2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

11 de kapatip sabah 5 te geri aciolar canim. Onu da oglen 11 de kapatip aksam 5 te yine aciolar. Oglen 3 4 gibi soguk olmuoki gece olsun. Sicaktansa sogugun daha iyi oldugunu dusunuorum ben. Zaten uyku tulumuyla yaticaklar. Usumezler ki

teşekkür ederim valla üç gündür alışveriş listeleri okuyorum :)

sadece banyo yaptırırken kullanırım diye düşündüm canım ısıtıcıyı. evimiz kaloriferli ve çok sıcak zaten. o yüzden evin havası da sürekli kuru oluyor. bunun için oda nmlendirici buhar makinası alacağız inşallah.

ayy tesekkürler aklımda giyilebilen diye kalmış markasını unutmuştum.

meltem_kaya
Kendi alternatiflerimi yazdim canim aklina yatarsa diye. Sayilar hakkinda yorum yapmiyorum kisiden kisiye ve bebege gore cok degisir

8 önlük (0-3 AY) ben ilk aylarda agiz mendili kullanmayi dusunuyorum

10 çift çorap (0-3 AY) coraplarin hepsini min 3-6 aylik aldim lastikleri sikmasim diye

1 külotlu çorap (0-3 AY) kulotlu corap ta ayni sekilde

2 10lu hastane çıkışı (yenidoğan)
Bence bir tanesini 5 li alabikirsin zaten penye battaniyelerini almissin

1 kundak
Ben bunun yerine buyuk boy muslin ya da mermersahi kullanmayi dusunuyorum

1 1 litrelik çelik termos
Bu neden? Merak ettigimden sordum

1 manuel göğüs pompası
Yorumlardan okudugum kadariyla manuel yorucu oluyormus canim

1 Ufo ısıtıcı
Ben bunun yerine fanli isitici dusunuyorum
Sadece banyo yaptirirken kullanacaksan daha mantikli

1 Oda nemlendirici
Bir ara oturdugum ev yerden isitmaliydi ve kislari odam cok kuruyordu wewell kullanmistim. Evde var fakat petekli bir isitma sistemin varsa bana gore en guzel nemlendirme petegin uzerine islatilmis havlu koymak. Nemlendiriciye gore daha randiman aldim ben

meltem_kaya bide manuel gogus pompasini kuzenime aldik cok acittigini soyledi elektrikli olandan aldik sonra buda aklinda bulunsun

öyle miymiş yaa. ben hep evdeyim aslında sağmak gerekmez diye düşünmüştüm o zaman ben manuel almayayım doğumdan sonra gerekirse elektrikli alırım. sağolasın canım

Vaaay havlu olayini hic dusunmemistim cok mantikli

ben de listeye dönmeyence yazdım valla sağolasın. şimdi baktım kulak kepçesini gazlı bez veya müslini ıslatıp temizliyorlarmış. aynı şekilde ağız içini de.. bebekle ilgili öğreneceğim daha çookkk şey var

11 de kapatip sabah 5 te geri aciolar canim. Onu da oglen 11 de kapatip aksam 5 te yine aciolar. Oglen 3 4 gibi soguk olmuoki gece olsun. Sicaktansa sogugun daha iyi oldugunu dusunuorum ben. Zaten uyku tulumuyla yaticaklar. Usumezler ki
Hmm aslında haklısın canım. Kendim çok üşüdüğüm için olsa gerek ısıtıcı çok gerekli gibi geliyordu. Oysa ev sıcak yani eşim kara kışta tişörtle dolaştığına göre ya çok hararetli ya sıcak

bende iki kizimda isitici kullandim banyoyu isitiyordum cok iyi oluyor ... simdi klima var odamda yatak odasinda yikariz bebisimi :)
allahım güzel allahim bebislerimizi kucagimiza almayı nasip etsin inşallah

Eyvahlar olsun. Benm annemde cok usurmus. Kendi usudukce beni giydirirmis. O yuzden bende yaz kis isinamayanlardanim. Sen usudukce bebegi giydirme ha babasi ne giyyosa bi kat fazlasini giydir

bende iki kizimda isitici kullandim banyoyu isitiyordum cok iyi oluyor ... simdi klima var odamda yatak odasinda yikariz bebisimi :)
Ben canasir kurutma makinesini calistirip bitirdikten sonra banyoda yikicam bebegi. Banyo sicacik oluo

Canım bu buhar makinesi olayını okuyordum birkaç gündür bloglardan. Steril etme kısmı bir süre sonra zor oluyormuş ve su akıtma vs gibi olaylar da olabiliyormuş. Senin dediğin gibi ıslak havlu ya da bu milyonlukçularda satılan kalorifer sulukları da aynı işi görüyormuş. O yüzden şimdilik erteledim makine işini. Doğum sonrası minnoş bir çocuk doktorumuz olursa sözüne güvenebileceğim, ona danışırım diye düşündüm. Gerekli derse alırım artık.

Lilyum canim fanli isitici sadece banyo zamani daha mantikli cunku baya gurultulu calisiyor aklinda olsun. Normal isinmada kullanayim dersen kafa kalmayabilir :)

Vaaay havlu olayini hic dusunmemistim cok mantikli
Valla en kral nemlendirme makinasina 10 basar canim

Kalorifer suluklari bana gore pek ise yaramiyor. O nemlendirme makinelerini de steril etme kismi cidden sinir bozucu.
Benim esim zaten geceleri cok tikanir o islak havlular hayat kurtariyor bizde

önlükleri azaltmıştım zaten
çok teşekkür ederim çorapları 3-6 ay olarak değiştirdim :)
termosu mama suyu koymak için kullanıyorlarmış. ben kesinlikle emzirmek istiyorum ama sanırım doğumdan sonra duruma göre alırım:)
fanlı ısıtıcılar rüzgar yapar çocuğu çarpar mı? mesela ben kışın fön kullandığımda hep başım ağrır..
ben peteğin üzerine bir kapta su koyuyordum ama yetmiyordu bize. bebek hep tıkanır diye düşünmüştüm. onu da duruma göre alayım en iyisi.
deneyimsizliğin gözü kör olsun. listeme katkıların için çok teşekkürler canım

Ben canasir kurutma makinesini calistirip bitirdikten sonra banyoda yikicam bebegi. Banyo sicacik oluo

Şimdi yeri gelmişken sorayım :) kurutma makinenden memnun musun canım? Markası nedir? Kışın balkona çamaşır asamıyorum ev 9.kat olduğu için rüzgar uçuruyor her şeyi. İçerde de kuruması uzun sürüyor. Bütçe ayırabilirsek almak istiyorum kurutucu.

inşallah
benim banyomda petek yok diğer odalara göre soğuk oluyor. ben de banyoda yıkamam ama yine de oda ısısı düşük olur mu diye endişeliyim. çıplak olacaklar ya hemen üşürler mi?

Canim ben evkurdan aldim. Elden taksitle 24 ay 60 tl markasi hoover. Cok arastirdim kullanan az ama genelde memnun. Ben aldiktan bi yil sonra anneme de aldik. Tisortleri pantolonlari nevresimleri utulemeden direk katliorum. Utu olayini yuzde yetmis azaltti bizim evde. Her kadinin mutlaka sahip olmasi gerek die dusunuorum. Ustelik sanilanin aksine gider ihtiyaci da yok bu makinelerin. Oturma odasinin ortasina koy calistir yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…