2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Öyle herşeyde bir hayır var.Yarın eşim kan verecek hormon ve kromozom testi istediler onun sonucuna göre artık başlayacağız ne gerekiyorsa.İlaçlarla ne kdr düzelme olur orası da muamma. Kafam kazan gibi oldu valla yarın gidince belli olacak ne yapacağımız.sindirmemiz için zamana ihtiyacımız var sanırım.Senden de allah razı olsun cnm kimseyle konusamıyorum annem üzülmesin diye ona da söylemedim tedavi olduğumu kendi kendimi yedim bitirdim sıkıntıdan.

Anomali için tedavi yokmuş cnm morfoloji için de. Sperm sayısı ve kalitesi artar belki tedavilerle.Tüp bebekte transfer aşamasına gelirsek eğer embiriyoda testler yapılacakmış anormali için test adları söyledi doktorda hatırlamıyorum.Eğer testte sağlıklı görünürse embiriyo transfer olucak.Şu anda şoktayız.İlaçlardan da sanırım patladım artık sinirlerim boşaldı. Biraz zaman lazım sakinleşmemiz için inşallah sonumuz hayırlı olur.Size de geçmiş olsun çok umarım bütün sorunlarınıza en kısa sürede çözüm bulursunuz.

S sinemis25 biz polen denedik eşime bir de aktardan karışım ama adam 3 şişeden sonra etki eder demişti o kadar denemedik. Belki size bitkisel birşeyler fayda sağlar.
Canım ham bal polen arı sütü karışımı yiyoruz şu anda ben de yiyorum bakalım gene gidip alcam bişeyler. 360000 sperm sayısı da 36 milyona nasıl çıkar allah bilir. Bitkisel havuz yapsak orda yaşasa gene de o kadar artmaz heralde Sinirlerim bozuldu cnm ya kusura bakma.Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

Canım benim inanki okuyorum ya içimde bir sızı oluyor nasıl üzülüyorum herbirimiz için. Çok zor süreçlerden geçiyoruz benimde bir gün tüp bebek yapacağım aklımın ucundan geçmezdi. Bende bu yolda çok şey yaşadım acı dolu ama Allaha isyan etmekten korktum hep biliyorum sınavımız bu sabrımız nereye kadar dayanacak korkuyorum nasip ne ise yaşıyoruz işte beterinden esirgesin Rabbim.Eşini çok iyi anlıyorum bizde yaşadık ve erkekler için durum daha zor hep yanında ol destek ol Allah bu yaşadıklarımızın mükafatını bu dünyada ya da ahirette verir sabredecez..

Kızlar merhaba opu dan kaç gün sonra adetiniz başladı ???
Canım merhaba opu dan sonra diye birşey yok aslında bir önceki adet dönemine göre hesaplayabilirsin. Yani normal adet düzenin nasılsa aynen o şekilde adet görürsün tedaviden ilaçlardan bi kaç gün gecikebilir ya da öne atabilir bünyeye bağlı.

Olumsuz düşünmeyi bırakın canım, hiçbirşey için suçunuz yok, kendinizi hırpalamayın... herkesin aşması gereken engeller var . Sizinki de bu demek ki... kimimiz engelini bilmeden mücadele ediyor, boşluğa yumruk sallamak gibi birşey o da... olsun ama canınız sağ olsun . Kendinizi üzmeyin düzelmeyecek birşey yok, kendinize iyi bakın arı ürünleri candır, bir fiziksel aktivite bulup onunla uğraşın, negatifi bi boşaltın üZerinizden... fiziksel olarak yorun kendinizi hiç birşey yapamadınız yürüyün pestiliniz bitene kadar... inanın bedeniniz yoruldukça zihniniz açılacak. Bunalıma girmek yapacağınız en son şey olsun . Gelecek kuzucuğunuzun pes etmeyen ebeveyne ihtiyacı var.. umarım tez zamanda değerleriniz düzelir ALLAH hayırlısıyla gönlünüze göre versin.

S sinemis25 cnm oncelikle gecmis olsun bizde de sadece morfoloji sorunu vardi sayi hiz degerleri artiyo duzenli soguk pres keciboynuzu pekmezi caksir suyu icir hatta ara ara keciboynuzunu kendin kaynatip sabah aksam icir bunlari saracoglunun internetinden bak yapilislarina ama morfoloji icin havuc suyu az da zeytinyagi icsin eger kullandirabilirsen progeny m diye bi ilac var takviye bi ilac hic bi yan etkisi yok burdan tasindigim arkadaslarim bunlari yaparak dogalyolla hamis oldular biz de bi sure kullandik degerlerimiz duzeldi sukur ama hala gebelik olmuyo sanirim stres biraz da cnm bunlarin hep tedavisi var yani sakin esini yalniz birakma bi onda yok herkeste var bu sorun hastalik yani cnm uzulmeyin bi siz deil hep yediklerimizden ictiklerimizden haa bu arada esin dar giyinmesin dr da mutlaka soler cnm zaten

Canım yumurtalar erken büyütülüyor catlıyo ya erken mi oluruz diye düşündüm çünkü adet sancım başladı bugğn daha 8. Gün

Hii kiyamam yaa Rabbime senin icin ozellikle canii gonulden dua edicem arkadasim. Mesajlarindan nekadar uzgun oldugun belli oluyor herkesin derdi kendi icini yakar ama inan en iyi biz birbirimizi anlariz. Bende kimseye anlatamiyorum dun catlatma onleyici igneden sonra bana bi haller oldu herseye aglar oldum kalbim sıkışıyor sanki bu ilaclar psikolojik olarakda cok kötü etkiliyor. Bak bi tanidigimiz vardi bizim eşi işi geregi cok sicak bir ortamda calisiyordu. Doktora gittiler esinin butun degerleri 0 cikti doktorlar hep imkansiz dedi. Sonra adami ameliyatla kasiklarindan sperm topladilar kucucuk bir sans veriyorlardi kadindada bazi problemler vardi yaslarida bayagi buyuktu. Ve bu kisilerin tek seferde cocugu tuttu. Herkes cok sasirmisti. Rabbim ol dedikten sonra isterse butun dunyadaki doktorlar olmaz desin hicbirinin gucu Allahin gucunden ustun degil. Sen sadece Allaha yalvar ben inaniyorumki Rabbim sizi evlatsiz birakmicak insallah. Teknoloji cok gelisti siz elinizden geleni yapin gerisini Rabbime birakin caresiz bi hastaliginiz yok sonucta. Esinle gezin tozun beraber daha fazla vakit gecirin kendinize kucuk kucuk aktiviteler planlayin beraber spor yapin baska seylerle kafanizi dagitin sorunlara odaklanmayin bak gör hersey cok guzel olacak.

Canım yumurtalar erken büyütülüyor catlıyo ya erken mi oluruz diye düşündüm çünkü adet sancım başladı bugğn daha 8. Gün
Yok canım çok fark etmiyor birde ilaçlarla rahim kalınlaşıyor adet süresi çok değişmiyor yumurtalarla alakası yok rahimin durumuna bağlı. Normalde yumurtlama olmadıysa mesela yine adet görebiliyosun yani. Allah yardımcın olsun inşallah

Canım benim çok sağol allah razı olsun.Bugün kontrole gittim tekrar yumurta gelişimi iyiymiş çok yumurtam yok ama en azıdan birkaç tanesi büyüyor.Çatlama önleyici ilaç sanırım bizi mahfeden ben de bugün 3. yü vurucam oturduğum yerde ağlamaya başlıyorum susamıyorum içim çıkacak sanki.eşimden hormon ve genetik test istediler kan verdik.Bu denemede şans vermediler bize açıkçası.Doktor senin yumurta kaliteni göreceğiz, bakalım döllenme olacak mı bunlar bize hep referans olacak diğer denemeler için dedi.Çarşamba perşembe günü yumurtalar toplanacak gibi.Genetik test için acil dediler cumaya kadar sonuc cıksın dıye doktor ugrasıyor ona göre embiriyo oluşursa test yapacaklarmıs embiriyoda.Elimizden geleni yapıcaz artık.Eşinin 3 gün ilaç kullanması bir işe yaramaz dediler.Bayağı karışık yani herşey.Bakalım şansımızı denicez bu denemenin bize referans olması açısından yararlı olacağını düşünüyorum.Hakkımızda hayırlısı olsun.

Çok sağol cnm allah razı olsun size de çok geçmiş olsun.Bugün kan verdik onun sonucuna göre başlıcaz artık birşeylere.Doktorda ektsra birşey yapmayın şu anda dedi.Bu halde bi deneme yapıcaz 4 5 güne yumurta toplıcaklar benden Güzel beslenin dinlenin dedi 5 günde ztn ne yapabiliriz orası da muamma.Eşim ben tam erkek değilim moduna girdi ki maşallahı vardır boylu posludur.Önce onun psikolojisini düzeltmemiz lazım en önemlisi o sanırım.Onda sorun çıkınca ben unuttum kendimi.Valla şöyle birşey var cnm ilk tedaviye başladığımda aman saati kaçmasın ilacın diye korkuyordum şimdi ne durumdayım.Hiç stres falan yapma.Biz ne yaparsak yapalım yarın yeni bir gün neler neler oluyor şaşırıp kalıyoruz

canım bugün daha iyiyim ama eşim dipte şu anda annesi de çok baskı yapıyor iyice bunaldı.annenle konus dedım ıstersen Benim rahatsız oldugumu soyle kendını soyleme dedım gelmesınler dedım ustumuze o da konusmak ıstemıyor hıc annesıyle.Eşimin kafasının dağılması lazım bende de sorun var ibre eşime döndü şimdi.Zaman lazım sindirmek ve önümüze bakmak için.Eşim hala umutlu bu deneme de tutsun diye herşeyini verecek durumda daha fazla stres yaşamak istemiyor.Ben daha dayanıklıyım ona göre artık ben toparlıcam onu yapacak bişey yok.Allah tez zamanda hepimizin gönlğne göre versin bu çok başkaymış gerçekten eşimi bu durumda gördüm ya öleydim daha iyiydi.

Canım çok çok geçmiş olsun çok üzüldüm inan neler yaşadığınızı tahmin edebiliyorum bizde il test verdiğimizde herşey 0 çıkmıştı eşimi gerçekten 5 yıldır tanıyorum ve ilk defa o kadar kötü görmüştüm birbirinize destek olun ancak bu şekilde atlatabilirsiniz yenebilirsiniz Rabbim büyük inşallahh sonuçlarınız güzel çıkar ve döllenip kaliteli embriyolar olur inşallah bu bizim imtihanımız isyan etmemek ve her halimize şükretmek gerek senin için çok dua edeceğim Allahım güldürsün yüzünüzü gönlüne göre versin inşallahh

Merhaba, Allah bağışlasın kızınızı daha da küçükmüş baya inşallah yakın zamanda abla da olur Rabbim gönlünüze göre versin inşallah bütün olumsuzluklarınızı negatiflerinizi unutturmuştur kızınız :) Doktorunuzla konuşmakta fayda var tabi inşallah hayırlı tedavileriniz olur ve bir kez daha güzel haberler alırsınız

Hiç stres yapmayın takılmayın doktorun dediklerinede çoğu doktor konuşmuyor çünkü benim doktorumda öyleydi sormadığım sürece konuşmazdı ama çok güzel destek verirdi sağolsun sayısı da hiç önemli değil inşallah çok kaliteli olurlar ve annelerine sımsıkı tutunur. Allahı izniyle güzel haberler alırsın inşallah tekrar başlamak zorunda kalmazsın

Herkese günaydın Rabbim dertlerimizin dermanını versin, annelik duygusunu bizlerinde yaşamasını nasip etsin inşallah.. Herbirimiz zorlu süreçlerden geçiyoruz Allah şifamızı versin sabrımızı versin inşallah hepinizi seviyorum kader arkadaşlarım...

Kıyamam sana canım benimm çok iyi anlıyorum seni gerçekten bizde de eşimde sıkıntı var ilk denememiz kimyasal olunca maalesef doktora gittiğimizde 2 ay sonra başlayacağız dondurulmuşlara dedi ve hastaneden çıktıktan sonra hep kendini suçladı benim yüzünden diye hep benden dolayı beklemek zorunda kalıyoruz benim yüzümden böyle oldu deyip durdu çok üzgündü ve bende çok üzüldüm ağlamamak için zor tuttum kendimi onun öyle düşünmesine dayanamadım hiç çok seviyorum eşimi çok bağlıyım ona ve o sözleri söyleyince bende ölmek istedim onu öyle görmek çok kötü ben daha çabuk toparlanıyorum destek olmaya çalışıyorum şehir dışına gitti arkadaşlarıyla ben izin alamadığım için o gitti ben istedim gitmesini kafasını dağıtmaya çok ihtiyacı vardı gerçekten çok zor şeyler yaşıyoruz Allahım görsün hepimizi kabul etsin dualarımızı güldürsün yüzümüzü en kısa zamanda inşallahh..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…