2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

5g/5g çıkan sonucun normal. o düşük yapabilmene sebep olacak bir polimorfizm taşımıyorsun demek diye hatırlıyorum. 4g/4g de düşük yapma riski daha fazla diye bir şey okumuştum. Homozigot normal olanlarda sorun yok. Heterozigot mutasyon taşıyıcısın demek direk pıhtılaşma var denemez yani homozigot mutant olsaydı evet pıhtılaşma var demekti. Fakat yinede kan sulandırıcı iğne ya da coraspin kullanmalısın. Benim de değerin biri heterozigot ve gebelik boyunca iğne kullanıcam. Korkmana gerek yok çözümü olan ancak mutlaka yapılması gereken bir test ve seninde ciddi bir durum yok. Önlem amaçlı sulandırıcı kullandırırlar o kadar

Kızlar, 7. Günüm 169, bugün 9. Günüm 496 çıktı. Hala inanamıyorum. Bir daha 2 gün sonra falan baktırmam gerekir mi?
maşallah bence gerek yok maşallah arkadaşım dr sor keseleri görmeye ne zaman gitmen gerektiğini ona göre hareket et

Sagol canim ya Allah razi olsun. Peki sencd kimyasal gebeligin bunla bir ilgisi olabilirmi? Birde hamilelik boyunca igne olcam demissin ya burda kzlar oda kanamaya denem oluyir fln diye okumusdum bakalim doktora attm cvp vrrmedi henuz ne dicek

Merhabalar kızlar bende tüp bebek heycanını tatanlardanım ne kadar zor ne kadar yorucu olduğunu biliyorum ama sonu o kadar güzel olmadı ama hamile kaldığımı biliyorum . 5 seneden gün aldık yeni . 4 senedir bebeğimiz yok .ilk sene istemedik korunduk olmadı ama daha sonra 2. ve 3. senemiz de anne olmaya o kadar arzuluyor çok istiyordum tabi ki hayla öyle ama bilmiyordum neler yaşıcağımızı .tabi ilk kadın doğum muaynesi derken git geller sonuç alamadık ama bişeler ters gidiyor biliyordum daha sonra cehrappaşa tıp fakültesinde gidip geldim benden dolayı hiçbişey çıkmıyordu ama bebek sahibi olamıyorduk daha sonra eşim cehrahpaşa da üroloji doktoru kadir beyle tanıştık çok iyi anlayışlı gençç bir doktor olmasına rağmen hep bekleyelim ümitlinizi kaybetmeyin diyordu tabi eşimde sprem kalitesin de düşüklük tespit edildi ilaçlar ,kürler herşey dendi taaa ki o güne kadar artık olmuyor doktor zorlamanın bir anlamı yükselmiyor dedi. tüp bebek yapmanız gerektiğini söylerken bizimle üzülüp gözlerinin dolduğunu hayla unutamam .tabi o an odadan çıkınca ağlamamak için zor tutuyordum neyse teyzem orada çalıştığı için yanına gittik ve o an Allah tarafından biri bize bu yolda yardım elli uzattı ve bizde tüp bebek yoluna çıkmış olduk ve onunda daha önce çalışıtığı bir yerdi Şişli memorial ön görüşme yapıldı herşey olumlu gitti rahim filmi istendi temiz çıktı bursa da yaşadığım için ailem istanbul da olduğu için fazla yer bakımından zor olmadı v.s yumurta toplama işlemi biraz üzdü ama 3 yumurtam oldu 2 tane si dölendi 1tanesi 5 güne geldi gelişimi bozuk olduğundan dolayı olmadı . ve 2 ay içinde transfer oldum agustos 8 de)... büyük gün gelmişti ve hamile kaldım ama hep üzüntüyle geçti desem 32 beta hcg ile başladık 38 72 düzensiz arttmaya devam etti tabi bu arada hep kan verme gidip gelme 698 çıktık ama içim hep buruktu hatırlamak bile istemiyorum ama eylül 11 bebeğimi kaybettim . düşürmüş olmak cabası 4 sene sonra kalmak hamile çok üzdü beni isyan etmedim tabiki ama ilk defa hamile kalmıştım ve onu göremeden kokusunu alamadan kavuşamadım . şükür 1 embriyom daha var orda oda 5 aa kalitesinde ama korkum pgt yapmamızı istemediler maliyetli olduğu için ve yaşımızın genç olmasından dolayı ama bu kaybımızın nedeni ise kromozom bozukluğu bebek için denildi bizden kromozon analizi istemişlerdi ve 46 çıkmıştı olumluydu ama bu kaybımız bebektenmiş .çok uzattım çok özür dilerim ama sizcede diğer embriyomunda olma olasığı olabilirmi ? tabi bunları düşünmek istemesemde ona kavuşmak için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım yeterki hayırlı bir evlat sahibi olmayı nasip etsin Allahım çok uzattım çok özür dilerim .

Gecmis olsun cnm benimde ilk tedavim kimyasal oldu duzensiz beta ve sifirlandi kromozomda bizdede bsey cikmadi ama sen oncesinde yaptrmsdin ona ragmen mi bebejde sorun varmis yani. Bende korktum smdi donmua embriyoya genetik test yapilmiyormus doktor oyle dedi bize yaptrmak iatedik ama zarar veriy9r ddi. 2 tup tedavimdeyim suan adet olmayi bekliyrm

Sagol canim ya Allah razi olsun. Peki sencd kimyasal gebeligin bunla bir ilgisi olabilirmi? Birde hamilelik boyunca igne olcam demissin ya burda kzlar oda kanamaya denem oluyir fln diye okumusdum bakalim doktora attm cvp vrrmedi henuz ne dicek
Belki olabilir canım ama net bir şey denemez. Kimyasal gebelik çok kişide görülebilen bir durum. Coraspin i keserler kanama olursa genelde. İğne verirler zaten o da içeriğine göre kanama durumunda değiştirilir gerek görülürse. Bir hematolog değerlendirse daha iyi olur. Ben gittim ve için rahat edecekse iğneye devam et dedi ancak kesin kullanman gerek diyemem dedi. Tüp bebek dr çok temkinli kullanacaksın diye ısrar etti. Bende kullanmaktan yanayım. Benimde kanama hatta çok yoğun kanama geçirme riskim var ama devam ediyrm. Dr un en doğru kararı verecektir için rahat olsun. Hakkımızda hayırlısı..

İğneyi kim yapıyor?
Ben bi süre yatacağım için hemşire gelip yapıyor.
Ama daha da yatacaksam keşke kendim yapabilsem. Karından yapılan yeni bi iğne çıkmış diye duydum, bilgin var mı?

Sagol cnm doktora cevap verdi ufak bir problem ilac kullancaz dedi bakalim gittimiZde ayrintili konusuruz heralde. Hayirlisi olsn hepimiz icin insallh

Teşekkür ederim canım allah razı olsun .benim de kese oluştu ama bebek oluşmadı daha doprusu kromozom bozukluğu için bebek gelişmemiş .evet benimde 1 embriyom var olur mu diye düşünüyorum ama inşallah olmaz dediğin gibi dondurup yapılmaz kalitesini düşürmüşüz bende hemen yaptıramadım madii durum falan yılbaşından sonra düşünüyoruz .

Amin kuzum hepimize inşallah. Sana da sağlıkla zamanında doğum yapmayı nasip etsin Allah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…