2017 Şubat Anneleri

Hiç bel agrim yoktu pazar agridi bide bugün yine bel agrim var hep kasık agrim olurdu sizde de varmı bel ağrısı

Hiç bel agrim yoktu pazar agridi bide bugün yine bel agrim var hep kasık agrimolurdu sizde de varmı bel ağrısı

Bugün 11+6 ama ultrasonda 3 gün önde gidiyor bebişimiz. Ben yinede hep sat a göre hesaplıyorum. İnşallah en kısa zamanda sizlerde atlatacaksınız.

İNŞALLAH CANIM YA MİDEM AĞZIMDA GEZİYORUM ZATEN DİŞLERİMİ FIRÇALAYAMIYORUM DELİRCEM YAKINDAAAAAAAAAAAAAAAAA...... Piskolojim alt seviyelerde bozuk çok kötü :kusmuk:

Mrb kızlar 13. Haftaya girerken bulantılarim tavan yaptı çok fena yım cokkk .çok geçmiş olsun herkese.az kaldı diyelim inşallah. Doktor konusunda dikkatli olmak lazım ne alaka sütyen askısı ben olsam o askı ile onu bogardim pis kart eşşek

ayyyy 13 mü atcam kendimi 10.merdivenden aşağı :KK70: çok zor bir durum allah yardımcımız olsun.:sus::hasta:

Evet canım yatıyorum ağrıyor oturuyorum ağrıyor... hem de kasıklarım da birdenbire ağrıyor
Benim kasiklarim başından beri agriyo bel agrim hiç yoktu ilk pazar günü oldu bide bugün yine belim kopacak gibi sanki dün Dr sancin gorunuyo baskı yapiyo rahim de kasılma var demişti acaba o mu vuruyo belime de anlamadım

Aynen canım yaa.artik psikolojim bozuldu.her gün aynı şeyler vücudum yoruldu artık.doktorum 11.haftada geçer demişti.geçen eden yok.cok sıkıldım artık
Seninle ayni benim de tahmini dogum zamanim ve ayni seyelri yasiyorum gececek diyolar ama gectini gormedim yemek yapamiyorum yiyemiyorum surekli bualnti oluyo yesem cikartiyorum ins bi iki haftaya duzeliriz bilemiyorum rabbim saglicakla yavrularimiza kavusmayi nasipe etsin bize :KK66:

Günaydın kızlar. 13.cü haftanın son günündeyim..
Bulantı ve tiksinme iyice azaldı ama ağız tadı ile yemek yiyemiyorum. Canım hiç bir şey istemiyor . Kendimi zorluyorum adeta bir kaç lokma yemek için.
Özellikle akşam yemeklerinden sonra da çok sıkıntı yaşıyorum. Yediğim bi avuç yemek midemde taş'a dönüşüyor sanki. Saatlerce sıkıntı çekiyorum sonra.
Tamam hedefim ilk 6 ay kilo almamaktı ama böyle de hayat çekilmiyor ki. Aç olduğum için özellikle sabahları midem kazınarak uyanıyorum valla.
Bu hamilelik fena çarptı beni ...

Ben de ilk 24 hafta kilo istemiyorum. Yalnız o akşam yemekleri beni benden alıyor. Dün akşamki yemeği hala midemde hissediyorum :KK43: sindirilmiyor sanki. Bu kadar mı yavaşladı bu mide! Rondodan çekip mi yiyeyim anlamadım ki

Kızlar biraz özel olacak ama bir şey sormak istiyorum. Hamile kalmadan öncede şeffaf ve ya hafif sarımtırak akıntım oluyordu. Şu an da devam ediyor. Yalnız 2 gündür çamaşırımın ıslandığını hissediyorum. Herhangi bir rengi kıvamı yok. Çamaşırımın belirli bölgesi ıslanıyor. Evham yapmalı mıyım yoksa başına gelen var mı? İster istemez amniyotik sıvısı mı acaba diye kuşku duydum.

Aynısı var canm. Bayram haftası memlekete gittik gün boyu sokaktaydım çamaşırım sırılsıklam oluyordu. Şimdi beyaz akıntı var günlük ped kullanıyorum.

tekrar merhaba hanımlar..

bana dokunan ve beni elleyen doktordan hırsımı alamayınca sabah sabah aynı hastaneye giderek bayan doktora anlattım ve tekrar muayene oldum. sinirimden bişey anlamadım mueyeneden dedim. bayan doktor X abimiz çok iyidir sakın yanlış anlamayın, tecrübesinden ötürü detaylı bilgi vermiş ve yanlış anlaşılmış. belki bende aynı tepki ile karşılaşsam bende sizin gibi düşünürüm ama onu tanıdığım için söylüyorum içiniz rahat olsun dedi. biraz beni tatmin etti ve sinirlerim yatıştı...ultrasonda keseye yakın kanama yok ama progestan fitil, balık yağı ve bebe aspirini kullanın dedi.. bu arada kızlar benim göğüs kaşıntısı erken başlayınca EXIPIAL (nemlendirici) ve LIERAC (çatlak kredi) önerdi doktor. onlarıda sipariş etti. sizde başladınızmı kreme?

Lierac aldım ama randımanlı sürmüyorum. Bazen normal nemlendirici bazen lierac bazen bebe yağı

Merhaba kızlar benim bulantılarım hafifledi baya açlık krizlerim başladı üç saate en fazla acıkıyorum meyve yoğurt vs de kesmiyo daha da aç hissediyorum hatta illa yemek yicem yemekleri de çok keyifli yemesemde baya yiyebiliyorım bu hale de çok şükür kusmaktan ii en azından ama açlık krizlerinde neler yiyebilirim çok kilo almak istemiyorum

Senin ikizler yönetimi ele almış :) kahvaltı et 2 saat sonra meyve ye 2 saat sonra öğle yemeği 2 saat sonra yoğurt süt veya kuru meyve ceviz badem tarzı şeyler sonra akşam yemeği. Mideyi ara ara doldurursan kazınmaz öyle

Dün A 101e girdik yürürken kendimi kaybettim ben de, kuru meyve badem ceviz ne varsa aldım. Sandwich sos gelmiş bayılıyorum ona bi de jalepeno sos :))) o kadar Mutlu oldum ki. Bi de yiyebilirsem benden mutlusu olmaz.

Bir de öğretmen arkadaşlar bir şey soracağım. Bizim bu izin mayıs ortasında falan biterse ne yapacağız 1 ay??

Benim kasiklarim başından beri agriyo bel agrim hiç yoktu ilk pazar günü oldu bide bugün yine belim kopacak gibi sanki dün Dr sancin gorunuyo baskı yapiyo rahim de kasılma var demişti acaba o mu vuruyo belime de anlamadım
O da olabilir canım bak demek ki daha tam rahatlayamamışsın :KK43:
Ben çok yatıyorum bir de bicimsiz yatarım ilerleyen aylarda ne yaparım bilmiyorum hep yüz üstü yatamam ki :işsiz:

Merhaba kızlar buraya yeni üye oldum. Bir sorum olacak sizlere. Dünkü testlerde idrar yollarımda iltihap oldugunu söyledi doktorum. Antibiyotik verdi amoklavin bir hafta kullanmam gerekiyormus. Guvenli hamilelik gurubu antibiyotikmis. Simdi kullaniyorum ama icime de sinmiyor. Enfeksiyon bebegi tehlikeye atacagindan dolayi kullaniyorum. Basina boyle bir durum gelmis olan var mi acaba?bu arada bebegim 12. Haftanin icinde.

O da olabilir canım bak demek ki daha tam rahatlayamamışsın :KK43:
Ben çok yatıyorum bir de bicimsiz yatarım ilerleyen aylarda ne yaparım bilmiyorum hep yüz üstü yatamam ki :işsiz:
Aynen rahatlayamamisim Dr kötü gergin bi gece geçirdim dedim belli zaten naptin öyle rahim hala şuan bile kasiliyo dedi bugün de vajina da hep bi ağrı var yatiyorum artık evet bende biraz rahat bacağımi oraya buraya atarak yatardim şimdi tereddüt ten uyuyamiyorum şöyle bacaklarimi bi gerdiresim var ama olmuyo :confused:

Bir de öğretmen arkadaşlar bir şey soracağım. Bizim bu izin mayıs ortasında falan biterse ne yapacağız 1 ay??

Canım rapor alırız ancak ben seminerlere gitmeyi düşünüyorum ama benim doğum Şubat 18 gözüküyor Şubat a kadar çalışırsam Mayıs i kurtariyorum. Senin muhtemel doğum ne zaman?

Aynen rahatlayamamisim Dr kötü gergin bi gece geçirdim dedim belli zaten naptin öyle rahim hala şuan bile kasiliyo dedi bugün de vajina da hep bi ağrı var yatiyorum artık evet bende biraz rahat bacağımi oraya buraya atarak yatardim şimdi tereddüt ten uyuyamiyorum şöyle bacaklarimi bi gerdiresim var ama olmuyo :confused:

Geceleri hep tedirginim acaba bebeğimi eziyor muyum sıkıştırdım mi naptim diye düşünüyorum.... sonra aklıma doğum geliyor nasıl çıkacak o çocuk burdan diye :-)
Sonra kime benzicek.... doğar doğmaz poposunu ısırcam diyorum :KK49:

Kızlar ben şubatın son günlerinde doğum yapacağım nasipse tahmini 28 şubat siz 2-3 hafta önden gidiyorsunuz benden genelde .önümüzdeki hafta yani 10.haftada doktora gideceğim bir daha.10 haftada doktora giden arkadaşlar acaba ultrasonda net olarak bişey görebildiniz mi:) artık bi bebeğe benzer bişey görmek istiyorum yaaa:işsiz:[/QU

Merhaba kızlar buraya yeni üye oldum. Bir sorum olacak sizlere. Dünkü testlerde idrar yollarımda iltihap oldugunu söyledi doktorum. Antibiyotik verdi amoklavin bir hafta kullanmam gerekiyormus. Guvenli hamilelik gurubu antibiyotikmis. Simdi kullaniyorum ama icime de sinmiyor. Enfeksiyon bebegi tehlikeye atacagindan dolayi kullaniyorum. Basina boyle bir durum gelmis olan var mi acaba?bu arada bebegim 12. Haftanin icinde.
Ben kullandım canım, ilk haftalarda hem de. Benim de içim pek rahat değildi ama doktor enfeksiyonun bebeğe zararının daha fazla olduğunu söylediğinden kullandım mecburen. Bir kutuyu bitirdim.

Yeni olduğum için pek beceremedim cevaplamayi :) bende 10. Haftanın içindeyim baktık ultrasyondan ama pek bişeye benzemiyor

Geceleri hep tedirginim acaba bebeğimi eziyor muyum sıkıştırdım mi naptim diye düşünüyorum.... sonra aklıma doğum geliyor nasıl çıkacak o çocuk burdan diye :-)
Sonra kime benzicek.... doğar doğmaz poposunu ısırcam diyorum :KK49:
Aynen bende sağdan sola dönerken uyanıp öyle dönüyorum :KK48: arada geriniyorum gibi hissediyorum yine uyaniyorum :KK70: yanı gece boyu hep uyaniyorum doğum sonrası zorlanmicam herhalde :confused:

X