2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

İnşallah birgün seninde gebelik haberini okuruz :)

FBC; 129.5
PAPPA; 1015.70
YAŞ RİSKİ(1-...); 1340
BİYOKİMYASAL TRİZOMY 21 RİSKİ(1-...); -
KOMBİNE TRİZOMY 21 RİSKİ(1-...); 40800
TRİZOMY 18+NT RİSKİ(1-...); 99000
Trizomi görünme riski 40800 de bir çok iyi
Diğeri de 99000 de bir o da çok iyi
Sadece yaş a göre 1340 da bir benim sadece yaşta (yani o yaş grubuna ait risk) 790 da bir çıkmıştı dr gayet iyi demişti kuzum

Allah razı olsun canım hoşgeldin. İnşallah kardeş en kısa zamanda gelir ailenize. Bende 5.denememde gebe kalabildim zorlu bir süreç ama sonu güzel olsun yeter ki razıyız

Ah canım arkadaşım benim çok şükür ki amniyosentezde iyi sonuç almışsın. Bu tarama testleri insanı delirtir. Aslında 35 yaş yaş üstü için yaş riski hesaplanmamalı zaten belli genel bir ortalama. Serum tarama yani kombine sonuç önemli olmalı bizleri boşuna strese sokuyor. Senin alınan kanından risk hesaplanıyor zaten bir de yaş riskine ne gerek var

Son düzenleme:
Canlarım size bisey sorcam rahim filminde rahmi t şeklinde olanlar için (yani benim gibiler için) çift embriyo transferi sizce risklimidir?
Çift embriyo değil aslında mesele histereskopi ile rahim anormalisi düzeltilmeli. Çünkü bu şekilde bir rahim erken düşük ya da erken doğuma neden olabilir. Bebeğin gelişeceği alan dar olacağından ameliyat ile rahim düzeltilmeli yeni alan oluşturulmalıdır. T şeklinde rahim anormalisinde rahim kalınlığı istenilen seviyeye ulaşmayabilir. Yani transfer öncesi bu düzeltilmeli riske gerek yok. Yumurtalar toplanır dondurulur gerekirse. Dr zaten bunları söylemiştir.

Sende en yakın zamanda sağlıkla hamile kalacaksın inanıyorum canım arkadaşım bir kere oldu bu da olacak inşallah gebe kalabilme potansiyelin yüksek maşallah

Canim hatirladigim kadariyla senin ense boyu 0.9 cikmisti burun kemigi de vardi neden riskli cikti dediler ? Benimde ense 1 - 1.2 cikti cok sevinmistim ama demekki tek ense boyu yetmiyor Allahim bebeklerimizi korusun

Sende en yakın zamanda sağlıkla hamile kalacaksın inanıyorum canım arkadaşım bir kere oldu bu da olacak inşallah gebe kalabilme potansiyelin yüksek maşallah
İnşallah canım arada girip okuyorum güzel haberler alınca forumdan daha da umutlanıyorum, hepimiz Emeklerimizin karşılığını alacaz inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…