2017 Şubat Anneleri

Kızlar bisey sorcam 10 haftalık hamileyim idrar yolu enfeksiyonum varmış doktor zalain diye tek kullanımlık fitil verdi kullanmalı mıyım bebeğe zarar vermesinden korkuyorum bilgisi olan paylasabilirmi

Kizlar 10 haftaligim idrar yolundan dolayı fitil verdi doktor.
kullansam bebeğe zararı olurmu yaa

Kizlar 10 haftaligim idrar yolundan dolayı fitil verdi doktor.
kullansam bebeğe zararı olurmu yaa
canım doktor hamile olduğunu bilerek vermiştir muhakkak. ihmal etme bence zaten tek kullanımlıkmış. bende 9+1 im bende de idrar yolu enfeksiyonu çıktı ama doktor ilaç kullanmanı gerektirecek boyutta değil dedi vermedi ilaç. herkes her durum bir olmaz. sen ve bebeğinle ilgili en doğru kararı doktorun verir bence kullanmalısın

canım doktor hamile olduğunu bilerek vermiştir muhakkak. ihmal etme bence zaten tek kullanımlıkmış. bende 9+1 im bende de idrar yolu enfeksiyonu çıktı ama doktor ilaç kullanmanı gerektirecek boyutta değil dedi vermedi ilaç. herkes her durum bir olmaz. sen ve bebeğinle ilgili en doğru kararı doktorun verir bence kullanmalısın
Canım senin enfeksiyon degerin kaç çıktı peki benim 231 den 68 e dusmus sıfırlansin diye fitil verdi ama ne bileyim bebise zarar verir diye korkuyorum tatildeyim burdaki bi doktora gittim o yaptı tahlillerimi

Kızlar bebişlerinize ne isim düşünüyorsunuz..
Ben sanırım son kararımı verdim
Erkek olursa Yağız..
Kız olursa Melisa :)

Kızlar bisey sorcam 10 haftalık hamileyim idrar yolu enfeksiyonum varmış doktor zalain diye tek kullanımlık fitil verdi kullanmalı mıyım bebeğe zarar vermesinden korkuyorum bilgisi olan paylasabilirmi
Canım bana da verdi, hatta 5 tane kullandım ne yazık ki, Üstüne bir de antibiyotik kullandım. Doktor bunların B grubu ilaçlar olduğunu ve zarar vermeyeceğini, kullanmamam halinde enfeksiyonun bebeğe daha büyük zararının olacağını söylediği için ben kullanmıştım

İki-üç gündür acıkınca deli gibi acıkıyorum zaten doktor da demişti az az ama sık ye diye ona rağmen açlığa hiç tahammülüm yok:110:bi de gazı olan var mı? O çok rahatsız ediyor:KK43:

Kizlar ben yiyorum, yiyorum doymuyorum. 7+2 yim. Kilo almamak icin simdiden doymasamda tabagim bitince kalkiyorum. Almadım da çok şükür. Ama bu kadar daha olsa yerim yani.. Ne olacak boyle:) aynı durumda olan var mı?

Kızlar anti Rubella IgG ve anti Toxoplazma IgG tahlillerini yaptıranlar war mı warsa sonuçlarınız nasıl çıktı??

Gaz sıkıntısı bende de var aşırı olmamakla birlikte. Bu arada midesi bulanmayanlar heralde yiyorum yiyorum doymuyorum diyenler.. Çünkü ben hala ev yemeği yiyemiyorum bakamıyorum bile. Mide bulantım azaldı ama bütün yemeklerden tiksiniyorum hala. Bide hamile olduğumu öğrendiğimden beri kola fanta falan içmiyordum öyle asitli şeyleri ama az önce dayanamayıp biraz yedigün içtim öyle güzel geldi ki . Vicdan yapmalı mıyım :KK76: yani normalde yaparım da bu sefer ilaç gibi geldi abartmadım azıcık içtim:halay:

İki-üç gündür acıkınca deli gibi acıkıyorum zaten doktor da demişti az az ama sık ye diye ona rağmen açlığa hiç tahammülüm yok:110:bi de gazı olan var mı? O çok rahatsız ediyor:KK43:
Biri gaz mi dedi. Evde olunca daha rahatım ama ışte ölüyorum resmen. Boğazıma kadar çıkıyor gaz. Kaburgalarıma saplaniyo resmen.

Kızlar anti Rubella IgG ve anti Toxoplazma IgG tahlillerini yaptıranlar war mı warsa sonuçlarınız nasıl çıktı??
benim normal çıktı hepsi. mikrobu almışım bağışıklık kazanmışım şeklinde falan.
bugün kan sonuçlarımı gösterdim. acayip bulantım var su bile içemiyorum dedim.
Metpamid verdi. günde bir kere içebilirsin dedi.
Eczacı da yarım yarım iç dedi. Öğle yemeğinden önce içtim.
Biraz bir şeyler yiyebildim ama çok az.
Ama su içemiyorum :KK43: meyveli soda, ıvır zıvır işte..

Cnm ben hastanede çalışıyorum bizim dr larımız kesinlikle metpamid önermiyo sakın içme en zararsızı dramamine diye bi ilaç war o onu bile benim dr um çok zorda kalmadığın sürece içme dedi benim 3. Gebelik bu diğerlerini kaybettim o yüzden dr um daha çok titizleniyo. İlkinde aşırı bulantım wardı sürekli çıkartıyodum artık dayanamıyodum bişe yiyemiyodum metpamidin de zararını bilmiyodum ilk gebeliğimde dr um farklıydı o iç demişti bana da hem hapını içmiştim hem de damardan almıştım serumla. bebeği kaybetme nedenim metpamid midir bilmiyorum ama şimdi o dr a güwenip içtiğime o kadar pişmanım ki keşke dayansaydım hiç zararlı bişe yapmasaydım bebeğime diyorum :KK43: sende içme boşwer eczacı bile baksana dr bir tane dediği halde yarım yarım iç demiş dayan geçicek bu günler.

Tahlil sonuçlarının değerlerini biliyosan warsa elinde yazabilir misin cnm yaa

X