2017 Şubat Anneleri

Anne sütünde yeterince süt var ancak olan şu durumlar susuz kaldığını gösteriyo
1. Anne sütü azalması
2. Aşırı terleme
3. İshal
Cnm benimde öyle oldu su içir düzelir.bide doymuyodu benim kızım çok zayıfladı 3 gündür kutu süt teklif ettim 50 ml içiyo.
asiri terliyor bemim kiz canim ishalimiz yok cunku gunde 1 kez yapiyoruz ve biberonla annr sutu veriyorum bitiremiyor

Nasıl bişeyki resim atsana cnm

Eklentiler

• Screenshot_20170702-153847.png
    Screenshot_20170702-153847.png
    256 KB · Görüntüleme: 73
  • Screenshot_20170702-153851.png
    Screenshot_20170702-153851.png
    236,4 KB · Görüntüleme: 84
Kutu sütün daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum birde 4 aydan sonra bebeklere artk mama dışında kutu sütün verilebileceğini doğru buluyorum şimdiye kadar kızım da bi sıkıntı olmadı aksine uyuyor doyuyor ve kilo aldı. Doktora geçen gittim kızımın alerjisi vardı kırmızı kırmızı meğerse çok sıcaktan oluyprmuş dr 80 tlye bi krem yazdı iki gün kullandım bi işe yaramadı cnm bende olması gerekenden serin tuttum iki gün sonra geçti bütün kızarıklıklar. yani bazen drları dinlememekte fayda olabiliyor :KK66:
alerjisi yokmus demekki kizinin canim anne sutu kadar vitaminli degil nede olsa kutu sutler icine birsey koyuyo musun peki

Yerim ya bacaklarini benim kız gibi çırpı:) elleride uzun ince elanınkide öyle. Dikkat et canım nefesini kesmesin yüzüne koymuş
icinde boncuk elyaf var canim istese de bastiramaz pofuduk bisey ve hafif :) tahmin edebiliyorum elayi da napalim zayif olsunlarda saglikli olsunlar boyle teselli ediyom kendimi

Evett öğretmenim. 7 aylik olacak o zamana kadar bardaktan içebilir mi ki sütü aslinda iyi tabii ayri kalmak zorunda olmasam uğraşmam alıştırmaya

İçer canım alışınca :KK66: ben kahve fincanından kaşıktan hepsinden veriyorum öğrendi bir haftada :))) alıştırma bardakları var meme reddi yapmıyor onlar hem. Uygun bir tane alıp deneyebilirsin

tabiki daha kolay canim o yuzden emsin istiyorum 1 haftada bitirdm bayram girdi 35 birikmis dosyam vardi bayram icin de kvlerdeyiz hergun bi kaynim gidiyor misafir geliyor gorumcenin nisanli evi derken uyumadan uyumaya 1de eve geciyoz oynatmama az kaldi

kesinlikle 2 aydir mahvoldum resmen iki kez emzirmis gibi oluyoz her seferinde keske alissalar tekrar benim iki aydir ilk tek geceleri emdi sonra onu da isirmaya aglamaya cevirdi

Zor canım ya senin işin sana yetmiyor gibi bir de bu telaş çıkmış. Allah yardımcın olsun

Kızlar ben hala kızımla yatıyorum.
Eşim aylardır ayrı odada cam açık yatıyo. Çünkü ev çok sıcak ve eşim aşırı terliyor bizim yanımızda.
Kızım gece çok sık uyandığı için emerek uykuya dalıyo oyüzden beşikte yatıramıyorum, alırken uykusu açılıveriyo ve geri sallamadan dalamıyo ve rahat yarım saat sallatıyo kendini iyice uykuya geçmesi için.
Bu uyku alışkanlığında çok hatalarım var ama düzeltemiyorum.
Reflülü olduğu için sallamak rahatlatıyo oyüzden sallamayı bırakmıyorum.
Ama artık uyku sorununa bi çözüm bulmam lazım.
Tavsiyelerinizi bekliyorum :))
Eşi ve bebeğiyle aynı odada huzurluca yatanlar lütfen bi el atın bize :)
Kocamı göremez oldum, ev arkadaşına döndük :KK43:

Benimki emerek uyuyor canım biz de üçümüz beraber yatıyoruz mesela kızımın uyku saati 9-10 gibi ben 9 da uyutmaya gidiyorum mesela 10 buçuk gibi tam derin dalmış oluyor o zaman yerine koyuyorum uyanmıyor. Sonra da beraber biraz oturup vakit geçiriyoruz meyve falan yiyip uyuyoruz. Ama bazen biz de erken yatıyoruz yorulunca kızımı uyuyunca uyanamıyorum eşim de gelip kıvrılıyor ben de bir ara uyanıp koyuyorum kızımı yerine. Ama eşimden uzak tutuyorum kendi tarafımda dışa koyuyorum eşim deli yatıyor çünkü :KK70:

Sadece anne sütü alan bebeklere su veriyormusunuz¿¿¿
Birde artık dolu dolu olmuyor çişli bezimiz sizde de öylemi acaba ¿¿¿

Vermiyorum canım ama her fırsatta meme teklif ediyorum o da iki fırt çekip bırakıyor susuzluğunu gideriyor heralde. Çişli bezler hiç azalmadı o yüzden

Regl olan arkadaşlar düzensiz mi durum sizde de benim mayıs ayının başında lekelenme tarzı bişi oldu üç gün. Aksamadan 26 günde olurdum bebektenönce şimdi bugün de başladı yine. Ne bilim doğum öncesi gibi değil öyleyoğın değil normal mi bu

Yok canım benim düzene bindi benim de az oluyor ama önceden musluk gibiydim :olamaz:

canim iki aydir mamayi asla almiyor anne surune karistirsam bile icmiyor bebelac aptamil sma denedik olmadi kilo alimi biim iyice diplerde 90 cc ile 3saat duruyor 6000 gr hala ilk aydaki 1300 gr alan kizima noldu sonradan anlayamadim

Anne sütünü seviyo demekki artık damak tadı biraz oluştuysa ondan olabilir Canım.
Ben ilk günden beri evolvia veriyorum severek içiyo.
Ve güvenilir bi mama diye duydum.
Hatta tek gdo olmayan mama diye biliyorum, üreticilerini tanıyan birinden duymuştum inşallah doğrudur.
Keşke deneme numunesi alsan da denesen onu da.
Bazı markalar öyle numunelik gönderiyormuş sanırım.

Revna Revna ilk bir ay bizde yatakta 3 kişi yattık, oğlum kucağımızda, koynumuzda, üzerimizde uyudu. Sonra biz aşağıdaki beşiği aldık, o beşiğe alıştı şükürler olsun ki, şimdi o beşik küçük gelmeye başladı bizim küçük adama. Asla agashi beşikte yatmadı, uyutup koyunca bile uyanıyordu, büyük gelince güvende hissetmiyorlarmış. Geçen gün artık ağlamalarından yorulup koydum beşiğe ve salladım uyumuştu o şekilde. Sıcaktan da uyuyamıyorlar. Günde 3 kez duş alıyoruz, sürekli yelpaze alt değişimine rağmen her yanı isilik içinde. Bi de soranlar olmuş bizde de azaldı bez sayısı ve beslenme sayısı, doktoru aradım ter ile de su kaybettikleri için azalması normalmiş. Ben sık sık su veriyorum artık

Can'ım bizde ilk ay birlikte yattık ama artık eşim çok terliyor son 4 aydır ayrıyız ve bu durumdan gayet memnun eşim.
Geçen sitem ettim o da diyoki "gece ben bari dinleneyim de güzdüm seni dinlendireyim" bi nevi haklı, tüm evin işi üzerinde şuan ama yine de birlikte yatalım istiyorum

Merhaba bir sorum var. Bebeğinizin uyku düzeni oluştu mu? Bizim çok oluşmadı. 10:30 da da uyuyor 12'ye doğruda. Sabah Ses durumuna göre 9 dada kalkıyor, 11 dede. Gündüzde sıcaklardan uykuya zor dalıyor. Sizin uyku düzeniniz nasıl?

Yok sadece ufak bi şeker katıyorum iyi geldi
siz sanieim 5 aylik oldunuz canim evde kontrol ettin mi kilo alimini gecen aya gore nasil
Anne sütünü seviyo demekki artık damak tadı biraz oluştuysa ondan olabilir Canım.
Ben ilk günden beri evolvia veriyorum severek içiyo.
Ve güvenilir bi mama diye duydum.
Hatta tek gdo olmayan mama diye biliyorum, üreticilerini tanıyan birinden duymuştum inşallah doğrudur.
Keşke deneme numunesi alsan da denesen onu da.
Bazı markalar öyle numunelik gönderiyormuş sanırım.

Can'ım bizde ilk ay birlikte yattık ama artık eşim çok terliyor son 4 aydır ayrıyız ve bu durumdan gayet memnun eşim.
Geçen sitem ettim o da diyoki "gece ben bari dinleneyim de güzdüm seni dinlendireyim" bi nevi haklı, tüm evin işi üzerinde şuan ama yine de birlikte yatalım istiyorum
aslinda sutu bitirse raziyim da sagdigimi icemiyorken mamada vermek icime sinmiyor yetmese tabiki veririm ama biberonla verip birakinca ustune kasik ile teklif ediyorum kalani iki kasik sonra almiyor hic

Günaydın kızlar.
Taşınma işimiz bayram dönemine denk gelince bir çok işimiz aksadı maalesef.
Evin altı üstünde.:/
Taşınacağım evin tadilatları ise daha bugün başladı.
İki çocukla taşınma işi çok zormuş cidden...
Aynen bizim de böyle canim darmadagun oldu hersey ve boyle olunca hic biseu yapasim gelmiyor

Biz artık o dönme isteklerini geçtik ,popoyu havaya kaldırıp sürünmeye çalışıyoruz :)
Gece ise ben yan yatırıyorum ,bi bakıyorum yüz üstü dönmüş uyuyor :)
Yatağı geniş olduğu için rahat rahat dönerek uyuyor kuzum.
popo kaldrp sürünme bizde de var cok tatli oluolar o zamn:) ya bn de yuzunu burnunu kapatr diye korkuorm takip ediorum bakalım

X