2017 Şubat Anneleri

Canım benim hafif bir karnım var şuan. Elbise giyince belli oluyor. 1 ay sonra daha çok büyür karnın.
O yüzden şimdiden alma derim ama kaç haftalık olacaksın o zaman'a ?
15-16 gibi daha belirgin olabiliyor.
Çok da beklemek istemiyorum aslında emin olamadım işte ikili tarama yaptırmam gibi geliyor o yüzden net bir cevap Hangi haftada alınırsa o zaman gideyim diyorum. 11 iyi diyorsun tamamdır çok sağol :KK66:

Sakin ol canım. Özellikle hapşururken fena sancı giriyor bana da. Ani kalkıp oturmadan olabiliyor. Daha yavaş hareket et :KK66:

Hahaha,çok tatlısın :KK70:
Emzirmek şans işi mi diyeyim ne diyeyim bilmiyorum. Göğüs ucum yeterli büyükte olmasına rağmen sütüm çok azdı. Çocuk doymadığı için emmeye tenezzül etmez mama beklerdi.:)
Yani süt olsun da her türlü emer bebişler :)

Ben 11+1 de gittim ense kalınlığı için. Sen de 11 haftalıkken gidebilirsin.

Karman çorman olmuş..
Çok da beklemek istemiyorum aslında emin olamadım işte ikili tarama yaptırmam gibi geliyor o yüzden net bir cevap Hangi haftada alınırsa o zaman gideyim diyorum. 11 iyi diyorsun tamamdır çok sağol TuRuNCu TuRuNCu

Canım benim hafif bir karnım var şuan. Elbise giyince belli oluyor. 1 ay sonra daha çok büyür karnın.
O yüzden şimdiden alma derim ama kaç haftalık olacaksın o zaman'a ?
15-16 gibi daha belirgin olabiliyor.

Sakin ol canım. Özellikle hapşururken fena sancı giriyor bana da. Ani kalkıp oturmadan olabiliyor. Daha yavaş hareket et :KK66:

Hahaha,çok tatlısın :KK70:
Emzirmek şans işi mi diyeyim ne diyeyim bilmiyorum. Göğüs ucum yeterli büyükte olmasına rağmen sütüm çok azdı. Çocuk doymadığı için emmeye tenezzül etmez mama beklerdi.:)
Yani süt olsun da her türlü emer bebişler :)

Ben 11+1 de gittim ense kalınlığı için. Sen de 11 haftalıkken gidebilirsin.
Coook tesekkur ederim cevabın icin canım gideceğim yer merkezi değil valla çok kafam karışık şuan 9+2 ama benim sanki kalçalar büyüyor karnimda bisi yok oglumdan kalan göbek gibi yada göbeğin rahat edeceği abiyelere bakayım en iyisi... o zaman tam 13-14 haftalık olucam inşallah saglicakla

Casper2503 Casper2503 göğüs ucunu takma canım benim olduğu halde almamıştı oglusum birde yara olmuştu hep ben göğüs ucu kullandım 1 ay sonra almaya başladı....

Kızlar erken ama son aylarda göğüs ucu için lansinoh tavsiye ederim bir çok arkadasimda yara olmadı emzirirken benim bebeğimden dolayı yaşadım maalesef bunda son ay alicam yine...

yaklaşık 10 gün önce başlayıp, yüzümün her tarafı irili ufaklı hem de iltihaplı sivilcelerle dolmuştu. hiç geçmeyecek diye çok korkuyordum çünkü korkunç duruyorlar.
neyse ki 2-3 gündür kaybolmaya başladı.
doktor bir arkadaşımla görüşünce sormuştum ve dedi ki, hormonlar tavan yapıyor bu haftalarda ve vücudun buna alıştığında muhtemelen hayatın boyunca sahip olmadığın parlaklıkta bir cildin olacak.:KK9::KK73:bunu duyunca sivilcelerimi bile sevmiştim. önemli olan dokunmamak. sık sık soğuk suyla yıkamak iyi geliyor :KK66:
Bende her gün we duştan sonra buz gibi suyla bi 5 dkka rahat soğuk su tutuyorum yüzüme ama yok bana mısın demiyo :KK43: her gün iğne wuruluyorum clexan göbekten onun morlukları bile uzun süre geçmiyo beyaz tenliyim dr uma sordum hele bide o morlukların uzun süre geçmediğini de görünce daha çok çirkinleşicen cildin çok müsait doğumdan sonra geçer artık dedi ama öyle direk gerçeklerle yüzleşince bi tuhaf oldum :KK17: Bide her gören yüzüne noldu öyle çok kötü olmuş diyince sinirim tepeme çıkıyo daha çok :sinirli:

Bende her gün we duştan sonra buz gibi suyla bi 5 dkka rahat soğuk su tutuyorum yüzüme ama yok bana mısın demiyo :KK43: her gün iğne wuruluyorum clexan göbekten onun morlukları bile uzun süre geçmiyo beyaz tenliyim dr uma sordum hele bide o morlukların uzun süre geçmediğini de görünce daha çok çirkinleşicen cildin çok müsait doğumdan sonra geçer artık dedi ama öyle direk gerçeklerle yüzleşince bi tuhaf oldum :KK17: Bide her gören yüzüne noldu öyle çok kötü olmuş diyince sinirim tepeme çıkıyo daha çok :sinirli:
ya amaan düzelmezse bile ne yapalım artık, hormonlarımız çok çalışıyor der geçeriz :KK66: o konuşanlar çok biliyorlar zaten. öylesine yapıştır lafı gitsin :KK11:

Merhaba anneler. İnsallah hepimiz bebislerimizi sağlıkla alırız kucağımiza huzurlu ortamlarda.. Benim ikinci gebeligim 14 aylık kızım var. erken bi hamilelik oldu. 9 haftalık bebis su an ve ikizmis yeni öğrendim . hem korku hem merak var hepinize sağlıklı bi gebelik diliyorum
oyy maşallahhh:KK37: Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasib etsin.
ne güzel ya ablayla birlikte büyürler ayy bayılırım ikizleree:emir_bebek::emir_bebek:

Evet o çok önemli her hastanede her dr gece gelmiyo doğumlara onu bilmek lazım dr unla konuştun mu o nasıl çalışıyomuş?

Telefonunu falan herkese veriyor. Soracağım onu bu gidişimde inşallah. Bir de dogumhaneye bakmak istiyorum müsade ederler mi acep?

Normal doğumda doktor kadar ebeler de önemli doktor sadece doğum başladığında geliyor. Mutlaka araştır derim. İlk doğumum normal oldu doğumhanedeki herkes çok iyiydi bana kalsa sezeryana dönmüştü beni ikna ettiler. 9 saat sancı çektim belimi bile ovdular sürekli. Doğum başladı yok yapamıyorum gücüm kalmadı ama bir kere bile karnımdan bastırmadılar istemiyorum diye. Hep moral moral doğurdum sonunda. Doktor sadece Doğum esnasında yanımdaydı ama o da hiç yanımdan ayrılmadı.O yüzden doktorlar sezeryan istiyorlar bir kişi için hastalarını bekletmek istemiyorlar tabi.

Evet benim kafamda da o düşünce var yok benim hastanenin ebeleri iyi değil falan dediler o benim morali sıfır yaptı resmen. Kuzenlerimin başına çok geldi hafif sanciyla gittiler hastaneye sezeryan olup çıktılar. Yok açılma olmadı bilmem ne diyerekten. Hastanenin genel tutumu önemli. Doğumu doğal bir süreç olarak gören insanlar olsun istiyorum.

Merhaba anneler. İnsallah hepimiz bebislerimizi sağlıkla alırız kucağımiza huzurlu ortamlarda.. Benim ikinci gebeligim 14 aylık kızım var. erken bi hamilelik oldu. 9 haftalık bebis su an ve ikizmis yeni öğrendim . hem korku hem merak var hepinize sağlıklı bi gebelik diliyorum

Oo süper şenlikli günler seni bekliyor :) bence canın ne isterse ye, 40 kilo da alsan verirsin :))

Selvos88 Selvos88 canım doğunca minikler işimiz var bizim bu pasalarla benimki de çok istiyordu. Hele kızınca beni babaanneme gönder sizin başka çocuğunuz zaten olacak diye duygu sömürüsü...karnıniz sizin çıkmaya başladı mı acaba benden haftaniz önde...
bizimkide valizimi topla anneanneme gitcem dio. eşime demişki annem kendisiyle bebeğine ayrı ev bulsun . ben bide risk var diye hep yatmak zorundayım eskisi gibi oynayamadık gezemedik bunun suclusu olarak bebegi göriyor :KK43: evet alt kisimda bii cıkıklık oldu cıkmaya basladı karnım. hem cıksın artık eşim göbeğin niye yok diyip duruyor. baya ara verince herseyi unuttuk ilk çocuk gibi oldu

Kızlar merhaba. Ben 11+2 deyim doktorun 2 li test için haftaya cuma çağırdı yani 12+4 olacağım kısmetse. Sizce geç mi?
bende 12+0 da gidecem 11-14 haftalar arası yapılıyor zaten

Merhaba hamişler nabiyonuz :KK25: ben şuan :işsiz::işsiz:bu moddayim :KK64:
biraz gec ama ben o saatte uyuyordum :-) hayırdır nıye o moddasın

ayyy masallah cok guzel ya bizde istedik ikiz kısmet olmadı hayırlı olsunn canım

gunaydın kızlar. dun akıntıyla karısık 1 damla kan geldi artık korkmuyorum alıstım sanırım dr u aradım bebek buyudukce rahım duvararındakı kılcal damarlar catlayıp böyle minik lekelenmeler yaparmiş. sancı aşırı derece kanama olmadıgı surece korkma dedi. varmı aranızda böyle minik lekelenme yasayan?

gunaydın kızlar. dun akıntıyla karısık 1 damla kan geldi artık korkmuyorum alıstım sanırım dr u aradım bebek buyudukce rahım duvararındakı kılcal damarlar catlayıp böyle minik lekelenmeler yaparmiş. sancı aşırı derece kanama olmadıgı surece korkma dedi. varmı aranızda böyle minik lekelenme yasayan?
Günaydınnnnn :KK25:

Doktorunun açıklaması çok mantıklı. Demek bir iki damladan birşey olmaz iyi oldu öğrendiğim :cool:

Bende hiç olmadı çok şükür. Ve aylardır kan görmüyorum çok mutluyum :KK71:

Çünkü adet olmak işkenceydi benim için :kızgın:

Günaydınnnnn :KK25:

Doktorunun açıklaması çok mantıklı. Demek bir iki damladan birşey olmaz iyi oldu öğrendiğim :cool:

Bende hiç olmadı çok şükür. Ve aylardır kan görmüyorum çok mutluyum :KK71:

Çünkü adet olmak işkenceydi benim için :kızgın:
ben ne kanamalar atlattım o yuzde bir damlasını bile görmek bana işkence ama şaşırtıcı bu kez korkmadım . druma güveniyorum. daha önceki kanamalarımda hep hemen gel dedi bu kez tarif ettiğimde bu korkutucu kanama değil dedi. ptesi randevumuz var zaten az kaldı görmeme miniğimi :)

Günaydın hanımlar Nasılsıniz. Yarın doktora gidiyorum. Salı günü gidecektim doktorun işi çıktı bizi cumaya aldı şimdi 12+4 olunca cinsiyeti bilir diye düşünüyorum. Ay çok heyecanlıyım. Bulantılarim geri geldi. Bu iş birax daha sürecek gibi.benim için 15. Haftanın bitmesi önemli tam hamiş oluyorsun o zaman.
Mavi-Pembe canım korkma normaldir. Kasılma yoksa problem yoktur inşallah. Geçmiş olsun yine de.
Erva meleğim hoşgeldin hayırlı olsun ikizler. Cok mecarali günlerin olucak belli. Bir arada büyürler. Ben de 3. Ye hamileyim 3 çocuklu olucaz biz de.hayırlısı.
Loveali nasıl oldun canim.
Kızlar herseyi okuyorum da herseye cevap yazamıyorum. İnanın zamanciklar buluyorum burayı okumak takip etmek için

günaydın herkese. haydi herkes cinsiyet konusunda ne hissettiğini yazsın. çok değil birkaç haftaya hepimiz öğreneceğiz inşallah. belli olunca kimler tutturacak bakarız. :anneadayı: ben erkek hissediyorum. ama eşim kız diyor. sizler ne hissediyorsunuz?:KK54:
bende kız hissediyorum :) bakalım kimlerin tahmini dogru çıkacak

ben bu insanları anlamıyorum ya yüzüne ne oldu öyle çok kötü olmuş da ne demek . herşeyin bir uslübü var ayıp yani. sen takma bebiş dogsun herşey düzene girer eski halinden daha güzel olacagına eminim moral bozma. öyle diyenlere de yapıştır lafı. :KK70:

X