2017 Şubat Anneleri

Canım aynısı bana oldu Bi akşam. Deli gibi midem bulanırken yerimden kalkamazken Bi anda ne bulantı ne halsizlik ne koku hassasiyeti kalmıştı o akşam. O kadar korktum ki seni çok iyi anlıyorum. Bana da sabah olmadı hiç uyumadım sabahında Dr a gittik herşey normaldi bin şükür. Şu an 9. Haftadasın sanırım. Bana da 9.haftada olmuştu. Azalacak artık belirtilerin gitgide. Korkma lütfen stres yapıp daha da yıpratma kendini. Benim o günden sonra eskisi kadar bulanmadı midem eskisi kadar yoğun tiksinmedim bişeyler yemeye başladım. Endişelenme..
Evet evet aynısı yaşadıklarım.Içimide çok büyük bir korku kapladı sabah olmadi bugün.Allahım hayirlisini versin öyle dua ediyorum.Belirtilerin bir anda kaybolmasına sevineyim mi uzuleyim mi bilemedim.Aslında mide bulantisida bir anda başlamıştı ,bir andada bitebilir ama bunu kendime anlatamadim dünden bu yana..

Merhaba, arkadaşlar! Ben de 8 haftalik hamileyim. 11 aylık bir bebeğim de hali hazırda yanımda uyumakta. Yeni bebeği içime sindirdikten sonra buraya attım kapağı. :-) Korkuyorum hâla gerci ama ilk bebeğim tedaviyle oldu ve 3 sene bekletti bizi. O yüzden ikinci bize armağan. Hayırlı hamileleiklerimiz ve hayırlı, sağlıklı, akıllı evlatlarimiz olsun inşallah.. aminn..
Hoş geldiniz Allah bunu da kucağınıza almanız nasip etsin insallah

İlk çocuğuma ilişki yasaktı 9 ay boyunca çok dikkat ettik ana kocaman işkence gibiydi oh olsun :63:.
Bi kaçamaklar bişey olmaz korkmayın inşallah bişey yoktur. Çiğ ete gerçekten dikkat edin.yeşil yapraklı sebzeler dr de dikkatli olmak gerekir :eğlence:

11 +1 den günaydın kızlar...
Bugün 5 hafta aradan sonra doktor kontrolüm var. Büyük ihtimal ile ikili test isteyecek doktor ama ben hiç yaptırmak istemiyorum. İlk gebeliğimde üçlü testim riskli çıktığında çok yıpranmıştım. Umarım doktor yaptırmama isteğimi kabul eder...

Hala çok sağlıksız besleniyorum. Bir çok şeyden tiksiniyorum maalesef. Süt ve yumurtayı görmeye bile tahammülüm yok.
Birileri hazırlarsa daha rahat yiyorum ama evde hiç yemek yapamıyorum.
Çok şükür bir kaç kez dışında hiç kusmam olmadı ama tiksinti ve bulantı yeterince yoruyor..Sadece ilk haftalara göre biraz daha hafifledi. Umarım en kısa zamanda geçer.

Günaydın kızlar..
Berbat bir gece geçirdim :110:
3 gündür hiçbir şey yiyemiyorum. Sadece ayran, belki biraz patates, çok az meyve..
Dün gece bulantıya uyandım.. millet yediğini kusar ben yarım saat gaz kustum.. sonra da oturdum bir güzel ağladım..:cry:
Artık yumurta, süt benim için hayal oldu..yiyemediğim için korkuyorum ve vicdan azabı duyuyorum.. zaten zayıfım; ne bulsun da alsın benden.. ne olacak böyle bilmiyorum:KK43:

Günaydın kızlar..
Berbat bir gece geçirdim :110:
3 gündür hiçbir şey yiyemiyorum. Sadece ayran, belki biraz patates, çok az meyve..
Dün gece bulantıya uyandım.. millet yediğini kusar ben yarım saat gaz kustum.. sonra da oturdum bir güzel ağladım..:cry:
Artık yumurta, süt benim için hayal oldu..yiyemediğim için korkuyorum ve vicdan azabı duyuyorum.. zaten zayıfım; ne bulsun da alsın benden.. ne olacak böyle bilmiyorum:KK43:

Merhaba. Bulantılar ile benimde başım dertte yalnız kendime şöyle bir alışkanlık geliştirdim.

Sabah kalkınca sadece su içiyorum ve yaklaşık 1 saat sonra içtiğim suyu çıkarıyorum. Peşine mide boş olduğundan biraz daha rahat kahvaltı edebiliyorum. Akşamları eve dönünce de aynı şekilde yapıyorum. Bu sayede sadece midemdeki suyu çıkarmış oluyorum.

Süt gaz yaptığı için ben laktozsuz süt içiyorum ve ciddi faydasını gördüm. Dene istersen. Diğer sütlere göre biraz pahalı ama işe yarıyor.

kızlar neler yiyip nelerden kaçıyorsunuz?
bana sakatat yeme demişti ilk doktor, 2. side tuz yasak dedi. sanırım ödemden dolayı...
ben hergün 2-3 ceviz yemeye çalıyorum. süt ve yumurtadan midem bulandığı için ara verdim. onun dışında hazır yiyecekleri biraz azalttım.. ayran, cacık, karpuz, kiraz bunlar iyi geliyor...

Günaydın kızlarrr bulantısı olanlar az sabırrrr 11. haftada bnm azaldı hiç yok değil ama eskisine göre iyi sanırım 12-13 de bitecek..

Merhaba. Bulantılar ile benimde başım dertte yalnız kendime şöyle bir alışkanlık geliştirdim.

Sabah kalkınca sadece su içiyorum ve yaklaşık 1 saat sonra içtiğim suyu çıkarıyorum. Peşine mide boş olduğundan biraz daha rahat kahvaltı edebiliyorum. Akşamları eve dönünce de aynı şekilde yapıyorum. Bu sayede sadece midemdeki suyu çıkarmış oluyorum.

Süt gaz yaptığı için ben laktozsuz süt içiyorum ve ciddi faydasını gördüm. Dene istersen. Diğer sütlere göre biraz pahalı ama işe yarıyor.
Teşekkür ederim. Sütü deneyim akşam..
Peki yumurta yiyebiliyor musun?
Her yerde mutlaka günde bir yumurta yenmeli yazıyor..
Ben ise değil yemek hatırladığım an bile kötü oluyorum..:KK43:

Cevap verdiğin icin cok tsk edrim umarım benimki de öyle olur diğer doktor cuma günü gel tekrar bakalım ona göre kürtaja karar verelim dedi peki ablanın kalp atışları durmus dediğinde kaç haftalikti Benimki yle benzer mi acaba
3 aylıktı ablamın ki. inş.güzel günler seninle olur.Allah yanımızda sığın Rabbine dua et.Görüşürüz.

Ne yumurtası ne sütü ne peyniri ne yoğurdu :bicak:
Hayatımda hiç bu kadar kötü beslenmemişimdir bugüne kadar,saçma sapan şeyler yiyorum sürekli açım en kötüsüde normalde 2,5-3lt suyu lıkır lıkır içen ben bi bardağı zar zor içip geri çıkarıyorum Akdeniz bölgesinde yaşıyorum susuzluktan dudaklarım kavladı bünye alışık değil ki bu duruma :KK12:

Dün eşime benim hiçbir derdim yokmuş bi kaç hafta önce dedim bulantı,tiksinme vs vay be :silah:
Ya gerçekten zor işmiş bu Allah hepinize kolaylık versin inşallah..yemin ediyorum öyle özledim ki mutfağıma ağız tadıyla girip dolabı açıp birşeyler yapmayı,yemeyi..

ay hiç geçmiycekmiş gibi bi his geldi bana sanki bi daha hiçbir zaman eskisi gibi tat almayacakmışım gibi yemeklerden ki benim tatil anlayışım geleneksel yemekleri tatmak içindir öyle severim yemeyi,gezmeyi. :cry:

Zor iş zor. Allah yardımcımız olsun :dua:

Merhaba kizlar 8 haftalik hamilryim doktora gittim uc gun once kalp atislarini duyduk allaha sukir suanlik hersey normal benm bi sorunmun var adet olucakmisim gibi belime agrilar giriyo surekmi ama bi kac saniye sonra geciyo sonra tekrar arda sol kasigim felaket batiyo. Sizdede oluyomu korkuyorum ya bi sorun var diye kanamam fln yok ama heran olucak gibi hissediyorum

Ne yumurtası ne sütü ne peyniri ne yoğurdu :bicak:
Hayatımda hiç bu kadar kötü beslenmemişimdir bugüne kadar,saçma sapan şeyler yiyorum sürekli açım en kötüsüde normalde 2,5-3lt suyu lıkır lıkır içen ben bi bardağı zar zor içip geri çıkarıyorum Akdeniz bölgesinde yaşıyorum susuzluktan dudaklarım kavladı bünye alışık değil ki bu duruma :KK12:

Dün eşime benim hiçbir derdim yokmuş bi kaç hafta önce dedim bulantı,tiksinme vs vay be :silah:
Ya gerçekten zor işmiş bu Allah hepinize kolaylık versin inşallah..yemin ediyorum öyle özledim ki mutfağıma ağız tadıyla girip dolabı açıp birşeyler yapmayı,yemeyi..

ay hiç geçmiycekmiş gibi bi his geldi bana sanki bi daha hiçbir zaman eskisi gibi tat almayacakmışım gibi yemeklerden ki benim tatil anlayışım geleneksel yemekleri tatmak içindir öyle severim yemeyi,gezmeyi. :cry:

Zor iş zor. Allah yardımcımız olsun :dua:
55 kg ile hamile kaldım. 2 hafta önce 52 kg dım. Ama pantolonlarım falan olmuyordu. Biraz alışveriş yapayım diye düşünürken; olmayan pantolonlarımın içinde döner oldum, tartılmaya korkuyorum:KK61:
Dediğin gibi su bile içemiyorum.
Şu sıcakta su yok, yemek yok, çalışıyorum bir de. Kendimden vazgeçtim çocuğa bari bir şey olmasa :KK43:

Sakin olmaya çalış, ağlayarak bünyene daha fazla zarar veriyorsun. Başka doktora da git mutlaka. Yapılacak bir şey kalmadıysa da metanetli olmaya çalış, eğer Bebek sağlıksızsa vücut sonlandırıyor ama yiyecek ekmeği varsa doğar o. Allah yardımcın olsun

Hırmonlardan daha hassasız ama yaşadıkların da çok doğal. Bak biz de hastaneden dönerken eşimi annesi aradı bana den konuş diye uzattı istemedim bulantım çok vardı o sırada. Daha kendi anneme bile haber verememiştim kalbinin attığını. Bu triplere girdi telefonu fırlattı bağırıp çağırdı. Ben daha çok bağırdım, saatlerce ağladım. Çok korktu şimdi ısrar edemiyor hiçbir şey için. Bu erkekler araya çizgi koymayı pek beceremiyor.

Amin, hayırlı olsun senin de bebeğin

Tskler desteğin için fullialein sakin olmaya çalışıyorum düşünüyorum hayırlısı böyleyim diyorum ama ne bilim bi tarafım hep acıyor durduramiyroum kendimi keşke bunların hepsi bir rüya olsa yada bi yanlislik olmuş olsa bi mucize olsa keşke bebegimin kalp atisini duySam :KK43:

Kızlar merhaba,

Biz araya bayram girmesi sebebiyle ancak 8+1 de yani dün gidebildik doktora kalp atışı için. Hem gördük hem duyduk çok şükür.
1.77 cm :)
Sat la birebir aynı gidiyor dedi doktor. Folik asite 12. haftaya kadar devam et dedi daha da önemlisi çok düşük olduğu için demir takviyesini ihmal etme dedi. O da mide bulantımı artırıyor.
Onu orada minicik gördüğümde o kadar heyecanlandım ki, bütün dünyayı arkama aldım. Dünyanın en güçlü insanı gibi hissettim kendimi :)

Sağlıkla kucağımıza alacağımız günlerde gelsin İnş.

Bende 3 kilo verdim başladığımdan beri. Soğuk meyveler dışında bir şey tüketmek zulüm resmen. Beyaz peynir yiyebildim bir ara. Ama bir şeyi de çok yiyince ondan da tiksiniyor insan.
Hala kahvaltı yapamadım. Bir salkım üzüm yiyebildim sadece. Birazdan bir armut yiyeceğim.
Daha sonra içim alırsa peynir ekmek. Aslında benim 2 gün önce hafiflemişti biraz. Yine başladı bugün.
Su içerken de zorlanıyorum ama içim o kadar yanıyorki buz gibi su iyi geliyor yudum yudum kendimi zorlamadan içiyorum.

Hiç hayallerimdeki hamlilelik beslenme şeklini uygulayamıyorum. Çok takılmıyorum da bir şeyler yiyebildiğim sürece şükrediyorum. Doktor 3 ay senden besleneceği için bebek ; bebek açısından endişe duyma dedi.

Pişen tüm yemeklerden, buzdolabından hatta mutfağın kapısından bile tiksiniyorum.

Gunaydin kızlar tekrar herşey yolunda çok şükür aglamaktan için şişti.Çok şükür allaha.Detayları yazarım sonra ışteyim..öpüyorum hepinizi.

Bak gördün mü aynısı demiştim :halay:gözünaydın çok sevindim.. Bende iyi olduğunu öğrenince çok ağlamıştım sevinçten :emir_bebek::anneadayı:

Merhaba kizlar 8haftalik hamieyim kalp atislarini duyduk cok sukur ama benm bi sorum var adet olucakmisim gibi belim agriyo bikac saniye suruyo gceiyo biraz zaman gectikten sonra tekrar sol kasigim bazen asiri dercese batiyo zaten bebis sol kasigimdaymis bindanmi bilmiyorum ama bel agrisi kac gundur piskolojimi bozdu adet alucakmisim gibi hissediyorum lekelenmem yok sadece akintim var okadar

Merhaba kizlar 8haftalik hamieyim kalp atislarini duyduk cok sukur ama benm bi sorum var adet olucakmisim gibi belim agriyo bikac saniye suruyo gceiyo biraz zaman gectikten sonra tekrar sol kasigim bazen asiri dercese batiyo zaten bebis sol kasigimdaymis bindanmi bilmiyorum ama bel agrisi kac gundur piskolojimi bozdu adet alucakmisim gibi hissediyorum lekelenmem yok sadece akintim var okadar
Hemen hemen herkeste oluyor sanki. Ben de de oluyor.
Rahim genişlemesinden kaynaklı olabilir deniliyor, ya da adet zamanın gelmişse yine olabiliyor..
Benim 6. haftamda çok olmuştu, sürekli su içip ayaklarım yüksekte olacak şekilde yatıyordum. İyi geliyordu. Deneyebilirsin.
Kanama olmadığı sürece korkulacak bir şey yok deniliyor genelde.

X