2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Çok geçmiş olsun, bir daha olmasın inşallah. Hepimiz sürekli değişik değişik heyecanlar yaşıyoruz, şöyle gözümüzü kapasak da doğumhane de açsak :)
Off keşkee bir uyusam uyansam bebeğim doğmuş olsa sağlıklı bir şekilde:110:

Merhaba kızlar dünden beri işler yine karıştı bizde, dünden beri hastanedeyim, sancılandim apandisitten şüphe ettiler tetkiklerden bir şey çıkmadı çok şükür sancida iyice azaldı. Yarına kadar takip yapalım dediler sabah çıkabilirim belki. Çok şükür bebekler iyi. Bir kız bir erkek kesinleşti :KK200::KK200: sağlıkla doğarlar inşallah.
canim cok gecmis olsun.allah yardimcin olsun
bebislerinede masalah prens ve prenses geliyor . saglikla zamanini tamamlarlar insallllaaahhhhh

Öğrenmiş oldum bende. Önemli olan sağlıklı olsun hamile olimm tekiz ikizzz hiiç önemli değil:KK200::KK200: değerim düşecek diye korkmaya başladım şimdi de
Hayırlı olsun inşallah sağlıkla devam eder korkunun faydası yok biliyorsun artık hamilesin öyle davran ve düşün pozitif ol inşallah güzel güzel gelişecek bebeğin.

Sağol canım, benim sancı biraz farklı bir durumu vardı. Sabah ağrıya uyandım sağ taraf bel kısmında bir ağrı kalktım gittikçe şiddetlendi saat sabah 7de başladı 15e kadar neredeyse aralıksız sürdü. Bel bölgesinden kıvrılıp karından kasıga vuruyor ordan bacağıma iniyordu. Sancısı duramıyordum, yatamıyordum hatta halim kalırsa ayakta duruyorum öyle fena bir şey. Doktorlar doğum sancısı gibi dedi bağırıyorum Ağrı kesici için yalvarıyorum öyle fena vermediler ameliyat gerekir diye aç bıraktılar sancınin şiddetinden sürekli safra çıkarıyordum. B Rabbim kimseye yasatmasın. Ne kötü bir gündü dün, defalarca usg yapıldı alttan üstten, organlar için usg yapıldı en son çare difüzyonlu mr yapıldı çok şükür bir şey çıkmadı, o arada rahatlama başladı sakinledim. O arada giren kasık ağrısı falan cennetten çıkma imiş onu anladım :-)
Amin canım herkese nasip etsin inşallah evlatlarına kavuşmayı, bize de sağlıkla hayırla nasip etsin Rabbim. Tahminin tuttu en az istediğim seçenekti ama hiç mühim değil benim kaygılarım başkaydi şimdi hepsi geçti. Saklıkli olsunlar başka derdim yok.
Geçmiş olsun. Rabbim acil şifalar versin. Insallah bir daha öyle fena ağrı yasamazsin

Çok çok geçmiş olsun canım dualarımız korusun Allahım esirgesin seni de yavrularını da inşallah. Doğuma kadar oh demek yok bize sanırım ama bugünümüze de şükür dayanırız. Maşallah küçük erkekle küçük meleğe:dua:
Allah razı olsun canım benim Rabbim hepimizin evlatlarını korusun sağlıkla hayırlı doğum nasip etsin, olmayanlara da tez vakitte nasip etsin Rabbim.
Bize ohh yokk gerçekten, Rabbim daha beterinden korusun hepimizi. Maşallah hepsine.
canim cok gecmis olsun.allah yardimcin olsun
bebislerinede masalah prens ve prenses geliyor . saglikla zamanini tamamlarlar insallllaaahhhhh
Çok sağol canım Allah razı olsun. İnşallah hepsi vaktini sağlıkla tamamlar.

Evet cinsiyetleri üç seçenekten biriydi ama en az beklediğimdi galiba.

Merhaba kızlar dünden beri işler yine karıştı bizde, dünden beri hastanedeyim, sancılandim apandisitten şüphe ettiler tetkiklerden bir şey çıkmadı çok şükür sancida iyice azaldı. Yarına kadar takip yapalım dediler sabah çıkabilirim belki. Çok şükür bebekler iyi. Bir kız bir erkek kesinleşti :KK200::KK200: sağlıkla doğarlar inşallah.
Geçmiş olsun canım Allah tamamına erdirsin inşallah sağlıkla
Sağlıkla gelsin kizçen ve oğlusun canım

Arkadaşlar merhaba, buraya yazmayali o kadar çok olmuski. 3. tup bebek denemesinde ikiz bebeklerine kavuşmuş bir anne olarak hepinizin kaygılarını o kadar iyi anlıyorum ki. Inanin ben şunu gördüm o bitkisiydi,bu meyvesiydi derken ilk iki denemede ucuncude artık hicbisi yapmadim özel olarak sadece drmu dinledim ve cok dua ettim ve Rabbim nasip etti. 3. denemede artik hem psikolojik hem fizyolojik o kadar dipteydimki oluşum var dediginde drum o kadar agladimki hala dun gibi sanki. 8ay boyunca 3kere hastanede yattim ve erken doğum riskim oldugu icin hic ayaga kalkamadim. Allahim dermanim kalmadi dediginiz anda Rabbim elinizden sizinde tutacak inşallah. Rabbim isteyen tüm arkadaslara nasip etsin inşallah

Bende ikiz bebek annesiyim,cok sevindim sağlıcakla kucaginiza alırsınız inşallah

Sağol canım, benim sancı biraz farklı bir durumu vardı. Sabah ağrıya uyandım sağ taraf bel kısmında bir ağrı kalktım gittikçe şiddetlendi saat sabah 7de başladı 15e kadar neredeyse aralıksız sürdü. Bel bölgesinden kıvrılıp karından kasıga vuruyor ordan bacağıma iniyordu. Sancısı duramıyordum, yatamıyordum hatta halim kalırsa ayakta duruyorum öyle fena bir şey. Doktorlar doğum sancısı gibi dedi bağırıyorum Ağrı kesici için yalvarıyorum öyle fena vermediler ameliyat gerekir diye aç bıraktılar sancınin şiddetinden sürekli safra çıkarıyordum. B Rabbim kimseye yasatmasın. Ne kötü bir gündü dün, defalarca usg yapıldı alttan üstten, organlar için usg yapıldı en son çare difüzyonlu mr yapıldı çok şükür bir şey çıkmadı, o arada rahatlama başladı sakinledim. O arada giren kasık ağrısı falan cennetten çıkma imiş onu anladım :-)
Amin canım herkese nasip etsin inşallah evlatlarına kavuşmayı, bize de sağlıkla hayırla nasip etsin Rabbim. Tahminin tuttu en az istediğim seçenekti ama hiç mühim değil benim kaygılarım başkaydi şimdi hepsi geçti. Saklıkli olsunlar başka derdim yok.
Çok geçmiş olsun canım neyse ki atlattın inşallah bidaha aynı acıyı ağrıyı çekmezsin çok şükür ki bebişler iyiymiş Rabbim korusun insallah

Canm çok geçmiş olsun. Benim de 3.ayda başlayıp 6.aya kadar devam eden ve beni resmen ağlatan bir ağrım vardı. Aynı tarif ettiğin gibiydi. Ama teşhisi koydurmak için doktor doktor gezdim. kimse anlayamamıştı ne olduğunu. Sonra bir doktor böbreğe usg ile bakmayı akıl etti de böbrek büyümesi yani hidronefroz olduğu ortaya çıktı. Gebeliğe bağlıymış. Bebek büyüdükçe böbreğe baskı yapıyor ve şişiriyormuş. Gebelerde çok sık rastlanırmış yüzde 90 da sağ tarafta olurmuş. Sen de böyle anlatınca direkt histonefroz geldi aklıma. Bakıldı mı acaba böbreğine?

kizlar merhaba. ozellikle hamileligini yatarak , serviks uzunlugunu kafaya takan arkadaslar icin yaziyorum. biliyorsunuz benim 1 ay once kasilmalarim oldugunda rahim agzinda incelme yumusama yoktu
ama rahim boyu 2 haftada 3.5 cm den o gun 3 e dusmustu.hatta 2.8 e.. ogun bugundur yatarak geecirdigim icin (tabiki islerim oluyor yalniz oldugum icin o isleride oturarak yapiyorum) serviks uzunlugu 3.5 olmus tekrar.vajinal olcum . lutfen kafaniza takmayin yatip dinlenin :) artip azalan birsey.
Mrb cnm . Bizde bugün dr um uza gittik. Kizimi gördüm elleri ayakları oynuyordu :KK49:teyzesi. Serviks de uzamis tekrar 40 mm olmuş çok sevindim ve şaşırdım. Herşey yolunda çok şükür. Dr um progestan a devam dedi şimdilik. 2 hafta sonra şeker yuklememiz var. İnş onuda sağlıkla atlatiriz. Senin içinde çok sevindim. Hayirlisiyla atlatiriz inşallah. :KK60:

X