2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

canm kendinizi hic skmayon olmıycak duzelmiycek diye brşey yok birbirinize destek olun esine surekli keciboynuzu finfik ceviz yedir kendinde ye. insallah gzel sonuclar alırsın tedavin ertelenmez. peki hic test yapmamışsınız daha once tüp bebege hangi sorunla gttiniz?

Sperm sayısı 360 bin değilmi milyon değil benim eşimin de düşüktü 1 sene önce falan oda psikolojik olarak çok etkilenmişti senin ona destek olman lazım hiç üzülmeyin smdi olmazsa 3-5 ay sonra olur sizin yapmanız gereken stres yapmamak ve çözüme odaklanmak biz her türlü yöntemi denedik ve çok şükür ki düzeldi ama şimdide bnde sorun var düzenli kahvaltısını yapsın her sabah mutlaka yumurta yesin keçiboynuzu arı sütü bal polen karışımı var onlardan bulabilirsiniz canm aktarlarda ceviz fındık badem ve çakşır otu içiriyorum ben hala oda faydaliymiş bide Neo fortil diye bı ilaç sayıyı acayip artırıyor 2 katina çıkmıştı bizimki hareketinde artırmıştı bu değerlerle tedaviye baslamayin bitkisel yada ilaç takviyesi kullanarak 3 ayda fayda ediyormuş sperme bı 3 ay bekleyin bence sonuçta olupta düşmesinden iyidir değilmiş sormak istediğin bir şey olursa yardımcı olurum canım ❤

Her şey allahtan zaten biliyorum.İnsan ister istemez kendiniz sorumlu hissediyor.Ben daha alışkınım ama eşim için yıkım oldu resmen.Bi de yani herkül gibi adam sperm sayısı bu kadar az çıkınca bi afalladı herkes.Bir doktor bulduk eşimin etrafında bu tarz sıkıntı yaşayan bir kaç arkadaşı var onların gittiği doktora gidecek neler yapılabilir bakacağız artık.Bende hormonlardan sanırım iyice hassalaştım kendimi eve kapatıp uzun bi süre çıkmak istemiyorum.İşe zor geliyorum canım istemiyor kimseyle konuşmak.Bi tarafından başladık artık gerisi gelir inşallah.

Merhaba,
ben 1 sene önce dış gebelik geçirdim tek tüpüm alındı diğerinde de sıkıntı olduğu anlaşıldı.Yumurta rezervim de çok az o yüzden direkt tüp bebek dendi.

360 bin cnm keşke milyon olaydı.Eşime destek olayım da bende de sıkıntı var benimde çok zamanım yok 30 yaşındayım erken menepoz riski var dendi bana da başka bir sürü sıkıntı daha var.Eşimin suratı bembeyaz oldu erkeklik gururuna dokundu sanırım kadınlar sorunlara daha çabuk adapte olabiliyor.Önümüzdeki hafta doktora gidecek sanırım o zaman ilaca başlayacak.2 büyük boy pekmez özütü içti bu zaman diliminde fındık fıstık fln hep yer yemese ne olacaktı acaba o da ayrı sorun.Ben tedaviyi iptal etmeyi düşünüyorum ztn yarın konusucam doktorla belki yumurtaları toplayıp dondururlar.O kadar ilaca 4 ymurta anca gelişti ztn.Aklıma takılan birşey olursa sorarım cnm teşekkür ederim cevabın için.

Evet canım erkekler yediremiyolar kendilerine kondurmuyolar ama ben hiç bı sorun var diye bakmadım onunki geçti smdi bnde sorunlar oda aynı bana öyle davranıyor benim eşim öğrendi ertesi günü aktara gitti ne var ne yok almış gelmiş faydası olsun düzelsin diye aşılama yaptık tutmadığını öğrendimizde hemen Dr u aramış beni ameliyat et diye ve ısrarla ameliyat ettirdi kendini ertesi gün varikosel ameliyatı Rabbim hayırlısını versin hiç üzülüp sıkıntıya girmeyin canm benim inşAllah tez vakitte bebeğini alırsın kucağına bı bakmışsın sorunların hepsi geride kalmış Allah'ın izniyle

Valla cnm eşimi o halde gördüm ya çocuktan da soğudum yeminle.ilk deneme yapılacak boşu boşuna aldıgım ve alacagım hormonlara mı yanayım verecegımız paraya mı yanayım olmayacagını bıle bıle bosu bosuna ben ılac alıorum sımdı.Eşin ne güzel peşinden koşmuş uğraşmış benim eşim hemen bunalıma girecektir.Ben uğraşıcam gene ben de kendımı bırakırsam cocuk falan hayal bıze.Tükenmek istemiyorum ama gerçekten tükendim bugun.Yarın ola hayrola.Sende de sorunlar hallolur ınsallah en kısa surede

İnşAllah canm Bı şekilde sınanicaz işte sabret canm insan bı şekilde imtihan edilecek bizim imtihanimizda bebislerimiz Rabbim en hayırlı zamanda verecektir sabrımızın karşılığını pes etmeyin sakın ❤

Merhaba,
ben 1 sene önce dış gebelik geçirdim tek tüpüm alındı diğerinde de sıkıntı olduğu anlaşıldı.Yumurta rezervim de çok az o yüzden direkt tüp bebek dendi.
hee hic üzülme cannm derdi veren alllahm dermaninida veriyor kendini sıkıntıya sokkarsn beyin hormonnda etkileniyor strestende olmaz. dedigm gbi kecibynuzu pekmezi sogukkpresini cevz bal findik bdem yyin cnm hic üzülme

Kaan Aydosla bir görüşme ayarlasanız çok iyi bir dr canım bilgin olsun. Bizde eşimde ileri hareket 0 dı ben ayrı eşim ayrı yıkıldık hem onun için üzüldüm hemde normal yoladn gebe kalamazsın dedi dr um ama hepsi geçti gitti. Zamanla bende de sorunlar çıktı aksilik arka arkaya bizi buldu ama bu bizim sınavımız ve biz eşimle daha da kenetlendik başta bu kadar dost bu kadar birbirini seven bir çift olamadık herşey de bir hayır varmış Allah yardımcımız olsun herşey yoluna girer inşallah

Merhaba kızlar ben de aranıza katılmak istedim kısmetse Nisan Mayıs gibi ben de düşünüyorum 1 tane dondurulmuşum var 13 aylık da bir kızım var. Benim de eşimde infertilite var sperm sayısı da düşük hıZı da düşük morfoloji de 0. Hala düzelmemiş olacak ki korunmadığımız halde olmuyor. O tek dondurulmuş da orda kalmasın bu sene koydurayım diyorum bu benim düşüncem tabi doktor emzirirken olmaz derse emzirme dönemi bitince sıfırdan tedaviye gireceğim. Sizlerin ilk denemeleri mi? Bu arada kızım 3. Denememde oldu

Merhaba hiç dert etme sonuçta lazım olan bir iki tane sağlam sperm neden tedaviyi kessinler ki nerde yaptırıyorsunuz ?

Şok oldum mesajini okuyunca o kalin ucuylami gobegine yaptin. Aman Allahim canim o igne hortum gibi mubarek. Nasil soktun. Keske igneyi yapmadan diger igne ucunada baksaydin anlardin ozaman. Uff dusunemiyorum nasil canin yanmistir yaa

canım çok normal bende de olmuştu aynı durum merak etme bir sorun olmaz
kac yumurta görünüyor

Ya inanirmisin doktorum cok iyi hoşta pek konusmayi sevmiyor galiba. Iyi diyo devam diyo gonderiyo :) ben ultrasonda gordugum kadariyla sagda 2 tane var biri bayagi buyuk digerine gore solda 6 7 tane var gibi gordum ama benim gormem ne derece dogrudur bilmiyorum. Toplanirken artik ogrenirim kac tane toplandigini ama cok fazla cikmicak gibi geliyor bana. Transferden sonra kaliteli olanlardan bikac tane dondurulmus olsa fazlasinda gozum yok :) tutmazsa ilkinde tekrar bu ignelere baslamak istemiyorum

Merhaba hiç dert etme sonuçta lazım olan bir iki tane sağlam sperm neden tedaviyi kessinler ki nerde yaptırıyorsunuz ?
Merhaba Medipol mega da ayşe hanıma tedavi oluyorum.Spermde bir tane iyi değer yok ve baş anormalisi varmış .düşük olma olasılığı var anormali olasılığı var gibi bir sürü şey saydı doktor.Yarın tekrar kontrole çağırdı bakalım yarın belli olur ne yapacağımız eşim yüzde 1 bile olsa deneyelim şansımız diyor ama ben pek umutlu değilim açılçası.Tutsa bile ben bişey olacak diye kahrımdan öldürürüm kendimi.Adamakıllı tedavi olup sonra denemek daha mantıklı geliyor bana.

kızlar yarın test günüm heyecan dorukta dualarınızı bekliyorum çok umutluyum

Hadi Allahin izniyle guzel haberler ver bizede umut ol insallah. Bu arada kac tane transfer yapildi kacinci gun embriyosunu koydular canim. Bu gunleri bende gorebilcekmiyim acaba yarin test gunum diyebilcekmiyim. Rabbim emeklerimizi boşa cikarmaz duasini kabul ettigi kullarindan oluruz insallah

Doktor ayarladı eşim Balıklı Rum Hastanesindeymiş sanırım adını öğrenince yazarım ona muayene olacak haftaya.Tanıdıklarımız çok memnun kalmış.Kaan Bey i de araştırıcam.Her şey de tabiki bi hayır var eşim bende bişey yok diye kendıne çok güvendi sonuc böyle olunca da şok yasıyor su anda. Hepımız sınavdayız isyan etmiyorum asla vardır bunda da bi hayır elbet.

Canim yaa her şerde vardir bi hayir. Insallah en kisa zamanda esinin degeri yukselirde hayallerinize kavusabilirsiniz. hic uzulme imkansiz diye bisey yok boyle olanlara yogun ilac takviyesiyle cok iyi duzeylere gelenleri cok duydum. Hem bitkisel kürler yaparsin esine hemde doktorun verdigi ilaclarla duzelir Allahin izniyle. Senin icinde cok zor bir durumdur illaki Allah yardimciniz olsun ama esine buyuk destek olmalisin. Bu yolda bizi en cok anlayan destek veren eslerimiz oluyor Allah onlardan razi olsun

Ama anomali için ne tedavi oluyormuş ki morfolojinin düzelmeyecek bir şey olduğunu biliyordum bizim de sperm sayısı 1.5 milyon hıZı yüzde 5 morf 0 embriyo için genetik test önerir belki doktorun umutsuzluğa düşme moral ve inanç bu işin büyük bir kısmı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…