2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Bence her şey yolunda canım merak etme maşallah önde bile gidiyor. Sen kalbini ferah tut. Eğer bir sorun olsaydı ayrıntılıda çıkardı Allah korusun. Dr çok detaycı onu fark ettim bende:) içi rahat etmiyor bana da uzun uzun bakmıştı. Bak haftaya görürsün her şey yolunda:KK66:

Evet çok ayrıntıcı :) İnşallah arkadaşım, pazartesi bir daha gidicez bakalım. Sen nasılsın, bebiş tekmelerini hissediyor musun, bir daha ki kontrolün ne zaman?

Cnm hiçbişey çıkmayacak boşuna uzuyor sun kendini. Midesi ni hic soylemedi bnm dr um :oops: yani hersey yolunda dedi. Bi sorun olursa zaten söyler. Ayrıca bebekler bazen onde bazen geride gelişim gösterebilir 1 haftayı geçmediği sürece problem teşkil etmiyor. Ki bnm önce 5 gün ondeydi suan haftasıyla tam uyumlu. Gebeliğin ilerleyen zamanlarında bebisler daha fazla bikacgun onden gidebiliyor. Bence stres yapma yazik minik de etkilenmesin. Herşey Güzel olacak Allahın izniyle...

İnşallah canım. Biz tüp bebek annelerinin kaderin ekstra endişe var maalesef... Bu doğunca da bitmeyecek sanırım.

Evet çok ayrıntıcı :) İnşallah arkadaşım, pazartesi bir daha gidicez bakalım. Sen nasılsın, bebiş tekmelerini hissediyor musun, bir daha ki kontrolün ne zaman?

İnşallah canım. Biz tüp bebek annelerinin kaderin ekstra endişe var maalesef... Bu doğunca da bitmeyecek sanırım.
Hissediyorum gün içinde ama sık değil arada bir oluyor. Dün mesela çok çok az hissettim. İnşallah sağlıklıdır. Bende salı gidecem sanırım bakalım ptesi de olabilir. Kaçta gideceksin sen ptesi. Bence seninkinin midesi dolu dolu görünecek:)

Benim de kasık ağrılarım var sancı şeklinde. İki tarafta da değişerek oluyor. Arada da karında sertleşme var. :KK64:

Benim de kasık ağrılarım var sancı şeklinde. İki tarafta da değişerek oluyor. Arada da karında sertleşme var. :KK64:
Canım kasık ağrıları bende de çok oluyordu. Karındaki sertleşmenin de kasılma olması için karnın her yerinde olması ve düzenli ve sık aralıklarla olması gerekiyor. Bende sertleşme de oluyor ama karnımın belli bir bölgesinde oluyor. Muhtemelen bebek biyerlerini dayıyor. Doktora gittiğinde belirtirsin şikayetlerini zaten o detaylı muayene yapar.

Canım kasık ağrıları bende de çok oluyordu. Karındaki sertleşmenin de kasılma olması için karnın her yerinde olması ve düzenli ve sık aralıklarla olması gerekiyor. Bende sertleşme de oluyor ama karnımın belli bir bölgesinde oluyor. Muhtemelen bebek biyerlerini dayıyor. Doktora gittiğinde belirtirsin şikayetlerini zaten o detaylı muayene yapar.
Aynen canım gidince soracam mutlaka. Kasık ağrısı normal sanırım. İki tarafta da var ağrı. Dediğin gibi bir tarafta sertleşme oluyor. Kasık ortasında da sancı oluyor hafif hafif. Hayırlısı bakalım kuzum. Şöyle 30 haftalara bir gelsem

Hissediyorum gün içinde ama sık değil arada bir oluyor. Dün mesela çok çok az hissettim. İnşallah sağlıklıdır. Bende salı gidecem sanırım bakalım ptesi de olabilir. Kaçta gideceksin sen ptesi. Bence seninkinin midesi dolu dolu görünecek:)

İnşallah canım inşallah :) pazartesi 18:30 da randevum, eşim işten sonra anca yetişebiliyor. Bu arada hareket hissetmenin nasıl sağlıklı sayılabileceğini sordum dün. Bunun günlük bir sayısı yok dedi. Kimi bebek hareketli kimisi sakin olur dedi. Hareketli bebek 1 gün boyunca sakin kalabilir, onlar da yorulabilir modu gün gün değişebilir dedi. Biz 36. haftalarda harekete biraz daha önem vermeye başlarız dedi. Bu haftalardan sonra 2 saat bir şeyler yaptıysan, en az 1 saat dinlenmeni istiyorum dedi.

Kızlar günaydın. Dün Dr kontrolümüz vardı. Hiç yerinde durmuyor kuzum, ultrason cihazını tekmeledi :) İki şey keyfimi kaçırdı. Midesini göremedi Dr. Sonra eski kontrol videolarına baktı, 12. haftada bile midesi var oluşmuş ve dolu dedi. Ben kafana bir şey takmanı istemiyorum ama bu her gün gelişen bir canlı, gelişmemeiş de olabilir veya bu mide boşken tam gözükmeyebilir, ben mideyi dolu bir şekilde görmek istiyorum haftaya kontrole gel dedi. Peki bu bir problem olursa ne olur dedim. Doğunca ameliyata alıyoruz böyle durumlarda dedi. Amniyosentezin de temiz senin kafana takma, ben emin olmak istiyorum falan dedi ama gel takma ben o zamandan beri robot gibiyim.

Diğer konu; 21+1 de kızım 498 gr 29,5 cm, 8 gün önde çıkmıştı. Hatta anne uzun baba uzun diye konuşmuştuk Dr la. Dün 24 haftada 31 cm 702 gr çıktı. Gene 3 gün önde ama ben alışmışım her kontrolde çok fazla gelişmesine. 3 haftada bu kadar az gelişim olması bu haftalarda normal mi acaba? Sizinkiler nasıldı haftası fazla olan arkadaşlarım?

Bu iki konuyu kafamda birleştirince fena oluyorum.
cajim gecmis olsun. aklina takma haftaya randevun var iyi dusun. 1.mide dolu iken gozukuyor .amniyon sivisini yutuyorlar ve dolu olunca gozukuyor ki daha once gorulmus. suan bos oldugundan gorulmemis olabilir . gelisip gelismeme durumunu dr.un cok guzel anlatmis hergun gelisen bir canli karnimizdaki ne olacagini kimse kestiremez insallah kotu durum yoktur olsa bile ameliyat ile sorun cozuluyor demis. cok cok normal giden gebelik saglikla gelisen bebis dahi olsa dogum sonrasi cok sikinti yasayan bebisler var. allahimiz yasatmasin kimseye
2.duruma gelince 36+5 teyim bugun. 6. haftadan buyana hep 1 hafta, 3 yada 4.aydan sonrada 15 gun ilerde cikiyordu bebisim. ama gecen hafta haftasiyla uyumlu cikti. aaa dedim nasil olabilir 2 hafta ilerde giderken hemen nasil ara kapanmis. hic mi gelismemis dedim. kilo ve boy uzamasina ragmen.
gero cikmamasi bizim icin onemli olan. ultrason olcumleri kesin bilgi vermez +-yanilma paylari haftalar artikca giderek artar. boyunuda olasilik olarak hesaplaniyor. tahmini olarak. yoksa anne karninda bebegi duz bir zemine yatirip uctan uca olcmuyorlar. oyuzdrn kafana takma. geriye duserse 2 hafta falan ozaman sikinti olabiliyormus. tabi hic kilo yada boy olcumu artmazsa.

uzan canim bol su ile strese girme. nst isteyebilirsin asiri oluyor ise. hadi gelebilir artik dedigimizden buyana sertlesme yok saka gibi .kader hep bizimle oyun oynuyor.

İnşallah canım inşallah :) pazartesi 18:30 da randevum, eşim işten sonra anca yetişebiliyor. Bu arada hareket hissetmenin nasıl sağlıklı sayılabileceğini sordum dün. Bunun günlük bir sayısı yok dedi. Kimi bebek hareketli kimisi sakin olur dedi. Hareketli bebek 1 gün boyunca sakin kalabilir, onlar da yorulabilir modu gün gün değişebilir dedi. Biz 36. haftalarda harekete biraz daha önem vermeye başlarız dedi. Bu haftalardan sonra 2 saat bir şeyler yaptıysan, en az 1 saat dinlenmeni istiyorum dedi.
Dinlenmek benim işim:)) bütün günler dinlenerek geçiyor. Demek çok hareket etmesini beklememek lazım. Sakin bebek sanırım benimki. E napsın anası çok çekti bari sessiz sedasız fazlada tepinmeden bekleyim kenarda diyor:)
Sende artık dinlen bol bol canım. Hava da soğudu zaten pek çıkılmaz dışarıda işin yoksa sıcak sıcak evinde dinlen. Geç saatmiş senin. Ben erken saatlerde alırım randevuyu. Şeker yüklemesini konuşmadım onu da başkentte yaptıracam cuma günü. Aydan hanım da nasıl olur bilemedim koruya yönlendirirdi sanırım. En iyisi halledip ona öyle gitmek. Tetanoz aşısının da ikinci dozunu yaptıracam aynı gün.

uzan canim bol su ile strese girme. nst isteyebilirsin asiri oluyor ise. hadi gelebilir artik dedigimizden buyana sertlesme yok saka gibi .kader hep bizimle oyun oynuyor.
Su çok içiyorum sürekli de uzanıyorum ya da oturuyorum bacaklarımı uzatıp. Aşırı değil ama arada oluyor sertleşmeler sonra da geriliyorum. Dr gidince soracam mutlaka. Senin erkek nazlı çıktı=)

Korbaykus Korbaykus canim sana ozendim temizlik yaptim bugun ohh mis gibi oldu ev:KK49:
bu arada cok sevdigim bir soz vardir "el elin kayip esegini eli cepte islik calarak ararmis"
Bugun bir akraba aradi 15 yillik falan ebe. milyonlarca doguma girmis. o ani yasamis. aci tatli butun ortamlari gormus dogum sonrasi bebek yada annede olanrahatsizliklar kayiplar saglikli anlar.... ve 2 evlat sahibi kendisi.
telefonu acarken dusundum galiba bana nefes ikinma ne bileyim ilk dogumya korkma sakin kal uzun surebilir falan diyip biraz yardim etmek icin ariyordur dedim.
konusmamiz soyle oldu
:işsiz: dogum seklin ne olacak?
:nazar:normal galiba hersey olumlu giderse .ama allah korusun sikinti olursa sezaryen olacak
:işsiz:Bence soyle hemen sezaryen olsun. ne bekliyirsunki daha 37.hafta olmussun?
:nazar:ama ne kadar cok kalirsa sorunsuz sekilde okadar iyi. bagisiklik acisindan.
:işsiz:Sezaryen ol. sonra ilk dogum 12- 13 saat surer acilma falan derken acina okurlar.
:nazar:olsun raziyim herseye. korkum yok.
:işsiz:Normal dogumda epizyotomi olacak. cok korkunc o dikislerde nasil dayacaksin.?
:nazar:olabilir ama bizim hastane uygulamasinda epizyotomi binde bir yapiliyor.masajlar uygulamalr var sicak falan.yapilsada sorun degil.sonu guzel olacak nihayetinde.
:işsiz:kasilman var mi?o gunden sonra yasadigin?
:nazar:yok yasamiyorum cok sukur ilaclsrimi gecen hafta biraktim allah korusun atlattik o kotu durumu.
:işsiz:keske ozman alinsaymis. simdiye buyurdu
:nazar:ne sacmaliyirsun .ozman bebek 28. haftalarin sonunda idi. dr.lar alamayiz cok kucuk napacaz dediler ki Allah yardim ettide durdu bir sekilde .omrumden omur gitti
ayrica epizyotomi ye nasil dayanacaksin derken sezaryen ol diyorsun dedim ben senden bisey anlamadim . kapatmak istiyorum.dedim isim var .
Yorumsuzdur sizlere birakiyorum ..........

Su çok içiyorum sürekli de uzanıyorum ya da oturuyorum bacaklarımı uzatıp. Aşırı değil ama arada oluyor sertleşmeler sonra da geriliyorum. Dr gidince soracam mutlaka. Senin erkek nazlı çıktı=)
canlari sag olsun canim. saglikla zmaninda kucagimiza alalim. evimize donelim . istedigimiz baska bisey yok. nazli oglusum benim.bir ara korkuttu ama gevti sukur ne zman keyfi isterse bekliyoruz

Korbaykus Korbaykus canim sana ozendim temizlik yaptim bugun ohh mis gibi oldu ev:KK49:
bu arada cok sevdigim bir soz vardir "el elin kayip esegini eli cepte islik calarak ararmis"
Bugun bir akraba aradi 15 yillik falan ebe. milyonlarca doguma girmis. o ani yasamis. aci tatli butun ortamlari gormus dogum sonrasi bebek yada annede olanrahatsizliklar kayiplar saglikli anlar.... ve 2 evlat sahibi kendisi.
telefonu acarken dusundum galiba bana nefes ikinma ne bileyim ilk dogumya korkma sakin kal uzun surebilir falan diyip biraz yardim etmek icin ariyordur dedim.
konusmamiz soyle oldu
:nazar:normal galiba hersey olumlu giderse .ama allah korusun sikinti olursa sezaryen olacak
:işsiz:Bence soyle hemen sezaryen olsun. ne bekliyirsunki daha 37.hafta olmussun?
:nazar:ama ne kadar cok kalirsa sorunsuz sekilde okadar iyi. bagisiklik acisindan.
:işsiz:Sezaryen ol. sonra ilk dogum 12- 13 saat surer acilma falan derken acina okurlar.
:işsiz:Normal dogumda epizyotomi olacak. cok korkunc o dikislerde nasil dayacaksin.?
:nazar:olabilir ama bizim hastane uygulamasinda epizyotomi binde bir yapiliyor.masajlar uygulamalr var sicak falan.yapilsada sorun degil.sonu guzel olacak nihayetinde.
:nazar:yok yasamiyorum cok sukur ilaclsrimi gecen hafta biraktim allah korusun atlattik o kotu durumu.
:nazar:ne sacmaliyirsun .ozman bebek 28. haftalarin sonunda idi. dr.lar alamayiz cok kucuk napacaz dediler ki Allah yardim ettide durdu bir sekilde .omrumden omur gitti
ayrica epizyotomi ye nasil dayanacaksin derken sezaryen ol diyorsun dedim ben senden bisey anlamadim . kapatmak istiyorum.dedim isim var .
Ey allahim ya destek olcagi yerde kostek olmus resmen. Cok gicik oluyorum su herseyi cok bilen akrabalara zaten. Herkezin dogumu ayni deildir benim gprumcem ilk doguminda 1 saat sanci cekdi ve 10 dakikada dogurdu. Bu rahim yapisiyla ilgili bir konu yani seni guzel motive etmek yerine demotive etmis resmen. Bosver canim sen takma hic kafana saglikla dogsun insallah bebehin.

konusmamiz soyle oldu
vallahi pesssss ilk kez doğum yapacak bir kadına bir insan evladına söylenmeyecek ne varsa söylemiş muhterem :KK43:
çok kızdım yaa üzerine vazife olmayan şeylere nasıl bu kadar rahat yorum yapar
sen kibar kapatmışsın teli ben olsam sen beni korkutmak için mi aradın allah aşkına sen ne yapmak istiyorsun derdim

vallahi pesssss ilk kez doğum yapacak bir kadına bir insan evladına söylenmeyecek ne varsa söylemiş muhterem :KK43:
çok kızdım yaa üzerine vazife olmayan şeylere nasıl bu kadar rahat yorum yapar
sen kibar kapatmışsın teli ben olsam sen beni korkutmak için mi aradın allah aşkına sen ne yapmak istiyorsun derdim
kapattiktan sonra okadar guldum ki anlatamam.bu kadar mi yani pesssss. cok kotu bir dogum olsa bile kimin umrumda gercek anlamda.birazda acidim . yazik insallah cenesinin cezasiji allah evlatlarindan cikarmasin.

Ey allahim ya destek olcagi yerde kostek olmus resmen. Cok gicik oluyorum su herseyi cok bilen akrabalara zaten. Herkezin dogumu ayni deildir benim gprumcem ilk doguminda 1 saat sanci cekdi ve 10 dakikada dogurdu. Bu rahim yapisiyla ilgili bir konu yani seni guzel motive etmek yerine demotive etmis resmen. Bosver canim sen takma hic kafana saglikla dogsun insallah bebehin.
yok tatlim takmadim hic. herkes kalbinin ekmegini yer .

Aynen canım gidince soracam mutlaka. Kasık ağrısı normal sanırım. İki tarafta da var ağrı. Dediğin gibi bir tarafta sertleşme oluyor. Kasık ortasında da sancı oluyor hafif hafif. Hayırlısı bakalım kuzum. Şöyle 30 haftalara bir gelsem
Canım adet günün mu yaklaştı acaba. Ben en son 30 Haziran'da adet olmuştum şimdi her ayın 25 inden sonra kaşık agrisi ve baş ağrısı oluyor

Zaten biz tüp bebeğe gelene kadar neler ışitmiş insanlarız canım. Bu söyledikleri viz gelsin sana :) ne garip bende tedaviden sonra pozitifi aldığımda ebe olan bir akrabamiz arayıp bir daha test yap belki yoktur tekrarla testi diyip durmuştu . İnsan anlamıyor gerçekten

Canim sozum herkeze bizi kimse anlayamaz Rabbimden ve bu derdi cekenden baska. Ne sıkıntilar cekdimizi ne evrelerden gecdimizi herkeze disardan gozukdugu kadardir bazi seyler. Kimse nin anlamasini beklemek yada bizi incitmemesini beklmek bir mucize. Cogu insanda ne kdr abartiyor diye soyluyordur eminim tasinmayan yukun agirligini kimse bilemez. Basindan sonuna kdar cok sancilı ve yorucu sabir gerekdiren bu sureci millet anca elestirir. Halbuki hassasiz yani belki senin cumlenle kiriliyoruz kafamiza takiyoruz iste ne bilim banada cok oluyor bu cildiriyorum kendi kendimi yiyorum cevapda vermiyrm herkeze hersy kolay geliyor yasamadan.

Canim sozum herkeze bizi kimse anlayamaz Rabbimden ve bu derdi cekenden baska. Ne sıkıntilar cekdimizi ne evrelerden gecdimizi herkeze disardan gozukdugu kadardir bazi seyler. Kimse nin anlamasini beklemek yada bizi incitmemesini beklmek bir mucize. Cogu insanda ne kdr abartiyor diye soyluyordur eminim tasinmayan yukun agirligini kimse bilemez. Basindan sonuna kdar cok sancilı ve yorucu sabir gerekdiren bu sureci millet anca elestirir. Halbuki hassasiz yani belki senin cumlenle kiriliyoruz kafamiza takiyoruz iste ne bilim banada cok oluyor bu cildiriyorum kendi kendimi yiyorum cevapda vermiyrm herkeze hersy kolay geliyor yasamadan.
hangi birine cevap vereeceksin ki bosuna agzini yormus oluyorsun yada kafana takmis oluyorsun. o gunun kotu gecmesine neden oluyor. kimisi enerji somurucu. senin mutlulugunla mutsuz, mutsuzlugunla mutlu oluyor.
hiiiiicccc gerek yok. amaaannnn neler duydum neler gordummm.bossverrr valla diyorumya herkes kalbinin ekmegini yer. esim bazen neler cektin neler yasadin diyor .derlesmek icin yook bisey yasamadim alllah a sukur geldi gecti kucagima alip anali babali saglikla buyutelim yeter diyorum. gozleri doluyor sariliyor. napalim yasadik gorduk. cok sukur heleki sen hic takma kafana. teedavi surecindesin. gul gec. bunu ogrenmek gerek. en guzel ders.

X