2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Amin canım hepimiz inşallah. Ben de işe gidiyorum buarada. İlk zamanlar 2 sabah 2 akşam kullanıyordum. Sabah 2 tane koyup 10 dk kadar uzanıyordum. Sonra kalkıyordum. Doktoruna çalıştığını ve öğlen kullanmanın zor olduğunu söylersen saatlerini ona göre ayarlar.

kızlar progestan kullanan var mi aranizda ben bu sabah başladım vajinal yoldan. dışarı akıyor bu normal mi yoksa yapamiyor muyum?
Transferden önce başlamıştım hala kullanıyorum cnm, istenildiğinde kadar ileri itip en az yarım saat kalkmıyorum sonrasında az biraz akıyor o da normalmiş, ben de buradaki arkadaşlara sormuştum öyle demişlerdi

evet canım biraz akması normalmis ama benimki baya akiyo yatmadığım için galiba

Hamişler kaç kilo aldınız :) ben 22.haftaya kadar hiç almamıştım sonraki 11 haftada 7 kilo aldım
72 ile başladım 67 ye indim. Bulantı bittikten sonra 3 kg aldım su aralar 70 e yeni yeni geliyorum. Aldığım kilo hızlı oldu biraz benim dışımda gelişi sanki ikiz olunca karnım çok hızlı büyüdü dünden beri de daha bir büyüdü sanki. Maşallah bebelerimmize. Bundan sonra daha hızlı alırım sanki. Aldığım kilo karın ve göğüs bölgesinde

Ben de toplam 10 kilo aldım. Ilkinde 16 almıştım doğumda 13 kg vermiştim . Bunda ne olacak merak ediyorum açıkçası

maşallah kızlar gayet iyi almışsınız. Ben de 10'la falan tamamlamayı hayal ediyorum bakalım

Hamişler kaç kilo aldınız :) ben 22.haftaya kadar hiç almamıştım sonraki 11 haftada 7 kilo aldım

çok iyisin arkadaşım maşallahın var ben yüksek gebeliğe başladım
84 ile 96 kiloyum 12 kilo aldım sanırım 16-18 kg alacağım bu kuzuda
ilk oğlumda 27 kg almıştım

kızlar günaydın hastaneden aaradılar embriyonuz su anda iki hücreli görünüyor 3. kalitede bi embriyo dedi tecrubeli arkadaslar normal mi su anda hersey. yarın transferim var inşallah dualarınızı eksik etmeyin.
arkadaşım ben bu forumda iki gün embriyosu olup çabuk gelin hemen size transfer olmalı denilen embriyonun tuttuğunu ve doğum ile annesinin kucağında paşa şimdi :)) o yüzden kalitesine kaçıncı gün olduğuna takılma nasipte sana evlad olarak dönecekse o embriyo bu olacak allah ol demesi ile inşallah sen kendini güzel hazırla hayırlısı dile güzel düşün güzçel olsun inşallah transfer sonrası çok yatma evde dolan bol bol su iç rahim kasılmalarını azaltıyor su ve tutunmayı kolaylaştırıyor
Avakado kabak çekirdeği yumurtayı eksik etme ye bunları arkadaşım derin derin nefes al bol oksijen alsın vücudun

Canım yapma nolur ağlattın valla benide. Rabbim sabırlar versin.

Sözün bittiği yer, Rabbim kolaylık ve sabır versin canım benim.

cnm allah sabir versin ne desek boş rabbim tez zamanda ins sana hayirli saglikli evlat nasip etsin

Allah yardımcınız olsun canım ... eşinle sana sağlık versin tekrar olur inşallah. ..

Allahım sana en kisa surede hayirli saglikli bir gebelik nasip etsin insallah yarani sarsin cok zor sabır.. Rabbim bu sabrin karsiligini birgun en guzel sekilde verecek insallah. Allah dermansiz dert vermesin.

çok zor bi durum Rabbim bol sabır versin size

Canım çok duygulandim

canım çok üzüldüm...allah yardımcın olsun...kelimeler yetersiz kalıyor.
umarım en kısa zamanda bu mutluluğu tekrar yaşayacaksın .

Canlarım allah hepinizden bin kere razı olsun ancak biraz toparlanıp yazabiliyorum sizlere benim için dua eden üzülen herkesten Allah razı olsun adım Ayten bana dualarınizda ter verirseniz mutlu olurum doğuma gidecek arkadaşlar lütfen bana da doğuma giderken dua edin Rabbim yine nasip etsin ama aynı acıyı yasamiyim diye dün saat 4 yada 5ti tam hatırlamıyorum onu benden o saatlerde aldılar ve tüpün içinde koymuşlar genetiğe yollamak için Dr a yalvardım onu bana göstersin diye bana gösterdiler tüpe sarılıp öpüp ağladım o kadar zor geldi ki onu görmek mi daha çok kahrederdi görmemekmi bilemedim o benim ilk gözağrimdi ama o bizi değil cenneti tercih etti oysa gelseydi benim cennetim olacaktı ama Rabbim bu kadar yazmış ömrünü imtihan devam ediyor Rabbim daha kötü acı yaşatmasın Rabbim kimseye bu acıyı yaşatmasın hepiniz sağlıkla kucaklayın sağlıkla doğsunlar inşallah hepsi zamanında
İnşallah bende en kısa zamanda toparlayıp yeniden denemeye cesaret ederim Dr çok uzatmayalım diyor psikolojik olarak toparlarsam 40 gün sonra başlayabiliriz diyor ama bu psikoloji ile başlamam mümkün değil diyor rahme çizik atmış vücutta gebeliğe alışmışken toparlanmaya çalış şansımız daha yüksek diyor bakalım inşallah tekrar denemek için cesaretimi toplarım hepiniz kalın sağlıcakla sizi tanımasam da çok sevdim inşallah bir gün bende kucagimda bebegimle geçti bugünler diyeceğim

15 yada 16 aldin suan canim. ilk 3 ay almadim. sonrasi yavas yavas aldim. dogum sonrasi veriliyor zaten uykusuz gece ozelliklede emzirme muthis kalori yaktiryor. ki zaten bebisin kilosu kacsa onun iki kati dogum sonrasi gidiyor odem su derken.

insallah canim insallah. en kisa surede toparlan guc kuvvet sabir versin rabbim insallah bu tedavinde saglikla ilerleyip saglikla kucagina aldigin gunleri gorelim bolbol duamdasin.

icimi rahatlattin canim çok sağol. çok araştırıyorum bi suru yazı okudum nerdeyse hepsinde 5.yada6. gun embriyosunda şans daha yüksek yaziyor onun etkisinde kaldım yavaş ilerliyor gibime geliyo o yüzden sizlere sormak istedim.

Canim okurken yaslar akti gozlerimden Aytencim Rabbim sana evlatlarin en hayirlisini en guzelini nasip etsin tez zamanda insallah. Annelik duygusu boyle birse Rabbim sana bundan snra anneligi guzel hatiralarla yasatsin insalah. Isminle dua edicem sanada her zaman imtihan dunyasi canim her şerde bir hayir vardir boyle dusunmek.lazim yoksa nasil dayanir insan acilara nasil sabreder. Her zorlukla birlikde bir kolaylikda vardir. Rabbimin imtihani verip kulum sabirmi ediyor yoksa isyanmi ediyor diyor. Rabbim sevdigi kulunu imtiha edermis. Hayatta herkezin bir derdi dusuncesi vardi eger olmasaydi hayat mucadelesiz nasil olurdu. Allahim dermansiz dert vermesin insallah kimseye. Bu ugurda mucadele veren herkeze hayirli saglikli evlatlar nasip etsin insallah amiiiin.

çok iyisin arkadaşım maşallahın var ben yüksek gebeliğe başladım
84 ile 96 kiloyum 12 kilo aldım sanırım 16-18 kg alacağım bu kuzuda
ilk oğlumda 27 kg almıştım

15 yada 16 aldin suan canim. ilk 3 ay almadim. sonrasi yavas yavas aldim. dogum sonrasi veriliyor zaten uykusuz gece ozelliklede emzirme muthis kalori yaktiryor. ki zaten bebisin kilosu kacsa onun iki kati dogum sonrasi gidiyor odem su derken.

doğumdan sonra hızla veriliyormuş evet kızlar. Sağlıklı olsun bebişlerimiz yeter

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…