2017 Şubat Anneleri

progestan uyku yapıormu canım sana kaç tane içiosun günde
Yapmaz mı yarı baygın oluyorum canım 100 luk günde 3 ama yan etkileri fena yaptığı için vajinal alıyorum artık yine ağızdan aldığım kadar olmuyo ama ikinciyi aldıktan sonra özellikle yine bi halsizlik uyku hali çöküyo ustume :uykucu: uyku gibi de değil resmen bayginlasiyorum sen ağızdan mi aliyosun

inşallah kesmemişsindir canım.
ben de kızım 9 aylıkken küçük kızıma hamile kaldım. dr um hiçbir sakınca görmediği için kızımı doğuma kadar emzirdim. doğumdan sonra ikisini beraber bir sene emzirdim. büyük 2.5 yaşında bıraktı memeyi.
şimdi yine hamileyim ve küçük kızımı emzirmeye devam ediyorum. onu da kısmetse 2.5 yaşında bıraktıracağım.
Aaa ciddi misin ?? Ama dr kasılmaya ve düşüğe sebep olabilir kesmen lazım dedi :KK43: bende kestim ne yazık ki,ama hala meme delisi yavrucağım

Ben de gittim lazere 1 yıl. Bitmedi ama :KK43:
Genital bölgeyi kuaföre gitmek içimden gelmiyo.
Bakalım, son zamanlarki psikolojm ne olur naparım bilemiyorm.
Muhtemelen epilatörle ayna yardımıyla yaparım heralde.
Ben 9 ay hep ayna yardımıyla yaptım,biraz zorlandım ama sıkıntı olmadı

Aaa ciddi misin ?? Ama dr kasılmaya ve düşüğe sebep olabilir kesmen lazım dedi :KK43: bende kestim ne yazık ki,ama hala meme delisi yavrucağım
ilginç.
aksine ikisinde de hiç sancım olmadı.
iki hafta var doğuma, kasık ağrısı dışında bir şikayetim yok. o da geçen hafta başladı.
sen başka dr lara da sor bence.
ve küçük kızımı hala emziriyorum.

Yapmaz mı yarı baygın oluyorum canım 100 luk günde 3 ama yan etkileri fena yaptığı için vajinal alıyorum artık yine ağızdan aldığım kadar olmuyo ama ikinciyi aldıktan sonra özellikle yine bi halsizlik uyku hali çöküyo ustume :uykucu: uyku gibi de değil resmen bayginlasiyorum sen ağızdan mi aliyosun
agızdan gunde 3 tane 200 luk alıyorum 20. haftaya kadar kullancan dedi belki dozunu dusurur çünkü bende kendınden geçmiş halde oluyorum elim ayagım kalkmıo sanki

İyi akşamlar herkese inanın bulantı bitince çok rahat oluyor herşey. Benim de kaşık ağrılarım oluyor.perşembe gidecektim doktora saliya ksldi. İnşallah güzel haberler alırım. Kızlar ben de ilk çocuğuma progestan hap ve iğne kullandım. Hepsi geçti biraz zor oluyor insanda hep bi korku kaygı oluyor ama inanın geçiyor. İnsanlara kulak asmamak laxim yoksa deli ederler adamı. Çocuklar buyur ama onlar vazgeçme z ve devam ederler. En iyisi boş vermek. ..

Aynennnn ben normalde geceleri ölü gibi yatardım.. yastığa başımı koyardım sabah da alarmla zar zor uyanırdım şimdi sürekli uyanıyorum evi kontrol ediyorum lavaboya gidiyorum su içiyorum :KK70:
Anneliğe alışıyorum galiba....

Bunu öğrendiğim iyi oldu bende de vardı hep su gibi habire geliyor :KK12: sadece sirke ile siliyordum o rahatlatıyordu ama bir müddet sonra tekrar oluyor özellikle ilişkiden sonra...

Grip falan olduğumda antibiyotik kullanıyorum mecburen onlar daha da tetikliyor mantarı kaşıntıyı :kızgın:
sirkeyi burada doktora sormuştum. Vajina florasını çok değiştiriyor, yararlı bakterileri de öldürüyor dedi. tavsiye etmiyorlar pek.

Burnu tıkalı olup baş ağrısı çeken var mı aranızda gebelikte olurmuş diye okudum 12. Haftam bitsin doktora soracağım ne yapabilirim diye nefes almakta zorlanıyorum artık başım da burnum tıkalı olduğu için ağrıyor ilaç kullanamadığım için çok sıkıntı çekiyorum

1 ay sonra ilk defa bugün kahvaltıda yumurta yedim, Allahım ne kadar mesudum:halay:eşim hazırladı ve o hazırlayana kadar balkonda bekledim :-)
bide tartıldım bugün 3 kilo vermişim son 1 ayda, 48'e düşmüşüm. bana mantıklı gelmedi ama kayınvalidem diyor ki zayıflarsan düşük riskin artar. ama ne yapayım yeni yeni mideme bişeyler gidiyor:işsiz:

Burnu tıkalı olup baş ağrısı çeken var mı aranızda gebelikte olurmuş diye okudum 12. Haftam bitsin doktora soracağım ne yapabilirim diye nefes almakta zorlanıyorum artık başım da burnum tıkalı olduğu için ağrıyor ilaç kullanamadığım için çok sıkıntı çekiyorum
bende bazen geceleri oluyor, uyutmuyor. lavanta, biberiye ve ökaliptus yağlarını yatağımın başucunda yakıyorum ve inanılmaz rahatlatıyor. hem genzimi açıyor hem de sinir sistemini rahatlatıyor. tavsiye ederim :KK66:

agızdan gunde 3 tane 200 luk alıyorum 20. haftaya kadar kullancan dedi belki dozunu dusurur çünkü bende kendınden geçmiş halde oluyorum elim ayagım kalkmıo sanki
Uffff 200 luk daha ağır canım mahvediyodur seni o Dr una deseydin vajinal alınca yine bi nebze hafif oluyo etkileri Dr una söyle bence ben bi akşam bulantidan Bas dönmesinden acillik oldum çok kötü yapar seni

İyi akşamlar kızlar çok kötü bi akşam geciriyorum gorumcemle tartistim aylardır susmustum kalp kirmiyim küçüklüğüne veriyim diye ama artık son raddeye geldim ve patladim şuan sinirimden ağlama krizindeyim ve agrim var inş bebisime bisey olmaz bu stresle sakin ol diye beni mi uyariyo acaba bilmiyorum ama sancim var çok korkuyorum eğer bisey fln olursa yikarim o evi onun başına çok tedirginim şuan :KK43:

İyi akşamlar kızlar çok kötü bi akşam geciriyorum gorumcemle tartistim aylardır susmustum kalp kirmiyim küçüklüğüne veriyim diye ama artık son raddeye geldim ve patladim şuan sinirimden ağlama krizindeyim ve agrim var inş bebisime bisey olmaz bu stresle sakin ol diye beni mi uyariyo acababilmiyorum ama sancim var çokkorkuyorum eğer bisey fln olursa yikarim o evi onun başına çok tedirginim şuan :KK43:

İyi akşamlar kızlar çok kötü bi akşam geciriyorum gorumcemle tartistim aylardır susmustum kalp kirmiyim küçüklüğüne veriyim diye ama artık son raddeye geldim ve patladim şuan sinirimden ağlama krizindeyim ve agrim var inş bebisime bisey olmaz bu stresle sakin ol diye beni mi uyariyo acababilmiyorum ama sancim var çokkorkuyorum eğer bisey fln olursa yikarim o evi onun başına çok tedirginim şuan :KK43:

Sakin olmaya çalış.. Zaten hormonlar fena takacak yer arıyoruz. Bi de öncesi varsa sana tam patlayacak zemin olmuş ama bebişi düşün sakinleşmeni sağlayacak bişeyler yap aynı şeyleri düşünme sürekli. Önce git Bi yüzünü yıka sonra Bi balkona çıkıp nefes al. Bebeğinden daha önemli bişey yok biliyosun. Değmez.....

1 ay sonra ilk defa bugün kahvaltıda yumurta yedim, Allahım ne kadar mesudum:halay:eşim hazırladı ve o hazırlayana kadar balkonda bekledim :-)
bide tartıldım bugün 3 kilo vermişim son 1 ayda, 48'e düşmüşüm. bana mantıklı gelmedi ama kayınvalidem diyor ki zayıflarsan düşük riskin artar. ama ne yapayım yeni yeni mideme bişeyler gidiyor:işsiz:

Ay o ne ya bunca Dr un bilmediğini de eş dost akraba biliyo malesef.. Hamile birine olumsuz yorum yapan kim olursa olsun tahammülüm yok. Herkes bilmişliğini kendine saklasın ya. Yok öyle bişey. Hepimiz kilo verdik. Bu işin doğasında var bu. Sakın kafana takma.

ben de bu konuyu soracaktım size. ben 1 sene lazere gittim, tam bitmemişti ama tek tük kalmıştı. e şimdi hamilelikte hepsi dirildi sanki:KK43::KK43::KK43: çok üzgünüm ya. her yerim kıllı yine. ben de niye işe yaramadı acaba? jiletle yapıyordum, ağdaya başladım tekrar ama aşırı hızlı çıkıyor. nası başedicem:KK49:
Emzirme olayı bitsin tekrar başlarsın. Ben 4-5 seans gittim çok az çıkıyor. Boşver takma tek derdin bu olsun.

X