2017 Şubat Anneleri

Ben en son 7 mayısda adet gördüm. Korunuyorduq hamile kalmam dedim. Kızımın henuz 1 yaşı var. 6 ay falan daha süt veririm diyordum. Birde bakdım adet olmuyorum. 18 haziranda idrarda pozitif cıktı. Şimdi son adet günü ile ultrason arasında 2 hafta falan fark veriyor. Kaliba çok gec yumurtlamışım. Ultrason hesabıla tam kızımın doğum günü hamile kalmışım (özür diliyerek söylüyorum o gün korunmamışdık)
Demek ki göze almışsınız:) Hayırlısı olsun.

Canim o pit pit atislari bende hissediyodum.ve halada hissediyorum surekli.drum karacigerden bebege gelen atardamar var bebegi o besliyor onun atimi onemli dedi. Hatta bana dinletti. Sen bunu hissediyosun dedi. O atimi hissediyo olmamiz bile bebegimizin bizim kanimizla beslendiginin isaretiymis.
haftaya ikili taramamız(inş sonuçta güzel çıkar) var ve bebişimi görcem yine allahın iznıyle ınsallah ve dahada buyumustur sımdı burda ultrason goruntulerını görunce kocaman olmustur dıyorum sıpammm :) :)

Benim eşim de erkek olursa rahmetli babasının ismini koymak istediğini belirtti fakat ben istemedim. Sonuçta isim koymakla saygı duyulmuyor ki ölen birinin ismi konulunca ben bir garip oluyorum. Hak verdi ve isimlere bakıp ortak karar verdik. Kız olursa Serra, erkek olursa Kerem İnşallah :)

Benim kan degerlerim filan iyi çıkmıştı onun için sadece folik asit vermişti.Bitince artık sadece decavit kullancam.Bu arada ben de migren olduğu için başımı kaldiramiyorum ya 2 3 gun suruyor..ağrı kesici olarak da sadece minoset dedi ama normal zaman da bile minosetle filan geçmiyor aranızda varmı baş ağrısı migreni olan varsa nasıl geçiriyorsunuz
Benim de kan değerlerim iyiydi çok kan hapına 21.haftadan önce başlamamıza gerek yok dedi. Sağlık ocağı geçen hafta artık foliği bırakıp decavite başlayabilirsin dedi ama hiç değilse kutu bitsin dedim.

Fullialein canı istemiyorsan koyma.benim ilk çocuğumu n ismini kayinpederim koymuştu halen de içimde drttir.asla affetmiyorum. Boşver arkandayim.kız olursa beni affederler ailem ha ha ben de merakla bekliyorum

Onun bütün skintisini biz çekerken bence isim koymak tamamen bizim hakkımız olmalı hissetmiyolar bile şuan baba olduklarını anlamıyorlar bile ama isim hakkı hep onlara özel oluyo nedense hiçte karistirmicam kendim koycam :63:

Bana çok saçma geliyor zorluğu çeken biz hanımlar.ama ahkam kesenler erkekler ve aileleri kusura bakmasınlar hayatta kabul etmem.sen de istemiyorsan diret boşver. benim görümcemin üç tane kızı var. üçüncüyü oğlan olsun diye çok istedi ama yine kızı oldu. oğlan olursa kendi babamın adını koyacağım deyip duruyordu.ben eğer kayınvalidemlere öyle birşey desem kızları gibi babamın adın koyacağım dersem beni parçalarlar.ki karşıyım zaten diğer taraf neden üzülsün ki. onun için çiftler kendileri karar vermeli. eşimin ailesinde şöyle bi durum var kızda bizim tarafta olacak oğlanda yani gelin ve damat bunların avuçlarının içinde kulu kölesi olsun kafası hakim. çok benciller.

Yaşayan ve sağlıklı insanların ismini koymak bence çok manasız, ölen kişilerin ismini koymayı da doğru bulmuyorum ben anılar böyle yaşatılmaz veya bu bir saygı göstergesi olamaz.
Bir insana verdiğiniz değer davranış ve tutumlarla sergilenir adını koymakla değil.

Kendi isteği ile bunu yapanlara saygı duyuyorum , sevdiğin bir insanın ismini vermekle eş değer çünkü. Ama isim koyma hakkı en çok anne ve babanındır. Bu bir haksa en çoğu anneye aittir. Kucağımıza hazır gelmiyor.

Benim ne kendi ailemden ne eşimin ailesinden böyle bir tavır sergilenmez, sergilense de düşüncem nettir. İncitmeden bunu ifade edebilirim.
Önemli olan eşinizle aynı şeyi düşünüyor olmanız.
Bence işi inada dökmeden eşin ile aynı fikirde olmalı aynı şeyi savunmalısınız aileye o zaman çok laf düşmez.

Kolaylıklar diliyorum bu durumu yaşayanlara. Böyle bir yaptırım olamaz ya.

Fullialein Fullialein canım kesinlikle isim koyma hakkı öncelik olarak bizlerin ki ben aile isimleri koymayı doğru bulmuyorum seninde annen baban var sonuçta sende kendininkileri koymak isteyebilirsin onu geçtim isimler ortak karar verilip konmalı eşinle konuşup halledersin diye düşünüyorum anlayacaktır elbet

kalimero87 kalimero87 Sizin babanın adı da güzelmiş :KK70: ama yine de bence de öncelik bizim hakkımız bende hep erkek olursa Enes Talha yada Enes Taha istiyorum kız a da Reyyan yada aysima diyorum cik mik diyodu pazar günü gorumceyle o sorunu yaşadım o kadar sancilandim bizim bey arada kaldım kafasına benimle de ilgilenmedi bende bu çocukta hakkın yok ismine fln bisey de bakalım bundan sonra dedim :anneadayı:ben koycam işte :KK12::63:

Evet güzel ama sırf inadından dolayı istemiyorum. ben tek isim taraftarıyım. 2 isimle pek çağrılmıyor. taha ve aysima çok hoş. bende sare ve minel ismini seviyorum. evet canım isimde telif hakkı bizim En Büyük TÜRKİYE

Izlar desenize ayni zamanlarda ogrenicez cinsiyetleri ayyy heyecN yaptim kiz ama hep kuvvetli bisekilde erkek hissediyorum neden bilmem bide insan bisiler alasi geliyo valla ya kiz diyende var erkek diyen hatta erkek diyenler kiz diyenlerden daha emin konusuuo hisleri kuvetli olanalr ben gibi az kaldia z sabirsizlikla bekliyorum su 13 haftayi bakalim ikili testi ben haftaya yapicam dimi haftaya 12 haftaya gircem :KK66:

Benim eşim de erkek olursa rahmetli babasının ismini koymak istediğini belirtti fakat ben istemedim. Sonuçta isim koymakla saygı duyulmuyor ki ölen birinin ismi konulunca ben bir garip oluyorum. Hak verdi ve isimlere bakıp ortak karar verdik. Kız olursa Serra, erkek olursa Kerem İnşallah :)

kerem ismide güzelmiş.. :KK200:

Bana destek olmuşsunuz hepiniz gerçekten içim hafifledi biraz çok teşekkür ederim. Yani eşim biz ailesinde otururken misafirlikte ve Bebek durumu ortada yokken birkaç kez bu lafı herkesin içinde ortaya attı, hiç yorum yapmadım. Eve döndüğümüzde de koymam diye belirttim. Babası Kemal, dedesi Mustafa, büyük dedesi kemal.. Bu silsile uzayıp gidiyor. Eşimin adını tahmin edersiniz :) yani ATA'mızın ismi elbette ki güzel fakat ben yaşadıklarımdan dolayı koymam isimlerini. Bir iki olay değil zehir edilen altı yıl. Parçalanmış bi aileden geldim diye istemediler beni hiç. Hakaretler, tehditler.. Çok şey yaşadım geçmişte. Babamı 6 kez gördüm ömrümde ve ismi Ali Kemal. Hiçbir bağımız yok. Beni büyük dedem büyüttü okuttu. Onun da ismi Ali. Ben de onun adını koyarım desem eşim de babasının koysa oluyor ali Kemal ve ben babamın adını taşıyan bir evlada bakmak istemiyorum! Durumun bir de bu boyutu var. Kendi babalarınız gibi düşünmeyin, anlatsam onda da hak verirsiniz.
Bir diğer olay ne Zaman mezarlığa gitsek yan yana ailecek Mustafa ve Kemal'ler yatıyor. Ben eşimin adını soyadını okuyorum taşlarda, evladımınkine dayanamam.
11 haftadır şişim, adet olamamanın gerginliği, bulantılar, kusmalar, sancılar ve tiksinmeler. Aynı şeyleri yaşıyoruz işte. Sizlere anlatmamın gereği yok. Ben bu çocuğu kanımla canımla büyütüyorsam millete .ok yemek düşer adını da kimse koyamaz. Diyor ki sen doğumhanedeyken ben gider nüfusu çıkarırım, şakayla da olsa dokunuyor. Ne hakla? Yemin ediyorum dava açar adını değiştiririm çocuğun bu konuda o kadar netim.
Şimdi beni delirtmemek için susuyor. Dedim ya olmadığım ortamlarda yapmış bu konuşmayı. Şuan onu gerçekten çocuğun cinsiyeti bilme ayrıcalığından mahrum etmek istiyorum, söylemeyeceğim. Allahım önce sağlıklısını versin. Cinsiyet tercihim normal şartlarda gerçekten yok ama inşallah bu durumlar yüzünden de kız evlat versin bana
Oh döktüm içimi
Teşekkürler tekrar

Izlar desenize ayni zamanlarda ogrenicez cinsiyetleri ayyy heyecN yaptim kiz ama hep kuvvetli bisekilde erkek hissediyorum neden bilmem bide insan bisiler alasi geliyo valla ya kiz diyende var erkek diyen hatta erkek diyenler kiz diyenlerden daha emin konusuuo hisleri kuvetli olanalr ben gibi az kaldia z sabirsizlikla bekliyorum su 13 haftayi bakalim ikili testi ben haftaya yapicam dimi haftaya 12 haftaya gircem :KK66:

AYNEN AMA BEN AĞUSTOSUN 12. İNDE GİDİCEM DOKTOR O ZAMANA ÇAĞIRDI

kızlar bu 2017 şubat anneleri gruplarını birleştirmeyi talep edelim.. 2 yere yazıyoruz sürekli o_Oo_Oo_Oo_O
beni sıkıyor bu durum. sizdede özyle değilmi. hep aynı kişiler 2 farklı yerde konuşuyorz.

kızlar ikili testleri nerede yaptırıyorsunuz? dün kanuni sultan a gittim taaa 5 hafta sonraya gün verebiliyoruz dediler :sus:
belki de yaptırmam:KK43: bilemedim şimdi

Bana destek olmuşsunuz hepiniz gerçekten içim hafifledi biraz çok teşekkür ederim. Yani eşim biz ailesinde otururken misafirlikte ve Bebek durumu ortada yokken birkaç kez bu lafı herkesin içinde ortaya attı, hiç yorum yapmadım. Eve döndüğümüzde de koymam diye belirttim. Babası Kemal, dedesi Mustafa, büyük dedesi kemal.. Bu silsile uzayıp gidiyor. Eşimin adını tahmin edersiniz :) yani ATA'mızın ismi elbette ki güzel fakat ben yaşadıklarımdan dolayı koymam isimlerini. Bir iki olay değil zehir edilen altı yıl. Parçalanmış bi aileden geldim diye istemediler beni hiç. Hakaretler, tehditler.. Çok şey yaşadım geçmişte. Babamı 6 kez gördüm ömrümde ve ismi Ali Kemal. Hiçbir bağımız yok. Beni büyük dedem büyüttü okuttu. Onun da ismi Ali. Ben de onun adını koyarım desem eşim de babasının koysa oluyor ali Kemal ve ben babamın adını taşıyan bir evlada bakmak istemiyorum! Durumun bir de bu boyutu var. Kendi babalarınız gibi düşünmeyin, anlatsam onda da hak verirsiniz.
Bir diğer olay ne Zaman mezarlığa gitsek yan yana ailecek Mustafa ve Kemal'ler yatıyor. Ben eşimin adını soyadını okuyorum taşlarda, evladımınkine dayanamam.
11 haftadır şişim, adet olamamanın gerginliği, bulantılar, kusmalar, sancılar ve tiksinmeler. Aynı şeyleri yaşıyoruz işte. Sizlere anlatmamın gereği yok. Ben bu çocuğu kanımla canımla büyütüyorsam millete .ok yemek düşer adını da kimse koyamaz. Diyor ki sen doğumhanedeyken ben gider nüfusu çıkarırım, şakayla da olsa dokunuyor. Ne hakla? Yemin ediyorum dava açar adını değiştiririm çocuğun bu konuda o kadar netim.
Şimdi beni delirtmemek için susuyor. Dedim ya olmadığım ortamlarda yapmış bu konuşmayı. Şuan onu gerçekten çocuğun cinsiyeti bilme ayrıcalığından mahrum etmek istiyorum, söylemeyeceğim. Allahım önce sağlıklısını versin. Cinsiyet tercihim normal şartlarda gerçekten yok ama inşallah bu durumlar yüzünden de kız evlat versin bana
Oh döktüm içimi
Teşekkürler tekrar

canım bende baba adı olan Ali istiyorum ama çocuk mezhepten ötürü yanlış anlaşılır falan biraz ayırımcılık yapıyor. sırf tartışma olmasın diye vazgeçiyorum :KK43: eşimin tarafıda hep Mehmet ve 2. ad değişerek silsile devam etmiş. her evde aynı erkek isimleri vs.. doğu kültürü bu şekilde. sen sıkma canını 6-7 aya fikirleri deeğişir.. inşallah kızımız olur ikimizide polmiğe girmeyiz.

X