2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Slm canlar. Bizim detaylı ultrasonumuz vardı çok şükür bebek iyi. Ama serviks de kisalma olduğunu söyledi dr um. 33 ml mis suan netten baktığım kadariyla 20.haftada 40 mm olması gerekiyormuş :cry:progestan a başladı. Daha önce crinone jel kullanmıştım. Progestan kullananlar bilir bunda da jel gibi koyduktan sonra yürüyüş mu yapmak gerek. Korkuyorum inş bebisime sağlıkla kavusabilirim :KK61:
Korkma canım iyi düşün iyi olsun.. birşey olmaz Allah'ın izniyle biz neler atlatiyoruz vücut talimli.. ilaç takviyesiyle düzelir illaki çaresi vardır sen canını sikma bebiste etkilenmesin

Doğumun en belirleyici yanlarından birisi de serviks ağzı açıklığıdır. Gebeliğin erken evrelerinde 25 mm ölçülerinde olan rahim ağzı çoğunlukla erken doğumun habercisidir. Uzunlukla erken doğum arasında ters orantı vardır. Yani uzunluk kısaldıkça erken doğum riski artar. Serviks boyu, 30 mm ve üzerindeyse genellikle erken doğum riski yok denecek kadar azdır. 24. hafta ve sonrasında yapılan ölçümün 15-20 mm arasında olması yine erken doğum riskini tetikleyebilir.

Nette buldum bu yazıyı seninki normal görünüyor ki canım neden moralini bozuyorsun. Bebekte iyiymiş çok şükür
Cnm cok tsk ederim içimi rahatlattın. Aslında dr da kötü değil dedi ama ben çok taktım sanırım kafaya. Çok korkuyorum beni en iyi sen anlarsın. Hergun yavrum için karnima elimi koyup ayet el kursu okuyorum. İnşallah sağlıcakla kavusuruz. Sen progestan kullanıyormuydun

Korkma canım iyi düşün iyi olsun.. birşey olmaz Allah'ın izniyle biz neler atlatiyoruz vücut talimli.. ilaç takviyesiyle düzelir illaki çaresi vardır sen canını sikma bebiste etkilenmesin
Sagol cnm amin Rabbim meleklerimizi korusun. Şimdi damlanın yazdığını okuyunca içim rahatladı. İyiki varsınız .

Cnm cok tsk ederim içimi rahatlattın. Aslında dr da kötü değil dedi ama ben çok taktım sanırım kafaya. Çok korkuyorum beni en iyi sen anlarsın. Hergun yavrum için karnima elimi koyup ayet el kursu okuyorum. İnşallah sağlıcakla kavusuruz. Sen progestan kullanıyormuydun
1 haftadır kullanmıyorum kafama göre kullanıyordum aslında devam da edebilirim. Sabahları kullanıyordum bende. Ya hu kuzucum ortada inan kafana takacak bir şey yok olsa ben açık açık yazarım riske atma diye ama gayet iyi gidiyorsun maşallah. 33mm gayet normal yazıyı oku seninki iyi bile. Hiiiç yorma kafanı mutlu ol bebeğin iyi şükür. İnan bende tek tek hepinize dua ediyorum Rabbim kabul etsin inşallah:dua: Ya Mübdi oku elini karnına koyup ben sürekli okuyorum:KK200: herşey güzel olacak kuzumm bak göreceksin..

Sagol cnm amin Rabbim meleklerimizi korusun. Şimdi damlanın yazdığını okuyunca içim rahatladı. İyiki varsınız .
Bende hergun elimi karnıma koyup Ayetel Kürsi okuyorum canım sanki okuyunca Allah'a emanet ediyorum içim rahatliyor.. dualar çok güçlü Allah hepimize hayırlısını nasip etsin. Her birimiz imtihanlardan geçerek hamile kaldık. İnşallah gebeliklerimiz imtihansiz geçer..

Ben doğru hatırlıyorsam 9. haftadan beri crinone jeli bıraktım, fitil olarak günde bir adet progestan kullanıyorum. Gece yattığımda koyuyorum, sonra hiç kalkmıyorum. Dr öyle kullanmamı söyledi. 34. haftaya kadar önlem olarak kullanacakmışım... Sonra sabah biraz hareket edince bembeyaz krem gibi bir akıntı oluyor, korkma. (Ben korkmuştum da :) ) o geri gelen eriyen yumuşak kapsül.

1 haftadır kullanmıyorum kafama göre kullanıyordum aslında devam da edebilirim. Sabahları kullanıyordum bende. Ya hu kuzucum ortada inan kafana takacak bir şey yok olsa ben açık açık yazarım riske atma diye ama gayet iyi gidiyorsun maşallah. 33mm gayet normal yazıyı oku seninki iyi bile. Hiiiç yorma kafanı mutlu ol bebeğin iyi şükür. İnan bende tek tek hepinize dua ediyorum Rabbim kabul etsin inşallah:dua: Ya Mübdi oku elini karnına koyup ben sürekli okuyorum:KK200: herşey güzel olacak kuzumm bak göreceksin..
Amin cnm inşallah çok sağol arkadaşım. Bende hepinize Duaciyim. Rabbim korusun minnoslarimizi :dua::KK200:

Ben doğru hatırlıyorsam 9. haftadan beri crinone jeli bıraktım, fitil olarak günde bir adet progestan kullanıyorum. Gece yattığımda koyuyorum, sonra hiç kalkmıyorum. Dr öyle kullanmamı söyledi. 34. haftaya kadar önlem olarak kullanacakmışım... Sonra sabah biraz hareket edince bembeyaz krem gibi bir akıntı oluyor, korkma. (Ben korkmuştum da :) ) o geri gelen eriyen yumuşak kapsül.
Cnm ya dediğin beyaz krem az önce geldi :olamaz: biraz korktum ama sonra ilacın kalan kısmı diye düşündüm çünkü crinone jeli 3 ay kullandım ve artık çok kötü yapmıştı beni :oops:bıraktıktan sonra bile 1 hafta 10 gün kadar tortuları gelmişti. Hele o yanmalar çok kötü ydu son zamanlarda. Ama çok şükür Bugünü müze hersey minik kuzular için onlar iyi olsunda...:KK15:

Slm canlar. Bizim detaylı ultrasonumuz vardı çok şükür bebek iyi. Ama serviks de kisalma olduğunu söyledi dr um. 33 ml mis suan netten baktığım kadariyla 20.haftada 40 mm olması gerekiyormuş :cry:progestan a başladı. Daha önce crinone jel kullanmıştım. Progestan kullananlar bilir bunda da jel gibi koyduktan sonra yürüyüş mu yapmak gerek. Korkuyorum inş bebisime sağlıkla kavusabilirim :KK61:
Bebeğin iyiymiş canım maşallah hiç canını sıkma, çok düşük sayılmaz değer sadece bir nebze erken doğum riski artar sık sık ölçüm yapılacaktır. Bol bol dinlen çok ayakta kalma istirahat ile çok rahat atlatırsin evvel Allah'ın izniyle inşallah. Progesteron fitil için yürüdüy gerekmiyor hatta Uzan yoksa çok çabuk dışarı çıkar. Kapsül içeride patlıyor Krem rengi akıntı yapıyor Krem n kıvamında. İnşallah sorunsuz geçer içini ferah tut kontrollerine git sorun olmaz inşallah.

Bebeğin iyiymiş canım maşallah hiç canını sıkma, çok düşük sayılmaz değer sadece bir nebze erken doğum riski artar sık sık ölçüm yapılacaktır. Bol bol dinlen çok ayakta kalma istirahat ile çok rahat atlatırsin evvel Allah'ın izniyle inşallah. Progesteron fitil için yürüdüy gerekmiyor hatta Uzan yoksa çok çabuk dışarı çıkar. Kapsül içeride patlıyor Krem rengi akıntı yapıyor Krem n kıvamında. İnşallah sorunsuz geçer içini ferah tut kontrollerine git sorun olmaz inşallah.
İnşallah cnm çok tskler. Evet sabah aksam progestan kullanıcam. Allahın izniyle inş bu günleride sağlıcakla atlatiriz yavrularimiza kavusuruz hepimiz. yürümek gerekmiyor sa daha iyi akşam olanı gece koyarım uyumadan önce.

İnşallah cnm çok tskler. Evet sabah aksam progestan kullanıcam. Allahın izniyle inş bu günleride sağlıcakla atlatiriz yavrularimiza kavusuruz hepimiz. yürümek gerekmiyor sa daha iyi akşam olanı gece koyarım uyumadan önce.
Akıntıyı biraz artıyor korkma özellikle gece yatarken koyuyordum bende gece akıntıdan rahatsız olup uyanıyordum bazen. Pozitif düşün hadi bakalım.

Akıntıyı biraz artıyor korkma özellikle gece yatarken koyuyordum bende gece akıntıdan rahatsız olup uyanıyordum bazen. Pozitif düşün hadi bakalım.
Peki su gibi akıntıyı arttırdı mı sende de? Amniyon sıvısımı diye çok tereddütte kaldığım oldu. Suyumda bir problem yok, takmıyorum artık ama, bir süre endişelendim...

canim cok sevindim bebisinin iyi olmasina.
serviks bir anda bile kisalabiliyor
gecen gun bir arakadasiminki 4 cm den 2.5 cm e dustu 2 haftada. sen bolbol dinlen. cok egilip is yapma. n3 kadar mumkun bilemiyorum ama sonucta yere egilmeyim dedikce binkere egiliyorum allah yardimcimiz olsun. progestan hap olanini vajinal fitil olarak aldim 16.haftaya kadar . koyduktan sonra yarim saat yatiyorum bazense 1 saat saatlerini ona gore ayarlamistim.

Öyle mi ? Tmm cnm söylediğin iyi oldu bi de ona kafayı takar dim :KK70:amniyon sıvısı falan gelir insanın aklına. Senin minikler nasıl :KK60:
ayrica gun icinde beyaz akinti yapar kapsulu disari atiyor ayristirmis sekilde. yapiskan gibi zaten. korkma. bol suyunu ic. benimde 1 ay once 3.5 cm idi kasilmalarim oldugunda 3 cm cikti. hic endise etme. rahimazgi kisalip hatta acikligi olupta haftalarca yatarak yinede zamanninda dogum yaoan cok fazla kisi var. sen stres etme. yat ilaci koyduktan sonra keyfine bak. :)

Peki su gibi akıntıyı arttırdı mı sende de? Amniyon sıvısımı diye çok tereddütte kaldığım oldu. Suyumda bir problem yok, takmıyorum artık ama, bir süre endişelendim...
Canım ne kadar uzun kalırsa içerde fitil o kadar çok akıntı oluyordu dediğin gibi arada su gibi oluyordu. İyidir bebeğin merak etme sızıntı sanırım sürekli oluyor böyle fitil ile değişmez herhalde Allah korusun. Biz zor gebeleriz o yüzden her şeyi sorun ediyoruz ona göre dr bulabilsek keşke.
Öyle mi ? Tmm cnm söylediğin iyi oldu bi de ona kafayı takar dim :KK70:amniyon sıvısı falan gelir insanın aklına. Senin minikler nasıl :KK60:
Evet canım sık gelir bu soru kullananın aklina sen içini ferah tut zaten kullanınca başladığını anlarsın. Şöyle düşün vajinaya bir şey itiliyor parmakla muhakkak zaten akıntı artışı olur kuruluk problemi yoksa.
Benim minikler bir hafta önce iyiydi inşallah iyidirler leke kırmızı geldiğinden kötü şeyler geliyor aklıma kovuyorum. İkiz olunca riski daha fazla rahim yetişir mi buna diye korkuyorum çok geriliyor kasılıyor bazen. 15 haftalık şimdiden ara ara göbek hizasinin altında şekil kayması olacak kadar geriliyor hareket ediyor bebekler ondan mi bilmiyorum. İkisinin ayrı ayrı keselerini hissediyorum düz yatınca çok erken gibi geldi bana ki epeydir bu şeklide his var. Rabbim hepimizin evladını korusun. Hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin Rabbim.

Benim hamileliğin başından beri 35 mm canm. Endişe etme. Ben de progestan kullanıyorum. Progestandan sonra yürüyüş yapmaya gerek yok.

Hamisler bebeklerinizin adlarini ne koyucaksnz isim dusunmeye basladinzmi yada yillardr aklinizda olan isi varmiydi birgun kzim yada oglum olursa su ismi koycam dedihiniz:):KK66:
Hiç düşünmediğim ve hayalini kurmadığım bir isim koyuyoruz. Eşimle çok uzun uğraşlar sonucu ortak bir noktada buluşabildik:) “Serra” koyacağız kızımızın ismini inşallah. Arapçada bolluk, bereket demek. Kuran’da da 2 yerde geçiyor. Aynı zamanda eşim trabzonlu ve kültürlerine çok bağlı. Serra rumlarda bir tür horonmuş :)

Hamisler bebeklerinizin adlarini ne koyucaksnz isim dusunmeye basladinzmi yada yillardr aklinizda olan isi varmiydi birgun kzim yada oglum olursa su ismi koycam dedihiniz:):KK66:
Yusuf peygamberin (as) hikayesinden çok etkilendigim için bekarken oğlum olursa ismini Yusuf koyarım derdim.. ama hayırlısı :) daha çok var bakalım

Ben ikisini de kullandım, sadece jel de yürüdüm, diğerinde yattım.

X