2017 Şubat Anneleri

günaydın hanımlar. ayın 19 una randevu aldım. cinsiyeti belli olur diye. bakalım ne olacak? çok heyecanlıy
Kızlar kusurabakmayın teker teker alıntılayamadım. Kaynanam tarafı çevremde herkes eşimde onlara bakıyor tabiki. Oda erkeğe odaklanmişti doktor kız deyince biraz affalladı,ben sevinmedin dedim ne alakası var sen herşeye alınır oldun dedi.
Bende kız çocuklarını daha bi severim ama zaten sıkıntılı geçiyor hamilelik yinede şükürler olsun. Bide böyle şeyler söylendiğinde üzülüyorum:KK43: elimde değil rahatlamak için paylaştım sizinle
Peygamber Efendimiz (sav) cahiliye devrinde kızların canlı canlı gömüldüğü zamanda devri kapadı. kızı olanların Allah ın bereketine nail olmuş olduklarını söyledi. hele 3 kız çocuğunu saliha olarak yetiştiren anne babaya cenneti Allah cenneti vaad ediyor dedi. O nun soyu kızlarından yürüdü. Allah öyle diledi. erkek evlatlarını daha buluğa ermeden toprağa verdi. ama kızı fatıma en küçük kızıydı ve onun en sevdiği yavrusuydu. kız çocuklarının eve bereketle geldiğini unutmamak lazım. demekki Efendimiz (sav) zamanındaki cahil insanlar aradan kaç yüz yıl geçmesine rağmen hala varlar. Onlara iki cihan sevgilisini örnek verip, kulak asmamak lazım. iki kızım var. ikiz. onların varlığını hiç bir şeye değişmem. erkek olsun kız olsun. hayırlı evlat olsun. oğlu olup da hiçbir hayır görmeyenler az mı? Rabbim hayırlı evlatlar etsin. Sen içini rahat tut. Eğer kızın olursa çooook bahtlısın demektir. Allah yuvana bereket verecek. Öyle diliyor demektir. Allah yüklenemeyeceğimiz yükle kullarını yüklemez.

Doktor benim bebeğime kız dedi şimdiden başladılar bişey olmaz demeye. Kız olması eksiklikmiş gibi biliyordum böyle saçma salak konuşacaklarını.
Hamile kalamadım kısır dediler,kaldım kız diye eksik görüyorlar . Zaten geriliyorum hamileliğimde şimdide
Böyle saçmalıklar gerçekten canımı sıkıyor. Bitmediler bi bitmediler
O laf söyleyenler eğer erkek tarafı ise dönüp desene erkek olmuyorsa sebebi oğlunuzdur diye :) Hala aynı cehalet ya.

İstediğini söyleyebilirsin canım hakediyor.Kaynanam hamile kalmamı bile
İçten içe istemiyorduki,bir eksiklik yapıştırmak için. 3 aylık oldum kendi yemeğimi yapamıyorum bir tas çorba yapıp yollamadı,veya kendisi davet etmedi. Biliyorum önemsememem gerekiyor ama hamileliğimde iyice gerginleştim.
Allaha havale olsunlar

Sen de inadına gurur duy yanlarında! İnadına daha çok sevin deli olsun! (Gerçi zaten deli anladığım kadarıyla) Allah akıl fikir vicdan versin. Sakın şu en güzel günlerini de bu saçmalıklara takılarak kendine zehir etme. Kız çocuk berekettir. Allah'ın lütfuna ağız burun bükenlerin ağzını burnunu Allah da er geç büker..

Kızlar kusurabakmayın teker teker alıntılayamadım. Kaynanam tarafı çevremde herkes eşimde onlara bakıyor tabiki. Oda erkeğe odaklanmişti doktor kız deyince biraz affalladı,ben sevinmedin dedim ne alakası var sen herşeye alınır oldun dedi.
Bende kız çocuklarını daha bi severim ama zaten sıkıntılı geçiyor hamilelik yinede şükürler olsun. Bide böyle şeyler söylendiğinde üzülüyorum:KK43: elimde değil rahatlamak için paylaştım sizinle
boşver yaaa o senin minnak kızın ne derlerse desinler cahillik parayla degil. eşinde mutlu olmuştur. sen bama erkekler dogmadan idrak edemez. hele kız olduguna dogunda daha şükredecek. kız çocugu babaya düşkün olur nazlı olur sevdirir kendini. sen bunlar için sıkıntı yapıp bebişi de üzme.
benim kayınvalideler de sürekli kız dogur dile benden ne dilersen diyorlar. ben doguracam ama cinsiyet benden gelmiyor dedim en son Allah ne verirse dedim. istemeyen sevmez kız da olsa erkekde olsa onlar bizim biricik bebişlerimiz :anne::KK36:

O laf söyleyenler eğer erkek tarafı ise dönüp desene erkek olmuyorsa sebebi oğlunuzdur diye :) Hala aynı cehalet ya.
aynen ben kayınvalideme dedim onu :d kız istiyor çok. bende istiyorum ama siparişi bana verme dedim onu ben belirlemiyorum dedim hahahah :KK70:

Kızlar sağolun hepiniz
Öyle güzel yazmişsinizki rahatladım gözyaşlarım aktı:) bu rahatladığımın belirtisi. Biz 4 kız kardeşiz annemize babamıza faydamız dokunduğu kadar erkek kardeşimin dokunmaz. Arkadaş gibiyiz hepimiz annemle saatlerce dertleşiriz.
Kız çocuğun ne güzel birşey olduğunu ben çok iyi biliyorım lakin böyle cahil cüheylaların eşimi etkilemesi beni üzüyor elimde olmadan.

İNŞALLAH BENDE DUYDUM BİRİNİ ÖYLE BRONSIT OLMUŞ COCUK DOĞAR DOĞMAZ AMA COK İÇMİŞ
o bahsettiğim teyzem 3 çocuk doğurdu biri bronşit ve prematüre doğdu son doğan ters doğdu bunlar hep sigara faktörleri bebeğin hareketlerine bile tesir ediyor ne yazık ki :KK43:

ben sigarayı böyle şeyleri araştıra araştrıa bıraktım ne kadar pisliği varsa bu meretin hepsini öğrendim hatta beni en çok etkileyen bi kanser çeşitiydi söylemek istemiyorum burda bigün o kansere yakalanmmış bi kadınla karşılaştım ve konuştuk beni çok etkiledi yaşadıkları sonra zaten belki yorumumu okumamışsındır nişanlanınca evlenip çoluk çocuğa karışıcaz diyerek kendime ajitasyon yapa yapa bıraktım tavsiyem budur.

Ben yaptırmadım cnm dr usg de baktı ense kalınlığı falan herşey normal çıktı gerek görmedi kendisi de
Iyiymiş o zaman benim bebisede dr bakti burun kemigi filan oluşmus dedi ama yinede yaptirdi testi canm neyse artik hayirlisi olsun insallh bebisler icin saglikla buyutelim:)

boşver yaaa o senin minnak kızın ne derlerse desinler cahillik parayla degil. eşinde mutlu olmuştur. sen bama erkekler dogmadan idrak edemez. hele kız olduguna dogunda daha şükredecek. kız çocugu babaya düşkün olur nazlı olur sevdirir kendini. sen bunlar için sıkıntı yapıp bebişi de üzme.
benim kayınvalideler de sürekli kız dogur dile benden ne dilersen diyorlar. ben doguracam ama cinsiyet benden gelmiyor dedim en son Allah ne verirse dedim. istemeyen sevmez kız da olsa erkekde olsa onlar bizim biricik bebişlerimiz :anne::KK36:
Evet erkekler sanırım idrak edemiyorlar.bende birsürü değişim olmasına karşın,Eşim için hayat normal akışında devam ediyor.
Evet Rabbim nasip etti çok şükür,hepimizinkini de bağışlasın inşallah

benim eşim oldum olası kız çocuklarına resmen hasta hele kıvırcık saçlı bi bebe gördümü ölür yanıma gelsede iki oynasak diye bende de durum tam tersi erkek çocuğu olsun saçları dalgalı gözleri çipil çipil kaşlı kirpikli eriyorum resmen var bizim sitede bi tane Allahım nasıl kanım kaynıyor bebeye ki normalde çocuk öyle pek sevmem o_O bizde durum böyle hayırlısı olsun tabi cinsiyet mühim değil sağlıklı olsunlar yeter vallahi (bu arada bizimde ilk olacak Allah nasip ederse :)
ayy ben de eşim de kız hastayız görünce dayanamıyoruz.. bi de benim kız yeğenim var onu gördükten sonra daha bi düşkün oldum kızlara.. ama içimden erkek bebişim olacak diye geçiyo.. :halay:benim de ilk bebeğim yaş 27 :KK31: kız da erkek de olsa ilk bebiş olduğu için hiç fark etmez, rabbim sağlık ve huzur nasip etsin yeter ki..:KK66: ama ikinci de herkes hangisi yoksa onu ister bence.. :KK70:

bende yaptırmayacağım onun için bi başka doktora daha gitmeyi düşünüyorum sen gittin mi 2. bi doktora?
Hayır gitmedim daha önceki gebeliğimde aynıydı dr um ama sizin gibi düşünüp başka dr a daha gideyim dedim o dr beni çok ümitlendirmişti ama şimdiki dr um bence ilerlemeyecek gebelik gelişim yok dedi hatta başka dr a daha gittiğimi de söylemiştim ona o nasıl seni ümitlendirmiş böyle dedi we sonunda dediği çıktı we bebeğimi kaybettim :KK43: o da 2. Gebeliğimdi o yüzden pimpiriklenip tek dr la kalmayım dedim ama boşaydı boşuna ümitlendim şimdi kesinlikle sadece kendi dr uma güweniyorum we başka kimseye gitmiyorum :anneadayı:

26 olcam ben de 50 kiloyum ve dümdüz bi karın var göğüs hassasiyeti ve agizdaki o degisik tat olmasa hamile değilim gibi yani biran önce çıksa gobisim ya ve hep kız bebeği gördüm rüyamda kız olacak gibi hissediyorum :anne:
Hehehhe bende erkek hissediyorum mavi mavi kiyafetler felan goruyorum surekli erkek bebekte gordum bi kac kez hayirlisiyla bende 63 le kaldim hamile bakalim bisey yemedim yiyrmedim halde kilo aliyorum goya ama acayip zayifladim bi karnim cikti kabak gibi ortada yuzum zayifladi bacaciklarimda zayif anam var ya kan kusuyuorum arada bebege zarari yokmus cok sukur midem cok bulaniyo kusuyorum surekli yelrde surunuyorum resmen geccek insaAllah kuzum benim insaAllah inun disinda iyiyiz bebisle biz bakalim annisler hislerimiz mi cikicak yoksa digenlerin dedikleri mi :-)

26 olcam ben de 50 kiloyum ve dümdüz bi karın var göğüs hassasiyeti ve agizdaki o degisik tat olmasa hamile değilim gibi yani biran önce çıksa gobisim ya ve hep kız bebeği gördüm rüyamda kız olacak gibi hissediyorum :anne:
ay benim yaş 27 kilo 50 ama bi göbek var sormayın.. :oops: ben 6. haftadan beri hamile pantolonları giyiyorum rahat edeyim diye.. :KK70: hayır bişi yediğim de yok ayakta duracak kadar ancak yiyorum ama o göbek nasıl var anlamış değilim.. :halay: bu arada hamile olmadna da 50 idim kilo almadım daha..

kiloda aynı düşüncelerde ağız tatsızlığı ve göğüs hassasiyeti olmasa hiç bişey yok ortada :63:

ay benim yaş 27 kilo 50 ama bi göbek var sormayın.. :oops: ben 6. haftadan beri hamile pantolonları giyiyorum rahat edeyim diye.. :KK70: hayır bişi yediğim de yok ayakta duracak kadar ancak yiyorum ama o göbek nasıl var anlamış değilim.. :halay: bu arada hamile olmadna da 50 idim kilo almadım daha..
Aha ayni ben bende 6.ci haftadan beri hamis kiyafeti pantolonu giyiyorum hahahahahaha

C cibal bugün du randevun dimi gittinmi ?? Naptin

Evet gittim :) güzel kadar birazda kötü haber öğrendim. Sağ böbreğim ağrıyor ne zamandır böbreğimde taş varmış hatta taşlar diyim ürolağa gittim çok ilgilendi telefonunu yazdı verdi acil bir şey olursa beni ara diye, düşmemesi için duadan başka yapabileceğimiz bir şey yok çünkü hamilesin dedi ama çok ilgiliydi. Hüseyin bey gerçekten çok inceledi her yerine tek tek baktı ve her şey yolunda dedi geçiştirme gibi bir durumu olmadı ama taş olayına oda çok üzüldü bakalım Rabbim neyler neylerse güzel eyler.... sende daha iyisin değil mi?

Evet gittim :) güzel kadar birazda kötü haber öğrendim. Sağ böbreğim ağrıyor ne zamandır böbreğimde taş varmış hatta taşlar diyim ürolağa gittim çok ilgilendi telefonunu yazdı verdi acil bir şey olursa beni ara diye, düşmemesi için duadan başka yapabileceğimiz bir şey yok çünkü hamilesin dedi ama çok ilgiliydi. Hüseyin bey gerçekten çok inceledi her yerine tek tek baktı ve her şey yolunda dedi geçiştirme gibi bir durumu olmadı ama taş olayına oda çok üzüldü bakalım Rabbim neyler neylerse güzel eyler.... sende daha iyisin değil mi?
çok geçmiş olsun, rabbim bebeğinin de senin de yardımcın olsun inşallah..

X