2017 Şubat Anneleri

Canım süt alerjisi teşhisinden bahsediyorsun sanırım. Geçen sayfalarda yazmiştim görmedin sanırsam bu ay çok az kilo aldiği için mama ver dedi doktor mamayi 2'kaşık vermemle ağzi yüzü kızarmaya başladı doktora götürdük kes dedi mamayı. Alerji testi yapamayiz küçük dedi,bende napacağimi şaşirdim. Sen mama vermiyosun dimi? Kızım çok kustuğu için yine kilo alamicak çok sıkılıyor canım bu duruma:KK43:

Yok ben mama vermiyorum..bugun deride alerji testi yaptirdik temiz cikti.. senin alerji gibi gorunuyor ciltteki belirtilerden..bizde ciltte herhangi bir belirti yok..sanirim ya reflu yada bagirsaklarla ilgili bir sıkınti var.. kaka testi vericez bakalim bir daha

Canım süt alerjisi teşhisinden bahsediyorsun sanırım. Geçen sayfalarda yazmiştim görmedin sanırsam bu ay çok az kilo aldiği için mama ver dedi doktor mamayi 2'kaşık vermemle ağzi yüzü kızarmaya başladı doktora götürdük kes dedi mamayı. Alerji testi yapamayiz küçük dedi,bende napacağimi şaşirdim. Sen mama vermiyosun dimi? Kızım çok kustuğu için yine kilo alamicak çok sıkılıyor canım bu duruma:KK43:

Kusura bakma canım görmemiş olabilirim :KK43:

Ne kadar almış kızın kilo? Bütün doktorlar da takmış mama ver mama ver diye. Az kilo alma, kusma, mukuslu gaita, huzursuzluk, gaz(özellikle kolik), deride kuruluk, döküntü, kulak arkası kabuklanma bunlar en belirgin alerji tepkileri canım. Eğer alerjisi varsa tepki vermiş olabilir. Benim kızımın mukuslu gaita, huzursuzluk, uykuya dalamama, makatta hare şeklinde kızarıklık dışında belirtisi yoktu. Bi de derisi biraz kuruydu. O da çok sorun olmuyordu.

Biz üniversite hastanesine gittik bütün testler yapıldı. Kanda, gaitada ve deride alerjiye bakıldı sadece kan değerleri doktoru şüphelendirdi. Kesin teşhis diyetle mümkün dedi. Çünkü testler kesin sonuç vermiyormuş. Ben kızıma sadece anne sütü veriyorum bi de günlük 10-20 ml kadar aptamil mama (biyotin ilacını içirmek için sadece). O yüzden süt ürünleri diyetindeyim 15 gün sonunda düzelme olursa alerjisi sütedir dedi eğer düzelmezse diyetten yumurtayı da çıkartırız öyle de düzelmezse akışına bırakırız dedi.

İstersen sen de katı bir diyet uygula sadece anne sütü veriyorsan 10 gün içinde etkisini gösterirmiş. Benim bugün bir hafta oldu kısmen düzeldi en azından kakası kokmuyor :KK43: mama kullanan annelere özel mama veriliyor sütsüz. Alerji uzmanına gidebilirsin eğer yukarda saydığım belirtiler varsa. Çocuk doktorları bu konuda yetersiz olabiliyor :KK43:

mesajini okuyunca ben de yazmak istedim.canım mukuslu gaita makatta kızarıklık ara ara bizde de oluyor. oğluşun cildi kuru zaten. çok huzursuz bi bebek değil. şimdi sen yazınca acaba mi dedim. bende laktoz intoleransi var o yüzden sütü falan laktozsuz içiyorum yoğurt falan çok yiyemiyorum. çok mu huzursuzluk yapıyordu da goturdunuz yani diğer seyler dediğim gibi ara ara bizde de oluyor ama götürmek aklıma gelmemisti

Ben de inek sütü alerjisi yA da laktoz intoleransından şüphelendim çünkü karnı sürekli gurulduyordu ve ben süt içtiğim günün gecesi kıvranıyordu yavrucak. Ama onun teşhisi için gaita ya baktılar çıkmadı. Damla kullanıyor musun sen?

Oğlum sürekli sıçrıyor. Emin'im bi çok kişide bu durum var ama bizim birde uykudan çığlıkla ağlayarak uyanma başladı. Geçen hafta arkadaşımın oğlu o uyurken sürekli çığlık attı oynarken ve bizimkide uykuda sıçradı . O kaldı sanırım ama bazen uykudan tam ayıkmadan beni görüncede sıçrayıp ağlıyor .. çocuklar olur böyle kötü şeyler görünür diyorlar ..okuyoruz sürekli .. üzerinde Cevşenlerde var. Rabbim korusun evlatlarımızı. Evi sirkeli su ile Silicem kötü enerjiyi alsın .. korkan çocuklara okunan dualar var onları okuyoruz ayrıca birde ellerini pijamasının içine sokuyorım pek sıçrayamıyor o zaman . Siz neler yapıyorsunuz ?

Kızım da gündüz uykularında hep öyle. Birdenbire dudağını büzüp ağlıyor sonra beni görünce susuyor. Gün içinde üzülürse rüyasında kötü şeyler görür der annem. O yüzden ağlatmamaya çalışıyorum :KK43: yalnız bırakma baktın uykusunda kımıldanıyor hemen al emzir ya da pışpışla devam eder belki. Ben öyle yapıyorum işe yarıyor. Uzakta olur da sesini duymazsam iyice bağırıyor yoksa

Bn de yanlış yapıyorum sanırım 7/8 saat durabiliyor beslenmeden ben emziriyorum 2/3 saatte gece

Ben yatarken emziriyorum saat 10 gibi bir saat emiyor 11 gibi uyuyoruz o uyanmıyor ama saat 6 buçuk ta ben uyanınca veriyorum daha fazla aç kalmasına içim el vermiyor :KK43: zaten kilo alımı az. Sanırım ben de kalkıp emzireceğim artık

Yok ben mama vermiyorum..bugun deride alerji testi yaptirdik temiz cikti.. senin alerji gibi gorunuyor ciltteki belirtilerden..bizde ciltte herhangi bir belirti yok..sanirim ya reflu yada bagirsaklarla ilgili bir sıkınti var.. kaka testi vericez bakalim bir daha
Anladım canım sağol,ben alerji testi dediğimde doktor henüz küçük dedi. Tek umudum mamaydı kilo alimi için onuda veremiyorum artik.

Kusura bakma canım görmemiş olabilirim :KK43:

Ne kadar almış kızın kilo? Bütün doktorlar da takmış mama ver mama ver diye. Az kilo alma, kusma, mukuslu gaita, huzursuzluk, gaz(özellikle kolik), deride kuruluk, döküntü, kulak arkası kabuklanma bunlar en belirgin alerji tepkileri canım. Eğer alerjisi varsa tepki vermiş olabilir. Benim kızımın mukuslu gaita, huzursuzluk, uykuya dalamama, makatta hare şeklinde kızarıklık dışında belirtisi yoktu. Bi de derisi biraz kuruydu. O da çok sorun olmuyordu.

Biz üniversite hastanesine gittik bütün testler yapıldı. Kanda, gaitada ve deride alerjiye bakıldı sadece kan değerleri doktoru şüphelendirdi. Kesin teşhis diyetle mümkün dedi. Çünkü testler kesin sonuç vermiyormuş. Ben kızıma sadece anne sütü veriyorum bi de günlük 10-20 ml kadar aptamil mama (biyotin ilacını içirmek için sadece). O yüzden süt ürünleri diyetindeyim 15 gün sonunda düzelme olursa alerjisi sütedir dedi eğer düzelmezse diyetten yumurtayı da çıkartırız öyle de düzelmezse akışına bırakırız dedi.

İstersen sen de katı bir diyet uygula sadece anne sütü veriyorsan 10 gün içinde etkisini gösterirmiş. Benim bugün bir hafta oldu kısmen düzeldi en azından kakası kokmuyor :KK43: mama kullanan annelere özel mama veriliyor sütsüz. Alerji uzmanına gidebilirsin eğer yukarda saydığım belirtiler varsa. Çocuk doktorları bu konuda yetersiz olabiliyor :KK43:

Ben de inek sütü alerjisi yA da laktoz intoleransından şüphelendim çünkü karnı sürekli gurulduyordu ve ben süt içtiğim günün gecesi kıvranıyordu yavrucak. Ama onun teşhisi için gaita ya baktılar çıkmadı. Damla kullanıyor musun sen?

Kızım da gündüz uykularında hep öyle. Birdenbire dudağını büzüp ağlıyor sonra beni görünce susuyor. Gün içinde üzülürse rüyasında kötü şeyler görür der annem. O yüzden ağlatmamaya çalışıyorum :KK43: yalnız bırakma baktın uykusunda kımıldanıyor hemen al emzir ya da pışpışla devam eder belki. Ben öyle yapıyorum işe yarıyor. Uzakta olur da sesini duymazsam iyice bağırıyor yoksa

Ben yatarken emziriyorum saat 10 gibi bir saat emiyor 11 gibi uyuyoruz o uyanmıyor ama saat 6 buçuk ta ben uyanınca veriyorum daha fazla aç kalmasına içim el vermiyor :KK43: zaten kilo alımı az. Sanırım ben de kalkıp emzireceğim artık
Canım teşekkür ederim uzun uzuna cevaplamişsin. 3 ay olacak 6 gün sonra kilosu 5,700 Ama kusma çok var oyüzden gittik zaten doktora kilo alamaz tabi böyle kusarsa.kulağinin arkasında kuruluk var krem sürüyorum. Bence burda yok alerji doktoru sanmıyorım:KK43:
Doktor ne diyeti verdi canım sana bende uygulayayım bakalım

Insallah alabilmissindir canim bebeginle biraz daha vakit gecirebilirsin umarim

Alabildim canım büyük bir yük kalktı üzerimden :)

g

gözün aydın canım. sen öğretmendin değil mi sanırım. yaz tatiline bağlamış oldun ne güzel. ahh yavrum çok küçükler daha. ben de işi düşündükçe çok üzülüyorum.

Sağolasın canım evet öğretmenim sadece seminer in ikinci haftasını kurtaramadım o da sorun değil bebeğimle giderim diye düşünüyorum:)))

Allah sabahtan akşama çalışanlara çalışmak zorunda olanlara yardım etsin çok üzülüyorum bırakmak çok zormuş hele de biberon emzik almayan çocukları :KK43:

Allah razı olsun canım:KK200: tereyagli ekmek tereyagli ekmek gözünaydın hayatım insan bırakıp wc bile gidemezken çalışmak gerçekten zor olurdu ki zAten çok muhtaçlar şu an bize. Rabbim onlari bize,bizi de onlara bağışlasın

Amin canımmm ve hepimize güç kuvvet sabır versin:))

Anladım canım sağol,ben alerji testi dediğimde doktor henüz küçük dedi. Tek umudum mamaydı kilo alimi için onuda veremiyorum artik.

Zaten sonuçlar kesin bilgi vermiyor canım. Boşver mamayı ne yapacaksın bol bol emzir iyi şeyler düşün emzirirken. Al yanına tuzsuz bademi tv kumandasını uzan emzir saatlerce :KK59:

Bide onlar kabuk gibi dökülüyor hep temizle yoksa kulağının deliğini kapatıyor.
Can'ım bizim kulak arkasında aynı şeyi tarif ediyoruz dimi

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    56,8 KB · Görüntüleme: 73
Canım teşekkür ederim uzun uzuna cevaplamişsin. 3 ay olacak 6 gün sonra kilosu 5,700 Ama kusma çok var oyüzden gittik zaten doktora kilo alamaz tabi böyle kusarsa.kulağinin arkasında kuruluk var krem sürüyorum. Bence burda yok alerji doktoru sanmıyorım:KK43:
Doktor ne diyeti verdi canım sana bende uygulayayım bakalım

Bir hafta var aramızda sanırım benimki de 3 aylık oldu bugün. Evet kusma yüzünden alamıyordur yavrum :KK43: üniversite hastanelerinde yA da çocuk hastanelerinde oluyor canım. Hangi şehirdeydin sen?

Diyet de süt ürünleri diyeti. Hiçbir şekilde sütten yapılan içinde süt olan hiçbir şey yemiyorum. Örnek, paketli hiçbir gıda tüketmiyorum çünkü bisküvi çikolata ketçap mayonez cips hepsinde birşey var. Süt yoğurt peynir tereyağı kaymak margarin... sadece evde kendim yaptığım pastalardan yiyorum sıvı yağla yapıp. 10 gün içinde fark eder dedi. 15 gün sonraya randevu verdi. İşe yarayacak mı bakalım

Bir hafta var aramızda sanırım benimki de 3 aylık oldu bugün. Evet kusma yüzünden alamıyordur yavrum :KK43: üniversite hastanelerinde yA da çocuk hastanelerinde oluyor canım. Hangi şehirdeydin sen?

Diyet de süt ürünleri diyeti. Hiçbir şekilde sütten yapılan içinde süt olan hiçbir şey yemiyorum. Örnek, paketli hiçbir gıda tüketmiyorum çünkü bisküvi çikolata ketçap mayonez cips hepsinde birşey var. Süt yoğurt peynir tereyağı kaymak margarin... sadece evde kendim yaptığım pastalardan yiyorum sıvı yağla yapıp. 10 gün içinde fark eder dedi. 15 gün sonraya randevu verdi. İşe yarayacak mı bakalım
Aman Allahım hiçbirşey yiyemicem :KK43: zaten yemek yapmaya fırsat bulamıyorum doğru dürüst of.
Ben batmandayım canım burda araştirma hastanesi yok en yakın dbakırda:KK43:

Canım bence doktora göster belki de ayni şey değildir. Saçlara bak yerim:)
Resim attım cnm doktorumuza krem verdi kullanıyoruz zaten azalttı ama eğer doğalı varsa onu kullanmayı tercih ederim krem kortizon azalttı ama daha geçmedi sağol teyzesi saçları kessek mi diyoruz kıl içindeyiz döküldükçe benim onun dökülüyor ikimizde sıfıra vurduralım diyorum :):)

cok dusuncesizlermis gercekten. ben olsam cenazeyi mi haber etmeye geldiniz diye yalandan panik yapardim. ama ise yaramazdi sanirim.
Düşüncesiz ve cahiller,her söylediğimde kavga çıktı bende artik birşey söylemek istemiyorum ki tam uzandım dinlenecektim
Ben 11 . haftadaki oglumda 2 gundur ayni seyleri yasiyorum canim :KK43:
Allah yardımcımız olsun canım gerçekten fazlasiyla yorucu yipratici oldu birkaç gündür. Hani kolik bir saati vardi şimdi akşama kadar kucağimda ağlıyor,az evel uyuttum gece lambasini açtim içerde karanlıktayim. Yeterki biraz uyusun

Kizlar gunduz uykulari nasil bebislerin.benim ki gunduz toplasan 2 saat uyumuyodur .o da en uzun 15_20 dk.gece 2_3 saatte uyaniyo.bizim cocuklugumuzda ne farkliymis ya .bebek dedigin uyur Allah saglik versin de insan endiseleniyo bi rahatsizligi mi var da uyumuyo diye.gorunen bi sıkıntısı yok gibi ama ..

X