2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Hayir cnm 2. Kez denicem histereskopi olucam persembe gunu sizin ilkmi ?
Canım neden histereskopi olacaksın ? Bende adet olmayı bekliyorum. Kürtaj olalı 5 ay oldu İlk 4 ay neredeyse adet olamıyordum doktor ilaç kullan gerekirse histereskopi yaparız diyordu. Geçen ay adetim gayet iyi şekilde geldi doktor bu ay istersen transfer olabilirsin dedi. Ama ben acaba histereskopi mi olsam diye düşünüyorum. Gerek var mıdır acaba ??

Sagol cnm inşallah. Rabbim sanada hayirlisiyla tez zamanda sağlıkla gebelik nasip etsin.

Sanada çok geçmiş olsun canım, maalesef uyuyamadım çünkü özellikle kafamı yastığa koyunca ağırlaştı . Sanırım uykusuzlukta daha fazla ağrıyı getirdi tetikledi yani.. yinede o halde bile şükür karın ağrısı değil dedim öyle olunca insan bebekten endişeleniyor annelik böyle birşey herhalde ona gelmesin ben bana geleni çekerim diyorsun garip hisler..

Zekai tahirde olacak canim insallah valla ya napacaz bilmiyorum ikizlere rabbim geçinme kuvveti versin

Bilmem:/ doktor kontrol amacli bakmak istedini soyledi rahim filmi temiz ama ilki kimyasal olunca rahimde gozukmeyen problem olabilir dedi

Bırakamazsın canım idare edecek artık raporla falan kanamaz neden oluyomuş söyledilermi sebepsizmi

Kızlar kromozom analizi ve trombofili taraması yaptıranlar; özelde yada devlet ünv hastanelerinde ne kadar ödediniz ve ne kadar zamanda sonuç aldınız yazarmisiniz ?
Ben yaptırdım eğitim araştırma hastanesinde ücret almadılar , 1 ayda çıktı tüm sonuçlar .. allah kolaylık versin

canim ben 16. haftada basladim ne olur ne olmaz diye sadece baden yagi surdum haftada 2 yada 3 gun gogus karin masaj yaptim dustan sonra. 25.haftaya kadar bu sekilde yaptim. sonrasida mustelaya gectim simdide ayni sekilde onu kullaniyorum. hic catlagim olmadi:)

Ruhum_mavi hani sen hamileligin başından beri 35 mm demiştin ya suan yine aynı mı yani progestan durdururmu kisalmayı acaba her muayenede vajinal ölçüm yapılıyor o zmn sanada artık bnmde öyle olucak sanırım . Herşeye razıyım bebise sağlıkla kavusalim inş.

amin prenses annesi amin yavastan yapiyoruz . ucim rahat edecek hazir olunca hersey. sen korkma bekleyecek ve zamaninda gelecek minnosun:) yasadiklarimizi onden yaziyoruzki tecrube olsun. dedimya acikligi oldugu halde bile haftalar atlatan var.bisey olmayacak allahin izni ile dinlenmene bak

Sagol cnm bnm Allah razı olsun. İnşallah hepimiz sağlıkla kavusuruz Miniklerimize. Hepinize Duaciyim. Merak ediyorum senin bebis kaçıncı haftada tekme ye başladı annesi gerçi anneye ve bebeğe göre değişiyor olmalı.

Canım her muayenede bakılmıyor. Çünkü vajinal bakılması gerekiyor ve benim doktorum gebelikte vajinal muayeneyi pek sevmiyor. 2 ayda 1 falan bakılıyor. En son geçen ay bakılmıştı 35mm’ydi yine. Progestan kesin olarak durduyor diyemeyiz ama büyük etkisinin olduğu söyleniyor. Hatta ben bir makale okumuştum. Serklaj dikişle aynı işlevi görüyor progestan diyordu yazıda. Ben gebeliğimin başından beri rahim ağzı yetmezliğine çok taktığım için ilk farketmem de benim doktora zorla ölçtürmemle olmuştu. Tabi ölçüm için 1,5 ay çok uzun bir süre çünkü birden hızlanabiliyor kısalma. Aralık anneleri grubumuzda bir arkadaşın 34 mmden bir anda 20 mm’ye düşmüş. Doktorum her muayenede ölçüm yapmasa da rahim ağzına baktığını söylüyor. Hayırlısı artık bakalım. İnşallah sağlıkla şöyle 37-38.haftaları görürüz.

Ben 14.haftadan beri hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Karnıma, belime, göğüslerime ve üst bacak kısmıma sürüyorum. Hiç çatlağım olmadı. Gerçi toplamda 3 kilo aldım sadece. Biraz da bünyeye bağlı. Bazen ne kullanırsan kullan her türlü çatlıyor:)

Rica ederim inşallah işine yarar canım.
Zekai tahirde olacak canim insallah valla ya napacaz bilmiyorum ikizlere rabbim geçinme kuvveti versin
Amin canım, Rabbim rızkını verir ailemden biliyorum rızkı bollasiyor evin. Rabbim sağlık versin gerisi olur inşallah.
Bırakamazsın canım idare edecek artık raporla falan kanamaz neden oluyomuş söyledilermi sebepsizmi
Kanama için hiç bir açıklama alamadım kendi dr umu göremedim asistanlar baktı hep yani bebekler iyi diye sevindim genelde. Cuma kontrol de belki bir açıklama yapar dr yoksa baska bir dr daha ekleyecegim listeye. Sabah pede biraz geldi akşamına iyi gibi su anda ama gündüz proluton iğne oldum belki ondan.

Kızlar başına gelen var mi diye meraktan soruyorum gündüz birkaç kez wc de peçete ile sildikçe hafif kan ile birlikte tam bir sarı renkte pul pul gibi bir şeyler geldi silince dağılıyor. Ne ola ki bugün kan idrar testi verdim varsa bir şey çıkar herhalde ama bende şaşırdım ilk kez gördüm.

Anladım cnm tsk ederim. İnşallah dediğin gibi 37 yada 38 haftaya geliriz. Peki sen çalışıyor musun evdemisin . Yani bu süreçte dinlenmek gerekiyor mu ? Ev işi yapmak olumsuz bi etki de bulunur mu ? Bnm yanımda kimse yok mecbur kalınca yapıyorum eşimde yardım ediyor sağolsun. Ama o da çalışıyor sonuçta sadece pazar günü evde.

Canım ben çalışıyorum. Haftaiçi 5 gün 8:30-18:30. Onun dışında da normal hayatıma devam ediyorum. Evde her işi yapıyorum. Eşim de sağolsun ev işleri konusunda çok yardımcıdır ama ben pek yatabilen bir insan değilim. Eşimin evde olmadığı birgün perde bile yıkayıp astım yani öyle söyleyeyim:) şimdilik doktor yatmamı gerektiren bir durum olmadığını söylüyor. Allah izin verirse 37.haftaya kadar çalışmayı planlıyorum.

İnşallah Rabbim gönlüne göre nasip etsin cnm. Sağol içim rahatladı açıklamaların için tsk ederim. Zor elde edilen gebelik olunca elimizde olmadan kendimizi uzuyoruz. Rabbim inş bu günlerin mükafatıni gösterir. Sağlıkla kucagimiza alalım o bize en büyük mükafat... Bebisler de Rabbimin mucizesi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…