2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Peki su gibi akıntıyı arttırdı mı sende de? Amniyon sıvısımı diye çok tereddütte kaldığım oldu. Suyumda bir problem yok, takmıyorum artık ama, bir süre endişelendim...
Pes aynı soruyu ben sorup durdum kendime acaba amniyon sıvısı mı bu su gibi akıntı diye. Ama değil progestan yapıyor o akıntıyı.

Malesef yine hüsran yine 3. Tup bebek denemem 2.tane 5.gün embriyosu tutunmadı bebislerim bana. Olmuyor bir türlü olmuyor. Artık dağıldım iyice igne ilaç ne varsa yapıyorum Rabbim kısmet edmiyor. Millet kolayca doğuruyor kıymet bilmiyor bize vermiyor Rabbim. İsyan etmek istemiyorum ama telefon açanlara yine olmadı demekten bıktım.

Malesef yine hüsran yine 3. Tup bebek denemem 2.tane 5.gün embriyosu tutunmadı bebislerim bana. Olmuyor bir türlü olmuyor. Artık dağıldım iyice igne ilaç ne varsa yapıyorum Rabbim kısmet edmiyor. Millet kolayca doğuruyor kıymet bilmiyor bize vermiyor Rabbim. İsyan etmek istemiyorum ama telefon açanlara yine olmadı demekten bıktım.
canım üzülme inş diğer denemende olacak ...bir arkdaşımın 4.cüsüde oldu maalesef bazılarının daha geç oluyor.

canim cok sevindim bebisinin iyi olmasina.
serviks bir anda bile kisalabiliyor
gecen gun bir arakadasiminki 4 cm den 2.5 cm e dustu 2 haftada. sen bolbol dinlen. cok egilip is yapma. n3 kadar mumkun bilemiyorum ama sonucta yere egilmeyim dedikce binkere egiliyorum allah yardimcimiz olsun. progestan hap olanini vajinal fitil olarak aldim 16.haftaya kadar . koyduktan sonra yarim saat yatiyorum bazense 1 saat saatlerini ona gore ayarlamistim.
Tsk ederim cnm bnm. Bu aralar evet biraz yorum kendimi sanırım. Artık dikkat edicem yeterki bebis iyi olsun :KK45:öyle mi demek birden kisalma yapabiliyor. Allah yardımcımız olsun zamanında gelsin yavrularimiz. Sabah akşam progestan a başladım bnde 3.aydan sonra jeli bıraktirmisti dr um. Şimdi buna başladık önlemimizi alalım dedi. Sen nasılsın oğluşun ne yapıyor annesi :KK60:

ayrica gun icinde beyaz akinti yapar kapsulu disari atiyor ayristirmis sekilde. yapiskan gibi zaten. korkma. bol suyunu ic. benimde 1 ay once 3.5 cm idi kasilmalarim oldugunda 3 cm cikti. hic endise etme. rahimazgi kisalip hatta acikligi olupta haftalarca yatarak yinede zamanninda dogum yaoan cok fazla kisi var. sen stres etme. yat ilaci koyduktan sonra keyfine bak. :)
Tamam cnm Allah razı olsun. dün yapılan detaylı ultrason eşimin de benimde hoşuma gitmedi . Kendi dr um bakmadi ameliyattaydi. 10 dk sürdü sürmedi yani hepsi. Ultrason resmi bile vermedi çeken dr. Kafa yapısı iyi dedi kalbine baktı bide bu serviks uzunlugunu olctu. Eşimde detaylı ultrason böyle olmaz dedi haftaya başka bi yere gidicez randevu aldık. Hayırlısı bakalım . Benim bi arkadasa yüz unu bile çekip vermişler gayet net di.:KK68:

Canım ne kadar uzun kalırsa içerde fitil o kadar çok akıntı oluyordu dediğin gibi arada su gibi oluyordu. İyidir bebeğin merak etme sızıntı sanırım sürekli oluyor böyle fitil ile değişmez herhalde Allah korusun. Biz zor gebeleriz o yüzden her şeyi sorun ediyoruz ona göre dr bulabilsek keşke.

Evet canım sık gelir bu soru kullananın aklina sen içini ferah tut zaten kullanınca başladığını anlarsın. Şöyle düşün vajinaya bir şey itiliyor parmakla muhakkak zaten akıntı artışı olur kuruluk problemi yoksa.
Benim minikler bir hafta önce iyiydi inşallah iyidirler leke kırmızı geldiğinden kötü şeyler geliyor aklıma kovuyorum. İkiz olunca riski daha fazla rahim yetişir mi buna diye korkuyorum çok geriliyor kasılıyor bazen. 15 haftalık şimdiden ara ara göbek hizasinin altında şekil kayması olacak kadar geriliyor hareket ediyor bebekler ondan mi bilmiyorum. İkisinin ayrı ayrı keselerini hissediyorum düz yatınca çok erken gibi geldi bana ki epeydir bu şeklide his var. Rabbim hepimizin evladını korusun. Hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin Rabbim.
Amin cnm bnm inşallah miniklerimizi korur Rabbim. Sende kendine dikkat et olur mu ? İkiz olunca daha zor tabi annesi dinlenmen lazım bol bol. İnş sağlıkla kavusursun bebislerine kuzum.:KK200:

Benim hamileliğin başından beri 35 mm canm. Endişe etme. Ben de progestan kullanıyorum. Progestandan sonra yürüyüş yapmaya gerek yok.
Tamam cnm çok sağol. Dün baya takmistim kafaya ama şimdi daha iyiyim. Rabbim zamanında sağlıkla hayırlısıyla doğumlar nasip etsin hepimize.:dua:

Canım vakti değilmiş demek ki Rabbimden Ümit kesilmez inşallah kendiliğinden gelir mucize, yoruldun ise biraz ara verip kafandan çıkarmak en iyisi olur bir çok kadında ise yaramıştır hatta benim gibi zor pkos hastası birinde bile yaradı. Rabbim ol derse olur inşallah vakti gelince hayırlısı ile sağlıkla gelir evlatlarin.
Amin cnm bnm inşallah miniklerimizi korur Rabbim. Sende kendine dikkat et olur mu ? İkiz olunca daha zor tabi annesi dinlenmen lazım bol bol. İnş sağlıkla kavusursun bebislerine kuzum.:KK200:
Bol bol dinleniyorum canım elimden başka bir şey gelmiyor Rabbim korusun hepimizi.

Sağlık ocağına gidip kan ve idrar verdim bugün cuma dr kontrolü için ön hazırlık yapıyorum.
Proluton yaptırdım. Elden gelen bu.

Tamam cnm Allah razı olsun. dün yapılan detaylı ultrason eşimin de benimde hoşuma gitmedi . Kendi dr um bakmadi ameliyattaydi. 10 dk sürdü sürmedi yani hepsi. Ultrason resmi bile vermedi çeken dr. Kafa yapısı iyi dedi kalbine baktı bide bu serviks uzunlugunu olctu. Eşimde detaylı ultrason böyle olmaz dedi haftaya başka bi yere gidicez randevu aldık. Hayırlısı bakalım . Benim bi arkadasa yüz unu bile çekip vermişler gayet net di.:KK68:
Serviks uzunluğu ölçümünü vajinal mi yaptı canım

Inanın nasip her şey ve mutlaka bizim göremediğimiz bi hayır var. Sabredin. Belki vakti gelince kendiliğinden olacak. Belki de hiç olmayacak. Biliyorum anlıyorum çok istiyorsunuz. Bu durum cok üzücü. Doğru merkezi sectiginiizsden emin olup dua edin. Başka yapacak bi şey yok maalesef. Hiç ummadığınız anda mucizeeniz gelecek

Inanın nasip her şey ve mutlaka bizim göremediğimiz bi hayır var. Sabredin. Belki vakti gelince kendiliğinden olacak. Belki de hiç olmayacak. Biliyorum anlıyorum çok istiyorsunuz. Bu durum cok üzücü. Doğru merkezi sectiginiizsden emin olup dua edin. Başka yapacak bi şey yok maalesef. Hiç ummadığınız anda mucizeeniz gelecek
Inanın şu an hiç bir şeye düşünemiyorum. Bu merkez benim 2.yerim dogru yerdemiyim değilmiyim onuda bilmiyorum. 5 dondurulmuş embriyom vardı. burda bahsedilen çoğu tahlil bana yapılmadı mevcut embriyoları degerlendirmekten ve doktora guvenmekten baska çarem yoktu. Masraflar zaten hiç soylemeyim maddi manevi olarak yıprandık. Parasını falan geçtim artık hayal kırıklığı beni mahvetti bir daha bebek kokusu alamayacağım küçük minnak elleri ayakları sevemeyecegim gibi geliyor. Cok mutsuzum

Inanın şu an hiç bir şeye düşünemiyorum. Bu merkez benim 2.yerim dogru yerdemiyim değilmiyim onuda bilmiyorum. 5 dondurulmuş embriyom vardı. burda bahsedilen çoğu tahlil bana yapılmadı mevcut embriyoları degerlendirmekten ve doktora guvenmekten baska çarem yoktu. Masraflar zaten hiç soylemeyim maddi manevi olarak yıprandık. Parasını falan geçtim artık hayal kırıklığı beni mahvetti bir daha bebek kokusu alamayacağım küçük minnak elleri ayakları sevemeyecegim gibi geliyor. Cok mutsuzum
canım şöyle düşünmelisin demişti doktorum bana ;tüp bebeği bir sınav gibi düşün . belki birinci girişinde olacak belki dört belki beş.ama bu senin sınavı kazanamayacağın anlamına gelmiyor ve tek girişlik bir sınav değil demişti.sende böyle düşün ve lütfen güçlü olup tekrar dene . minik mucizen seni bulacak ....

aksilik iste. gidin tabiki. bende ayrintilida 3 ,4 tane foto aldim yarim saat surdu rahat. butun organlara tekrar tekrar bakildi ayrica..
doktorumda her gittigimde veriyor renkli fotosunu oglusun:) buyuyunce bakarlar guzel bir ani

Tsk ederim cnm bnm. Bu aralar evet biraz yorum kendimi sanırım. Artık dikkat edicem yeterki bebis iyi olsun :KK45:öyle mi demek birden kisalma yapabiliyor. Allah yardımcımız olsun zamanında gelsin yavrularimiz. Sabah akşam progestan a başladım bnde 3.aydan sonra jeli bıraktirmisti dr um. Şimdi buna başladık önlemimizi alalım dedi. Sen nasılsın oğluşun ne yapıyor annesi :KK60:
iyi yaptin canim bende tedavi sureci ve 16 .haftaya kadar kullandim. gunde 3 tane
saatlerini kacirma dinlenmeye bak
bende iyiyim sukur oglusda iyi.b3b3gin camasirlarini yikamaya basladim. dun besigini kurduk :) herseyi yikayip utuleyip cantayi hazirlayip koyacagim artik dursun kosede:) gunumuz gunumuzu tutmuyor bir anda halsizlik cokuyor oyuzden zmanani diye dusunuyorum :KK66:

canim benim allah yardimcin olsun insallah sana en yakin zmanda gondersin mucizeni. arayanlarda eminim iyi niyetiyle ariyordur ama yok olamadi demek bile insani tekrar tekrar ay i sureci yasatiyir.kapat tlf.nunu kendi kendinin ilaci ol. agla uzul ama harapetme kendini. ve sakin pes etme sakin. umudunu tuketme. bu yolda yasanilan herseye deger cunku verevek mevlam bir gun .

iyi yaptin canim bende tedavi sureci ve 16 .haftaya kadar kullandim. gunde 3 tane
saatlerini kacirma dinlenmeye bak
bende iyiyim sukur oglusda iyi.b3b3gin camasirlarini yikamaya basladim. dun besigini kurduk :) herseyi yikayip utuleyip cantayi hazirlayip koyacagim artik dursun kosede:) gunumuz gunumuzu tutmuyor bir anda halsizlik cokuyor oyuzden zmanani diye dusunuyorum :KK66:
Çok heyecanlı sağlıkla gelsin minik :KK200::anne::emir_bebek::KK17:

Çok heyecanlı sağlıkla gelsin minik :KK200::anne::emir_bebek::KK17:
amin canim insallah seninlide zmaninda saglikla gelir. minicik hersey ya nasil utulenecek bilmiyorum bunlara minik utu lazim :KK73::KK73: besigide yatak odasina kurduk gelip gidip bakiyoruz oglus napiyor diye allahim isteyen herkese nasip etsin saglikla hayirla :KK200:

amin canim insallah seninlide zmaninda saglikla gelir. minicik hersey ya nasil utulenecek bilmiyorum bunlara minik utu lazim :KK73::KK73: besigide yatak odasina kurduk gelip gidip bakiyoruz oglus napiyor diye allahim isteyen herkese nasip etsin saglikla hayirla :KK200:
Amin.
İlkinde ütülense yeter sürekli ütü gerekmez sanırım alerjik bir bebek olmazsa tabi. Allah sağlık versin. Heyecanını anlıyorum ve çok fena paylaşıyorum. Ablam ilk bebeğine uyanır uyanır bakardı yüzünü unutuyorum diye :-) sizin de öyle olur sürekli bakmak istiyor insan. Ne büyük bir mucize bir damla sudan Rabbim nelere kadir.

Ol der oluruz, öl der ölürüz.

X