2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

İnşallah Rabbim gönlüne göre nasip etsin cnm. Sağol içim rahatladı açıklamaların için tsk ederim. Zor elde edilen gebelik olunca elimizde olmadan kendimizi uzuyoruz. Rabbim inş bu günlerin mükafatıni gösterir. Sağlıkla kucagimiza alalım o bize en büyük mükafat... Bebisler de Rabbimin mucizesi...
İnşallah canım benim. Hepimiz sağlıkla ve zamanında kucağımıza alalım. Allah isteyen, dileyen, emek veren herkese nasibetsin o duyguyu :dua:

Kızlar başına gelen var mi diye meraktan soruyorum gündüz birkaç kez wc de peçete ile sildikçe hafif kan ile birlikte tam bir sarı renkte pul pul gibi bir şeyler geldi silince dağılıyor. Ne ola ki bugün kan idrar testi verdim varsa bir şey çıkar herhalde ama bende şaşırdım ilk kez gördüm.
Canım crinone jel hala kullanıyor musun? Onun kalıntısına benziyor bahsettigin

Hayir cnm 2. Kez denicem histereskopi olucam persembe gunu:KK43: sizin ilkmi ?

Ilki de mi cem beydeydi. Ilkinde kimyasal oldu demissin, onda başlamadan genetik testi istemismiydi senden. Rahim filmi veya.

Benim ilk tedavim olacak. Kendiliğinden 2 kere kimyasal gebelik geçirdim. Genetik testler istedi ona göre başlıcaz dedi. Geçen ayda kist gördü doğum kontrol ilacı verdi. Ve gene kan testleri yapılması gereken. Adet olunca gideceğim bakalım ne diyecek.

Kızlar başına gelen var mi diye meraktan soruyorum gündüz birkaç kez wc de peçete ile sildikçe hafif kan ile birlikte tam bir sarı renkte pul pul gibi bir şeyler geldi silince dağılıyor. Ne ola ki bugün kan idrar testi verdim varsa bir şey çıkar herhalde ama bende şaşırdım ilk kez gördüm.
Canım ben jel kullanıyorum hergun onun kalıntısı bende de geri geliyor 3 gündür ve kahve beyaz siyah 3 renk geliyor sıkıntı olur mu bende bilmiyorum

Ilki de mi cem beydeydi. Ilkinde kimyasal oldu demissin, onda başlamadan genetik testi istemismiydi senden. Rahim filmi veya.

Benim ilk tedavim olacak. Kendiliğinden 2 kere kimyasal gebelik geçirdim. Genetik testler istedi ona göre başlıcaz dedi. Geçen ayda kist gördü doğum kontrol ilacı verdi. Ve gene kan testleri yapılması gereken. Adet olunca gideceğim bakalım ne diyecek.[/QUOT
Tedavi oncesinde rahim filmi mutlaka isteniyor. Genetik testleri kimyasal oldugu icin ilk denemem ondan istedi. Esimle ikimize kanda karyotip analiz ve bnde pihtilasma varmi die ikisini brde histereskopi yapicam ddi 2 onunde gunu geldi catti Allah izin verirse persembe hakkimzda hayirlsi olsn

Ruhum_mavi hani sen hamileligin başından beri 35 mm demiştin ya suan yine aynı mı yani progestan durdururmu kisalmayı acaba :KK17: her muayenede vajinal ölçüm yapılıyor o zmn sanada artık bnmde öyle olucak sanırım o_O. Herşeye razıyım bebise sağlıkla kavusalim inş. :KK15:
tatlim ne olur korkma benimkide 30 mm fazlasiyla goturur dedi dr. sende emin ol sonhaftalari goreceksin. buarada evde yalnizmisin. eger yaninda yardimci olanlar varsada ayrica dert etme ben her isimi kendim yapiyirum esimle

Sagol cnm bnm Allah razı olsun. İnşallah hepimiz sağlıkla kavusuruz Miniklerimize. Hepinize Duaciyim. Merak ediyorum senin bebis kaçıncı haftada tekme ye başladı annesi :KK6:gerçi anneye ve bebeğe göre değişiyor olmalı.
minik hareketkerini cok erken 14 de falan hissettim ama tekmelerde ilk zmanlar hafif hafif vuruyor haftalar gectikce sertlesiyor .19 .haftalardi galiba.
simdi disardam baksan gorunuyor :süslü::süslü::confused:

Rica ederim inşallah işine yarar canım.

Amin canım, Rabbim rızkını verir ailemden biliyorum rızkı bollasiyor evin. Rabbim sağlık versin gerisi olur inşallah.

Kanama için hiç bir açıklama alamadım kendi dr umu göremedim asistanlar baktı hep yani bebekler iyi diye sevindim genelde. Cuma kontrol de belki bir açıklama yapar dr yoksa baska bir dr daha ekleyecegim listeye. Sabah pede biraz geldi akşamına iyi gibi su anda ama gündüz proluton iğne oldum belki ondan.
Ordada riskli gebeligemi gidiyosun canım olmazsa zekai tahirde riskli gebelik var orayada bi görün istersen

Kızlar, dün öğlenden beri yemek yiyemiyorum,
su içince bile midem bulanıyor. Bu bulantının bir çözümü var mıdır, yardım edin :KK43:

Progestan kalıntılarıdır diye tahmim ediyorum benden de geliyordu ara ara canım

Canım hangi şehirdesin Diyarbakır’da Bahçecinin şubesi var Doğuda olduğunu söylediğin için Diyarbakır yakın olabilir diye düşündüm o yüzden orayı söylüyorum.gidip gelmende bi sakınca olmayacaktır çünkü benim doktorumun şehir dışından gelen yüzlerce hastası var.doktorum Konya’da ama Bursa’dan Eskişehir’den Şırnak’tan bile bi çok hastasıyla tanıştım muayenehanesinde.tüp bebek tedavisi aylar süren bi tedavi değil yaklaşık iki hafta kadar sürüyor belki bu süre içinde orada konaklayabilirsiniz bile tabi inşallah bunların hiçbirine gerek kalmadan en kısa zamanda bebeğine kavuşursun
Canim cevap verdigin ici tesekkur ederim dogubeyazittyiz. Malesef diyarbakir bize uzak. Birde burda ozel doktorumuz kendim takip yapacagim ilaclari ben verecegim sen sadece istanbulda gidip 3 5 gun yumurta toplama ve transfere gideceksin dedi. Kendisinin istanbulda bagli oladugu bir hastane varmis. Keske zamanim.olsa ankaraya giderim herseyiyle kendim ilgilenirim ama isim dolayisiyla izin almam o kadar sure mumkun degil. O yuzden sordum sende icimi rahatlattin. Demekki sehir disindan da gidilip geliniyor. Cok sagol canim

Merhaba cnm. Bazen sebepsiz infilitede oluyor bir sorun olmadan bebegi olmayan ve tup bebek yontemine basvurmus com kisi var eger beklemek istemiyorsan bir gorus tup bebek merkeslerini arastirip birde orda t3estlerini yenilet esin polismi. Genel olarak polislerde spermle alakali sorun oluyor dusensz calistiklari icin ama sen spermleride iyi diyorsun daha ayrintili bakdirin amh degrin kac tek doktor belirleyici olmuyor bence baska doktorlarada bir gorunun derim sonrasinda durumunda iyise beklemek istemiyorsan dene bazen ilk seferde tutanda var tutmayanda nasip
Evet canim ikimizde ayni meslekteniz. Esime gecen ay tatildeyken sperm tesyi yapildi cok cok iyi cikti. 50 milyon ve %80 ileri hareketli.
Evet durumumuz malesef sebepsiz infertilite. Hersey yolunda dedi dr ama olmuyor. Cok doktora gordunduk. Emin ol hepsi ayni seyi dedi. Malesef sebebi yok. Bazen calisma sartlarinin stresine bagliyorum. Baska aklima birsey gelmiyor.
Bu ay klomene basladik bugun kontrolum var bir fayda verir mi emin degilim. Insallah tup bebege gerek kalmaz. Kalirsa da Hayirlisi insallah. Tesekkur ederim guzel ve aciklayici cevabin icin..

Saolasın canım iyi şimdilik maşallah. Bende grip olacak gibiyim. Senden iyi haber gelecek inşallah hissediyorum bu sefer inşallah olacak canımm:dua:
Ayy canim benimm cok dikkat et kendine. Masallah canim bebisine. 6.tedavi insallah iyi embriyolar olur hemen transfer olmak istemiyorum bekleticem.

Evet canim ikimizde ayni meslekteniz. Esime gecen ay tatildeyken sperm tesyi yapildi cok cok iyi cikti. 50 milyon ve %80 ileri hareketli.
Evet durumumuz malesef sebepsiz infertilite. Hersey yolunda dedi dr ama olmuyor. Cok doktora gordunduk. Emin ol hepsi ayni seyi dedi. Malesef sebebi yok. Bazen calisma sartlarinin stresine bagliyorum. Baska aklima birsey gelmiyor.
Bu ay klomene basladik bugun kontrolum var bir fayda verir mi emin degilim. Insallah tup bebege gerek kalmaz. Kalirsa da Hayirlisi insallah. Tesekkur ederim guzel ve aciklayici cevabin icin..
Rica ederim canim benim esimde polis strese ve calisma saatinede baglidir illaki sonucda duzenli bir hayat deil. Esimin bircok arkadasindada ayni sorun var soyledigin gibi insallah gerek duymadan hamile kalirsin. Klomeni dene birkac ay ama yinede olmuyorsa bence basla bana bir doktor yasim kucuk bir kac sene daha bekliyim deme sakin demisdi bekledikce sorun daha cok artiyor erken yasta tedavi olmak en mantiklisi demisdi. Hakkinda hayirlisi olur insallah.

Ayy canim benimm cok dikkat et kendine. Masallah canim bebisine. 6.tedavi insallah iyi embriyolar olur hemen transfer olmak istemiyorum bekleticem.
Bencede bekletmek daha mantıklı olur senin için. Daha önceki denemelere göre farklı bir yöntem en azından. İnşallah bol bol kaliteli embriyoların olur ve sağlıkla tutunurlar annelerine hele de ikiz olursa off:KK68: inş bu defa gülecek yüzün:dua:

X