2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

Demi o telasede bide organizatoru ara sonra gel al birak derse benimki beni hamile demez bogar ahahahah ugrasmak istemiyorum o an kimseyle dedi.
Bende oyle yapayim cikolata kolonya meyve suyu alirik bardakla masaya koyarim. Bebek sekeri aklima takiliyo onuda acaba mevludundemi sey etsem. Bide kapi susunu naptin.
Ayy gozun aydin benimde hersey hazir cantaya koymak kaldi sen nasil yaptin bebisinkini kendi cantasina koysam esimle benide valizemi koysam nasil duzenledin neler koydun canim onden tecrube olsun
Ben isi abarttim mevlutte okutmuycam :)
Yakin bikac akrabamla evde dua okuruz diye dusundum, onemli olan da dua zaten.
Kapi susum de yok onu da almiyorum :))
Hastane cikisi icin bebegin esyalarini aldigim bebek cantasina. Esim ve benimkileri ufak bi valize koydum.
Birazdan atarim bebek ve anne cantasi listemi fazla eksik tartisilir sen duzenlersin kendine gore

ay yok değildir medicana diyorusn yaaaaaaaaaa

bizim ortadogu yapıyorsa senin medicana hayli hayli yapar o kadar para doğum:)
Yok kiz yapmiyorlar galiba
Hastane cikisi icin bebegin esyalarini aldigim bebek cantasina. Esim ve benimkileri ufak bi valize koydum.
Birazdan atarim bebek ve anne cantasi listemi fazla eksik tartisilir sen duzenlersin kendine gore
Aslinda cok kalabaliga gerek yok zaten benim tarafimdan burda bi halam var gerisi hep erkek tarafi.bide soguklara denk gelecek bahardami okutsam bende bilemedim biraz toparlanmis olur yada okutsam bebisi odadan hic cikarmasam oda olmuyo galiba ay bak simdi oda kafami karistirdi

Ayy atsana kizz zahmet olmazsa ne guzel olur

Aslinda cok kalabaliga gerek yok zaten benim tarafimdan burda bi halam var gerisi hep erkek tarafi.bide soguklara denk gelecek bahardami okutsam bende bilemedim biraz toparlanmis olur yada okutsam bebisi odadan hic cikarmasam oda olmuyo galiba ay bak simdi oda kafami karistirdi

Simdi ki mevlutler de cok teferruatli bi de hastalik mevsimi diye vazgectim ben. Ama niyetin varsa baharda da olur neden olmasin.
Iste listem. Sezaryen olacagim icin 2 gece yatis uzerinden liste yaptim
Screenshot_20171130-114931.png Screenshot_20171130-115025.png Screenshot_20171130-115031.png

Bu arada kistemde biberon, bebek bezi, hasta kulodu vs yok cunku hastane veriyormus onlari

Simdi ki mevlutler de cok teferruatli bi de hastalik mevsimi diye vazgectim ben. Ama niyetin varsa baharda da olur neden olmasin.
Iste listem. Sezaryen olacagim icin 2 gece yatis uzerinden liste yaptim
Eki Görüntüle 2073585 Eki Görüntüle 2073586 Eki Görüntüle 2073587

Bu arada kistemde biberon, bebek bezi, hasta kulodu vs yok cunku hastane veriyormus onlari
Bende onu soracaktim canim bu kulot bez varya depend ondan aldim ben 2 paket onun ustune camasir giyimiyomu bak hic almadim dogum sonrasi icin ben. Bide insallah biberona gerek kalmaz kizlar cup cup sutleriz olsun sop sopp emsinlerr insaAllah. Ya bizde normal dedik ama doktorda hikayen icin sezeryam diyebilirim dedi iste kac tedavi sonunda kac sene sonra oldu falan ama Allah korusun aksi durum yoksa neden normal dogum kotu olsunki ne zarari olabilir bilmiyorum normalden vazgecmek istemiyorum onlarin kolayina gidiyo kes al tabi. Normalde israr edicem gibi aksi bi durum olursa gecin dicem babamizda panik biz normal dedik ama sezeryanda olabilir diyo ters ters baktim adam normal olur diyo niye karistiriyorsun demi

Bende onu soracaktim canim bu kulot bez varya depend ondan aldim ben 2 paket onun ustune camasir giyimiyomu bak hic almadim dogum sonrasi icin ben. Bide insallah biberona gerek kalmaz kizlar cup cup sutleriz olsun sop sopp emsinlerr insaAllah. Ya bizde normal dedik ama doktorda hikayen icin sezeryam diyebilirim dedi iste kac tedavi sonunda kac sene sonra oldu falan ama Allah korusun aksi durum yoksa neden normal dogum kotu olsunki ne zarari olabilir bilmiyorum normalden vazgecmek istemiyorum onlarin kolayina gidiyo kes al tabi. Normalde israr edicem gibi aksi bi durum olursa gecin dicem babamizda panik biz normal dedik ama sezeryanda olabilir diyo ters ters baktim adam normal olur diyo niye karistiriyorsun demi
Ben de bir paket depend almistim eve ilk geldigim gunlerde kullanir bitiririm. Uzerine camasir giyilmiyo diye biliyorum.
Ben dogum sonrasi icin lohusa kulodu diil de pamuklu buyuk boy yuksek belli kulotlardan aldim.
Normal dogum konusunda dr umun agzini yokladim ama normal dogumda hersey kontrolumuzde olmuyor e siz de cok uzun suredir bekliyosunuz hic risk almayalim dedi ki dr um normal dogum yanlisi biri.
O yuzden israrci degilim dr uma guveniyorum.
Su an ki sezaryenlerde max 10 gunde topluyosun zaten, dr una guveniyorsan eger cok israrci olma nacizane tavsiyem

Kızlar migrosta Prima premium care 1 2;numara indirim var halen bakmayanlar alsın artık :)
Carrefoursa da 3 ve 4 numara indirim var stok düşünenler bakabilir :)

Ben de bir paket depend almistim eve ilk geldigim gunlerde kullanir bitiririm. Uzerine camasir giyilmiyo diye biliyorum.
Ben dogum sonrasi icin lohusa kulodu diil de pamuklu buyuk boy yuksek belli kulotlardan aldim.
Normal dogum konusunda dr umun agzini yokladim ama normal dogumda hersey kontrolumuzde olmuyor e siz de cok uzun suredir bekliyosunuz hic risk almayalim dedi ki dr um normal dogum yanlisi biri.
O yuzden israrci degilim dr uma guveniyorum.
Su an ki sezaryenlerde max 10 gunde topluyosun zaten, dr una guveniyorsan eger cok israrci olma nacizane tavsiyem
Iyi onun uzerine bisey giymem ozaman. Dogru diyorsu guveniyorum ona ama bilemiyorum hangisi daha saglikli olur hayirlisi bakalim nasipde ne varsa zamaninda gelsinlerde.

Kizlarr gunaydin noruyonuz bakim nasil gidiyo sancilar bebisler buyudumu. Size ne soracam bu hastane susleme yok masa kurma cok gerekli bisimi ona gore herufle inatlasacam ama dusundukce banada gereksiz kaldi birde dogum sonrasi var onuda dusunmek lazim evet. Siz neler hazirladiniz hastane icin
hiiiiic bisecik yapmicam ne kapı süsü ne bisey aman uğraşamam valla haa ama içinden geliyordur yapmak o zaman yap bence. bir bebek cikolatasi vericem. birde hediyelik hazırladım kokulu taş onu da hastanede mı veririm evde mı bilmiyorum

Bende mevlut yapmak istemiyorum belki anneler halalar toplanıp kuran okuturum o kadar :)

hiiiiic bisecik yapmicam ne kapı süsü ne bisey aman uğraşamam valla haa ama içinden geliyordur yapmak o zaman yap bence. bir bebek cikolatasi vericem. birde hediyelik hazırladım kokulu taş onu da hastanede mı veririm evde mı bilmiyorum

aynen bende senin gibi düşüyordum ama gel görki ablam kapı süsü yapmış, birde bebe biblosu kızıyla elleriyle cok da güzel olmuş.
Kuzenler kurabiye siparişi verelim felan diyor. Ben yapmayınca ahaliye kalıyor iş moralim bozuluyor bu nedenle çikolata
vs. bişey siparişi vereyim.
IMG-20171109-WA0003.jpg
IMG-20170820-WA0000.jpg

Eklentiler

• IMG-20171109-WA0003.jpg
    IMG-20171109-WA0003.jpg
    23,2 KB · Görüntüleme: 22
aynen bende senin gibi düşüyordum ama gel görki ablam kapı süsü yapmış, birde bebe biblosu kızıyla elleriyle cok da güzel olmuş.
Kuzenler kurabiye siparişi verelim felan diyor. Ben yapmayınca ahaliye kalıyor iş moralim bozuluyor bu nedenle çikolata
vs. bişey siparişi vereyim.Eki Görüntüle 2073702 Eki Görüntüle 2073703
Tatlım senin yerine yapan varsa ne ala boş ver keyfini çıkar o zaman haha :) ben kendim uğraşamam ama biri gelip illa yaptım dese buyrun süsleyebilirsiniz derim :KK49:

Tatlım senin yerine yapan varsa ne ala boş ver keyfini çıkar o zaman haha :) ben kendim uğraşamam ama biri gelip illa yaptım dese buyrun süsleyebilirsiniz derim :KK49:
orası öyle cnaım bende cok mutlu oldum hele yiğenim o minik ellriyle nazar bonzuklarını yapıştırmış anlatıp duruyor...
Birde uzaklar Antalyada yaşıyor onlar cok duygulanıyorum yapıp yapıp resim atıyorlar... Allah razı olsun...

Bizde cikolata yaptiralim diyoruz. Kapi susu helede isimli olanlar pek hos duruyo ama herifde yoruldu bunun icinde biyere gidelim desem dusunemiyorum.

Bende mevlut yapmak istemiyorum belki anneler halalar toplanıp kuran okuturum o kadar :)
Sen de benim kafadansin canim. Ben hediyelik te yaptirmadim valla. Herkes nikah sekeri gibi elinde bir muddet tutup cope atacak nasil olsa. Bebegin ve benim uzun sureli kullanacagimiz temel ihtiyaclarina hic kismiyorum ama bu tarz seylere ne emek veresim ne de para harcayasim var

Ben yaptırıyorum cnm instagramda bi sayfada elime ulassin ona gore yonlendiriyim seni
bana da haber verirsin canim benim bende yaptiracagim ... allahim nasip ederse
dogumdan sonra mevlüt yapacağım zamana yaptırmak istiyorum..
seninkini merak ettim ..
ayrica ben cocuklarada tül kese içinde balon bonibon şeker çikolata tarzinda yaptirip dağıtacağım inşallah o günleri bebeğimizi kucagimiza alip görürüz ..

Canım bebek iyi kilosu gelişimi iyi ama göbek kordonu dolanmış boynuna. Biraz daha sıkı takip edilecek. Kendi doktoruma ptesi gideceğim evham yapmamaya çalışıyorum şu an. Allahtan gevşek duruyormuş şu an kordon. Sağlıkla gelsinler hepsi.
Koku yaptı mı canım ilk çalıştırmada? İyi ısıtıyor mu?
canım benim inşallah sağlıkla kucağına almak nasip olsun bebegini inşallah..
duamda kalbimde seninle ve bebeginle
inşallah hepimizde sağlıkla kucagimiza aliriz bebislerimizi..

Kizlarr gunaydin noruyonuz bakim nasil gidiyo sancilar bebisler buyudumu. Size ne soracam bu hastane susleme yok masa kurma cok gerekli bisimi ona gore herufle inatlasacam ama dusundukce banada gereksiz kaldi birde dogum sonrasi var onuda dusunmek lazim evet. Siz neler hazirladiniz hastane icin
iyi akşamlar canım ben devlette doğum yapacagim için süsleme yapmayacagim
inşallah evimizi süsleriz kirkimiz çıkana kadar kızların odasinda kalacağım orayı süsleriz mevlütdede süslü olur ..
hastaneye gül kolonyası güllü lokum ve cesitlerini yaptıracağım inşallah nasıp olur bebislerimizi inşallah sağlıkla kucagimiza alırız inşallah..

X