2017 Şubat Anneleri

Calpol dedin de bizim komsu dün bana ne diyo biliyonmu diyo sabah öğlen akşam bir yemek kaşığı:oha:kızına verbişeyi kalmaz. Töbe yarabbim.dedim teyze sen hangi hastanede çalışıyorsun. Reçete verdi resmen :KK57::ukala:

Teyze3 neyin kafasi bu deseydin :) az bile degil 1 yemek kasigi :skandal:

canim ben kilo konusunda dibe vurdum sende durumlar nasil bu arada bizde dun olduk huzursuz icli aglamalari var beslenmek istemiyor atesimiz de vardi tylol veriyorum

hemsire 8 saatte 1 ver dedi doktor olan kaynim yarim olcek 6 saatte bir ver yenge o agri yapiyor dedi
Canm bende toplam 11kilo verdim 58kiloyum dahada veremiyorum ama vucudum berbat durumda gobek dort aylik catlaklar desen iri iri oylece kaldilar napicam bilmiyorum. Sen kac oldun aldigin kilolari verdinmi

Famm Famm doktora gittik canım 4. Ay kontrolüne kızarıklık sıcaktan oluyordur dedi.
Birde kulak kaşıyor dedin ya, baktın mı hiç arkasına falan belki egzama falan vardır benim kızımda da var çünkü.

Kızlar 4. Ay kontrolüne gittik.
Ben mira'yı meme çok emmiyor diye zorla emzirmeye çalışıyordum.
yani 2 saat de bir falan çünkü parmağını etmiyordu çok.

az kilo alıcak, aç diye kilosu gayet iyi.
Doktorda sakın bebekle inatlaşma memeyi bırakır dedi o artık eskisi gibi olamaz 4 buçuk, 5 saat de emzir emmiyorsa hem acıkır hemde emer dedi.

Canım şöyle söyliyim ilk 10 gün sızı gibi bişey vardı ama öyle dikiş ayrılması hissi yaşamadım.. eğilip pantolon ya da pijama giyerken sızı artıyordu ama normal otururken çok rahattım .. 10 günden sonra eğilip kalkmak da çok kolaylaştı..

Canın tatlı mı değil mi dersen , yani ne çookk dayanıklıyım diyebilirim ne de çok narinim..

Yalnız benim takıldığım şu an yataktan kalkarken o yırtılma hissini yaşıyor olman.. 4 ay geçti üzerinden. Çok mu zorladın acaba kendini? Sonrasında dr una göründün mü bu ağrılar geçmiyorsa..

Bir de ben dikişlerimi 10 gün sonra unutmuşken burda normal Doğum yapan arkadaşlar nerdeyse 40 gün düz oturamadılar emziremediler falan.. galiba hem kişinin bünyesi hem dr un eli bir de psikoloji etki ediyor .. ben isteyerek sezeryan oldum çok rahat geçeceğini düşünerek girdim öyle de oldu şükür.. ama istemeyerek sezeryan olmak iyileşme sürecini de etkiliyor galiba burdan okuduğum kadarıyla..

Bence dr una tekrar bir görün çok zaman geçti daha iyi hissetmen gerekirdi.. ihmal etme derim..
Benim normal doğum ama kesi yapıldı ve dediğin gibi kişiden kişiye değişiyor benim doğumum rahat geçtiği halde sonra makat ta çatlak oluştu ve içimden acaba sezeryan olsaydım daha mı iyi olurdu dedim

Canm bende toplam 11kilo verdim 58kiloyum dahada veremiyorum ama vucudum berbat durumda gobek dort aylik catlaklar desen iri iri oylece kaldilar napicam bilmiyorum. Sen kac oldun aldigin kilolari verdinmi
bende sikinti tavan 52ye indim yemek yiyemez oldum evlilikte işte yolunda gitmeyince bide kizim rahatsiz oyle hersey bi arada ama göbek duruyo malesef o kadar kiloya ragmen

Canım ben hemşire eşim dr yap. Bizim kız 113günlük 6.5 kilo ben besleme konusunda üstüme düşeni yapıyorum sadece anne sütü alıyor (1öğün dahi mama alan bir bebekle asla karşılaştırmayın ) persentil değ. İyi hastalık falanda yok eeee bundan sonrası için kendini harap etmeyede gerek yok :halay:
Benim bebeğim 2 öğün. Mama aliyor 10 günlük ve 6kilo 100 gr neden bi Ogün mama alanla karşılaştırmayin dediniz

Canım normalde 8 saatte bir kullanabiliyorsun ama eğer çok huzursuz hissediyorsan ver yoksa kı sonuçta ilaç yani geçen gün facete biri gaz i var diye çocuğa ağrı kesici şurup ve fitil veriyomus ve tepki alınca Dr söyledi diyo günah o bebeye gaz için ağrı kesici verilir mı hiç benim bebeğim kolik gaz damlası bile kullanmıyorum o yüzden eğer çaresiz kaldıysan ver bişey olmaz
Yok canim gereksiz yere vermem. Benim kizimda kolikti neler cektim neler. Takip ediyodum sizi bi farkomiz yokdu anlicagin cok zor gecti gunlerimiz simdi bile cizirtti. Ama bugun gercekyen cok huysuz uykusunda bile agliyo cani yaniyo belli hic uyumadi daha yeni yatti. Ilac iyi bisey degil tabikide zor durumda kalmasam vermem

bende sikinti tavan 52ye indim yemek yiyemez oldum evlilikte işte yolunda gitmeyince bide kizim rahatsiz oyle hersey bi arada ama göbek duruyo malesef o kadar kiloya ragmen
Masallah kiz iyi vermissin kilo bende cok hareketliudim kizim kolikti ama veremedim cok bi 5kilom kaldi eski kiloma donmem icin. Okuyorum canim allah sabir versin sanada hayat zor ve acimasiz

Kızlar 4. Ay kontrolüne gittik.
Ben mira'yı meme çok emmiyor diye zorla emzirmeye çalışıyordum.
yani 2 saat de bir falan çünkü parmağını etmiyordu çok.

az kilo alıcak, aç diye kilosu gayet iyi.
Doktorda sakın bebekle inatlaşma memeyi bırakır dedi o artık eskisi gibi olamaz 4 buçuk, 5 saat de emzir emmiyorsa hem acıkır hemde emer dedi.

Kuzum yanlış anlama ama bu saatli emzirmeyi de bi anlamadım gitti ben.. ayrıca 5 saat nedir ya.. ben saat tutmuyorum ama bazen yarım saat bazen 1 saat bazen 1,5 saat oluyordur.. sürekli memede yani.. aç olduğundan mı hayır.. ama anne bebek arası bağ için sık emzirmek çok önemli.. ben sadece anne sütü veriyorum belki bunun da etkisi var ama karnı tok olduğunda bile memede oyalanmasına izin veriyorum.. 5 saat nedir gerçekten bunu diyen doktora çok şaşkınım.. mama veriyormusun bilmiyorum ama sık emzirmek sütü artırır bi süre sonra mamaya bile ihtiyaç duymaz olunur.. daha 4 aylık bebek için kimse kusura bakmasın 5 saat bekleyip meme veremem.. o doktora da doktor demem..

Benim normal doğum ama kesi yapıldı ve dediğin gibi kişiden kişiye değişiyor benim doğumum rahat geçtiği halde sonra makat ta çatlak oluştu ve içimden acaba sezeryan olsaydım daha mı iyi olurdu dedim

Kesi yapıldıktan sonra normal Doğum diyemiyorum ben zaten.. burda kesisiz doğuran yoktu galiba.. diyorum ya ben sezeryan dikişlerimi unutmuşken 40 gün geçmiş vajinal kesiden oturamayan dikişim ağrıyo düşmüyo diyen bir sürü arkadaş vardı.. zor bi durum gerçekten..

ben verdiğim kiloyu da aldım offf 60 la hamile kaldım 74 le doğuma gittim 65 le doğumdan çıktım. Şimdi 68 olmuşumdaha kilı sırıtmıyo göbek malesefff dışarı çıkınca yine hamile gibiyim ya göbek sayesinde:olamaz:
Teyze3 neyin kafasi bu deseydin :) az bile degil 1 yemek kasigi :skandal:
:KK45::KK45:onun bide yenidoğan torunu var. Doğduğu gün ağzına tavuk suyu sürmüş :skandal:şaka gibi. O torunun vay haline:rapci:

Famm Famm doktora gittik canım 4. Ay kontrolüne kızarıklık sıcaktan oluyordur dedi.
Birde kulak kaşıyor dedin ya, baktın mı hiç arkasına falan belki egzama falan vardır benim kızımda da var çünkü.
cnm bende doktora gittim dediğin gibi sıcaktan oluyormuş. Birde kulağında iltihap varmış o yüzden kaşıyormuş. Damla yazdı ayrıca nemlwndirici bebek yağı yazdı.iyi oldu kızım
Kuzum yanlış anlama ama bu saatli emzirmeyi de bi anlamadım gitti ben.. ayrıca 5 saat nedir ya.. ben saat tutmuyorum ama bazen yarım saat bazen 1 saat bazen 1,5 saat oluyordur.. sürekli memede yani.. aç olduğundan mı hayır.. ama anne bebek arası bağ için sık emzirmek çok önemli.. ben sadece anne sütü veriyorum belki bunun da etkisi var ama karnı tok olduğunda bile memede oyalanmasına izin veriyorum.. 5 saat nedir gerçekten bunu diyen doktora çok şaşkınım.. mama veriyormusun bilmiyorum ama sık emzirmek sütü artırır bi süre sonra mamaya bile ihtiyaç duymaz olunur.. daha 4 aylık bebek için kimse kusura bakmasın 5 saat bekleyip meme veremem.. o doktora da doktor demem..

Kesi yapıldıktan sonra normal Doğum diyemiyorum ben zaten.. burda kesisiz doğuran yoktu galiba.. diyorum ya ben sezeryan dikişlerimi unutmuşken 40 gün geçmiş vajinal kesiden oturamayan dikişim ağrıyo düşmüyo diyen bir sürü arkadaş vardı.. zor bi durum gerçekten..
5 saat çok çok fazla ya yarım mesai saatinden fazla benimde bazen 3 saat içmediği oluyo ama o ara uyuyor yada oyalanıyoruz.
Kesi konusunda da sana katılıyorum. Hatırlayan vardır benim dikişim 1 ay düşmedi nerdeyse. Çok ağrılı bir süreçti.

ben verdiğim kiloyu da aldım offf 60 la hamile kaldım 74 le doğuma gittim 65 le doğumdan çıktım. Şimdi 68 olmuşumdaha kilı sırıtmıyo göbek malesefff dışarı çıkınca yine hamile gibiyim ya göbek sayesinde:olamaz:
:KK45::KK45:onun bide yenidoğan torunu var. Doğduğu gün ağzına tavuk suyu sürmüş :skandal:şaka gibi. O torunun vay haline:rapci:

cnm bende doktora gittim dediğin gibi sıcaktan oluyormuş. Birde kulağında iltihap varmış o yüzden kaşıyormuş. Damla yazdı ayrıca nemlwndirici bebek yağı yazdı.iyi oldu kızım
5 saat çok çok fazla ya yarım mesai saatinden fazla benimde bazen 3 saat içmediği oluyo ama o ara uyuyor yada oyalanıyoruz.
Kesi konusunda da sana katılıyorum. Hatırlayan vardır benim dikişim 1 ay düşmedi nerdeyse. Çok ağrılı bir süreçti.

Çalışan anneler hiç süt sağıp bırakmayla uğraşmasın 5 saat diyosa o doktor. Sabah emzirip gitsin gelince emzirir bide.. bi kaç saat de biz ekleyelim .. 5 saat ben aç kalamıyorum bişey atıştırmadan 4 aylık bebek ne yapsın..

Yok canim gereksiz yere vermem. Benim kizimda kolikti neler cektim neler. Takip ediyodum sizi bi farkomiz yokdu anlicagin cok zor gecti gunlerimiz simdi bile cizirtti. Ama bugun gercekyen cok huysuz uykusunda bile agliyo cani yaniyo belli hic uyumadi daha yeni yatti. Ilac iyi bisey degil tabikide zor durumda kalmasam vermem
İşte ver o zaman aşı illa ateş yapmıyor bazen ağrısı da olabilir zaten verdikten sonra rahatlarsa ondandır bizimde haftaya inş kolay atlatiriz

X