2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kızlar bana dua eder misiniz? İlk tüp denememiz Pazartesi günü oldu. Eşimde varikosel var, bende de hafif düzey pko. Ultrason kontrollerinde hep 15 civarı yumurta görünüyordu, ancak OHSS riski yüzünden doktorum düşük dozla gitmeye karar verdi, öyle olunca sürecim çok uzadı, tam 23 gün sürdü iğnelerim. Ama toplama öncesi çok yumurta göründüğünden yine de çok mutluydum. Ve toplama sonrası öğrendik ki sadece 2 yumurta toplanmış, diğerleri boş çıktı. Yıkıldım tabi, hiç beklemiyordum böyle birşey. Doktor sürecin çok uzaması ve çatlatma iğnesinin biyoaktivisitesinin yetersiz kalmasına bağlı olarak bunun yaşanabildiğini söyledi ama öncesinde bizi hiç uyarmadığı için yıkıldık. Toplanan 2 yumurtadan 1'i olgun değildi, geriye kalan 1 yumurtadan haber bekledik. Salı günü haber geldi, kaliteli bir embriyo oluşmuş, Perşembe günü uygun görürlerse transfer olacak. Bu arada rahmimde 0,5 mm bir polip var, ama buna rağmen transfer edebilirim, polibin uzağına bırakırız dedi doktor. Şimdi kalbimi tutarak yarını bekliyorum. Bir umut, kim bilir. O 1 yumurta tutunursa herhalde adını Mucize falan koymamız lazım :)))))

Kızlar bana dua eder misiniz? İlk tüp denememiz Pazartesi günü oldu. Eşimde varikosel var, bende de hafif düzey pko. Ultrason kontrollerinde hep 15 civarı yumurta görünüyordu, ancak OHSS riski yüzünden doktorum düşük dozla gitmeye karar verdi, öyle olunca sürecim çok uzadı, tam 23 gün sürdü iğnelerim. Ama toplama öncesi çok yumurta göründüğünden yine de çok mutluydum. Ve toplama sonrası öğrendik ki sadece 2 yumurta toplanmış, diğerleri boş çıktı. Yıkıldım tabi, hiç beklemiyordum böyle birşey. Doktor sürecin çok uzaması ve çatlatma iğnesinin biyoaktivisitesinin yetersiz kalmasına bağlı olarak bunun yaşanabildiğini söyledi ama öncesinde bizi hiç uyarmadığı için yıkıldık. Toplanan 2 yumurtadan 1'i olgun değildi, geriye kalan 1 yumurtadan haber bekledik. Salı günü haber geldi, kaliteli bir embriyo oluşmuş, Perşembe günü uygun görürlerse transfer olacak. Bu arada rahmimde 0,5 mm bir polip var, ama buna rağmen transfer edebilirim, polibin uzağına bırakırız dedi doktor. Şimdi kalbimi tutarak yarını bekliyorum. Bir umut, kim bilir. O 1 yumurta tutunursa herhalde adını Mucize falan koymamız lazım :)))))
Rabbim sana mucizeni bağışlasın canım. İnşallah geçirdiğin zor zamanların mükafatını alırsın :KK200:

Kızlar ya bu yumurta geliştirme iğneleri bacakta kolda iğne batmanları gibi veya damarlarımda ağrı gibi belirtiler yapiyormuydu. Sizde oldu mu?

Canım hayırlı olsun İnşallah. Benim 15 yumurta toplanmıştı. Pko vs yok bende. 15i de olgundu. Ama 2 tanesi 5.güne gidebildi. Genetik tanidan 1i sağlıklı geldi. O da benimle şimdi:)) inşallah öyle de devam eder. Yani demem o ki 1 tane kaliteli ise herşeye bedel oluyor can oluyor. İnşallah Senden de güzel sonuçlar duyarız.

Screenshot_20181017-163957_Gallery.jpg
iyi aksamlar bugün dr gittim dün lekelenme olmuştu çok şükür gebelik kesesi görüldü 4+6da yalnız son adet tarihim 13 eylül dedim dr a .13 eylüle göre küçük gibi bişey söyledi muayene okadar kısa surduki hiç bise anlamadım ultrason kağıdından bakıyorum Gs 0.45 yaziyo bu kesenin mm olamaz degil mi yukarda biyerde 8.0 yaziyo o mu acaba kızlar ultrason karışınıza bakıp bana yardımcı olabilir misiniz..lutfen

Eki Görüntüle 2198687 iyi aksamlar bugün dr gittim dün lekelenme olmuştu çok şükür gebelik kesesi görüldü 4+6da yalnız son adet tarihim 13 eylül dedim dr a .13 eylüle göre küçük gibi bişey söyledi muayene okadar kısa surduki hiç bise anlamadım ultrason kağıdından bakıyorum Gs 0.45 yaziyo bu kesenin mm olamaz degil mi yukarda biyerde 8.0 yaziyo o mu acaba kızlar ultrason karışınıza bakıp bana yardımcı olabilir misiniz..lutfen
yerim onu minnos buyur cnm hayirlisiyla kalp atisi icin ne zamn gel dedi

Günaydın arkadaslar iki gün önce tek embriyo transferim gerçekleşti. Doktor durum gayet iyi şansın yüzde 65 bunu iyi değerlendir.kendine dikkat et dedi.bazi kişilere tek bazılarına çift embriyo konuyor yaşa gore mi oluyor.bilen varsa beni aydinlatanilir mi.
İlk tedavinse yaşın da 35 yaş altında ise tek embriyo tercih ediyor doktorlar. Çünkü ikiz gebeliğin birçok riski var canım. Banada tek transfer edildi. Ama bazı doktorlar insiyatif kullanabiliyor hasta ısrarcı olursa

Merhaba arkadaşlar
deneyimli arkadaşlara sormak ıstıyorum
5+6 günlük hamileyim kısmetse
ancak bende hıc belırtı yok
yanı gosulerım agrıyordu gun gectıkce azaldı
mıde bulantısı vs bel agrısı yok
böle yasayan var mı gebelıgını
7+3 te gıdıcektım ama 6+3 de gtsem kalp atısı goroulebılır mı
Mide bulantısı 7.haftadan sonra başladı benim canım . Ama bu belirtiler kişiden .kişiye değişiyor kimseyle kıyaslama kendini. Kimisi 9 ay boyunca bulantı yaşarken kimisi 3 . Aydan sonra daha yaşamıyor. Benim hala bulanıyor mesela . Belirti için erken senin . Kalp atışını 6+2 de gördük biz

teşekkür ederim arkadasım
basımdan bır gebelik gectı benım
6 hafta gıttığımızde kalp atısını gormustuk makıneden dınleyememıstık
8 haftasında gıttıgımızde kalbı durmus demıslerdı ve kurtaj oldum
o zamanda anıden belırtılerım azalmıstı
ondan sebep korkuyorum
ilk gebeliğimde 4-5-6 hafta hep kontrollere gıttım alttan muayene ettıler acaba ultrason yordumu dıye dusundum bebegımı
bu sefer sabretmeye gıtmısken kese bebek kalp atısı almak ıcın dua edıyorum
ama zaman geçmesini istediğimiz zmaan geçmiyor, geçme dediğimizde de cok cabuk akıo
dayanamıyorum galıba 7inci haftaya
Canım gözün aydın hamilesin rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Ben de ikinci kez transfere hazırlanıyorum. Benim de ilk gebeliğim 8. Haftada bitti kürtaj oldum. Benzer durumu yasamışız. Canım sen kürtajdan kaç zaman sonra tekrar transfer oldun. Birde sizdeki sorun neydi canım? Ben çok korkuyorum aynı seyleri yasayacam diye.

Insallah melegin tutunur sana canım :) o kadar zorluk yasiyoruz ki kimimiz bazilarina gore daha az kimimiz daha cok.. ama bir gun kucagimiza aldigimizda butun yasadiklarimiz viz gelicek :) insallah transferin de cok cok iyi gecer pozitifi gormek dilegiyle :)

Arkadaslar son bir hafta icin de Ankara da progestan 50mg lik yagki igneyi alan oldu mu? Cok acil cumartesiye kadar almam gerekiyor.

Eklentiler

• 9267051E-2CC4-40B5-A0FB-C75936359022.jpeg
    9267051E-2CC4-40B5-A0FB-C75936359022.jpeg
    33,6 KB · Görüntüleme: 41
X