçümler hala önde. Tabi ben alışmışım farkı fazla görmeye sanırım. 16-17 cm den 29,5 u görüp sonraki kontrolde 1,5 cm büyüdüğünü görünce şaşırdım sanırım.

Son düzenleme:
canım detaylı ultrason yaptırmış mıydın?
ayrıca kilosu gayet iyi. Aşağıdaki gebelik takvimine göre bile ilerde çıkmış. Gebelik süresinde oynamalar sürekli olacak. Benim bazen 3-4 gün geriye düştüğü bile oldu. Ama doktorum 1 haftaya kadar oynamaları normal kabul ediyor. Şimdi notlarıma baktım benim 23+0'da 540 gram 26+3'te 771 grammış. şuan 2 kiloyu geçti :) hiç kafana takma böyle şeyleri

Bence her şey yolunda canım merak etme maşallah önde bile gidiyor. Sen kalbini ferah tut. Eğer bir sorun olsaydı ayrıntılıda çıkardı Allah korusun. Dr çok detaycı onu fark ettim bende:) içi rahat etmiyor bana da uzun uzun bakmıştı. Bak haftaya görürsün her şey yolunda

Çok sevindim canım minnoş kızınında seninde iyi olmanıza :)
Sayılı gün kalmış kız mutlu sona doğru ilerliyonuz Allahın izniyle
Tedaviye yeni başladığım sıralardı gruba yazmıyordum ama senin transfer sürecini pozitifi aldığın günü dün gibi hatırlıyorum
Rabbim ne büyük
Bizde iyiyiz canım çok şükür ilerliyor günlerimiz hergünümüz yeni bir heyecan :)
Şu ara ayrıntılı için doktor arayışındayım
Rabbim isteyen dileyen bütün arkadaşlara yaşatsın bu güzel mutluluğu

İnşallah çıkmaz canım dayanamıyorum bende şekere
Aynı anlattığın durumu şuan bende yaşıyorum 3 ay tatlı resmen bulantımı arttırdı,şu arada öyle canım istiyoki bıraksalar sabah akşam yicem

Amin canım. Sen de sağlıkla bu haftaları göreceksin ve sağlıkla bebişini kucağına alacaksın inşallah. cinsiyeti belli oldu mu annesi :)

Tsk ederim cnm bugün daha iyiyim. Atesim çıkmadı ona seviniyor um bunada şükür arkadaşım. Bir iki güne bişeyim kalmaz inş. Senin transfer ne zmn kuzum

Amin canım. Sen de sağlıkla bu haftaları göreceksin ve sağlıkla bebişini kucağına alacaksın inşallah. cinsiyeti belli oldu mu annesi :)
Amin canım inşallah inşallah
Cinsiyetimiz bi türlü kesinleşmedi
Süpriz yumurtam benim ne çıkcak bakalım meydana diyoruz :)
2 defa erkek son kontrolde kız dedi doktor 20.haftada bi daha bakalım kesinleştirelim dedi

Tsk ederim cnm bugün daha iyiyim. Atesim çıkmadı ona seviniyor um bunada şükür arkadaşım. Bir iki güne bişeyim kalmaz inş. Senin transfer ne zmn kuzum
Insallah canim. Allah sifa versin. Bende Allah izi verirse pazartesi kontrole gidecegim bakalim belli olurmu o zamana. Bekliyorum.hayirlisi olur insallah

Cnm cok zor yaşadığın ama Rabbim sana onun sabrinin verecek biliyorum. Zaman biraz geçsin daha iyi hissedeceksin o gücü tekrar kendine bulacaksın inan bana. Bnm Bi arkadaşım 7 aylık İkizlerini kaybetti ama suan tekrar başladı tedaviye yumurtaları buyutuluyor. Hepimiz ayrı ayrı sınavdan geçiyoruz bunada şükür diyelim Rabbim desin ki kulum bnm bu sınavımdan sukurle geçti. Ben inanıyorum sende buraya çok şükür bebeğim benimle yazacaksın ve onu sağlıkla kucaklayacaksin inşallah cnm. Umudunu kaybetme. Yaşamın anlami değilmi yarının belkide hayallerini sana yaşatacak olmasi. Snaa dua edicem Ayten bnmde ismim ebru arkadaşım. Burdaki herkes senin için dua edicek biliyorum. Çünkü biz birbirimizi anlıyoruz ne hissettiğini biliyoruz. Allah yolunu açık etsin en kisa zamanda bebisin seninle olsun kuzum.

sürpriz yapmayı seviyor demek ki minnoş :) hayırlısı olsun canm inşallah.

İnşallah bu defa hersey güzel olacak arkadaşım. Rabbim yüzünü guldursun . Rahat ol hic stres yapma.
Insallah canim insallah. Seninde ilki kimyasalmi olmusdu sanki aklimdami oyle kaldi acaba. Psikiyatriyede gttim gecen hafta agla agla bisey anlatamadm ki beyaz bi kagida korkruklarini yaz bana getir dedi haftayaki gorusmemizde. Anlatiklarinin hepsi normal diyor kadin. Bigunum bi gunumu tutmuyorki bigun diyorum aman sakin ol hersey olacagina varir takdir Allahin nasipdr ne vsrsa snra bi bakiyrm yine karalar baglamisim kotu kotu duusnmeye baslamisim

Cnm hiçbişey çıkmayacak boşuna uzuyor sun kendini. Midesi ni hic soylemedi bnm dr um yani hersey yolunda dedi. Bi sorun olursa zaten söyler. Ayrıca bebekler bazen onde bazen geride gelişim gösterebilir 1 haftayı geçmediği sürece problem teşkil etmiyor. Ki bnm önce 5 gün ondeydi suan haftasıyla tam uyumlu. Gebeliğin ilerleyen zamanlarında bebisler daha fazla bikacgun onden gidebiliyor. Bence stres yapma yazik minik de etkilenmesin. Herşey Güzel olacak Allahın izniyle...

Bnm ilki hiç olmadı cnm tutmamisti malesef . O negatif i aldığımda aksama kadar Ağlamış tim. Ama sonra dedim ki kendime pes etmek yok. Rabbim bu defa nasip etmediyse bi daha ki sefere edecektir diye düşündüm ve hep dualarla ayağa kalktim toparladım çok şükür suan geriye dönüp baktığımda yaşanılan hersey için iyiki diyorum. Çünkü hepsi ayrı bir tecrübe oluyor bizim için. Sende geçmişte yaşadıkları ni unutup güzel anılarla bebis in hayalini kuracaksin o içinde büyüdükçe umutların da büyüyecek kuzum. Hiç kötü düşünme. Güzel haberlerini bekliyorum.

Insallah canim sagol Allah razi olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…