2017 Şubat Anneleri

Selam bayanlar yeni katılanlar hoş gelmiş aramiza..dun doktor kontrolü muz vardi 3 hafta snra yine gidicem..mide bulantisi bende de var...doktor özellik le zorlama kendini ilk 3 ay boyle olması normal dedi..beyaz leblebi iyi geliyor bulantiya..3 ana 3 ara öğün seklinde yemek ye..bol sivi al gazoz maden suyu türk kahvesi günde 1 taneyi geçmemek kaydiyla içilebilir..denize girmek serbest..akinti olabilir normal..uyku hali tiksinme normal dedi zorla birşey kesinlikle yeme dedi..2 ki tarama testleri de 12. Haftadan snraymis

Doktora gidenler iyi haberlerle gelirler inşallah. Bulantısı olanlara da Allah yardım etsin. Bende bulantı değil mide yanmalari var, tansiyonum da çok dusuk umarim geçer kısa zamanda.

Selam bayanlar yeni katılanlar hoş gelmiş aramiza..dun doktor kontrolü muz vardi 3 hafta snra yine gidicem..mide bulantisi bende de var...doktor özellik le zorlama kendini ilk 3 ay boyle olması normal dedi..beyaz leblebi iyi geliyor bulantiya..3 ana 3 ara öğün seklinde yemek ye..bol sivi al gazoz maden suyu türk kahvesi günde 1 taneyi geçmemek kaydiyla içilebilir..denize girmek serbest..akinti olabilir normal..uyku hali tiksinme normal dedi zorla birşey kesinlikle yeme dedi..2 ki tarama testleri de 12. Haftadan snraymis

Aa evet leblebiyi yazmayı unutmuşum yukarki listeme :)
Ben de bi türlü şu deniz işinden emin olamıyom.
Şimdi değil ama 15.hafta gibi tatile gidelim diyoz ama girebilirmiyim hiç bilmiyom.
Ya su yutarsam ya mikrop kaparsa vs. vs..

Yarın akşam tatile çıkıyoruz inşallah. 15in de işe dönecek ve 15 gün daha çalışıp,ağustos ayının başında ayrılacağım. Doğumla ilgili haklarımız kaybedeceğim ama gebeliğimi çalışarak geçirmek istemiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah
hamilelik hastalık değil ki inan çalışarak vakit daha çabuk geçer. Ben çalışmadan yapamam kendimi işe yaramaz, boş hissederim sanırım düşüncesi bile kötü.

Hanımlar merhaba.. Garip gelecek bu soru ama karnınız çıktı mı? Özellikle 2.gebeliği olanlarda böyle bir durum var mı? Oğlumda 4 aylık kadar karnım var su anda. Çok şaşırıyorum,kilo almadığıma eminim çok erken .. Çevremdekiler 2 gebeliklerde böyle olur dediler,bir de size sorayım dedim :KK72:
aynen benim de öyle karnım çıktı resmen alt tarafı doldu. İlk hamileliğimde 5 aylıktı ben daha kotlarımı giyebiliyordum.

Doktorum acil doğuma girmiş tam 1 saattir bekliyorum. Tansiyonum ölçüldü iyi çıktı. 500 gr da zayıflamışım. Ama doktor hala yok. Gelince yazarım

Kızlar yine doktor kalp atışını duyamadık
İdrara sikisamiyorum
Sıvı tuketmedigim için
Böyle olmaz dedi
Bend dün gittim doktora hiç su içmedim yinede duyduk kalp atışını yani önceki hamileliğimdede öle hiç sıkışık gitmedim ama yinede hem kalp atışını duydum hemde kendisini görürdüm.aletlerden mi fark ediyor.

Ayyy atıyor kalbi teyzeleri
Nasıl da güzel bir duyguymuş darısı duymayanlara. Doktorum folik asiti değiştirdi. Kan değerlerin çok iyi iki tüp kan verecek kadar kanın var dedi
Tiroit için dahiliyeye sevk etti.
Korku heyecan panik ağır kaldırmak uzun yürüyüş temizlik yok dedi. Yolculuk otobüsle kesinlikle yasak özel arabayla da dura dura gidecekseniz karar size kalmış ilk 12 hafta tavsiye etmiyorum dedi. 3 saatlik yol için bile burun kıvırdı yani.

Kızlar ben de su içemeyenlerdenim.
Onun yerine ayran ,ice tea ,vişne suyu gibi şeyler içmeye çalışıyorum ama günlük 2-3 bardağı geçmiyor..
10.cu haftadayız bakalım. Umarım bir kaç haftaya geçer bu tiksinmelerim
Su çok önemli canım zorlada olsa içmeye çalış vücudun su depolamalı.bana dün doktorum bütün asitli içecekler yasak dedi sadece maden suyu serbest.bitki çaylarından papatya ve adaçayı kesinlikle içilmeyecek.aşırı tiksinmen varsa doktorun ilaç yazsın birde suyuna elma dilimi kes limon koy nane yaprakları at ferah ferah iç. Belki bulantı yapmaz.

Ayyy atıyor kalbi teyzeleri
Nasıl da güzel bir duyguymuş darısı duymayanlara. Doktorum folik asiti değiştirdi. Kan değerlerin çok iyi iki tüp kan verecek kadar kanın var dedi
Tiroit için dahiliyeye sevk etti.
Korku heyecan panik ağır kaldırmak uzun yürüyüş temizlik yok dedi. Yolculuk otobüsle kesinlikle yasak özel arabayla da dura dura gidecekseniz karar size kalmış ilk 12 hafta tavsiye etmiyorum dedi. 3 saatlik yol için bile burun kıvırdı yani.
Bak işte her doktorun düşüncesi farklı benim doktorda seyahat serbest tatil serbest tabi kuralları var.2 saatte bir mola 10 dk yürüyüş yolculukda ucak yolculıgu serbest. Tatilde ıslak kalınmayacak dalış yasak 40 dk fazla denizde kalınmayacak. Denize girerken öle hop diye dalmak yasak. Güneşde kalınmayacak sıvı alımı 500 ml artırılacak günlük.asitli bütün içeçekler yasak maden suyu hariç. Patates kızartması cips yasak 7 den sonra yemek yemek yasak.

Mrb arkadaşlar benimde kontrolüm bugündü kalp atışlarını duyduk miniğimin tüm kan tahlillerini yaptırdı doktorumuz 6+2 haftalık henüz
Allahıma şükürler olsun herkese bu güzel duyguyu nasip etsin inşallah

Kızlar bu arada hepinizin Kadir gecesini kutluyorum.
Bu vesile ile Allah hepimizin yavrularına sağlık sıhhat versin inşallah.
Allah onların acılarını göstermesin, vaktinde, sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin:dua:
Amin canım :dua:

Bugün devlet hastanesindeki bi doktora gittim kanamalarim için. adamın suratı aşık ağzından zorla laf alıyorsunuz. anlattım. 3 hafta önce bir kanamam olduğunu hala kahverengi ve bazen de kırmızı olduğunu. bana kendiliğinden dikkat etmem gereken şeyleri söylemeyi geçtim sorduğum sorulara zar zor cevap verdi. Özelden doktorumun aksine benim içerde bi kanama var mı diye sormamdan sonra bi kanama var dedi.ozeldeki doktorum yok demişti. oz eldeki doktorum dinlen yat dedi. Bu da tam tersi normal hayatına devam et sadece ağır şeyler yapma dedi. Ultrasonda salı oz eldeki doktorum 8+6 görmüştü. 3 gün sonra yine 8+6 gördü devletteki doktor. Ben bişey anlamadım bu işten. ben şimdi kime göre hareket edeceğim. :duduk:

X