2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

amin canim insallah. yesilliklerini beyaz sirkeli suda beklet o sekilde tuket. bendede ilk 3 ay ara ara oldu . beden yeni bir canliyi buyutuyor oluyor oyle arada. tekrar yasarsan sakin kal ve hemen uzan yataga gitmeye kalkma dusersin falan allah korusun hemen kolidora falan uzan . banyodan cikip.
Dikkat ediyoruz ama dediğin gibi bünye yeni bir canlıya anca alışacak demek ki. Kardeşimle eşime seslendim hemen onlar olmasa bulduğum yere atıcaktım zaten kendimi gücüm yoktu.Bugün babaannemiz geldi ona mı naz yapıyor napıyor anlamadım :KK48:

Kızlar az önce ölüyorum sandım valla :cry:Karnıma ağrı girdi afedersiniz tuvaletim geldi heralde diye tuvalete koştum. Tuvalete oturunca bi ter bastı elim ayağım boşaldı gözüm karardı kardeşimi çağırdım hemen beni zor yatağa attı. Tansiyonum mu düştü anlamadım. Biraz uzanınca iyi geldi kalktım tuvaletimi yaptım ama karın ağrım devam ediyodu az önce gittim ishale dönmüş. Sabah eşim değişiklik olsun diye dışardan bişeyler alıp gelmişti ondan mı oldu acaba:KK64:kuzuya bişey olucak diye ödüm kopuyor valla
Ani başlayan ishal böyle durumlar yapabiliyor canım için rahat etmez tekrar olursa doktora gidersin ama bence sorun yoktur güzel düşün

:)))) zahide hanimda cok tatli guler yuzlu . sorunumuz olmasin insallah bundan sonra. son aylar daha da zorlayici geciyir. o tatli tatli tekmeler atan bebek artik daha agir vuruyor. donuyor ordan oraya hep yasadigindan farkli his uyandiriyor oda korkutuyor:KK66:) bel kasik agrilari artiyir acaba diyosun hep zor allah hepimizin yardimcisi olsun

Çok tatlı bir Dr, kızını da getirmiş nöbete, maşallah çok şeker. Valla her yeni şey, yeni his korkutuyor insanı. Her aşaması zor arkadaşım. 7. tüp bebeğiyle oğluna kavuşmuş bir arkadaşım var, 3 yaşında oldu çocuk, bir doğsun da sen o zaman gör endişeyi diyor bana :confused::KK48: Bizden önde gidenlerin tecrübeleri o kadar önemli ki, sağ ol canım valla, Allah hepimizin yardımcısı olsun :KK68:

Ani başlayan ishal böyle durumlar yapabiliyor canım için rahat etmez tekrar olursa doktora gidersin ama bence sorun yoktur güzel düşün
Bilemedim canım valla neden oldu. İlk önce fenalaştım sonra kendime gelince normal tuvaletim yaptım sonradan ishal gibi gittim tekrar.Zaten yarın doktor randevumuz var söyleyeceğim yaşadığım durumu en azından doktorumun ağzından önemli bişey olmadığını duymak rahatlatır beni.

Sırf ense değilki ultrasonda herşeyi normal çıktı bebişin. Ama bu ikili testte, bebeğin ölçümleri, annenin yaşı ve kandaki iki hormon da hesaplamaya giriyo. Benimki hem yaş hem kan tahlilinden yüksek çıktı. Amin canım Allahım bebeklerimizi korusunnnn :dua:

Sabah yataktan kalkınca bacaklarımdan biraz (iki çorba kaşığı kadar) sıvı aktı. Sonra iki defa daha oldu dr aradık doğru hastaneye. Amniyosure yapıldı, amniyo suyu değilmiş şükür. Progestan tablet yapıyo olabilir, bünyem yapıyo olabilir, ama suyum bebiş gayet iyi. Açılma yok. Gel de korkma, ben çok mu endişeli hamileyim? Yavru kuşum 364 gr olmuş bu arada. :anneadayı:
Canım çok şükür miniğin iyiymiş gelen suyuda değilmiş için rahatlasın biraz Allaha emanet bebeklerimiz,rahim ağzı uzunluğu için kullanıyodun demi progestanı yanlış hatırlamıyosam o_O

Çok teşekkür ederim canım.Normalde çok dikkat ediyorum eşimde bişey yemiyorum zaten değişiklik olur diye almış gelmiş. Aslında çokta yemedim belkide ondan olmadı bilmiyorum yine. Doktorum haftada en fazla 3 sade maden suyunu izin veriyor. Ara ara baş dönmem oluyodu da anlıktı bu sefer ter falan bastı gözümde kararınca korktum valla:KK17: rabbim korusun evlatlarımızı
Valla ankarada böyle bu o salgın var şu anda etrafımdaki herkes ishal ve halsiz. Milletten kaçıyorum köşe bucak çok geçmiş olsun

Canım çok şükür miniğin iyiymiş gelen suyuda değilmiş için rahatlasın biraz Allaha emanet bebeklerimiz,rahim ağzı uzunluğu için kullanıyodun demi progestanı yanlış hatırlamıyosam o_O

Saol canım. Birçok olası problemi önlemek için bu ilacı verebiliyorlar. Benim rahim ağzım da şimdilik gayet iyi gözüküyor. ilk zamanlar 3 tü, yakınlarda 3.8 çıktı. Sanırım son 3 ayda kısalabiliyor. Ama 34. haftaya kadar önlem olarak kullanalım dedi DR um.

daha önce bır tane kaybettik bunda çok korkuyor anlamaya çalısıyorum ama kaş yapcam derken göz çıkarmasından korkuyorum yarın gidelim söyleyeceğim zaten doktora. elinden gelse doğuracak :duduk:
Keşke öyle bir hakkımız olsa eşlere derdik sen doğur:KK70:

amin canim insallah. yesilliklerini beyaz sirkeli suda beklet o sekilde tuket. bendede ilk 3 ay ara ara oldu . beden yeni bir canliyi buyutuyor oluyor oyle arada. tekrar yasarsan sakin kal ve hemen uzan yataga gitmeye kalkma dusersin falan allah korusun hemen kolidora falan uzan . banyodan cikip.
Aynısı bende de oldu banyodan cıkıp yere uzanıyordum sonra biraz iyi olunca koltuga gecıyordum biraz daha yatıyordum sonra yatak odasına gecıyordum hemen gitmeye kalksam düşerdim 8 haftadan sonra geçti

Saol canım. Birçok olası problemi önlemek için bu ilacı verebiliyorlar. Benim rahim ağzım da şimdilik gayet iyi gözüküyor. ilk zamanlar 3 tü, yakınlarda 3.8 çıktı. Sanırım son 3 ayda kısalabiliyor. Ama 34. haftaya kadar önlem olarak kullanalım dedi DR um.
Hee anladım canım gayet iyi çıkmış rahim ağzı uzunluğu
Peki her ölçümleri vajinal mı yaptılar
Bende 2 defa ölçüm yaptırdım ikiside karından merak ettim :)

Hee anladım canım gayet iyi çıkmış rahim ağzı uzunluğu
Peki her ölçümleri vajinal mı yaptılar
Bende 2 defa ölçüm yaptırdım ikiside karından merak ettim :)
Yok vajinal bakarsam daha kesin ölçüm yaparım ama senin zaten iyi gözüküyor ölçüler demişti DR. Genelde karından ultrason tercih ediyor benim ki.

Kızlar az önce ölüyorum sandım valla :cry:Karnıma ağrı girdi afedersiniz tuvaletim geldi heralde diye tuvalete koştum. Tuvalete oturunca bi ter bastı elim ayağım boşaldı gözüm karardı kardeşimi çağırdım hemen beni zor yatağa attı. Tansiyonum mu düştü anlamadım. Biraz uzanınca iyi geldi kalktım tuvaletimi yaptım ama karın ağrım devam ediyodu az önce gittim ishale dönmüş. Sabah eşim değişiklik olsun diye dışardan bişeyler alıp gelmişti ondan mı oldu acaba:KK64:kuzuya bişey olucak diye ödüm kopuyor valla
biraz önce aynısı bana da oldu ve bende ishal olmusum karnım hala agrıo muz yedım bol su ıcıyorum yattım aşağıya

biraz önce aynısı bana da oldu ve bende ishal olmusum karnım hala agrıo muz yedım bol su ıcıyorum yattım aşağıya
Sanada çok geçmiş olsun canım. Benim bi sefer oldu geçti şükür. Yinede bende muz falan yedim ama su içemiyorum. Günde 2 lt zor tamamlıyorum bazen o kadar bile olmuyor su midemi daha çok bulandırıyor :KK43:

Sanada çok geçmiş olsun canım. Benim bi sefer oldu geçti şükür. Yinede bende muz falan yedim ama su içemiyorum. Günde 2 lt zor tamamlıyorum bazen o kadar bile olmuyor su midemi daha çok bulandırıyor :KK43:
sanada gecmıs olsun canım çok şükür midem bulanmıyor yarın kontrolüm var sen yınede elındn geldıkce su içmeye çalış :nazar:

Canım ağzına sağlık çok güzel açıklamışsın şimdi anlamış oldum sayende Allah razı olsun :)
Ultrason muayenesini yaparken yanlış hatırlamıyorsam hemşiresine birşey pozitif demişti o olabilir mi ki burun kemiği

Çok sağol canım aydınlattın beni bilgilerinle,inşallah herkes böyle güzel sonuçlar alır.
Stressiz bi gebelik süreci geçirir Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun,tedavideki arkadaşların yüzünü güldürsün
Burun kemiği demiştir canım. Allah senden de razı olsun inşallah arkadaşım:KK19:

X