2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

kizlar siz saglik ocagina gebelik kaydi yaptirdinizmi aşiya felanda cagiriyolarmis bizimki tup bebekya asilari yaptiriyomuyz saglik ocagina
Ben ayrıca bir kayıt açtırmadım ama onlar beni aradılar canım. Bir akşam devlet acile gitmiştim onalrın kayıtlarından hamile olduğum direkt aile hekimime düşmüş. Arayıp bir sürü bilgi aldılar benden gebeliğimle ilgili. Tetanos aşısı yaptırmam gereken haftaları söylediler. Ama benim kendi doktorum aşı yaptırmamı istemediği için ben yaptırmadım. Kayıt yaptırmak önemli ilerde bebeği falan da aşıya götüreceğim çünkü.

Merhaba Kaçıncı haftada çağırdı sağlık ocağı sizi?

Dondurulmuş transferi yapılacaksa e2 lh fsh progesteron bakılabilir rutin. Hormonların o ay düzenli olması tutunma için önemli Transfer öncesi en önemlisi rahim kalınlığı. Belli bir kalınlığa ulaşmadıysa transfer ertelenmeli. Yumurta toplama sonrası transferi soruyorsan e2 ve progesteron testi yapılmalı opu (toplama öncesi) öncesi. Progesteron en fazla 1.5 (bazı dr lar 1 i baz alıyor) olmalı üstü olursa tutunma olmaz. E2 de çok yüksek olmamalı ciddi ohss riski açısından. Allah yardımcın olsun arkadaşım inşallah hepimiz atlatırız bu günleri..

Son düzenleme:
Çok güzel açıklamışsın canım benim saol. Benim durumundan dolayı bir başka riskli gebelik dr u na görünmek istedim Aydan hanımla ilgili de iyi yorumlar gördüm. Eğer içime sinerse onunla da devam edebilirim. Kafam karışık bakalım bir gideyim ona. Next level de sanırım muayenehanesi. Netten randevu almaya çalıştım korudan ama yoktu. Koru ile çalışmıyor mu artık anlamadım. Kan tahlili vs nerede yaptırıyor peki. Çok soru sordum kusura bakma. Teşekkür ederim canım

Siz hangi hastaneye gidiyorsunuz istanbulda merak ettim. Benim tüp bebek doktorunun muayene ücreti 500 tl bir defa verip 6 ay vermiycekmisiz, tabi ilaçlar tedaviler zaten 6 ayı bulur. Şayet gebelikte olursa ücret 500 tl sanirim
Canım ben İstanbul'da değilim hataydayım fiyatlar İstanbul'a göre belki normaldir ama bizim burası uygun diye bana çok uçuk geldi

Aminnnn CAnım inşallah. Çok endişeliyim nedense dr güvenmiyorum. Herşeyi önceden öğrenmek istiyorum.
Sizin durumunuz nedir? Bebiş var mı?

Hanımlar merhaba,

Bugün iğnenin 4.günündeyim. bir günlük iğnem kaldı, pazartesi kontrole gideceğim. Bugün sağ yumurtaligimda hareketler var. Yumurtlama ağrıları gibi. Kontrole 5 gün sonra çağırdığı için merkez. Yumurtaların erken çatlama durumu olur mu sizce.

cnm normal benimde agriyodu doktora sordum yumurtalar buyudugu icin kasiklar agriyor dedi

Yok ne demek. Evet next levelda canım. O zaten korunun sahibi. hastane olarak koruyu kullanıyor ama orada poliklinik yapmıyor. Bana illaki koruda yap tahlillerini demedi. Ama doğum orada olacağı için kayıtlarım orada olsun diye tahlillerde koruyu tercih ettim. Sgk geçiyor... benim şu an sgk yok maalesef, ama Aydan hocanın hastasıyım deyince indirimli yaptılar. Giderken önceki tahlillerini de yanına al canım istiyor. Muayenane numarasından randevu alman lazım. Bence bi dene sonra yorumlarını merak ediyorum.

Bende de oluyordu canım hatta 5-6 aylık hamile gibi karnım şişmişti kıyafetler olmuyordu ilaç kullanırken. Erken çatlamaz merak etme onun içinde ayrıca iğne verirler zaten bir sonraki muayene de .

Çok çok teşekkürler. 2 hafta sonra bir mani olmazsa gideceğim Aydan hocaya. Sana yazarım mutlaka yorumlarımı. Hastane hastane, dr dr geze geze az çok anlıyorsun iyiyi kötüyü. Raporumu falan da alırım yanıma mutlaka bakalım nasıl geçecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…