2017 Şubat Anneleri

TOKSOPLAZMA IGM negatif
TOKSOPLAZMA IGG P 34.3
RUBELLA IGM negatif
RUBELLA IGG P 244.3
HBSAG negatif
ANTİ-HBS negatif
ANTİ HCV negatif
ANTİ HIV negatif
Ya benim toxoplazma IgG 0.13 anti rubella IgG de 53.08 çıkmış ben tahlil sonuçlarını beklemedim ewe geldim arkadaşım gösterdi dr uma oda enfeksiyon çıkmış biraz işte kedi köpekten uzak dursun çiğ et çiğ köfte yemesin demiş kendim de konuşamayınca hangi boyutta tehlikeli mi diye normal sınırlarını da bilmiyorum o yüzden korktum tedirgin oldum biraz internette de bir sürü şey okudum kafam karıştı iyice :KK43:

SLM kızlar daha mide bulantısı olanınız var mı ? Benimki daha devam ediyor. Çok yorgun ve bitkinim.havalar desen çok sıcak Allah kolaylık versin bize :cry::KK42:

İki-üç gündür acıkınca deli gibi acıkıyorum zaten doktor da demişti az az ama sık ye diye ona rağmen açlığa hiç tahammülüm yok:110:bi de gazı olan var mı? O çok rahatsız ediyor:KK43:
Resmen beni anlatmışsınız aç kalınca direkt midem bulanıyor yemeye başlayınca da hakkını veriyorum yani :))

SLM kızlar daha mide bulantısı olanınız var mı ? Benimki daha devam ediyor. Çok yorgun ve bitkinim.havalar desen çok sıcak Allah kolaylık versin bize :cry::KK42:
Canım inan ben hiç anlamıyorum. Doktorum hepsine baktı sorun yok dedi. Kedi köpek zaten yok evde, çevremde de. çiğ et hayatta yiyemem ama 2-3 hafta önce bilmeden birazcık pastırma yedim. Bilen arkadaşlar bi yardımcı olsun.
Metpamid kafama takıldı ama ya. Doktoruma da o kadar çok güvenirim ki, yılların kadın doğumcusu ama araştırıcam tabi ki.

Kızlar anti Rubella IgG ve anti Toxoplazma IgG tahlillerini yaptıranlar war mı warsa sonuçlarınız nasıl çıktı??
Bende yaptırdım benim de normal çıktı bağışıklığım varmış gecirmisim yanı şuan bi tehlike yokmuş çok şükür

Cnm ben hastanede çalışıyorum bizim dr larımız kesinlikle metpamid önermiyo sakın içme en zararsızı dramamine diye bi ilaç war o onu bile benim dr um çok zorda kalmadığın sürece içme dedi benim 3. Gebelik bu diğerlerini kaybettim o yüzden dr um daha çok titizleniyo. İlkinde aşırı bulantım wardı sürekli çıkartıyodum artık dayanamıyodum bişe yiyemiyodum metpamidin de zararını bilmiyodum ilk gebeliğimde dr um farklıydı o iç demişti bana da hem hapını içmiştim hem de damardan almıştım serumla. bebeği kaybetme nedenim metpamid midir bilmiyorum ama şimdi o dr a güwenip içtiğime o kadar pişmanım ki keşke dayansaydım hiç zararlı bişe yapmasaydım bebeğime diyorum :KK43: sende içme boşwer eczacı bile baksana dr bir tane dediği halde yarım yarım iç demiş dayan geçicek bu günler.
Bana da devlette gittiğim Dr dramamine verdi ama bende riske atmamak için hiç kullanmadim dayanmaya çalışıyorum nasılsa geçecek bi kaç haftaya

Ayy yanlış oldu. R reyhan91 üstteki mesajım sana cevaptı.
ecemsu1 ecemsu1 çoğumuz bulantıdan kırılıyoruz:KK61:
Çok sağol bu kadarı bile yetti değerlerini yazman bile bişeydi :) zaten metpamid yazan dr lar war ben çok araştırdım sende bi araştır ama dayan 1 2 hafta daha geçiyo zorla kendini biraz biraz bişeyler ye boşwer sonra çıkartsan da bebek alır witaminleri benimki sadece bi tawsiye alma ilaç bebişlerimiz için herşeye değer :KK43:

Bana da devlette gittiğim Dr dramamine verdi ama bende riske atmamak için hiç kullanmadim dayanmaya çalışıyorum nasılsa geçecek bi kaç haftaya
Aynı şekilde cnm bende bu sefer dayandım hiç ilaç içmedim gerçekten geçiyo sadece sabır. .

Gaz sıkıntısı bende de var aşırı olmamakla birlikte. Bu arada midesi bulanmayanlar heralde yiyorum yiyorum doymuyorum diyenler.. Çünkü ben hala ev yemeği yiyemiyorum bakamıyorum bile. Mide bulantım azaldı ama bütün yemeklerden tiksiniyorum hala. Bide hamile olduğumu öğrendiğimden beri kola fanta falan içmiyordum öyle asitli şeyleri ama az önce dayanamayıp biraz yedigün içtim öyle güzel geldi ki . Vicdan yapmalı mıyım :KK76: yani normalde yaparım da bu sefer ilaç gibi geldi abartmadım azıcık içtim:halay:

Ben de hala tiksininenlerdenim.
Dediğin gibi gazlı içecekler çok rahatlatıyor. Ben içiyorum valla. Bana uymayın tabi :))

Ben de hala tiksininenlerdenim.
Dediğin gibi gazlı içecekler çok rahatlatıyor. Ben içiyorum valla. Bana uymayın tabi :))

Bi daha normal insanlar gibi çorba yemek pilav üçlüsünü ardarda yiyebilecekmiyiz acaba:)) şuraya yazarken bile gözümün önüne geldi hepsi vıcık vıcık yağ gibi canlanıyo gözümde:KK43: bu güne kadar Nasıl yemişim diye düşünüyorum. Fenaaaa Allah yardımcımız olsun..

Canım inan ben hiç anlamıyorum. Doktorum hepsine baktı sorun yok dedi. Kedi köpek zaten yok evde, çevremde de. çiğ et hayatta yiyemem ama 2-3 hafta önce bilmeden birazcık pastırma yedim. Bilen arkadaşlar bi yardımcı olsun.
Metpamid kafama takıldı ama ya. Doktoruma da o kadar çok güvenirim ki, yılların kadın doğumcusu ama araştırıcam tabi ki.
canım ben kızımda nerdeyse 9 ay kullandım saglikli dogdu cok şükür su anda sıkıştığımda kullanıyorum sanırım ilacın yorumu doktora göre degisiyor ben zararını görmedim

Cnm ben hastanede çalışıyorum bizim dr larımız kesinlikle metpamid önermiyo sakın içme en zararsızı dramamine diye bi ilaç war o onu bile benim dr um çok zorda kalmadığın sürece içme dedi benim 3. Gebelik bu diğerlerini kaybettim o yüzden dr um daha çok titizleniyo. İlkinde aşırı bulantım wardı sürekli çıkartıyodum artık dayanamıyodum bişe yiyemiyodum metpamidin de zararını bilmiyodum ilk gebeliğimde dr um farklıydı o iç demişti bana da hem hapını içmiştim hem de damardan almıştım serumla. bebeği kaybetme nedenim metpamid midir bilmiyorum ama şimdi o dr a güwenip içtiğime o kadar pişmanım ki keşke dayansaydım hiç zararlı bişe yapmasaydım bebeğime diyorum :KK43: sende içme boşwer eczacı bile baksana dr bir tane dediği halde yarım yarım iç demiş dayan geçicek bu günler.
Aynen benimde düşüğüm olduğu icin dr kesinlikle bulanti ilaci kullanma dedi.. peynirli yogurtlu seyler yiyorum salcali ve yagli hic yiyemiyorum.. Gebelik baslangicindan beri kahve ve gazli icecek icmedm arada istesede cnm direniyorum..

76 kg ile hamile kaldım yemek yiyememekten 71 kg düştüm :KK43: kızlar iyi olunda bebeklerinizde iyi olsun herşey gider sonra ne yapalim caninizi sikmayin.

Canim jel gibi sıvı yada azıcık su gibi akinti olması normalmis dr.kontrolünde adet günümde gelen sıvıyı sorduğumda aldığım cevap bu yöndeydi.Senin nasıl
Benim adet günüm değil geçti ama altımı ıslatmışım gibi oluyorum doktorumuz aradım çıkmıştı yarın sabah gidicem huzursuz oldum çok :KK43: mide bulantı hapımı değişti meptamil mi neydi onu verdi ondan donra oldu bu şekilde :KK43:

84 kiloyum şu an ve çok korkuyorum
Bi diyetisyene gidebilirsin en mantıklısı bence. Kilolu olanlar 1-2 kilo ile tamamlayıp doğum kilosunun altına düşünüyor genelde. Ama bilinçli beslenmen lazım
Kizlar ben yiyorum, yiyorum doymuyorum. 7+2 yim. Kilo almamak icin simdiden doymasamda tabagim bitince kalkiyorum. Almadım da çok şükür. Ama bu kadar daha olsa yerim yani.. Ne olacak boyle:) aynı durumda olan var mı?

Ben genel olarak yemeklerden tiksiniyorum. Saat 5e kadar zorla kahvaltı ve meyve yiyorum ama akşam yemeği saati gelince midem deliniyor açlıktan. Ama yiyemiyorum :KK43:

Gaz sıkıntısı bende de var aşırı olmamakla birlikte. Bu arada midesi bulanmayanlar heralde yiyorum yiyorum doymuyorum diyenler.. Çünkü ben hala ev yemeği yiyemiyorum bakamıyorum bile. Mide bulantım azaldı ama bütün yemeklerden tiksiniyorum hala. Bide hamile olduğumu öğrendiğimden beri kola fanta falan içmiyordum öyle asitli şeyleri ama az önce dayanamayıp biraz yedigün içtim öyle güzel geldi ki . Vicdan yapmalı mıyım :KK76: yani normalde yaparım da bu sefer ilaç gibi geldi abartmadım azıcık içtim:halay:

Oh, afiyet olsun arada olur öyle. Ben de az önce çikolata yedim hem de 1 paket:halay:
Benim adet günüm değil geçti ama altımı ıslatmışım gibi oluyorum doktorumuz aradım çıkmıştı yarın sabah gidicem huzursuz oldum çok :KK43: mide bulantı hapımı değişti meptamil mi neydi onu verdi ondan donra oldu bu şekilde :KK43:
Geçen hafta ben de ter mi altıma mı kaçırdım diyordum ama bu hafta geçti kendiliğinden

O değil de 700 Euro test mi olur ya 1 Bebek daha mı koyuyorlar bu ne! :oha:

Yok kanama ye lekeleme filan. Deli gibi bebeğin kalbi durursa ne olur nasıl olur onu araştırıyorum.. kendime çok kızıyorum sonra.. kaldı 4 gün cuma günü doktora gitcem inşaallah güzel birşey söyler de rahatlarım.
Canim cuma dr a gidecegini soylemistin. Gittin mi?insaallah her sey yolundadir.

Canim cuma dr a gidecegini soylemistin. Gittin mi?insaallah her sey yolundadir.
Evet çok şükür yolunda sağlıklı bir gebelik dedi doktor tahliller de sorunsuz çıktı. Sadece folik asit kullanmaya devam ediyorum. 7+6 tam hesabıma göre. Geç yumurtlama olmuştu çünkü.

X