2017 Şubat Anneleri

8+2 de bana da aynısı olmuştu çok korktum senin gibi aynı şeyleri araştırdım durdum araştırdıkça daha çok koktum sabahı zor edip Dr a gittim çok şükür herşey yolundaydı kalbini duydum rahatladım.. 8. Haftada böyle olabiliyor korkma bundan sonra hafifleyecek demektir bu.. Şimdi 10. Haftadayım arada bulanıyor ama eskisi gibi değil. Boşuna kendini üzme internetteki herşeyi de okuma :-)
A yok benim hiç olmadı zaten bulantım. Sadece bazı şeyleri yiyemiyorum o kadar. Hala hiç olmaması etkiledi beni sanırım ben yavaş yavaş başlayacak diye bekliyorum.

Merhaba Kızlar,

1 hafta önce doktor keseyi gördüğünde 5 haftalık demişti. ve bugünde o tahmine göre 6 haftalık olmam lazım.. imza kısmımızda 8. haftanın içindeyiz yazıyor . hagisi doğru bilemedim. sat 20 mayıs idi.. cuma günüde kalp atışı için gidicez inş. sorun yoktur.

Merhaba Kızlar,

1 hafta önce doktor keseyi gördüğünde 5 haftalık demişti. ve bugünde o tahmine göre 6 haftalık olmam lazım.. imza kısmımızda 8. haftanın içindeyiz yazıyor . hagisi doğru bilemedim. sat 20 mayıs idi.. cuma günüde kalp atışı için gidicez inş. sorun yoktur.

Dr un ölçtüğü doğru geç döllenme olmuş olabiliyor. Gelişimine göre söylüyor Dr.

sakın ol canım korkma, kırmızı olmadığı sürece rahat ol ve çok yorulduğunun sınyalını veriyor sana çocuk sakın ol . inşallah güzel haberler verirsin bize o_O
İnşallahh dua edin nolur
İnş.bişey olmayacak Allahın izniyle 16.haftaya kadar bu tarz kanamalar olabilirmiş.Dr. progestan iğne verebilir bide sırt üstü uzanman gerek.dualarımız seninle bugün.
inşallah olmaz allah razı olsun
İçini ferah tut birşey olmaz Allah ın izniyle.. Sakin olmaya çalış güzel haberlerle gel inşallah..
sakin olamıyorum ama dua edin siz

Merhaba kızlar 8+4 olduk.Dün elim ayagim titremeye başladı aşırı derece kusma,bulanti hiç yemek yemeden yattim bütün gün akşam üstü dahada kötü oldum dr.aradım serum takılması için hastaneye geldik 2 büyük içinde ilaç olan serumlardan sonra bugün daha iyiyim.Perşembe kontrol var.Tatile bu halde nasıl gitcem bilmiyorum.Daha kac hafta devam etcek ki? Zencefilli şekeri bende deniyeyim sagolun kızlar.

Merhaba arkadaşlar bende 3 sene cabalamamizin ardindan cok sukur ikinciye hamileyim kk yi hatmettim sonunda bal corekotu kurunun vesilesiyle kalabildim :)

Kızlaar.
Burda net hiç çekmiyooo.
Ay hasret kaldım internete.
En kısa zamanda görüşmek üzere anacımm :)

merhaba kızlar.
ben de mide bulantılarım tam azaldı dedim ama dün gece yine başladı.
mide yanmaları başladı. halsizlik hiç gitmedi zaten.
eşim de şikayet etmeye başladı bu durumdan, adam neredeyse üç aydır her işi kendi yapıyor.

evet olabilir .

birşey sorucam soğuk çay didi şeftalı içince rahatlıyuorum zararı varmı su içemiyorum bu çok iyi geliyo gözüm açılıyo resmen.
hiçbir içecek suyun yerini tutmuyor vücutta maalesef. üstelik bu soğuk çaylar şeker deposu ve besin değeri yok. tavsiyem mineralli su içmeyi dene daha kolay oluyor içmek. içine bir dilim limon atabilirsin. 100% meyve sularını tercih etmek gerek.elma suyu, nar suyu, üzüm suyu vs hem vitamin içerdikleri için faydalı hem de şekersiz oldukları için hem sana hem bebeğine zararı olmaz.

evet olabilir .

birşey sorucam soğuk çay didi şeftalı içince rahatlıyuorum zararı varmı su içemiyorum bu çok iyi geliyo gözüm açılıyo resmen.

Valla tatlım bunları içip rahatlayanlardan biri de benim maalesef.
Su'yu gördüğüm zaman bile tiksiniyorum ,içemiyorum.
Evet hiç bir şey su'yun yerini tutmuyor ama su içemiyorsak susuz kalmamak için bir müddet alternatif şeylerle idare etmek gerek diye düşünüyorum...

Kızlar kanamam var ya suan cok korkuyorum esim işte gelcek inşallah doktora gidecegız

Canım yaa ,Allah yardımcın olsun.
Güzel haberlerle gelirsin inşallah..

A yok benim hiç olmadı zaten bulantım. Sadece bazı şeyleri yiyemiyorum o kadar. Hala hiç olmaması etkiledi beni sanırım ben yavaş yavaş başlayacak diye bekliyorum.

İlk gebeliğimde ben de bulantıyı bekliyordum ama hiç olmadı :)
Bu gebeliğimde ise 8.ci haftadan sonra tavan yaptı.

Merhaba Kızlar,

Alttaki çizelge son adet tarihine göre hesaplar.
Mesela 6+1 ve 6+6 arasındaki günler 7 haftalık diye geçiyor.Yani 7.ci haftanın içindesin demek istiyor.

Merhaba arkadaşlar bende 3 sene cabalamamizin ardindan cok sukur ikinciye hamileyim kk yi hatmettim sonunda bal corekotu kurunun vesilesiyle kalabildim :)

Hayırlı olsun.
Sağlıkla kucağına alırsın inşallah..

günaydın hayırlı haftalar
bitmek bilmeyen mide bulantıları,huzursuzluklar,sürekli hasta psikolojisi....şikayetler bitmiyo bende.tek avuntum sonunda sağlıklı olarak bebeğime kavuşmak inşallah.zor zamanlar geçiren herkese öncelikle sabır diliyorum.
bayram sonrası çalışanlar için evet çok zor ben bayramdan 2 hafta once de raporla gecirdim.buraya daha heyecanlı daha sağlıklı hissederek bişeyler yazacağım günleri bekliyorum.

Merhaba tatlış anneler :KK54:

Ben de o hasta psikolojisindeyim bitmiyor bitmiyor :kusmuk:

Buzdolabını açamaz oldum nasıl koku geliyor :kusmuk:birseyler yemezsem de midem bulanıyor sürekli ağzım meşgul olmalı ki agzimdaki o acilik gelmesin ama böyle de kilo alacagim offf :rolleyes:

hiçbir içecek suyun yerini tutmuyor vücutta maalesef. üstelik bu soğuk çaylar şeker deposu ve besin değeri yok. tavsiyem mineralli su içmeyi dene daha kolay oluyor içmek. içine bir dilim limon atabilirsin. 100% meyve sularını tercih etmek gerek.elma suyu, nar suyu, üzüm suyu vs hem vitamin içerdikleri için faydalı hem de şekersiz oldukları için hem sana hem bebeğine zararı olmaz.

doğru deniyeyim bugün. :s çok karışık bu durumlar

Selam anneler;
Sabah kontrolüm vardı .Kalp hızı 155 ölçüldü. Geçen hafta lekem gelmişti canım çok sıkılmıştı ama doktorun verdiği ilaç ve dinlenme ile sorun kalmadı. Denildiği gibi regl dönemlerimizde gelen ve kırmızı olmayan lekeler korkulacak lekeler değilmiş. Ama gerçekten dinlenmek gerekiyor. Koca tatili yatarak geçirdim (dayanabildiğim kadarıyla )
Bir sonraki kontrolüm 28 temmuzda 2 li teste bakarız dedi drum..
Cinsel birleşme ve yüzme yasak şimdilik (3 hafta daha)
Herkese iyi bir hafta dilerim kızlar...:KK200:

X