2017 Şubat Anneleri

Kızlar ya Türk kahvesi içesim var birşey olmaz demi ya :-)
Ben iciyorum ama aksamda ictim kizimda da icmistim hani abartili degil de canim isteyince icmistim simdi de iciyorum sana ic yada icme diyemem ama ben canimizin istedigi biseyi az miktarda da olsa yiyip icmekten yanayim abartilmadigi ve zararinin ust boyutta olmayan seylerde

Ben iciyorum ama aksamda ictim kizimda da icmistim hani abartili degil de canim isteyince icmistim simdi de iciyorum sana ic yada icme diyemem ama ben canimizin istedigi biseyi az miktarda da olsa yiyip icmekten yanayim abartilmadigi ve zararinin ust boyutta olmayan seylerde
Zaten nescafe tükenmeyen biriyim Türk kahvesinin arada bir zararı olmaz bence de :KK66: çok sağol benim ilk olunca bi bocalama var. Mesela dün canım istediği için cips yedim ama epey biii yememeyi düşünüyorum artık.

Zaten nescafe tükenmeyen biriyim Türk kahvesinin arada bir zararı olmaz bence de :KK66: çok sağol benim ilk olunca bi bocalama var. Mesela dün canım istediği için cips yedim ama epey biii yememeyi düşünüyorum artık.
Ilk olunca haklisin mesela ilkinde cok canim salam sucuk istemisti yasak aakinda biliyorum ama sordum doktoruma iyi guvenilir marka oldugu surece ve de iyi pisirildigi surece az yiyebilirsin demisti kola sevmem cok ama arada canim isterdi bir iki yudum alirdim

Kızlar bayrama ne yapacaksınız gidecekmi kalcakmısınız memleketlere

Biz vazgeçtik 10 saat otobüs yolculuğu yapacaktık ama hem benim bulantılarım çok fena bir saniye bile geçmiyor otobüste havasızlıktan mahvolurum hem de Dr izin verse de benim içim rahat etmedi. 2 ay sonra kurban Bayram'ı var zaten toparlanmış olurum o Zaman gideriz diye düşündüm. Risk almak istemiyorum.

Dr araba yolculugu 1 2 saat uzerinde ise kesinlkle yasak dedi ben ucakla annem geldm burdan da ucakla kayinvalideme gececegim tatil boyunca 3 4 ucak yolculugum olacak gibi ins bebemislerimz bizimle kalir sikinti olmaz

Doktordan geldim güzel embriyo oluşmuş hareket var ama çok küçük daha duyulmuyor dedi olsun sağlıklı görünüyor bir sorun yok dedi :dua:

Bende dün gittim dün 5+5 te karından giremedi, dış gebelik mi diye alttan baktı, 2mm dedi, acaba orucluydum açtım ondan mı goremedi ki ne dersin?

Rica ederim iç parol zararsız hamilelikte

Aynısı :KK43:

Ben de öğretmenim ve ilk ayların yaz tatiline gelmesi çok güzel oldu. Acaba 2. Dönemi de kapatabilecek miyiz bakalım.

Korkma canm duyarsın 1 haftaya kadar

Herkese günaydın kızlar. Biz dün eşimle tartıştık ve ben çok incindim. Oturup saatlerce ağladım durduramadım kendimi. Kalp atışlarını duymuştum ve ailesi yüzünden kavga çıkardı. Oruçluydu sigara içemediğinden kendini kontrol edemedi ve ben de hormonların etkisiyle o kadar alındım ki. Belki 6 saat aralıksız ağladım akşam hiçbir şey yiyemedim başım çok ağrıdı ve uyudum sonra. Şimdi de canm kimseyle konuşmak istemiyor. Yataktan çıkmak istemiyorum ve midem bulanmıyor bebeğim için endişeliyim :KK43:

Bende öğretmenim, ilkinde doğum iznimin hepsi yaz tatiline gitti, 13 haziranda karne gününde dogurdum, 1 eylülde doğum iznim bitti :KK70: dedim hata bi kere yapılır, bu sefer tutturdum inşallah, 2. Dönem hiç çalışmayacağım, ogrencileri n duzeninj bozmak doğru gelmiyor , kocani da takma kafana dicem ama takılıyor maalesef, bebisin iyidir annesi sen aklına kötü şeyler getirme

Dr araba yolculugu 1 2 saat uzerinde ise kesinlkle yasak dedi ben ucakla annem geldm burdan da ucakla kayinvalideme gececegim tatil boyunca 3 4 ucak yolculugum olacak gibi ins bebemislerimz bizimle kalir sikinti olmaz
Peki şuana kadar herhangi bir sıkıntı yaşadın mi veya geçmişinde kötü bir durum yaşadın mi ondan mı yasak? Benim Dr sakınca yok dedi de

Bende dün gittim dün 5+5 te karından giremedi, dış gebelik mi diye alttan baktı, 2mm dedi, acaba orucluydum açtım ondan mı goremedi ki ne dersin?

Bizde keseyi üstten gördük güzeldi ama içindeki embriyoyu altta gördük karından belli bi kısmını görebiliyoruz kesenin dedi. Benim de 3mm embriyo henüz kalp atışını net görüp duyamadık ama hareket var bi iki güne duyulur dedi doktor Sorun yok dedi doktor.
Bende öğretmenim bu arada bence de çok güzel denk gelecek inşaallah eylüle kadar baya büyümüş olacak bebislerimiz :KK66:

Evet canim benim hafuf bi kanamam olmustu ondan vajinal bakildi ve malesef rahim ters acildeki cihazlard pek iyi degil ama bence tam gelisimi herhalde 12 -14 haftalik olunca tamam dicem evet iyi diye insallah o gunleri goruruz
Aynen ya 3 ayı geçince rahatlicaz sanırım biraz

Gaz sanırım benim de öyle baya baya belirgin ve sıkıştırıyor sanki giydiklerim :)
Sabah kalkiyorum karnim duz,bisey yok. Ama gun sonuna dogru oyle bi sisiyo ki dedigin gibi kiyafetler bunaltiyo. Bugun doktora bi sorayim belki gaz icin bisey onerir.

Merhaba arkadaşlar, sitedeki ilk mesajım aranıza katıldığım için çok mutluyum. Ben de 6+3 günlük hamileyim, aklıma takılanları araştırdığımda en yakın cevapları hep kadınlarkulubünden buluyorum, gebenin halinden en iyi gebeler anlıyor gerçekten, Rabbim sağlıklı güzel bir gebelik ve doğum geçirmeyi nasip etsin inşallah, herkese selam olsun :))

Hiiiii agzini bal yesin emi senjn yaaaa allah razi olsun canim benim vallahi dun koskica kadin hastanrnin icindr hickira hickira aglamsotim rihsuz ve dengesiz bi dra denk gelmistim daha arastirmsdan bos gebelik sonlanacak falan alinacak gbi seyler dedi oysa bebekte kesede vardi vajinal usg dr yani ozeldeko dra kostum hrmen boyle bisi diyo devletteko diye kadin guzelce anlatti sende boyle bisi olamaz dedi icini ferah tut dedi ve 8 temmuzda duyucaz dedi kalp atisini tabi insaAllah :KK66:
Defalarca soyledim sizin olayiniz uzerinden yine soylemek istiyorum. Doktor secimi cok cok onemli,ruhsuz ve tuhaf bi doktora denk gelebiliriz. Bende boyle yikilmistim ilk kanamam oldugunda. Neden agliyosun? Kanama varsa demek ki dusuyo demisti. O an aglamaktan titremekten muayene masasindan kalkamamistim. Allahim kimseyi boyle insanlarla karsilastirmasin. Yasadiginiz cok cok zor. Boyle bisey olursa da ne olur kizlar bikac farkli doktora gidelim emin olalim. Tabii ki Allahin neyle sinayacagi bilinmez ama boyle saglikliyken bile alalim diyen doktorlar cikabiliyor. Allahim sabir versin hepimize. Insallah iyi insanlarla karsilasiriz.

Kızlar ya Türk kahvesi içesim var birşey olmaz demi ya :-)
Olmaz canım ben 2 günde bir içiyorum. Arkadaşım 8 aylık hamile o içiyor bir de üstüne telvesini kaşıkla sıyırıyor :) :KK71:

Karından görmesi için idrara sıkışık olmak lazımmış miden boş diye görememiştir. Bana direk alttan baktı bakmadan da dedi oluşmadıysa korkma daha vakit var diye ama çok şükür oluşmuş canlanmış:spor:

Bende öğretmenim, ilkinde doğum iznimin hepsi yaz tatiline gitti, 13 haziranda karne gününde dogurdum, 1 eylülde doğum iznim bitti :KK70: dedim hata bi kere yapılır, bu sefer tutturdum inşallah, 2. Dönem hiç çalışmayacağım, ogrencileri n duzeninj bozmak doğru gelmiyor , kocani da takma kafana dicem ama takılıyor maalesef, bebisin iyidir annesi sen aklına kötü şeyler getirme

Kapatabiliyor muyuz 2. Dönemi? Sömestr dönüşü ayrılacağız değil mi? Ay bebişlerle 7 ay, bulunmaz nimet:eğlence:

Bizde keseyi üstten gördük güzeldi ama içindeki embriyoyu altta gördük karından belli bi kısmını görebiliyoruz kesenin dedi. Benim de 3mm embriyo henüz kalp atışını net görüp duyamadık ama hareket var bi iki güne duyulur dedi doktor Sorun yok dedi doktor.
Bende öğretmenim bu arada bence de çok güzel denk gelecek inşaallah eylüle kadar baya büyümüş olacak bebislerimiz :KK66:
O kalp atışı makina yeniliğine göre de değişiyormuş. Ne kadar çok öğretmen var hakikatten. Ee ne derler akıllı öğretmen ya şubatta ya martta doğurur:KK49:

Benim Dr um da yasak koymadı ankaradayim izmite gitcem kendi arabamizla gidebilirsin dedi ama 2 saatte bir mola 10 dk yuruyus dedi senin bi riskin fln mi vardi

Ay bir de unutmadan doktor bana folik asidi bırak dedi demir ve vitamin verdi. Değerlerim iyiydi neden dedim, ileride lazım olacak çünkü dedi. Odada o kadar heyecanlıydım ki parça parça hatırlıyorum

Sabah kalkiyorum karnim duz,bisey yok. Ama gun sonuna dogru oyle bi sisiyo ki dedigin gibi kiyafetler bunaltiyo. Bugun doktora bi sorayim belki gaz icin bisey onerir.
Aynen aynen benim de öyle sabah normal ama gün içinde az bisey yesem cikiyo :)

X