2017 Şubat Anneleri

kızlar mrb;
oğlum geceleri uyurken zaman zaman ayaklarını küt küt yatağa vuruyor. sizde de var mı böyle bir durum. bi de özellikle bugün uykusu çok az ve hafif. hem zor uyuyor hem de 10 dk sonra uyanıyor tekrar zor uyutuyorum. siz bebeğin uykusunu gelmesini mi bekliyorsunuz yoksa saatli mi uyutuyorsunuz?
geceleri duymadım canım da gündüz uyanirken falan ogluş da kollarını hızlıca indiriyo vuruyor gibi. Bu ara bizim uykular da sıkıntılı 14.5 19.5 atak haftası sebebiyle olabilir. ilk zamanlar onu gozlemledim esnemeye başlayınca yatırdim şimdi kalktiktan 1.5 2 saat sonra tekrar uyumak istiyor o sureler geçerse çok zorlanıyor

Selam kızlar bir sorum olucak kızım 106 günlük 21 şubat doğumlu 38 haftalık 2700 doğdu suan 5.400 herkes çok iyi bakmışsın diyo ama arkadaşım 3 gün sonra doğum yaptı onun bebiisi 8 kg aradaki fark büyük anlamadım sizinkilerin kg kac ??
bence kıyaslama yapma. benim oğlusum 2600 doğdu şu an 115 günlüğüz 6100 civarı tahminim. 3 aylıkken 5600 civarıydi. 5. ay civari sanirim doğum kilosunu 2 ye Katlamasi beklenir siz şimdiden katlamissiniz. Ayrıca doğum kilosu çok olabilir o bebeğin mama alıyor olabilir. Sağlıklı olsun önemli olan o:KK66:

Arkadaşının bebesi kaç kilo doğdu senin bebeğin 3 ayda istenilen beklenen kiloyu almış her ay ortalama da güzel almış hemde benim bebeğim de şuan kilolu ama zaten 3900 doğdu şimdi bununla kıyaslanmaya kalkilirsa senin bebeğin tabi kı zayıf kalır ama doğum kilosuna bak ve bebeğinin sağlığı yerindeyse kimseyle kıyaslama her bebek kendine özeldir emiyosa süt un de varsa istediği her zaman ver memeyi ağzına :)
Sağol cnm öyle yapıyorum

bence kıyaslama yapma. benim oğlusum 2600 doğdu şu an 115 günlüğüz 6100 civarı tahminim. 3 aylıkken 5600 civarıydi. 5. ay civari sanirim doğum kilosunu 2 ye Katlamasi beklenir siz şimdiden katlamissiniz. Ayrıca doğum kilosu çok olabilir o bebeğin mama alıyor olabilir. Sağlıklı olsun önemli olan o:KK66:
Benim bebegimde günde 2 kez maalesef mama alıyor

Çok teşekkür ederim canım.Uzun araştırmalardan sonra ferromix 6 ay öncesinde kullanılıyormuş (firmaya bile mail attim)Ferrum damla ile ilgili yayınları ve makaleleri okudum ve onu kullanmaya başladım. Iyi mi ettim bilmiyorum,ama yakın bir arkadaşımın oğlu kansızlıktan 8 aylık çok daha ağır ilaçlar alıyor, paraben li diye kullanmak istemedi dr verdiklerini.
Israrla anlatmaya çalıştığım bu hastamın biri sağlıksız olduğunu düşünüp kullanmamış 9.ayda geldiğinde yemeyen olması gereken kilonun 2kilo altında olan daha tam oturamayan ve düzenli uyumayan bir bebek kireç gibi soluk ve donuk görüntüsü hariç ölçüm sonucu kan değ. 7.3 dü düşünün anne iyilik yapmak isterken neler yapmış çocuğa eğitim verilirken bile her anneye aynı şey anlatılmaz yapabilecek var yapamayan var sen demir ihtiyacını ayına göre dengeler verirsin ama bir başka anne iyi beslemez ve senin tavsiyenle demir ilacıda vermez sonuç çok ağır bir hale gelebilir o yüzden lütfen burada sadece size özel olan yada kendi kararınız olan bilgileri paylaşırken 2kez düşünün sözüm sana değil canım sen en doğrusunu yapıp iyice araştırmışsın

Hafif kahvemsi gibiydi 8 . Gün bugün akşam duş aldım hafif kahve geldi ama olur dediler :110: ve aldılar bakalım artık inş boşuna canımı yakmamislardir :KK12:
Kahve ise belki okunur ama kanlı olunca yetersiz numune diye sonuç geliyor ben o nedenle hiç riske atmamak için adet bitince çağırıyorum

Hadi ya sizinkini öğrenince ben çocuğu boğuyormuşum gibi geldi.:KK57:
Üşümüyor mu ?
Ben evde iki kat don, iki kat üst , bazen uzun bazen kısa, dışarıya çıkarkende şişme mont, şapka,:KK57::KK57:
Ben mı abartmışım acaba
Şubat anneleri bı el atıverin şu hepinizden küçük kardeşinize.
Şey en çıtırınız benim de. :KK76::kahve::lülülü::KK70:
herkes yazmış bi de ben yazayım. kuzum ne yaptın sen öyle:KK51:

aynı evın ıcı ıyı kısakol pıjama gıydırıorum ben.zaten uyuyo oglen yıkıyorum ben uc dort saat uyuyor yıkanınca
Maşallah valla 3-4 saat ne güzel. Bu gündüz uykusu di mi? Aman heryerde söyleme nazar değer. Ben zar zor uyandıkça sallayarak 2 saat uyutuyorum o da arada oluyor. Bizim genelde maksimum 1 saat sanki kurulmuş saat gibi.

meraba kızlar buraya girmeye bi türlü cesaret edemiyorum çok üzgünüm şimdi baktım biraz ilk sayfaya yazığınız yazıyo gördüm ve hemen gözyaşlarım aktı beni unutmamışsınız tşk ederim bebişleriniz iyidir inşallah allahım sizlere bağışlasın uzun ve hayırlı ömür versin onlara ne diyceğimide bilmiyorum öyle işte
Canım benim de hep aklımdasın. Telefonumda sık kullanılan sayfalarda senin bana yazdığın cevap olan sayfa kaydolmuş. Her KK'ya girdiğimde o sayfa geliyor haliyle hep aklıma geliyorsun. Allah sana hayırlı zamanda hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah. Bir bildiği vardır elbet yaradanın.
Selam kızlar nasılsınız? 10 gündür evde yoktuk memleketteydim çocuklarla kızım hırpalanmaktan mıncık mıncık sevilmekten çok hoşlanır oldu kalabalık çok iyi geldi şimdi yine evimizde bu şehirde başbaşayız :KK66::) :KK43:

Artık yazmaya korkar oldum ama bana bir çözüm bulun biz yine kötü bişi atlattık sahurda dönerken e-5 de gelirken yola fırladı köpek araba pert. Köpeğe çok üzüldüm ama direksiyonu kırsa yada frene bassa tırlar ile dolu yolda şansımız yoktu. Bize bu bir uyarı mı yada aldığımız dualar mı korudu kızım düştü, oğlum atlattı, şimdi de bu. Bin şükür halimize ama kafama takıldı bir mesaj mı diye
Ah canım Allah korumuş sizi valla. Bizde kan akıtın dersler böyle terslikler çok olunca. Biz henüz oğlumun akikasını yapamadık ev aldığımız için ama en kısa zamanda yapmayı düşünüyoruz. Kur'an'ını okuttuk sadece. Başıma kötü şeyler gelince bu bana bir uyarı diye düşünüyorum.

Ve 4. Ay aşışını da oldu benim kuzum umarım bunu da kolay atlatır ilk dozda sıkıntı yaşamamıştık. Sanırım ay dönümü sıkıntımız da geçti çünkü bugun sabahtan beri kendi kendine dalabildigi 3. Uykusu 45 dk yada 1 saatlik olsa sa buna da şükür :dua: ben aşı sonrasi banyoyu sormayı unutmuşum söylemedide ebe. Bileniniz var mı ?
Ben de elimden geldiğince uykusu gelince uyutmaya çalışıyorum ama bazen 3 saatten fazla uyumadan durduğu oluyor. Bir düzene sokmak için saatli uyutuyorum ki vücudu buna alışsın. Bizimki maalesef kendi uyuyan cinsten değil sallamayla uyuyor. Belki biraz sabırlı olsam kendi kendine uyuyacak ama o sabır bende yok. Uyumadıkça çok gerginleşip ağlıyor o zaman da mecbur sallıyorum 5 dk içinde uyuyor.

merhaba canım benim oğlumda yapıyor aynısını denizkızı gibi ayaklarını kaldırıp pat diye vuruyor ama sadece uykusunda değil normaldede yapıyor hatta yapıp ben tepki verdiğimde gülücük atıyor sanırım bunu oyun haline getirdi
Bizimki uyanıkken de yapıyor ama gece de uykusunda çok yapıyor. Acaba üstündeki battaniyeyi açmak için mi yapıyor diye düşünüyorum.
geceleri duymadım canım da gündüz uyanirken falan ogluş da kollarını hızlıca indiriyo vuruyor gibi. Bu ara bizim uykular da sıkıntılı 14.5 19.5 atak haftası sebebiyle olabilir. ilk zamanlar onu gozlemledim esnemeye başlayınca yatırdim şimdi kalktiktan 1.5 2 saat sonra tekrar uyumak istiyor o sureler geçerse çok zorlanıyor
muhtemelen atak haftası ondan düzensizlikler.

Merhabalar sevgili Şubat anneleri:KK54:. Bende Subat annesiyim. 25 ocakta oğlum dünyaya geldi cok şükür. Hamile öğrendiğim den beri sizleri takip etmekteyim yazmak bugüne nasip oldu. Çok sıcak ve içten bir sohbet var burada sessiz sedasız takiplerimle sizlerden birçok şey öğrendim. Öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum allah razı olsun. Benide aranıza alırsanız çok mutlu olurum:KK9:

Hoşgeldiiinnn:KK50: sağlıkla büyüsün oğluşun:emir_bebek:

meraba kızlar buraya girmeye bi türlü cesaret edemiyorum çok üzgünüm şimdi baktım biraz ilk sayfaya yazığınız yazıyo gördüm ve hemen gözyaşlarım aktı beni unutmamışsınız tşk ederim bebişleriniz iyidir inşallah allahım sizlere bağışlasın uzun ve hayırlı ömür versin onlara ne diyceğimide bilmiyorum öyle işte

Canım hepimizin aklındasın emin ol.. Allah senin de yaralarını sarmaya yardımcı olacak bir yavru nasip etsin en kısa zamanda inşallah.. zor bi sınav senin için ama Yaradanın emrine boynumuz kıldan ince.. Allah kalbine ferahlık versin.. ne diyeyim......

Selam kızlar nasılsınız? 10 gündür evde yoktuk memleketteydim çocuklarla kızım hırpalanmaktan mıncık mıncık sevilmekten çok hoşlanır oldu kalabalık çok iyi geldi şimdi yine evimizde bu şehirde başbaşayız :KK66::) :KK43:

Artık yazmaya korkar oldum ama bana bir çözüm bulun biz yine kötü bişi atlattık sahurda dönerken e-5 de gelirken yola fırladı köpek araba pert. Köpeğe çok üzüldüm ama direksiyonu kırsa yada frene bassa tırlar ile dolu yolda şansımız yoktu. Bize bu bir uyarı mı yada aldığımız dualar mı korudu kızım düştü, oğlum atlattı, şimdi de bu. Bin şükür halimize ama kafama takıldı bir mesaj mı diye

Canım geçmiş olsun bu kaçıncı oldu.. Bu kadarla kalsın inşallah.. bi sadaka vermişmiydiniz..

Ve 4. Ay aşışını da oldu benim kuzum umarım bunu da kolay atlatır ilk dozda sıkıntı yaşamamıştık. Sanırım ay dönümü sıkıntımız da geçti çünkü bugun sabahtan beri kendi kendine dalabildigi 3. Uykusu 45 dk yada 1 saatlik olsa sa buna da şükür :dua: ben aşı sonrasi banyoyu sormayı unutmuşum söylemedide ebe. Bileniniz var mı ?

Bizde bugün olduk aşımızı, 2 gün banyo yok canım..

:)) demeek en küçük oymuş

:))) ne güzel. Küçük görünmek bazen işe yarasada bazen sinirimi bozuyor. Ciddiye alınmıyorum mesela:)))

oy maşallah yerim yahu seni:* evet benziyorlar gerçekten @ayseulas ın bebeğiyle

Sanki benziyorlar :KK48:

Hihihih :KK48:

Aaa elif gülüyooooo :KK57::skandal::halay::halay:

Arada bir gülüyor teyzesi :KK70:

Yorumun icin tesekkur ederim canim,bi deniycem dediklerini..yolculuklarin biri Kuşadasina, biri de Trabzon'a olacak..uzun bir yolculuk olcak yani ,bakalim nasil olcak.. Sen isofixli oto koltugu ne zaman alacaksin ? 18 kgya kadar chicco'yu mu kullanirsin ? Bunu almayi dusunmustum ama su an kararsizim..

Ben gittiği yere kadar bunu kullanacağım canım. Sonra duruma bakıp ona göre alacağım. Bu büyükler tam yatar pozisyonda kullanılıyor mu? Malum daha oturamıyorlar

evet ya benzıo benımkıde gulunce aynı boyle ♥️maşallah keyıfler yerınde

Evet canım hep keyifli olsunlar inşallah :KK66: maşallah kuzucuklara :)))

Merhabalar sevgili Şubat anneleri:KK54:. Bende Subat annesiyim. 25 ocakta oğlum dünyaya geldi cok şükür. Hamile öğrendiğim den beri sizleri takip etmekteyim yazmak bugüne nasip oldu. Çok sıcak ve içten bir sohbet var burada sessiz sedasız takiplerimle sizlerden birçok şey öğrendim. Öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum allah razı olsun. Benide aranıza alırsanız çok mutlu olurum:KK9:

Hoşgeldinnnnn :halay:

Canım benimmm biz de özlüyorduk ama bir türlü yazamadık. İyisin inşallah? Eski mesajları okudum geçen ben de duygulandım baya. Hep duamda bebeklerini kaybeden anneler. İnşallah tekrardan bir bebek nasip eder allahım. Cennetten gülümsüyordur sana meleğin de :)))

Can'ım bende seviyorum buradaki arkadaşlardan bazıları çok özel Rabbim kızçenden ayırmasın bal oldular büyüdüler artık

Amin canım cümlemizi inşallah

kızlar mrb;
oğlum geceleri uyurken zaman zaman ayaklarını küt küt yatağa vuruyor. sizde de var mı böyle bir durum. bi de özellikle bugün uykusu çok az ve hafif. hem zor uyuyor hem de 10 dk sonra uyanıyor tekrar zor uyutuyorum. siz bebeğin uykusunu gelmesini mi bekliyorsunuz yoksa saatli mi uyutuyorsunuz?

Benimki de uyurken bile pat pat vuruyor :KK12: beni uyandırıyor bir bakıyorum ki uyuyor :işsiz:

X