2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Valla canım cinsiyeti doğacağı gün öğrensem de sıkıntı değil benim için bu günleri göreceğimi bile hayal edemezdim ama eşim kendi kendini yiyor meraktan o yüzden Belli olur mu diye merak ettim ama ilerleyen aylarda cinsiyetine göre odasını düzenleyeceğimiz için merak edebilriimm

Inşallah çıkmaz bu ikinci sezaryen olacağı için korkuyorum biraz erken dogurmaktan

Kızlar Selam, yarın yumurta toplama sürecine başlayacağım tekrar. Bu dönemde kefirden başka ne iyi geliyordu? O kadar zaman geçti ki unuttum ben de.
Selam canim stres sikinti yapma rahat ve relaks ol protein agirlikli beslen yeter. Ben de dun catlatma ignemi yaptim. Yarin sabah 9.30 opu dualarinizi esirgemeyin

Iyi geceler kızlar. Ben nefes darlığından uyuyamiyirum artık. Uyusam da gece 5 kere wc kalktigimdan hic dinlenemiyorum. Cuma günü kontrolum var nst de olacak karnım sürekli sertleşiyor ufaktan tirsmaya basladim
gecmis olsun bendede var canim .gece uyku uyumak yok. hem tuvalet ihtiyaci hemde bacak bel agrilari. artik adet agrilarida eklendi bana :))) insallah zamanlarini tamamlarlar. hayırlısıyla saglikla kavusruz. cumada benim kontrolum .

Spinal mi genel anestezi ile olmuştun
drun bunda ne diyor
canim gecen gun egitimde prof.anestezi uzmani da egitim verdi . genel spinal ve epidural hakkinda. genel anestezi riskleri daha fazla oldugundan hastane ve bu prof tercih etmiyormus. aslinda bizim icin en basiti cunku tumden uyuturuz isimizi gulerek oynarak yapariz. hasta altta kipir kipir degil soru soran yok sanki bir maketle calisiyir gibi oluyor bizler icin en kolay yontem ama tercihimiz degil dediler.annenin uyanmasi kendine gelip hem keni hem bebegiyle ilgilenmesi cok zman aliyor. ac olunmasi gerekiyor uygulama olmasi iicin anne her nekadarda saatlerce aclik durumunda olsada hamilelikte migdeye baski ve progestan seviyesi fazlaligindan dolayi butun kaslar kemikler gevsiyor .midede kas oldugundan gevseme neticesinde asla mide tam bos olmaz.mide gorevini yerine getiremediginden buda nefes borusuna yiyecek kacma ihtimalini cok cok yukseltiyor risk artiyor.tabiki yapilan durumlar var onlarida gunler oncesinden kontrole aliyoruz ona gore islem uyguluyoruz dedi.
spinal ile yapiyorlarmis sezaryeni genelde.cunku anne bilincli her anina ortak oluyor bebgin ilk goruyor tentene temas direk saglaniyor. hemen emzirme basliyor anne huzurlu bebis huzurlu oluyor. belden ozel sac telinden daha ince bir igne ile yapiliyor etkisi cok az suruyor. kendine gelio yuruyebiliyor. bebginin bakimiyla kendi ilgileniyor dedi. zaten cogu belim agriyor bas agrisi yapti gecmiyor diye yaziyor. spinalin herkeste olan belli bir yan etkisi yok. tamamen bunye ile alakali. kimi rahatligindan bahsederken kimi agrilarindan bahsediyor.zaten agri kesicilerde uygulaniyor. agrilar olmasin diye. kimsenin pozitifte olsa dogum hikayesini okumayin.on yargi ile o masaya gelmeyin diyeye tekrar tekrar uyardi:))
epidural zaten analjezi demekmis.yani o bir anestezi bicimi degil. normal dogumda acilma 4cm oldugunda eger anne daha fazla bu dayanamayacgini dusunuyirsa o zmamn vucuttan belden once lokal uyusturma yapiliyor. sonra ince bir tup ile girilip igne yapiliyormus. analjezik uygulaniyor.
normal dogumda anne oncesi agri sizi hissediyor.sezaryendede dogum sonrasi agri oluyir.bundada agri kesiciler uyguluyiruz dediler.

Benim ilk oğlum genel ile oldu dr ile bu aykİ kontrolde sezeryanı nasıl yapacaksınız diye sordum
Spinal dedi bende endişelerimi anlattım sıkıntı yaşamayacağımı söyledi
Genelde çocuğa narkoz geçmesin diye hemen anneye giriştiklerini kesi yaparken annenin dokularına hoyrat davranıldığını söyledi
Spinalde çocuğa narkoz geçmesi diye birşey olmuyor annenin dokularına gerek bebeği alırken gerek bebek alındıktan sonra kapatırken daha rahat ve özenli davranılıyor dedi drum
Evlad sahibi olmak için artık göze aldık bazı şeyleri sağlıkla kucağımıza alalım inşallah meleklerimizi

Selam canim stres sikinti yapma rahat ve relaks ol protein agirlikli beslen yeter. Ben de dun catlatma ignemi yaptim. Yarin sabah 9.30 opu dualarinizi esirgemeyin

Umarım bol bol yumurta toplanır hemen kaliteli embriyolara dönüşür. Eşim de bu sefer hiç dikkat etme boşver diyor artık umudu kesti :) Hakkımızda hayırlı olsun.

evet canim aynen dediginide ekledi dr
genel anestezi ile bebise gecme ihtimali daha fazla. ama spinalde yok dedi. herseye katlaniyoruz . panik mi oluyorsun sen aslinda mucizeniin ilk anini gorsen hemen gogsune yatirsalar ayyy ne kadar hos )))
gecen gun avm de bir hamisle lavaboda karsilastik. 38.haftasindaymis. cok korkuyorum dedi. etraftan anlata lar olmus iste yok soyle yok boyle diye normal dogum icin. oda epidural ile yaoacakmis normal dogumunu. bana sordu bende hamile kalmayi,hamilleligi dibine kadar yasadigim icin normal dogum olursa onuda dibine kadar yasamak istiyorum dedim. gozleri kocaman acildi aaa falan yapti
ne kadar cesaretlisin dedi masallah falan aslinda bende istiyorum ama korkuttular dedi. bende dedim seni korkuanlar hep ilk bebek ile mi kaldilar .yok hepsinin 2 ,3 cocugu var dedi. ee bak dedim korkulacak bisey degil demekki kimseye kulak asma dedim. dr.un neye karar verirse sende eger kendine uygun oldugunu dusunuyorsan onu uygilarlar dedim.

ben özellikle sizin gibi ilk gebeliğini yaşayan insanlara gerek sezeryanın gerek normal doğumun her anının anlatılmasını doğru bulmuyorum. İster istemez korku oluyor insanın canı kıymetli şuan ben evlad sahibi olduğum için analık duygum daha ağır ve gözü kara evladlarım için herşeye varım derim ama siz daha bu duygularla yeni tanışıyorsunuz

Az önce bir konu vardı genelmi spinalmi diye sormuş bir arkadaş oraya yazan bir arkadaş spinal tecrubesini yazmış inan ben bir doğum yapmış bir anne adayı olarak ürktüm ve hala acaba benimde başıma gelirmi diye düşünmeye başladım spinalde. Paylaşımları yaparken biraz özenli olmak gerek heleki doğum konusunda

Ben oğlumda hiç doğum videoları izlemedim okumadım bazen cahillik en büyük mutluluk inan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…