2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

dlk sonuç ne canm ne dediler?

Canım değerlerim sıfırlamış diğer sonuçlarımda da çok şükür birşey çıkmamış 2 ay dinlenmeden sonra yeniden görüşelim hazırlanalim dondurulmuslar için dedi inşallah Rabbim hepimizin yüzüne bakar o negatifleri görmeyiz bir daha insallahhh rabbim kimseye yasatmasin inşallah :dua: :dua:

en.son kontrolde iyiydi ama önümüzdeki 2 ay bitmeden içim hiç rahat değil,, kimselere söylemedim zaten,, ben sıkıntılıyım ağrılarım çok,,kum dökmeye başladım kum varmış bobreklerimde iyi olmaya çalışıyorum,,hep endişe içind e işte normal yolla olmadığı için çok evhamlaniyorum,,hep yatarak da olmuyor bende dükkana gidiyordum bunalıyorum gelen gidenden ufak yürüyüşler yapıyorum arada,,, dua ediyorum saglik la geçsin günlerimiz,,sen ne zaman başlayacaksın tekrar dondurulmuslarin vardı zaten,,benim yok canım hala korku içindeyim,,

Canım benim çok çok geçmiş olsunn Rabbim sağlıklı sıhhatli hamilelik gecirmeni nasip etsin sağlıkla kucağına al inşallah Allahım izniyle hiç korka stres yapma her zaman dualarimdasin Allahım yardımcın olsun güzel gönlüne göre versin herşeyi nazarlardan korusun seni ve bebeğini Allahım stres yapma sadece bebeğini düşün :KK200::anneadayı::dua:

Arkadaslarim yardiiiiimmm lutfen !!
Benim bugun igneye baslayali 6. Gunum. Bugun kontrolum vardi doktorum bu aksam Cetrotide 0.25 catlama önleyici igneyede baslamami soyledi. Bi yarim saat once yaptim gobegimin cevresi kizardi kasinmaya basladi icten biraz yakti halen daha kasiniyor ve kizarik. Normalmi bu sekilde tepki vermesi yoksa dokundumu bana. Kullanan arkadaslar beni aydinlatabilir mi? :KK43:

Canım hiç korkma bence ilk vuruldugumda bende o şekilde oldu etrafı nokta nokta kızardı sonra tamamen kızardı kaşınmaya başlamıştı ama bi 10 dakika sonra geçmişti kızarıklık acısıysa oluyor biraz hiç stres yapma korkulacak bir durum değil bazen hassas olabiliyor cildimiz hayırlısını versin Allahım :KK200:

Canim yeni gordum yazını evet normal bir durum sonra geçiyor zaten. Ben de kullandım geçen hafta korkma :KK19:

Canım geç oldu yeni gördüm. Cildin hassas olabilir geçici bir durum aynısı bana da oldu kaç defa hemde ama daha sonra kendiliğinden geçiyor korkacak bir durum yok canım benimde kızarıklık oldu biraz şişti ve kaşıntı oldu ama geçti. Her yaptığımda tekrarını yaşadım ama cildimiz hassas demekki ya da ilaç içeriğinden kaynaklıdır yakabilir kaşıntı kızarıklık yapabilir normal..

Canım hiç korkma bence ilk vuruldugumda bende o şekilde oldu etrafı nokta nokta kızardı sonra tamamen kızardı kaşınmaya başlamıştı ama bi 10 dakika sonra geçmişti kızarıklık acısıysa oluyor biraz hiç stres yapma korkulacak bir durum değil bazen hassas olabiliyor cildimiz hayırlısını versin Allahım :KK200:

Ayy Allah razi olsun icimi ferahlattiniz. Bi panik oldum noluyo dedim igneyi vurur vurmaz sisti kasindi kizardi acidi bitek bende oluyor sandim ilac yan etki etti napcam ben diye internete sarildim hemen:) Gonal F de hic boyle olmamistim. Demek icerigi agir bu ignenin. Sanki halen batisiyor karnimin ici aklim hep orda :KK34:

Ayy Allah razi olsun icimi ferahlattiniz. Bi panik oldum noluyo dedim igneyi vurur vurmaz sisti kasindi kizardi acidi bitek bende oluyor sandim ilac yan etki etti napcam ben diye internete sarildim hemen:) Gonal F de hic boyle olmamistim. Demek icerigi agir bu ignenin. Sanki halen batisiyor karnimin ici aklim hep orda :KK34:
Bana hemşire yapmıştı iğneyi canim ve bunun normal olduğunu söyledi takma kafana unut gitsin :KK49:

Benim bugun igneye baslayali 6. Gunum. Bugun kontrolum vardi doktorum bu aksam Cetrotide 0.25 catlama önleyici igneyede baslamami soyledi. Bi yarim saat once yaptim gobegimin cevresi kizardi kasinmaya basladi icten biraz yakti halen daha kasiniyor ve kizarik. Normalmi bu sekilde tepki vermesi yoksa dokundumu bana. Kullanan arkadaslar beni aydinlatabilir mi? :KK43:
mesajını yeni gördüm canm normal bu hatta baaana hemşire üstüne basa basa sarıyla ilaci alip griyle vurulcan demis bende heycanlanip sariyla vuruldum zor batyi gobegime kanatti yanls igne ucuyla vurulmuşum meğerse yani hic korkma canm vücudun hassastr ondan olmustur:KK200:

Canım değerlerim sıfırlamış diğer sonuçlarımda da çok şükür birşey çıkmamış 2 ay dinlenmeden sonra yeniden görüşelim hazırlanalim dondurulmuslar için dedi inşallah Rabbim hepimizin yüzüne bakar o negatifleri görmeyiz bir daha insallahhh rabbim kimseye yasatmasin inşallah :dua: :dua:
degerlerinniyi çakması iyi cnm rabbm bizede snrakilerde hayırlısını versn insallah

canım çok normal bende de olmuştu aynı durum merak etme bir sorun olmaz
kac yumurta görünüyor

kızlar yarın test günüm heyecan dorukta dualarınızı bekliyorum çok umutluyum :dua::dua::dua:

Canım inşallah pozitif sonuç alırsın seninle dualarımız Rabbim gönlüne göre en hayırlısı versin inşallah. İsteyen hepimize nasip olsun inşallah o güzel duygu Allahın izniyle :KK200: :KK68: :dua:

Kızlar merhaba,
Bugün tedavimin 7. günü.Kontrolden geldim biraz önce ve ne yazacağımı bilemiyorum açıkçası.Eşime sperm testi yaptıramamıştık bir türlü onun sonucunu aldım bugün.Sonuçları tek tek yazamayacağım kısaca sperm sayısı 360.000 morfoloji 0 baş anormalisi %57 ve ileri hareketlilik %1. Doktor ayrı ben ayrı şok geçirdim.Sonucu çok kötü olarak değerlendiler.Bir üroloğa gittik o da aynı şeyi söyledi.1 hafta gibi bir sürede yumurtalar toplanacak eşim ilaç kullansa da ne yaparsa yapsın 1 haftada düzelme olmaz dediler.Yarın tekrar kontrole çağırdı doktorum.Tedavi iptal olabilir ya da yumurtalar toplanıp dondurulabilir gibi görünüyor şu anda.Çünkü bu durumda hamile kalsam bile düşük olma riski çok fazlaymış.Bende hiç sıkıntı olmasa da ben gene normal yolla hamile kalamazmışım.
Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım şu anda transfer olacak mı olmayacak mı ne yapılacak o bile belli değil.Akışına bırakmak en iyisi sanırım çok üzüldüm ama eşimi o halde gördüm ya daha beter oldum.Kızlar dualarınızda bana da yer verirseniz çok sevinirim.Bizi uzun ve meşakkatli bir yol bekliyor.İnşallah Rabbim tez zamanda yüzümüzü güldürür.

Kızlar merhaba,
Bugün tedavimin 7. günü.Kontrolden geldim biraz önce ve ne yazacağımı bilemiyorum açıkçası.Eşime sperm testi yaptıramamıştık bir türlü onun sonucunu aldım bugün.Sonuçları tek tek yazamayacağım kısaca sperm sayısı 360.000 morfoloji 0 baş anormalisi %57 ve ileri hareketlilik %1. Doktor ayrı ben ayrı şok geçirdim.Sonucu çok kötü olarak değerlendiler.Bir üroloğa gittik o da aynı şeyi söyledi.1 hafta gibi bir sürede yumurtalar toplanacak eşim ilaç kullansa da ne yaparsa yapsın 1 haftada düzelme olmaz dediler.Yarın tekrar kontrole çağırdı doktorum.Tedavi iptal olabilir ya da yumurtalar toplanıp dondurulabilir gibi görünüyor şu anda.Çünkü bu durumda hamile kalsam bile düşük olma riski çok fazlaymış.Bende hiç sıkıntı olmasa da ben gene normal yolla hamile kalamazmışım.
Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım şu anda transfer olacak mı olmayacak mı ne yapılacak o bile belli değil.Akışına bırakmak en iyisi sanırım çok üzüldüm ama eşimi o halde gördüm ya daha beter oldum.Kızlar dualarınızda bana da yer verirseniz çok sevinirim.Bizi uzun ve meşakkatli bir yol bekliyor.İnşallah Rabbim tez zamanda yüzümüzü güldürür.
Canım çok can sıkıcı bir durum evet biliyorum ama bu kontrolünüzde olan birşey değil, eşine destek ol bu süreçte kendisini suçlamasına izin verme. Kaan Aydos u bi araştır eşin için. Bu tedavinizi belki biraz geciktirir ama imkansızlaştırır diye birşey yok. Belki biraz geç olur belki güç olur ama en nihayetinde olur... yeter ki siz eşinizle birbirinize destek olun huzurlu olun gerisi gelir inşAllah

X