2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Arkadaslar merhaba size bir soru sormak istiyorum. Cevaplarsaniz sevinirim.
14 aylik evliyim ve ilk gunden beri hic korunmadik bebek istedigimi icin. Esiminde benimde yaslarimiz dolayisiyla gec kalmak istemedik. Ben 30 yasindayim. Ovulasuon testi incir kuru bilmem ne varsa denedim ama sonuc alamadik.
Bu arada hormon testi, rahim filmi ve spermiyogram yapildi. Hic bir sorun cimadi. Hersey 4 4 luktu. Yine de olmadi olmadi olmadi.
Sark hizmeti dolayisiyla dogudayiz ve burada saglik cok kotu durumda. Ozel bir doktor bulduk sagolsun iyi bir adam ilgili vs.
Bana klomen baslatti ancak ne kadar ise yarar emin degilim.
Hasretle beklemekten baska birsey yapamiyorum ve her ay adet gunu ne esimde ne bende moral denen birsey kalmiyor. Her gecen ay sabirsizligim kat be kat artiyor.
Simdi esimin israriyla klomen tedavisine basladim. 3 aydan fazla asla icmem.
Doktorun istanbulda anlasmali oldugu bir tup bebek merkezi varmis adini sanini sormadim.
Olurda bu klomenle basarili olamazsak dedim asilama filan istemiyorum esimin zaten %80 ileri hareketli sperm testi cok iyi cikti morfoloji iyi yani asilama bana mantiksiz geldi.
Simdi ilaclarini buraya getirtiriz ben buradan takip ederim sonra 3 5 gunlugune istanbula gider gelirsiniz dedi.
Bu yolculuk beni etkiler mi? Dedigi gibi basarili olur mu? Beklemek istemiyorum artik. Sagim solum hamile yada dogum yapacak psikoloji filan kalmadi.
Maddi imkanimiz var cok sukur ama derdim ayni seyleri tekrar tekrar yasamak. Hic evladim olmayacakmis korkusu.
Simdiden tesekkur ederim
Merhaba cnm. Bazen sebepsiz infilitede oluyor bir sorun olmadan bebegi olmayan ve tup bebek yontemine basvurmus com kisi var eger beklemek istemiyorsan bir gorus tup bebek merkeslerini arastirip birde orda t3estlerini yenilet esin polismi. Genel olarak polislerde spermle alakali sorun oluyor dusensz calistiklari icin ama sen spermleride iyi diyorsun daha ayrintili bakdirin amh degrin kac tek doktor belirleyici olmuyor bence baska doktorlarada bir gorunun derim sonrasinda durumunda iyise beklemek istemiyorsan dene bazen ilk seferde tutanda var tutmayanda nasip

Aklından çıkar kotu düşünceleri kuzum yat sürekli ikizlerde ne kadar dinlenirsen o kadar uzun duruyo bebisler bi tanıdığım var çalışıyo kız 34 de doğurdu kuvoze girdiler 8 gun bende inşallah girmezler diye elimden geleni iki oğlum olacak canım nasipse 3 dr da erkek dedi kesinleşti yani
Maşallah minik erkeklere sağlıkla doğacaklar inşallah.
Ben izne ayrılabileceğim ilk anda ayrılacağım hatta gerekirse rapor vs daha erken ne kadar çok taşıyabilirsek o kadar iyi maşallah sen çok iyi getirmussin minikleri. İzin rapor çok kullandım kanama var hafif raporluyum bu hafta da ama iyi olmazsam alamazsam rapor izin alacağım yine.

6 tane olsun sağlıklı olsun bence gayet iyi bir sayı :) benimde 7 tane alındı biri boş çıktı. Kalanları döllendi çoğu 1.kaliteydi. hakkında hayırlısı olsun inşallah pozitifi alirsiniz
Ağzın bal yesin canım ya inşallah :) O kadar heyecanlıyım ki içim kıpır kıpır Umarım her şey çok güzel ilerler :dua:

Canım Ankara'da misin hangi dr hastaneye gidiyorsun ikiz olunca erken doğum riski vs derken hastane seçiminde çok sıkıntı yaşıyorum Hacettepe ye gidiyorum perinatolog dr a ama yeterince ilgi yok sorularima cevap alamiyorum.
Ben çubuk dayım canım dr.um hatadan gelmişti cok iyi denk geldi bana hiç eksiklik hissetmedim eşimin doğru düzgün izini yok sadece ayrintilida zekai tahire gittim ben ordada bi sıkıntı gozukmuyo çubukta kontrol olabilirsin dedi o yolu çekmekte cok zor oluyo bana araba tutuyo 1 saati geciyo trafik olunca geçen hafta perşembe kontrolün var di artık ankaraya git doğum orda olacak nasılsa dedi bakalım perşembe valizimle gidecem canım :) bende bez arayisindayim bu ara

Maşallah minik erkeklere sağlıkla doğacaklar inşallah.
Ben izne ayrılabileceğim ilk anda ayrılacağım hatta gerekirse rapor vs daha erken ne kadar çok taşıyabilirsek o kadar iyi maşallah sen çok iyi getirmussin minikleri. İzin rapor çok kullandım kanama var hafif raporluyum bu hafta da ama iyi olmazsam alamazsam rapor izin alacağım yine.
Mesleğin neydi canım ben tedaviden önce bıraktım işi bayada yattım kaynanam baktı sag olsun hiç kaldırmadı 3 ay

amin canim herbirimiz insallah . evet oyuzden bol bol isimlerijizle dua etmek isterim.insaalh
Evet bizde seni dualarla yollayacağız inşallah :) kolay doğum için bir dua vardı annem her hamileye oku diye tembih ederdi pirince okuyun derdi. Onu öğreneyim de yazayım hepinize

Ağzın bal yesin canım ya inşallah :) O kadar heyecanlıyım ki içim kıpır kıpır Umarım her şey çok güzel ilerler :dua:
Sen güzel pozitif düşün :) bir tarafın herşeye hazırlıklı olsun ama bir tarafın da hep umut dolu olsun.. Allah büyük hepimize hayırlısını nasip etsin.. tedavi ruhen ve fiziken yıpratıcı ama sonu güzel olsun inşallah

Ben çubuk dayım canım dr.um hatadan gelmişti cok iyi denk geldi bana hiç eksiklik hissetmedim eşimin doğru düzgün izini yok sadece ayrintilida zekai tahire gittim ben ordada bi sıkıntı gozukmuyo çubukta kontrol olabilirsin dedi o yolu çekmekte cok zor oluyo bana araba tutuyo 1 saati geciyo trafik olunca geçen hafta perşembe kontrolün var di artık ankaraya git doğum orda olacak nasılsa dedi bakalım perşembe valizimle gidecem canım :) bende bez arayisindayim bu ara
Evet çubuk epey uzak zor olur tabi Ankara'da nerede doğum olacak Zekai Tahir de mi.
Geçen arkadaşım anlattı başka bir arkadaşının doğumuna gitmiş kadın bez hiç almamış unutmuş oda süslemeleri tamam ama :-) o da hediye bez götürmüş sen unutma al çok lazım hele ki ikizlere hiç yetişmez. Ben arkadaşlardan hediye şimdiden bez istiyorum ama durun marka beden falan diyorum :-) çok pahalı maalesef.

Arkadaslar merhaba size bir soru sormak istiyorum. Cevaplarsaniz sevinirim.
14 aylik evliyim ve ilk gunden beri hic korunmadik bebek istedigimi icin. Esiminde benimde yaslarimiz dolayisiyla gec kalmak istemedik. Ben 30 yasindayim. Ovulasuon testi incir kuru bilmem ne varsa denedim ama sonuc alamadik.
Bu arada hormon testi, rahim filmi ve spermiyogram yapildi. Hic bir sorun cimadi. Hersey 4 4 luktu. Yine de olmadi olmadi olmadi.
Sark hizmeti dolayisiyla dogudayiz ve burada saglik cok kotu durumda. Ozel bir doktor bulduk sagolsun iyi bir adam ilgili vs.
Bana klomen baslatti ancak ne kadar ise yarar emin degilim.
Hasretle beklemekten baska birsey yapamiyorum ve her ay adet gunu ne esimde ne bende moral denen birsey kalmiyor. Her gecen ay sabirsizligim kat be kat artiyor.
Simdi esimin israriyla klomen tedavisine basladim. 3 aydan fazla asla icmem.
Doktorun istanbulda anlasmali oldugu bir tup bebek merkezi varmis adini sanini sormadim.
Olurda bu klomenle basarili olamazsak dedim asilama filan istemiyorum esimin zaten %80 ileri hareketli sperm testi cok iyi cikti morfoloji iyi yani asilama bana mantiksiz geldi.
Simdi ilaclarini buraya getirtiriz ben buradan takip ederim sonra 3 5 gunlugune istanbula gider gelirsiniz dedi.
Bu yolculuk beni etkiler mi? Dedigi gibi basarili olur mu? Beklemek istemiyorum artik. Sagim solum hamile yada dogum yapacak psikoloji filan kalmadi.
Maddi imkanimiz var cok sukur ama derdim ayni seyleri tekrar tekrar yasamak. Hic evladim olmayacakmis korkusu.
Simdiden tesekkur ederim
Canım hangi şehirdesin Diyarbakır’da Bahçecinin şubesi var Doğuda olduğunu söylediğin için Diyarbakır yakın olabilir diye düşündüm o yüzden orayı söylüyorum.gidip gelmende bi sakınca olmayacaktır çünkü benim doktorumun şehir dışından gelen yüzlerce hastası var.doktorum Konya’da ama Bursa’dan Eskişehir’den Şırnak’tan bile bi çok hastasıyla tanıştım muayenehanesinde.tüp bebek tedavisi aylar süren bi tedavi değil yaklaşık iki hafta kadar sürüyor belki bu süre içinde orada konaklayabilirsiniz bile tabi inşallah bunların hiçbirine gerek kalmadan en kısa zamanda bebeğine kavuşursun

Mesleğin neydi canım ben tedaviden önce bıraktım işi bayada yattım kaynanam baktı sag olsun hiç kaldırmadı 3 ay
Memur canım. 13. Haftaya kadar bulantıdan telef oldum 5 kg verdim yatarak. Sonra 2 hhafta çalıştım ki iş vermiyorlar bana boşa gidip geliyordum yol çok yoruyor. İse başladığım 3. Hafta pazartesi geçtiğimiz hafta yoğun kanama ile acile gittik iki gün yattım hastanede. On gün raporla çıktık hastaneden bu hafta evdeyim kanama kırmızı leke halinde devam ediyor. İsi bırakamam eşim işsiz el mahkum ben geçindiriyorum evi. Olabildiğince rapor izin ile halledicez inşallah. Eşim bakıyor bana bende hep yatıyorum evde iken. Allah razı olsun kayınvalidenden.

Evet çubuk epey uzak zor olur tabi Ankara'da nerede doğum olacak Zekai Tahir de mi.
Geçen arkadaşım anlattı başka bir arkadaşının doğumuna gitmiş kadın bez hiç almamış unutmuş oda süslemeleri tamam ama :-) o da hediye bez götürmüş sen unutma al çok lazım hele ki ikizlere hiç yetişmez. Ben arkadaşlardan hediye şimdiden bez istiyorum ama durun marka beden falan diyorum :-) çok pahalı maalesef.
Evet canım sen her masrafi x 2 olarak alacaksın :) sağlıklı olsunlar da artık.. okula başlarken iki çanta , iki forma herşey çifter çifter .. ikiz zor masraf yönünden ama çok sevimli oluyorlar yahu sevmesi güzel oluyor :)

Evet canım sen her masrafi x 2 olarak alacaksın :) sağlıklı olsunlar da artık.. okula başlarken iki çanta , iki forma herşey çifter çifter .. ikiz zor masraf yönünden ama çok sevimli oluyorlar yahu sevmesi güzel oluyor :)
Birini sabahçı birini öğlenci yaparız biri çıkarır diğeri giyer :KK70:nasıl fikir.
Rabbim rızkıni verir inşallah. Sağlıkla gelsin hepsi gerisi hallolur. :cool:

Birini sabahçı birini öğlenci yaparız biri çıkarır diğeri giyer :KK70:nasıl fikir.
Rabbim rızkıni verir inşallah. Sağlıkla gelsin hepsi gerisi hallolur. :cool:
:KK48:yeni sistemde öyle olmuyor küçükler hepsi aynı saatte gidiyor . O bizim zamanımız da öyleydi. Yirtamadin annesi , ay hem onlar ayrılmazlar birbirlerinden. Bende küçükken hep keşke ikizim olsaydı derdim. Bir arkadaşımın ikiz kardeşleri vardı biri kız biri erkek liseyi bile aynı sınıfta okudular. Birbirlerine aşırı düşkünlerdi , koruyup kollarlardi . Biri hastalansa öteki perişan olurdu .. :) çok hoşuma giderdi kardeşlik baglari

:KK48:yeni sistemde öyle olmuyor küçükler hepsi aynı saatte gidiyor . O bizim zamanımız da öyleydi. Yirtamadin annesi , ay hem onlar ayrılmazlar birbirlerinden. Bende küçükken hep keşke ikizim olsaydı derdim. Bir arkadaşımın ikiz kardeşleri vardı biri kız biri erkek liseyi bile aynı sınıfta okudular. Birbirlerine aşırı düşkünlerdi , koruyup kollarlardi . Biri hastalansa öteki perişan olurdu .. :) çok hoşuma giderdi kardeşlik baglari
Yirtamadik :-) :-)
Ablamla beni ikiz sanıyorlardı ben severdim ablam nefret ederdi. Aramızda 14,5 ay var aynı kıyafetlerimizden nefret ederdi. Yani küçük seviyor büyük nefret ediyor :KK49:

canim benim allah razi olsun cok duygulandim. cok tesekkur ederim. sende mukemmmel bir anne olacaksin . okadar tedavi sonrasi rabbim nasip etti sana cefakar fedakar . esim bana diyorki anneligi bine katladin yasadiklarinla diyor ama seninkinin yaninda bir hic. seninki milyonlara katlanmis anneligin canim
Bence devam etmeyelim ağlama krizine gireceğiz biraz sonra canım arkadaşım benim saol güzel düşüncelerin için:cry:

X