2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Arkadaşlar bişey sormak istiyorum. Transferden sonra çatlatma iğnesi olan var mı? Kimi doktora göre embriyonun tutunmasını sağlıyomuş ama benim aklım karıştı hani bi zararı varsa diye bana da choriomon 5000 verdiler 20 ekimde vurulcaksın diye ama aklım karıştı..
Bizim merkezde Başkent üniversitesi yapılıyor bu uygulama hatta bana 1,5 paket yaptırmışlardi. Ona rağmen ohss oldum, belki kan sonuçlarına göre veriliyordur. Bir de hormonları ayakta tutarak tutunmsyi kolaylstiriyor olabilir. Aklına takılanlari merkezine sormaktan çekinme.

Canlar size bir sorum olacak. Önümüzdeki ay biz de tüp bebeğe başlayacağız kısmetse. Dün doktorla görüştük. İğneler hakkında önden bilgi verdi ama daha alma, tedaviye başlayacağın zaman alırsın, şimdilik bekle dedi. Listenin en başına Gonal F 3000 ünite yazmış. Fiyatını sormak için tanıdık eczacıya gösterdim. 3000 ünite olmaz ki, bu yanlış yazılmış bence dedi. Bana yanlış gibi gelmedi ama bir de size sorayım dedim.
Bence toplamda kullanılması planlanan doz gibi yazmış sanki ünite olarak. Daha önce hiç tedavi aldınız mi kaç doz vuruldu ondan yola çıkılmış olabilir. Ya da hataen yazıldı farklı dozlu olanları var bu ilacın.

Çatlatma iğnesi transferden 36 saat ince yapılır doktorumuz bize gece saat 12 de yapın demişti ... Transferden sonra çatlatma iğnesi çok mantıklı gelmedi bana

Iste bilemiyorum cogu doktor embriyonun tutunmasi icin ve e2 dengesini korumak icin veriyomuş

@bedicina izmirde ozel bi merkezde yaptirdim aslinda ama cogu seyi ben sordum mesela amh degerimi bile ben sormadan soylemediler yani ilgi alaka cok guzeldi ama bazi seyleri benim sormam gerekti e haliyle de her seyi sormaya da cekindim artik nasil olsa iyi olmasa soylerlerdi diye dusundum yani cogu sey de havada kaldi aslinda hayirlisi olsun bakalim.

Bence toplamda kullanılması planlanan doz gibi yazmış sanki ünite olarak. Daha önce hiç tedavi aldınız mi kaç doz vuruldu ondan yola çıkılmış olabilir. Ya da hataen yazıldı farklı dozlu olanları var bu ilacın.

Aynen sanırım planlanan doz bence de. Bu benim ilk denemem olacak. Bir sonraki adetimde gideceğim, asıl o zaman belirleyecekmiş ne kadar gerekeceğini. Çok teşekkürler.

Kizlar bende yakinda tup bebege baslayacagim. Malesef sebepsiz infertilite durumumuz.
Dogu ilinden bati iline gidip yaptiracagiz.
Yer ismi soylemenize gerek yok acaba ortalama ne kadar oduyorsunuz?
Bir de esim gorev geregi dogudayiz. Burada ozelde bir doktor bulduk takibimi ilacimi o verecek opu ve transfer icin istanbula gidecegiz.
Ucakla gidip gelecegiz herhangi bir sakincasi olur mu?
Birde yasim 30 1 embriyo mu 2 mi uygun olur. Biraz bilgim az ve heyecanliyim. Kusuruma bakmayin

Arkadaşlar bişey sormak istiyorum. Transferden sonra çatlatma iğnesi olan var mı? Kimi doktora göre embriyonun tutunmasını sağlıyomuş ama benim aklım karıştı hani bi zararı varsa diye bana da choriomon 5000 verdiler 20 ekimde vurulcaksın diye ama aklım karıştı..
Ben 3 tane vurdurdum choriomon transferden sonra. Doktorun yaptır dediyse yaptır bence canim.

Canlar size bir sorum olacak. Önümüzdeki ay biz de tüp bebeğe başlayacağız kısmetse. Dün doktorla görüştük. İğneler hakkında önden bilgi verdi ama daha alma, tedaviye başlayacağın zaman alırsın, şimdilik bekle dedi. Listenin en başına Gonal F 3000 ünite yazmış. Fiyatını sormak için tanıdık eczacıya gösterdim. 3000 ünite olmaz ki, bu yanlış yazılmış bence dedi. Bana yanlış gibi gelmedi ama bir de size sorayım dedim.
300 olmasin o bende genol f 900 var en fazla bildigim

Kizlar bende yakinda tup bebege baslayacagim. Malesef sebepsiz infertilite durumumuz.
Dogu ilinden bati iline gidip yaptiracagiz.
Yer ismi soylemenize gerek yok acaba ortalama ne kadar oduyorsunuz?
Bir de esim gorev geregi dogudayiz. Burada ozelde bir doktor bulduk takibimi ilacimi o verecek opu ve transfer icin istanbula gidecegiz.
Ucakla gidip gelecegiz herhangi bir sakincasi olur mu?
Birde yasim 30 1 embriyo mu 2 mi uygun olur. Biraz bilgim az ve heyecanliyim. Kusuruma bakmayin
Allah hayırlı etsin inşallah gebelik haberini de okuruz. İstanbul da medikalparkta yaptırdık hastane, ilaç, dondurma ücreti hepsi içinde 11.000₺ civarı tuttu. Yalnız rahim filmi, tahliller vs hepsini yaptirmistik yani direk tedaviye başladık. Gerekli tahlilleri devlette yaparsanız masrafınız azalmış olur.
Uçak yolculuğu zararlı değil diyor doktorlar ama benim kisisel fikrim eğer İstanbul'da kalabileceginiz bir yer varsa transfer sonrası en azından bir süre kalman sonra gitmen daha yerinde olur. O kadar emek vereceksiniz riske girmemek daha dogru

X