*2017 yılı Aralık Ayında Tüp bebeğe başlayacaklar....*

Y

erzurumdayım ama İstanbul’da tedavi görücem buradaki Dr lar yetersiz bende dedim bir kere olsun tam olsun diyerek gittim İstanbul’a 17 sinde gidicem adetimin 2 ci günü iğnelere başlıycam
Bünyamin bey çok iyi Allah razı olsun, ama eğer burada olmazsa ben de yaza istanbulda yapmayı düşünüyorum birkaç embriyo koydurabilmek icin

Olsun sağlıklı olsun da 1 yumurta da yeter. Zaten tüp bebekte 5 ile 10 arasında yumurta planlanıyormış fazlası zarar azı yetersiz kalıyormuş sağlıklı embriyoların olsun inş

Bugün bende randevudaydım
Toplamda 5 yumurta toplarız dedi dr
Endimetrium 9.8
Luveris te arkadan gelen küçük yumurtalarıda canlandırmak içinmiş
En büyük 17 en küçük 10.5 gibi ölçüldü
Ptesi tekrar muayene olucam büyük ihtimalle çatlatma verilir diye düşünüyorum
Bayanlar bu folik asit sizlerdede kabızlık yaptımı?
İncir kayısı ne varsa tüketiyorum ama epey zor geçiyor bu konu
Şimdi hadi neyse transferde çok büyük sorun

Onceki denemelinle karsilastitacak olursan değerlerinde ve yumurta sayında ne gibi değişiklik var
Valla her denemem farklı tek tek yazayım
1. Denemem henüz 22 yaşındaydım erken menopoz fsh yüksek diye çok yüksek doz ilaç kullandırdılar il başta 6-7 yumurta görünüyordu ama ilaçların fazlalığından baskılandı sanırım 2-3 tane kalitesiz embriyo oldu 2. Ve 3. Kalite idi 2. Gün transferi yapıldı sonuç Negatif
2. Denemem de daha 22 yaşını bitirmemiştim daha düşük dozda ilaç kullanıldı bu arada hastane ve doktoru da değiştirdim 5 yumurta toplandı 4 embriyo oluştu 2 tanesi iyi kalitede dediler transfer oldu KIZIM oldu çok şükür
3. Denememi 2014 yılında kızım 2 yaşıdayken denedim çok kötü bir denemeydi kızımın doktoruydu yine bu sefer daha daha az ilaç kullandı ama ters tepti yine 5 yumurta görünüyordu ama 2. Kalite bir embriyo transfer oldu tutmadı
4. Denemem 2015 yılında bu Sefer aktardan bal polen arı sütü karışımı falan almıştım onu da Kadınlar kulübüne yazmışım ordan hatırlıyorum 5 yumurta oluştu 5 tanesi de döllendi 4 tanesi blast embriyo oldu 5. Güne gitti 2 tane blast transfer oldu ama maalesef sonuç yine negatif
5. Denememi başka hastane ama aynı doktora yaptırdım orda da 5 yumurta oluştu 4 tanesi alındı 3 tanesinde embriyo oldu iki taneye iyi kalite 1 taneye kötü kalite dediler üç tane transfer ettiler sonradan ben bi embriyoga gösterdim bana 1. Kalite dedikleri embriyonun aslında birinci kalite olmadığını öğrendim ve sonuç negatif
Bu tedavimde başta 1-2 yumurta göründü umutsuz başladık ama ilk kontrolde 6 ya çıktı şimdi aslında 2-3 tane daha eklenmiş ama büyüklerin yanında onlar çok geriden gidiyor doktor yetişmez diye düşünüp onları saymıyor
Her tedavimde de endumetrium hep kalındı sınır 17 imiş kızımda 17 idi diğerlerinde 14-16 mm falandı bu tedavimde de bu civarda olacak gibi

Ne iyi geliyo bilmiyorum ama normalde kabızlık problemim varken tedaviye başladığımdan beri olmadım. Benimde en büyük 18 tane herhalde 6 tane falan toplanır diğerleri baya küçük bana da pazaetesi kontrol o akşam çatlatma Çarşamba opu dedi sanırım opularımız aynı olacak imşallah birlikte güzel sonuçlar alırız

Bu tedavin ve değerlerin kızına hamile olmanı sağlayan tedavine benziyor sanli. Inşallah bu seferde bir oğlun olur : ))

Bünyamin bey 35 yaş altına gerçekten çift embriyo koymuyormuş . Bende binkac bayanla kpnustum bugun .Keşke yaş sınırı koymasa
Evet ama o sınırı devlet koymuş Bünyamin Bey kafasına göre yapmıyor. Özeller biraz da paraya baktığı için birden fazla koyuyorlar. Hayırlısı insallah ilk seferde olur da başka seçenekleri denemeyiz.

kuzununannesi kabızlığı aşarsam rahat yol alırım gibime geliyor cidden transferli süreçte kötü olucam gibi
Normalde böyle sorun yaşayan biride değilim oysa
Evet belki aynı gün opu oluruz
Hakkımızda hayırlısı inş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…