2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Hayir cnm 2. Kez denicem histereskopi olucam persembe gunu:KK43: sizin ilkmi ?
Canım neden histereskopi olacaksın ? Bende adet olmayı bekliyorum. Kürtaj olalı 5 ay oldu İlk 4 ay neredeyse adet olamıyordum doktor ilaç kullan gerekirse histereskopi yaparız diyordu. Geçen ay adetim gayet iyi şekilde geldi doktor bu ay istersen transfer olabilirsin dedi. Ama ben acaba histereskopi mi olsam diye düşünüyorum. Gerek var mıdır acaba ??

Insallah hayirlisiyla kucagina alcaksn poncik kizini canim Allah buyukdur dert veren Rabbim dermaninida versin şafi ismiyle şifa bulsun bebeginde sende dua et Yanlizca Rabbimden iste nasipte varsa yicek ekmegi Allahim onu sana ne zorluk olursa olsun verir hayirlsiyla
Sagol cnm inşallah. Rabbim sanada hayirlisiyla tez zamanda sağlıkla gebelik nasip etsin. :dua:

Canım çok geçmiş olsun 2 hafta önce kontrolde sordum bu baş ağrılarını.
Doktor bana hamilelikten önce olup olmadığını sordu ara ara oluyodu çok şiddetli bi şekilde 2 gün falan sürüyodu.
Onunlada alakası olabilir dedi hamilelikten kaynaklıda olabilir dedi ara ara yine çok ağrı çekiyorum hiç bir şey uygulamıyorum canım.
En güzel çözümü karanlık sessiz ortamda uyumakta buluyorum geğirmeye başlayınca rahatlıyorum
Sanada çok geçmiş olsun canım, maalesef uyuyamadım çünkü özellikle kafamı yastığa koyunca ağırlaştı . Sanırım uykusuzlukta daha fazla ağrıyı getirdi tetikledi yani.. yinede o halde bile şükür karın ağrısı değil dedim öyle olunca insan bebekten endişeleniyor annelik böyle birşey herhalde ona gelmesin ben bana geleni çekerim diyorsun garip hisler..

Evet çubuk epey uzak zor olur tabi Ankara'da nerede doğum olacak Zekai Tahir de mi.
Geçen arkadaşım anlattı başka bir arkadaşının doğumuna gitmiş kadın bez hiç almamış unutmuş oda süslemeleri tamam ama :-) o da hediye bez götürmüş sen unutma al çok lazım hele ki ikizlere hiç yetişmez. Ben arkadaşlardan hediye şimdiden bez istiyorum ama durun marka beden falan diyorum :-) çok pahalı maalesef.
Zekai tahirde olacak canim insallah valla ya napacaz bilmiyorum ikizlere rabbim geçinme kuvveti versin

Canım neden histereskopi olacaksın ? Bende adet olmayı bekliyorum. Kürtaj olalı 5 ay oldu İlk 4 ay neredeyse adet olamıyordum doktor ilaç kullan gerekirse histereskopi yaparız diyordu. Geçen ay adetim gayet iyi şekilde geldi doktor bu ay istersen transfer olabilirsin dedi. Ama ben acaba histereskopi mi olsam diye düşünüyorum. Gerek var mıdır acaba ??
Bilmem:/ doktor kontrol amacli bakmak istedini soyledi rahim filmi temiz ama ilki kimyasal olunca rahimde gozukmeyen problem olabilir dedi

Memur canım. 13. Haftaya kadar bulantıdan telef oldum 5 kg verdim yatarak. Sonra 2 hhafta çalıştım ki iş vermiyorlar bana boşa gidip geliyordum yol çok yoruyor. İse başladığım 3. Hafta pazartesi geçtiğimiz hafta yoğun kanama ile acile gittik iki gün yattım hastanede. On gün raporla çıktık hastaneden bu hafta evdeyim kanama kırmızı leke halinde devam ediyor. İsi bırakamam eşim işsiz el mahkum ben geçindiriyorum evi. Olabildiğince rapor izin ile halledicez inşallah. Eşim bakıyor bana bende hep yatıyorum evde iken. Allah razı olsun kayınvalidenden.
Bırakamazsın canım idare edecek artık raporla falan kanamaz neden oluyomuş söyledilermi sebepsizmi

Kızlar bi sorum olucak :)
Çatlak için losyon, yağ kullananınız var mı aranızda?
Kaçıncı haftada başladınız?
Benim bu hafta başladı göğüs ve göbek kaşıntılarım büyük ihtimal çatlaklarım olucak.
Daha önce kilo alıp vermemde oluyodu çünkü.
Bugün bebe yağı,hindistan cevizi yağı,kakao yağı aldım sizce ne zaman başlamalıyım
canim ben 16. haftada basladim ne olur ne olmaz diye sadece baden yagi surdum haftada 2 yada 3 gun gogus karin masaj yaptim dustan sonra. 25.haftaya kadar bu sekilde yaptim. sonrasida mustelaya gectim simdide ayni sekilde onu kullaniyorum. hic catlagim olmadi:)

Ruhum_mavi hani sen hamileligin başından beri 35 mm demiştin ya suan yine aynı mı yani progestan durdururmu kisalmayı acaba :KK17: her muayenede vajinal ölçüm yapılıyor o zmn sanada artık bnmde öyle olucak sanırım o_O. Herşeye razıyım bebise sağlıkla kavusalim inş. :KK15:

Cok sevindim cnm Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ins. Maşallah küçük beye hazırlıklar tamam artık kendisini bekliycez zamanında hayirlisiyla gelsin minikler. İnş bnm minik kızım da erken gelmez bekler :cry:
amin prenses annesi amin:KK68: yavastan yapiyoruz . ucim rahat edecek hazir olunca hersey. sen korkma bekleyecek ve zamaninda gelecek minnosun:) yasadiklarimizi onden yaziyoruzki tecrube olsun. dedimya acikligi oldugu halde bile haftalar atlatan var.bisey olmayacak allahin izni ile dinlenmene bak

amin prenses annesi amin:KK68: yavastan yapiyoruz . ucim rahat edecek hazir olunca hersey. sen korkma bekleyecek ve zamaninda gelecek minnosun:) yasadiklarimizi onden yaziyoruzki tecrube olsun. dedimya acikligi oldugu halde bile haftalar atlatan var.bisey olmayacak allahin izni ile dinlenmene bak
Sagol cnm bnm Allah razı olsun. İnşallah hepimiz sağlıkla kavusuruz Miniklerimize. Hepinize Duaciyim. Merak ediyorum senin bebis kaçıncı haftada tekme ye başladı annesi :KK6:gerçi anneye ve bebeğe göre değişiyor olmalı.

Ruhum_mavi hani sen hamileligin başından beri 35 mm demiştin ya suan yine aynı mı yani progestan durdururmu kisalmayı acaba :KK17: her muayenede vajinal ölçüm yapılıyor o zmn sanada artık bnmde öyle olucak sanırım o_O. Herşeye razıyım bebise sağlıkla kavusalim inş. :KK15:
Canım her muayenede bakılmıyor. Çünkü vajinal bakılması gerekiyor ve benim doktorum gebelikte vajinal muayeneyi pek sevmiyor. 2 ayda 1 falan bakılıyor. En son geçen ay bakılmıştı 35mm’ydi yine. Progestan kesin olarak durduyor diyemeyiz ama büyük etkisinin olduğu söyleniyor. Hatta ben bir makale okumuştum. Serklaj dikişle aynı işlevi görüyor progestan diyordu yazıda. Ben gebeliğimin başından beri rahim ağzı yetmezliğine çok taktığım için ilk farketmem de benim doktora zorla ölçtürmemle olmuştu. Tabi ölçüm için 1,5 ay çok uzun bir süre çünkü birden hızlanabiliyor kısalma. Aralık anneleri grubumuzda bir arkadaşın 34 mmden bir anda 20 mm’ye düşmüş. Doktorum her muayenede ölçüm yapmasa da rahim ağzına baktığını söylüyor. Hayırlısı artık bakalım. İnşallah sağlıkla şöyle 37-38.haftaları görürüz.

Kızlar bi sorum olucak :)
Çatlak için losyon, yağ kullananınız var mı aranızda?
Kaçıncı haftada başladınız?
Benim bu hafta başladı göğüs ve göbek kaşıntılarım büyük ihtimal çatlaklarım olucak.
Daha önce kilo alıp vermemde oluyodu çünkü.
Bugün bebe yağı,hindistan cevizi yağı,kakao yağı aldım sizce ne zaman başlamalıyım
Ben 14.haftadan beri hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Karnıma, belime, göğüslerime ve üst bacak kısmıma sürüyorum. Hiç çatlağım olmadı. Gerçi toplamda 3 kilo aldım sadece. Biraz da bünyeye bağlı. Bazen ne kullanırsan kullan her türlü çatlıyor:)

Eşimin masörlük sertifikası var ama bana yapmaya gelince nazlaniyor canım.. gerçi dün gece ağırlaştı uyandırsam hastaneye gidelim diyecekti hiç halim yoktu yoksa kaldıracaktım.. sağol canım önerilerin için
Rica ederim inşallah işine yarar canım.
Zekai tahirde olacak canim insallah valla ya napacaz bilmiyorum ikizlere rabbim geçinme kuvveti versin
Amin canım, Rabbim rızkını verir ailemden biliyorum rızkı bollasiyor evin. Rabbim sağlık versin gerisi olur inşallah.
Bırakamazsın canım idare edecek artık raporla falan kanamaz neden oluyomuş söyledilermi sebepsizmi
Kanama için hiç bir açıklama alamadım kendi dr umu göremedim asistanlar baktı hep yani bebekler iyi diye sevindim genelde. Cuma kontrol de belki bir açıklama yapar dr yoksa baska bir dr daha ekleyecegim listeye. Sabah pede biraz geldi akşamına iyi gibi su anda ama gündüz proluton iğne oldum belki ondan.

Kızlar başına gelen var mi diye meraktan soruyorum gündüz birkaç kez wc de peçete ile sildikçe hafif kan ile birlikte tam bir sarı renkte pul pul gibi bir şeyler geldi silince dağılıyor. Ne ola ki bugün kan idrar testi verdim varsa bir şey çıkar herhalde ama bende şaşırdım ilk kez gördüm.

Canım her muayenede bakılmıyor. Çünkü vajinal bakılması gerekiyor ve benim doktorum gebelikte vajinal muayeneyi pek sevmiyor. 2 ayda 1 falan bakılıyor. En son geçen ay bakılmıştı 35mm’ydi yine. Progestan kesin olarak durduyor diyemeyiz ama büyük etkisinin olduğu söyleniyor. Hatta ben bir makale okumuştum. Serklaj dikişle aynı işlevi görüyor progestan diyordu yazıda. Ben gebeliğimin başından beri rahim ağzı yetmezliğine çok taktığım için ilk farketmem de benim doktora zorla ölçtürmemle olmuştu. Tabi ölçüm için 1,5 ay çok uzun bir süre çünkü birden hızlanabiliyor kısalma. Aralık anneleri grubumuzda bir arkadaşın 34 mmden bir anda 20 mm’ye düşmüş. Doktorum her muayenede ölçüm yapmasa da rahim ağzına baktığını söylüyor. Hayırlısı artık bakalım. İnşallah sağlıkla şöyle 37-38.haftaları görürüz.
Anladım cnm tsk ederim. İnşallah dediğin gibi 37 yada 38 haftaya geliriz. Peki sen çalışıyor musun evdemisin . Yani bu süreçte dinlenmek gerekiyor mu ? Ev işi yapmak olumsuz bi etki de bulunur mu ? Bnm yanımda kimse yok mecbur kalınca yapıyorum eşimde yardım ediyor sağolsun. Ama o da çalışıyor sonuçta sadece pazar günü evde.

Anladım cnm tsk ederim. İnşallah dediğin gibi 37 yada 38 haftaya geliriz. Peki sen çalışıyor musun evdemisin . Yani bu süreçte dinlenmek gerekiyor mu ? Ev işi yapmak olumsuz bi etki de bulunur mu ? Bnm yanımda kimse yok mecbur kalınca yapıyorum eşimde yardım ediyor sağolsun. Ama o da çalışıyor sonuçta sadece pazar günü evde.
Canım ben çalışıyorum. Haftaiçi 5 gün 8:30-18:30. Onun dışında da normal hayatıma devam ediyorum. Evde her işi yapıyorum. Eşim de sağolsun ev işleri konusunda çok yardımcıdır ama ben pek yatabilen bir insan değilim. Eşimin evde olmadığı birgün perde bile yıkayıp astım yani öyle söyleyeyim:) şimdilik doktor yatmamı gerektiren bir durum olmadığını söylüyor. Allah izin verirse 37.haftaya kadar çalışmayı planlıyorum.

Canım ben çalışıyorum. Haftaiçi 5 gün 8:30-18:30. Onun dışında da normal hayatıma devam ediyorum. Evde her işi yapıyorum. Eşim de sağolsun ev işleri konusunda çok yardımcıdır ama ben pek yatabilen bir insan değilim. Eşimin evde olmadığı birgün perde bile yıkayıp astım yani öyle söyleyeyim:) şimdilik doktor yatmamı gerektiren bir durum olmadığını söylüyor. Allah izin verirse 37.haftaya kadar çalışmayı planlıyorum.
İnşallah Rabbim gönlüne göre nasip etsin cnm. Sağol içim rahatladı açıklamaların için tsk ederim. Zor elde edilen gebelik olunca elimizde olmadan kendimizi uzuyoruz. Rabbim inş bu günlerin mükafatıni gösterir. Sağlıkla kucagimiza alalım o bize en büyük mükafat... Bebisler de Rabbimin mucizesi...

X