2017 Şubat Anneleri

Günaydın kızlar. 13.cü haftanın son günündeyim..
Bulantı ve tiksinme iyice azaldı ama ağız tadı ile yemek yiyemiyorum. Canım hiç bir şey istemiyor . Kendimi zorluyorum adeta bir kaç lokma yemek için.
Özellikle akşam yemeklerinden sonra da çok sıkıntı yaşıyorum. Yediğim bi avuç yemek midemde taş'a dönüşüyor sanki. Saatlerce sıkıntı çekiyorum sonra.
Tamam hedefim ilk 6 ay kilo almamaktı ama böyle de hayat çekilmiyor ki. Aç olduğum için özellikle sabahları midem kazınarak uyanıyorum valla.
Bu hamilelik fena çarptı beni
Al benden de o kadar.. 3 kilo verdim bile yemek resmi görünce değişiyorum garip birşey ama vardır allahın bir bildiği bu şekilde geçmez hoş :KK12:

Ben de dün aynı temennide bulundum. Hayırlısı ile şu bulantılarım bitsin bir fakiri doyuracağım inşallah. İşe gelmemle çıkarmam bir oluyor. Sonrası da ağız içinde zehir gibi bir tat. Bunada şükür.
Çalışan biz bayanlar için çok zor allahtan patronum anlayışlı.. Yoksa benim gibi hamilelik geçirenler kolay kolay çalışamaz 8 saatin 6 si kaytarmakla geçiyo:işsiz:

Çalışan biz bayanlar için çok zor allahtan patronum anlayışlı.. Yoksa benim gibi hamilelik geçirenler kolay kolay çalışamaz 8 saatin 6 si kaytarmakla geçiyo:işsiz:

Benimkilerde aynı şekilde. Öğleden sonra uykudan zaten performansım düşüyor. Allah'tan önceki dönemlerde nasıl bir çalışan olduğumu bildiklerinden geçici bir dönem olarak bakıyorlar.

İnş canım inş öyle yapiyim o zaman elim de 100 luk olduğu için zaten 2 -2 al dedi 200 luk sabah akşam olmus olacak
benimde 3 tane 200 lük kacıncı haftaya kadar kullancan kuzum sen
Kızlar iyi akşamlar. Akşamüstü kanamam olmuştu biraz. İst. Sancaktepe'de özel bir hastaneye gittik eşimle. 71 yaşında yaşlı erkek doktor nöbetçiymiş. Beni ultrason ile muayene etti. Sorun yok devam ederse gelin dedi. Alttanda muayene etmek gerekir ama sen şimdi müsaade etmezsin dedi. Sorun görünüyorsa tabiki edin dedim . Etmedi ama. Ben göbeğimi silip toparlanırken göbeğin için çatlak kremi vs kullanıyormusun diye sordu. Bende hayır ama başlıcam deyip göğüstede ciddi kaşıntı olduğundan bahsettim. Önce bacaklarıma sonra biraz araya ve en son göğüslerime dokunup kremi bu bölgelerde kullan dedi. Sanırım elle tacize uğradım ve bozuldum. Gece sütyenle yatki göğüslerin sarkmasın diyerek sütyen askımı tuttu ve penyemi kullan bişey bişey dedi. Sonra perdenin arkasında eşimin yanına bozul şekilde gittim. Protestan fitil , balık yağı, bebe aspirini falan yazdı. Hiç bişey sormadım sinirden. Eve gelince duş aldım ve uzandım. Şimdilik 1 damla kanama oldu. Sabahtan başka hastaneye bayan doktora gidicem...siz ne düşünürsünüz ????
bence baska drada git canım
Merhaba kizlar uzun zamandir yazmiyorum 10 haftalik oldu dun gce iliskiye girdik sabak kahve rengi akintim oldu doktora gittim cok iyi hareket ediyomus ama yaninfa bi kese daha olusmus cift gebelik ama diger gebelik gelidemedigi icin dusucekmis oyle sacma bisey soyledi bi ilac verdi gunde iki tanefitil ben guvenemedim ozl doktora gittim oyle olurmu dedi kese disi kanaman olmus bebek saglikli ama dusuk tehkikesi olabilir dedi progestan verdi sabah bir tane aksam iki tane iciceksin dedi bol bil dinlen dedi ua kizlar kafama cok takildi bisey olurmu sizce boyle olan varmi okudum nettende progeston alttan aliniyomus ama ben iciyorum amlamadim kafama karisik yardim edin lutfennnnn
diğer dr kanama alanını kese görmüş sanırım . bended 5 .aya kadar progestan kullanacam. sana agızdan al demesının sebebi kanaman olması kanaman gecince fitil olarak alırsın
Günaydın kızlar. 13.cü haftanın son günündeyim..
Bulantı ve tiksinme iyice azaldı ama ağız tadı ile yemek yiyemiyorum. Canım hiç bir şey istemiyor . Kendimi zorluyorum adeta bir kaç lokma yemek için.
Özellikle akşam yemeklerinden sonra da çok sıkıntı yaşıyorum. Yediğim bi avuç yemek midemde taş'a dönüşüyor sanki. Saatlerce sıkıntı çekiyorum sonra.
Tamam hedefim ilk 6 ay kilo almamaktı ama böyle de hayat çekilmiyor ki. Aç olduğum için özellikle sabahları midem kazınarak uyanıyorum valla.
Bu hamilelik fena çarptı beni ...
ilk 5 ay kilo almıcaktım guya bende ama aldım önceleri çok takıodum kiloyu düşük riskinden sonra çok umursamamaya basladım

Ayy ne güzel yardım ediyorsa benimki bir iki sevimlilik yapıyor ama her akşam eve gelince çok açım gün boyu naptin gömleğimi neden ütülemedinn bıdı bıdı ediyor :ukala:

İkimizde çalıştığımız için hiç öyle bir beklentiye girmiyor. Ki hamileliğimin 6. haftasından beri ev işleri filan hak götüre . İşten eve kendimi zor atıyorum. Haftasonları da ancak dinlenmekle geçiyor. Benim ütülenecekleri de eşim ütülüyor sağolsun :) :)

İkimizde çalıştığımız için hiç öyle bir beklentiye girmiyor. Ki hamileliğimin 6. haftasından beri ev işleri filan hak götüre . İşten eve kendimi zor atıyorum. Haftasonları da ancak dinlenmekle geçiyor. Benim ütülenecekleri de eşim ütülüyor sağolsun :) :)
Okul zamanı çalışırken ben de öyleyim ama şimdi yaz tatili bahanem yok malesef :rolleyes:

Kızlar biraz özel olacak ama bir şey sormak istiyorum. Hamile kalmadan öncede şeffaf ve ya hafif sarımtırak akıntım oluyordu. Şu an da devam ediyor. Yalnız 2 gündür çamaşırımın ıslandığını hissediyorum. Herhangi bir rengi kıvamı yok. Çamaşırımın belirli bölgesi ıslanıyor. Evham yapmalı mıyım yoksa başına gelen var mı? İster istemez amniyotik sıvısı mı acaba diye kuşku duydum.

Kızlar biraz özel olacak ama bir şey sormak istiyorum. Hamile kalmadan öncede şeffaf ve ya hafif sarımtırak akıntım oluyordu. Şu an da devam ediyor. Yalnız 2 gündür çamaşırımın ıslandığını hissediyorum. Herhangi bir rengi kıvamı yok. Çamaşırımın belirli bölgesi ıslanıyor. Evham yapmalı mıyım yoksa başına gelen var mı? İster istemez amniyotik sıvısı mı acaba diye kuşku duydum.

Bende de var ama hep normaldir diye duydum çok kulak asmadim

Günaydın günaydın günaydınnnn...
Rabbime şükürler olsun artık bulantılar azaldı.Hatta bitti sayılır. En önemlisi yemek yiyebiliyorum ve ağzım tat alıyor tekrardan. İnşallah hepiniz 12. haftaya gelince böyle olmaya başlarsınız. Tamamen bünye meselesi sanırım 13. haftada olup hala aynı olanlarda varmış. İnşallah güzel günler geliyor arkadaşlar.

Arzu hanım güzel her soruya cvp veriyor panik yaptırmıyor Ben memnunum ama benim ilk doğumum olucak doğum hakkında daha konuşmadık benim için erken çünkü
evet. o doğum konusunu taaa 35.haftadan sonra konuşuyorlar. ama sen benim yaptığım hataya düşme. normal olması için ısrar et. prenses doğum diye bir şey var. duymuşsundur belki. epidural anestezi yapıyorlar. hem normal doğum yapıyorsun hemde sancıları hissetmiyorsun. sezeryan ne olsa ameliyat ve o kesik yeri ömür boyu hasarlı kalıyor. sancısı oluyor, göbek varsa hava almadığı için yara oluyor. hep yarım insan oluyorsun. allah normal doğumla en güzel şekilde yaratmış.

canım hepsi normal merak etme. amniyotik sıvı olması ihtimali nerdeyse sıfır. hiç üzülme. eğer akıntın kokulu kaşıntılı falansa mantar olabilir. onun dışında akıntı normal bu süreçte.

canım bendede oldu çamaşırımı değiştirdim hep pamuk giydim düzeldi belkide bilincime bu şekilde yerleşti. ilaç içiyosan mide bulantı hapı bana mima bişi bişi vermişti onu içiyodum onu kestim oda kesmiş olabilir. ne bilim hep kuruntularla geçti :KK70:

Rabbime şükürler olsun artık bulantılar azaldı.Hatta bitti sayılır. En önemlisi yemek yiyebiliyorum ve ağzım tat alıyor tekrardan. İnşallah hepiniz 12. haftaya gelince böyle olmaya başlarsınız. Tamamen bünye meselesi sanırım 13. haftada olup hala aynı olanlarda varmış. İnşallah güzel günler geliyor arkadaşlar.

günaydın maşallah 11+? kaötasın ben 11+1 deyim hala bulanıyo sürekli çıkarcakmışım gibi bir his var. ama birraz kendimi dinleyince şuan daha bir enerji doluyum sanki :)

tekrar merhaba hanımlar..

bana dokunan ve beni elleyen doktordan hırsımı alamayınca sabah sabah aynı hastaneye giderek bayan doktora anlattım ve tekrar muayene oldum. sinirimden bişey anlamadım mueyeneden dedim. bayan doktor X abimiz çok iyidir sakın yanlış anlamayın, tecrübesinden ötürü detaylı bilgi vermiş ve yanlış anlaşılmış. belki bende aynı tepki ile karşılaşsam bende sizin gibi düşünürüm ama onu tanıdığım için söylüyorum içiniz rahat olsun dedi. biraz beni tatmin etti ve sinirlerim yatıştı...ultrasonda keseye yakın kanama yok ama progestan fitil, balık yağı ve bebe aspirini kullanın dedi.. bu arada kızlar benim göğüs kaşıntısı erken başlayınca EXIPIAL (nemlendirici) ve LIERAC (çatlak kredi) önerdi doktor. onlarıda sipariş etti. sizde başladınızmı kreme?

çok geçmiş olsun.. bulantısı ciddi olanlara üzülüyorum. şükür ben olmayanlardanım ama Allah beterinden korusun tabi. anladımki hiç bir şey kolay olmuyor.

Günaydın kızlar.. Size rüyamı anlatayım.. bir evin balkonunda bir sürü civciv var ama ne kadar çok anlatamam bir tanesi hafif yüksekte duruyor bak diyorum bu horoz olacak... Velhasıl acaba oğlum mu olacak diye düşündüm.. Rüyalarım çıkar genelde benim.. Doktor kıza benzetmişti.. ama tabiki tahmindi. Bende farkında olmadan kıza odaklanmışım:) Hayırlısı ilk cocuğum asla farketmez Allah ne nasip ettiyse:)

X