2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Kizlar bu 2 li test her gebeye kesin yapiliyormu yoksa istege goremi ?
Ben istemedim şahsen doktorda tamam dedi yapmadık.. ultrasonda baktı ense kalınlığı normal dedi. Kan testi yapsak Allah korusun riskli çıksa bile kesin bir tedavi yok aldırma yi onerecekti sadece.. bizde eşimle Allah'tan ne gelirse kabulumuz dediğimiz için gerek gormedik

Çok sağol canım Allah razı olsun anlamadığım için test bana bakıyo ben teste :)
Senin yaşın kaç canım benimki 26,yaşa göre riskin biraz daha düşük olması gerekmez miydi o_O
Bir sorum daha canım bu pappa değeri nedir.
Çok sorup başını ağrıttıysam hakkını helal et anlamadığımdan soruyorum:olamaz:
Rabbim evladını korusun canım ayrıntılın hiiiç stressiz ter temiz çıksın inşallah sonucu :dua::KK200:
Amin inşallah kuzum hepimizin ki sağlıklı olsun. Estafurullah her zaman yaz sor canım benim. Pappa gebeliğe özgü bir protein demek. İkili testte tek bir değerden yola çıkılmaz. Tüm değerler ve serum tarama yani kan sonucun birleştirilir ortaya sana ait riskin yüzdesi çıkar. Çıkan sonuçlarının sağlaması yani mom değeri hesaplanır asıl onlar baz alınır zaten.
Mesela yaş kilo gebelik yaşı ense kalınlığı ölçüm sonuçları ve senden alınan kar örneği sonucu bir bilgisayar tarafından hesaplanır ve bebekte down sendromu trisomi olma olasılığını yüzde olarak verir. Senn normal çıkmış. Ense kalınlığı için kaç demişti hatırlıyor musun. Bir de burun kemiği var mı diye bakar dr.

Yok canım estafurullah olur mu öyle şey :KK15:
Nt 1.27mmdi canım
Nt de gayet iyi herşey normal. Ense kalınlığı 2.5 ve down sendromu riski demektir. Kimi dr 2 yi de riskli görebiliyor. Sennki gayet iyi. Zaten bence önemli olan ultrasondaki görüntüsü. Down sendromunda ense kalınlığı fazla burun (nazal) kemiği görünmüyor ya da çok küçük görünüyor.

Amin inşallah kuzum hepimizin ki sağlıklı olsun. Estafurullah her zaman yaz sor canım benim. Pappa gebeliğe özgü bir protein demek. İkili testte tek bir değerden yola çıkılmaz. Tüm değerler ve serum tarama yani kan sonucun birleştirilir ortaya sana ait riskin yüzdesi çıkar. Çıkan sonuçlarının sağlaması yani mom değeri hesaplanır asıl onlar baz alınır zaten.
Mesela yaş kilo gebelik yaşı ense kalınlığı ölçüm sonuçları ve senden alınan kar örneği sonucu bir bilgisayar tarafından hesaplanır ve bebekte down sendromu trisomi olma olasılığını yüzde olarak verir. Senn normal çıkmış. Ense kalınlığı için kaç demişti hatırlıyor musun. Bir de burun kemiği var mı diye bakar dr.
Canım ağzına sağlık çok güzel açıklamışsın şimdi anlamış oldum sayende Allah razı olsun :)
Ultrason muayenesini yaparken yanlış hatırlamıyorsam hemşiresine birşey pozitif demişti o olabilir mi ki burun kemiği

Nt de gayet iyi herşey normal. Ense kalınlığı 2.5 ve down sendromu riski demektir. Kimi dr 2 yi de riskli görebiliyor. Sennki gayet iyi. Zaten bence önemli olan ultrasondaki görüntüsü. Down sendromunda ense kalınlığı fazla burun (nazal) kemiği görünmüyor ya da çok küçük görünüyor.

Çok sağol canım aydınlattın beni bilgilerinle,inşallah herkes böyle güzel sonuçlar alır.
Stressiz bi gebelik süreci geçirir Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun,tedavideki arkadaşların yüzünü güldürsün

Gözün aydın canım çok güzel çıkmış çizgi inşallah sağlıkla devam eder.
Heralde bende yaptrmam bu stresi kaldiramam sanirim :bicak: birde ayni testlermi bilmiyorumda bnm yakinim da bir kac kisiye bebek dawn snderomlu dogabilir dediler sukurki hepsi sapa saglam dogdu her zaman dogru cikmadinida duydum. Ondan bende dusunmem hem insan birsey oldugunu bilse 9 ay gecermi sizce Allahim herkese saglikli sihatli evlatlar nasip etsin once saglikkkkk :dua:
Herkes farklı düşünüyor olabilir ama ben aldırmayı düşünmeyenler için gereksiz buluyorum. Ben ilk gebeliğim 12. Haftada kalbi durdu ve ilaç ile düşük yaptım kürtaj oldum. Bebeği genetiğe gönderdik ve sonuç olarak down sendromlu çıktı. Ki kanamam sürekli vardı düşük riski diye yatıyordum hastanede takip altında ve tüm önlemler alınmış iken kalbi durdu yani olacağı varsa oluyor engel olamıyoruz o zaman dünyaya gelmesi kısmet ise buna biz de engel olmamalıyiz diye düşünüyorum. Ben tıbbi gereklilik olmadıkça kalbi atan bebeğimi aldıramam. O yüzden ilkinde de ikili test yaptırmadim. Bunda zaten ikiz yapılmıyor. Genetik inceleme embriyolara yapılmıştı yeterli benim için olacagi varsa Rabbimden deriz Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar versin.
Dediğim gibi herkesin kendi tercihi, saygı duyarım.

Herkes farklı düşünüyor olabilir ama ben aldırmayı düşünmeyenler için gereksiz buluyorum. Ben ilk gebeliğim 12. Haftada kalbi durdu ve ilaç ile düşük yaptım kürtaj oldum. Bebeği genetiğe gönderdik ve sonuç olarak down sendromlu çıktı. Ki kanamam sürekli vardı düşük riski diye yatıyordum hastanede takip altında ve tüm önlemler alınmış iken kalbi durdu yani olacağı varsa oluyor engel olamıyoruz o zaman dünyaya gelmesi kısmet ise buna biz de engel olmamalıyiz diye düşünüyorum. Ben tıbbi gereklilik olmadıkça kalbi atan bebeğimi aldıramam. O yüzden ilkinde de ikili test yaptırmadim. Bunda zaten ikiz yapılmıyor. Genetik inceleme embriyolara yapılmıştı yeterli benim için olacagi varsa Rabbimden deriz Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar versin.
Katılıyorum sana canım, benim bir arkadaşa da çocuğun bir kolu uzun biri kısa, bir bacağı uzun diğeri kısa , kafası olması gerekenden büyük demişlerdi. Onunda kocası dünyaya bir canavar getiriyoruz herhalde ama olsun Allah'tan gelenin başımızın üstünde yeri var demiş.. çok duygulanmistim..
Sonuç şu an aslan gibi bir oğlu var baya tatlı birşey :) herşeyi orantılı zeka küpü gibi bir çocuk.. hicbirseyi yok

Katılıyorum sana canım, benim bir arkadaşa da çocuğun bir kolu uzun biri kısa, bir bacağı uzun diğeri kısa , kafası olması gerekenden büyük demişlerdi. Onunda kocası dünyaya bir canavar getiriyoruz herhalde ama olsun Allah'tan gelenin başımızın üstünde yeri var demiş.. çok duygulanmistim..
Sonuç şu an aslan gibi bir oğlu var baya tatlı birşey :) herşeyi orantılı zeka küpü gibi bir çocuk.. hicbirseyi yok
Bunlar sadece birer risk yeni seçim bizlere kalıyor. Rabbim o durumda kimseyi bırakmadın inşallah.
Maşallah ufaklığa işte mucize...

Canım bende yaptırma taraftarı değildim ama acabalar içimi yer yaptırmasam diye yaptırdım ama asla ve asla kötü bi sonuç çıksa aldırmıyıcaktım zaten Rabbimin bize birer hediyesi onlar.
Benim yaptırma amacım birşey varsa bileyim hazırlıklı olayım ona göre eğitimini nasıl yetiştirmem gerektiğini öğrenip araştırmaktı

Ikiz olunca yapilmiyormu cnm ikili test ?

Canım bende yaptırma taraftarı değildim ama acabalar içimi yer yaptırmasam diye yaptırdım ama asla ve asla kötü bi sonuç çıksa aldırmıyıcaktım zaten Rabbimin bize birer hediyesi onlar.
Benim yaptırma amacım birşey varsa bileyim hazırlıklı olayım ona göre eğitimini nasıl yetiştirmem gerektiğini öğrenip araştırmaktı
Kişisel tercih işte canım riski var diye strese girip gebeliği kendine zehir ediyor bazı insanlar. Seçim bizlere kalmış Rabbim sağlıklı hayırlı evlat versin hepimize inşallah.

Yok canım çoğul gebelerde test tutarsız oluyormuş. Serbest bhcg değeri yüksek olduğundan oluyormuş.
Bir suru sey ogreniyorum hergun sizlerden :KK76: insallah herkezin evladi saglikli sihatli olur Rabbim bu kadar emek verdigimizi goruyor herseyin her zaman en hayirlisini nasip etsin cumlemize insallah :dua::KK200:

Allahim insallah bu defa yuzunuzu guldurur hayirli haberlerle gelmeyi nasip eder. Saglikli sihatli bir gebelik yasamak nasip olsun insallah amin. :dua:
Çok teşekkür ederim...aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum.aslında hiç korkum yoktu ama gün yaklaşınca heyecan bastı...Allah’ım bu uğurda emek harcayan herkese iyi haberler versin...

Bir suru sey ogreniyorum hergun sizlerden :KK76: insallah herkezin evladi saglikli sihatli olur Rabbim bu kadar emek verdigimizi goruyor herseyin her zaman en hayirlisini nasip etsin cumlemize insallah :dua::KK200:
Amin canım, Rabbim aradığımızi tez vakitte sağlıkla hayırla buldursun. Çok emek var maddi manevi her türlü yıpranma var Rabbim görüyor muhakkak inşallah evlatlarımıza kavuştursun hepimizi.
Kızlar merhaba yarın test günüm..çok korkuyorum 1.denemem olumsuzdu..lütfen dua eder misiniz?
Merhaba, Rabbim hayırla sağlıkla pozitif sonucu nasip etsin inşallah. Olumsuz olmayın inşallah vakti gelmiştir Rabbim nasip eder.

X