2018 Ocak Annelerinin Alışveriş Paylaşımları

Ben bitirdim galiba bir tek ates olceri kaldi benim ikinci oldugu icin ilkinden de cok kullanacagim var. Mama sandalyesi puset besikler abladan var.biz kuvet banyo seti ,iki hastane cikisi , citcitlibadi ,tulumlar ,yelekler ,emzik,biberon alt acma bez ,bebe yagi pisik kremi (tavsiyem sudo krem ve asil muhtesem olan panaten ) burun aspiratoru,tirnak makasi ,tarak ,kiraz cekirdekli gaz minderi ,sampuan...vs.... kendime lahusa takimlari ,tac terlik camasir corap aldim.bugunde kapi susunu siparis ettim.muhtesem birini buldum kubra tasarim fiyatlari cok uygun ve isi harika tavsiye ederim
Kiraz çekirdekli olan o kadar etkili mi acaba bir de normal reflü yatağı var sanırım

Kızlar bebe kıyafetlerini kaç derecede yıkıyorsunuz ilk başta. ve kullanmaya başlayınca kaç derecede? Bu da sorulur mu ama bilemedim

Dun kiyafetlerindeki etiketleri kesiyim yavas yavas yikama utulemeye hazirliyim dedim minnacik eldivenin içinde eldiven kadar etiket koymuslar sinir oldum:işsiz:
ayy canım bende öyle yapayım derken
bebenin eşyalarını söktüm:KK70:
oğlum affet annen atletlerini yırttı diyorum:KK70:
bide onları dikmekle uğraştım:21:

Kızlar bebe kıyafetlerini kaç derecede yıkıyorsunuz ilk başta. ve kullanmaya başlayınca kaç derecede? Bu da sorulur mu ama bilemedim
canım ben dün başladım yıkamaya
40 derecede roxy ile 1 saat yıkadım
sonra da bir durulama daha yaptım
yumşatıcı kısmına az biraz sirke koydum
mis gibi oldular

Canim ayina bakmadan hangisi uzerine en oturacak sekilde oluyosa giydiricen gidicek.
Ben bazi takimlarin altlarini birbirine bile karistirmis olabilirim etikette ki markalar gidince. Renkler gozume ayni gorundu nu gorundu tamamdir deyip eslestirdim :KK66:
Gozumun hic oyle karari yoktur denem yanilma yapicam artik :))

Tatlım sana bir tavsiyem bel kısımlarını kes ama yaka kısımları yumuşaksa bırak.
diğer tavsiyem yok hepsini keseceğim diyorsan 3 aylık 6 aylık olduğundan emin olduğun 2 body ve tulumunu aklında tut. diğer kıyafetleri bunlarla ölçüp anlarsın giydirirken.

Dün kıyafetlerini katlarken şöyle bir şey dikkatimi çekti benimde. aynı markanın 0~3 ve 3~6 ay zıbını yıkandıktan sonra bire bir aynı boya gelmiş biri çekmiş biri çekmemiş. Benim elimdeki çoğu 3 6 aylık bodyler 03 ay kıvamında. Yani etikete çok bakmayacağız çocuğa oluyorsa giydir :)
Ne var ne yok hepsini kestim valla :)) ama evet net bildigim bi takimi var ondan ayarlamaya calisabilirim tsk ederim :) ben henuz yikamadim ins cekmezler :KK43:

kızlar tekrardan merhaba. doktora gitmiştim adet gecikmemin 9.gününde kan testi ve smear temiz çıktı. gebelik yok. bana tarlusal verdi bugün ilacın 6. günü ve 15 gün geciktim hala hastalanmadım. bittikten 10gün sonrasına kadar hastalanman gerekli dedi. aynı zamanda mantarım oldugu için funit, gyno fitil ve travazol krem verdi. bütün ilaçlarımı düzenli olarak kullanıyorum. mantarım geçti mi bilmiyorum akıntılarım devam ediyor. fitil iki taneydi ve 3 gün arayla kullanmam gerekiyordu ilkini kullandım dün 2.sini kullanmam lazımdı ve aşırı kaşıntım oldu neyse gece fitili kullandım şuan sıkıntım yok. ancak hala hastalanmamış olmama takılıyorum. sonuçta tarlusal progesteron içeriyor ve benim ilaç bitmeden önce bile hastalanmam lazımdı. kafam çok karışık :/

Kızlar bebişin genel eksiklerinden bir türlü karar veremediğim şey şampuan ve deterjanı oldu . Çok yerde okudum bübchen i öneriyorlar şampuan olarak .
Deterjanda ise e bebekte birkaç anne toz sabun granül ü önerdi , başka yerde de roxy iyi diye okudum . Öf ne zormuş bunlar ya .
Bu arada ben yaklaşık 3 yıldır tüm temizlik ve kozmetik ürünlerde bitkisel kullanıyorum . Acaba bebeğin çamaşırlarını da aynı şeyle yıkasam mı en büyük muamma bu . Neyse fikir bekliyorum .
ben de naturalive diye bir ürün kullanıyorum en son ersağ aldım ama henüz denemedim bebek ürünlerini ne ile yıkamaya karar verdin?. eşim annesi kanser geçirince bu tarz ürünlerde ısrarlı

sirke aklımda olsun iyi fikirmiş koku kalmıyor demi

Sirke yakmaz mı çocuğun derisini bence bol suyla durulayın kalmasın hiç.
kızlar sirkeyi çok az birşey koydum üstüne tekrardan yaklaşık 30 dakika olan durulama programı çalıştırdım
sirke kimyasal kalıntılarını uzaklaştırır ve bakterileri öldürür
araştırabilirsiniz
bir yemek kaşığı kadar bile değildi
koku da kalmadı

kızlar tekrardan merhaba. doktora gitmiştim adet gecikmemin 9.gününde kan testi ve smear temiz çıktı. gebelik yok. bana tarlusal verdi bugün ilacın 6. günü ve 15 gün geciktim hala hastalanmadım. bittikten 10gün sonrasına kadar hastalanman gerekli dedi. aynı zamanda mantarım oldugu için funit, gyno fitil ve travazol krem verdi. bütün ilaçlarımı düzenli olarak kullanıyorum. mantarım geçti mi bilmiyorum akıntılarım devam ediyor. fitil iki taneydi ve 3 gün arayla kullanmam gerekiyordu ilkini kullandım dün 2.sini kullanmam lazımdı ve aşırı kaşıntım oldu neyse gece fitili kullandım şuan sıkıntım yok. ancak hala hastalanmamış olmama takılıyorum. sonuçta tarlusal progesteron içeriyor ve benim ilaç bitmeden önce bile hastalanmam lazımdı. kafam çok karışık :/

canım konu ile ilgili hiç bir bilgim yok yardımcı olamayacağım ama sana burada ne kadar yardımcı olabiliriz bilemedim.
İstersen daha farklı konulara bu sıkıntını yaz yada dr. ile görüş. Allah yardımcın olsun. İnşallah tüm sıkıntılarını kısa sürede atlatıp muradına erersin.

Sorun olmaz canım belki bilemiyorum ben ödemedğim için başka biyere bakıyorum ödesem mecbur beklicektim. Belki hiç sorun olmaz sizinkinde.

Umarım canım, bakalım artık.. Dün senin yorumunu görünce hem mağazayı hem müşteri hattını aradım, daha fazla gecikme olmaz, özellikle çok ileri tarih veriyoruz dediler ama belli olmaz tabi. Olur da erken doğum falan olursa eşim hemen bir beşik alacak, öyle konuştuk. Bu arada tarihlerimiz de aynıymış seninle, hayırlısı olsun diyelim. Umarım sen de gönlüne göre bir takım bulursun..

kızlar sirkeyi çok az birşey koydum üstüne tekrardan yaklaşık 30 dakika olan durulama programı çalıştırdım
sirke kimyasal kalıntılarını uzaklaştırır ve bakterileri öldürür
araştırabilirsiniz
bir yemek kaşığı kadar bile değildi
koku da kalmadı
Sirke bir mucize hic bir zarari yok asil kimyasallardan korkun kizlar

Umarım canım, bakalım artık.. Dün senin yorumunu görünce hem mağazayı hem müşteri hattını aradım, daha fazla gecikme olmaz, özellikle çok ileri tarih veriyoruz dediler ama belli olmaz tabi. Olur da erken doğum falan olursa eşim hemen bir beşik alacak, öyle konuştuk. Bu arada tarihlerimiz de aynıymış seninle, hayırlısı olsun diyelim. Umarım sen de gönlüne göre bir takım bulursun..
İnşallah canım senin de erkenden gelir takımın. Buldum canım daha önce de araştırmıştım. Alfemodan aldım. İçime sindi.

upload_2017-11-15_15-46-40.png

X